שמיעת מוזיקה בסלון

gurululu

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי,

במידה והשאלה שלי מתאימה לפורום אחר - אשמח אם תפנו אותי לפורום הרלוונטי.

בעוד מספר חודשים אני נכנס לבית חדש ואני בשלב התכנון של מערכת הסטריאו בסלון.

שאלתי היא -

האם הצבת יותר מ-2 רמקולים בסלון תהיה טובה רק לצפיה בסרטים (סראונד)? במידה ואני מעוניין לשמוע מוזיקה ביותר מ-2 רמקולים לא אוכל לעשות זאת? האם מישהו רואה איזושהי שהיא בעיה להתקין מערכת קולנוע בייתית בעיקר לצורך שמיעת מוזיקה?

הרבה אנשים אומרים לי שאין טעם לשים יותר מ-2 רמקולים אם אני לא מתכוון להשתמש בזה לצפיה בסרטים בפורמט סראונד אלא לשמיעת מוזיקה.

הם מדברים שטויות?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
הם לא מדברים שטויות,מוזיקה בד"כ שומעים בתצורת סטריאו ,דהיינו שני רמקולים.ואם זה מה שמעניין אותך (שני רמקולים) לצפיה בסרטים, אז למה לייצר בעיות.אני מכיר הפוך,ריבוי רמקולים לקולנוע ומיעוט למוזיקה.(אני רואה סרטים עם שני רמקולים וסאב,מספק אותי)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
האם הצבת יותר מ-2 רמקולים בסלון תהיה טובה רק לצפיה בסרטים (סראונד)? במידה ואני מעוניין לשמוע מוזיקה ביותר מ-2 רמקולים לא אוכל לעשות זאת? האם מישהו רואה איזושהי שהיא בעיה להתקין מערכת קולנוע בייתית בעיקר לצורך שמיעת מוזיקה?

פורמט המוזיקה רב-ערוצי היום מת, אבל יש המון הופעות חיות. אבל עדיין המוזיקה בהופעות אלה זורמת מהרמקולים הקדמיים + סנטר

goe1951

חבר משקיען
מעורבות
142
נקודות
43
אם המטרה שלך זה לשמוע מוזיקה וגם לראות הופעות עדיף לשמוע בזוג רמקולים טובים. את הכסף שתחסוך מקניית רמקולי סראונד תשקיע אותם בקניית רמקולים רצפתיים איכותיים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
יותר חשוב מרמקולים: תדאג לקו חשמל נפרד למערכת הסטריאו. תבדוק - כי אני לא זוכר - את העובי הנדרש של חוטי החשמל לנקודה.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לי יש בסלון הכנה לרמקולים אחוריים. לא בשימוש, אבל שיהיה.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
התכנון של מערכת הסטריאו...
לצפיה בסרטים (סראונד)?
במידה ואני מעוניין לשמוע מוזיקה ביותר מ-2 רמקולים...
כמה ערוצים נפרדים קיימים -- לשמיעה ברמקולים נפרדים -- תלוי בדיסק ששומעים.

יש סוגי דיסקים ("פורמאטים") שמסוגלים להכיל יותר משני ערוצים (למשל DVD-VIDEO של סרטים), אבל זה לא מחייב שכל דיסק מהסוג האמור יכיל בפועל יותר מ-2 ערוצים -- למשל, יש גם סרטים "רק" בסטריאו, או אפילו מונו (שני ערוצים עם אותה אינפרמציה).

קומפאקט-דיסק רגיל -- CD -- אינו מסוגל להכיל יותר משני ערוצים.

יש פורמאטים -- סוגי דיסקים -- עבור מוסיקה -- שמסוגלים להכיל יותר משני ערוצים, למשל סופר-אודיו (SACD), DVD-AUDIO, Blu-ray, אבל -- שוב תזכורת -- לא כל דיסק מהפורמאטים האלה אכן מכיל בפועל יותר משני ערוצים.

דיסקי מוסיקה מהפורמאטים האלה, שבפועל מכילים יותר משני ערוצים, הם מיעוט יחסי, ובימינו אינם מתרבים כמעט, למעט אולי בתחום המוסיקה הקלאסית.

אז אם אתה מתכנן לשמוע דיסקים רגילים -- CD -- בהרבה רמקולים, אין בזה הרבה טעם, ועדיף להשקיע בשני רמקולים (ובהגברה, ובמקור) טובים, במקם לפזר את התקציב על הרבה רכיבים.

אבל אם אתה מעוניין להשקיע בדיסקים למוסיקה בפורמאטים הרב-ערוציים, שאכן מכילים בפועל יותר משני ערוצי מוסיקה נפרדים, תצטרך גם נגן שיודע לנגן אותם (נגן CD רגיל לא יודע), וגם הגברה וגם עוד רמקולים, ואז זה יכול להיות כייף של ממש -- למי שאוהב את זה -- שזה לא כולם! -- יש אנשים שמעדיפים סטריאו במוסיקה על רב ערוצי.

עמיר

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
הרבה אנשים אומרים לי שאין טעם לשים יותר מ-2 רמקולים אם אני לא מתכוון להשתמש בזה לצפיה בסרטים בפורמט סראונד אלא לשמיעת מוזיקה.
הם מדברים שטויות?
הם צודקים. כמו שאמרו לפני, אין טעם להשקיע ביותר משני רמקולים אם אתה שומע רק מוזיקה. את הכסף שתחסוך מרמקולים נוספים תוכל להקצות לשיפור הרמקולים הקדמיים. זהו. ככה פשוט.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
גם אני סבור שאין טעם להאזין למוסיקה ביותר משני רמקולים, אבל יש הרבה אנשים שמאוד אוהבים להאזין למוסיקה, בעיקר DVD, במערכות היקפיות.

לכן ההמלצות המאוד פסקניות הן לא כל כך לעניין.

צריך לבקר בבתים שמאזינים בהם למוזיקה במערכת היקפית ואז להחליט.

כשאני מאזין למוסיקה, מפריע לי שאני מתחיל לשמוע כלים שמנגנים מאחורי גבי - אבל בתחום הזה כל נושא נתון לטעם אישי.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אין טעם להשקיע ביותר משני רמקולים אם אתה שומע רק מוזיקה... זהו. ככה פשוט.
בוא נגיד, בעדינות, שאני קצת חולק :)

המערכת שלי משמשת כמעט רק למוסיקה. יש מוניטור/טמבליזייה שמשמש בעיקר להצגת הסטאטוס של הנגן.

בואו נגיד שמצאתי טעם להשקיע ביותר משני רמקולים, וכיוון שאני זומם בכל זאת לפרסם את המערכת שלי, אז, כמתאבן, אציין רק שהרמקולים האחוריים במערכת שלי הם B&W Nautilus 802 :)
36232d1260525257-b-w-nautilus-802-speakers-b-w-nautilus-802.jpg

האזנה ב-multichannel היא סופר-כיף, למי שאוהב את זה.

אבל תגובה כמו של אריה אינה נדירה
כשאני מאזין למוסיקה, מפריע לי שאני מתחיל לשמוע כלים שמנגנים מאחורי גבי
ולא שתמיד יש כלים מאחורי הגב -- ברוב ההקלטות הערוצים הנוספים משמשים להגדלת הנכחות ותחושת האולם.

אז לפני שאתה משקיע, כדאי לבדוק אם אתה אוהב.

ושוב, ההשקעה אינה רק בציוד אלא גם בדיסקים, ואם אתה לא במוסיקה קלאסית, תזכור שהמבחר מוגבל, לא כולל הרבה דברים חדשים, ולא תמיד קל להשגה.

כן יש התחדשות מדי פעם, בעיקר ב-reissues.
אני מניח שלא הרבה שמעו את מה שבאמת יש בהקלטה הזו, למשל, על כל צדדיה, תרתי משמע :)
darkside30thsacd.jpg

עמיר

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
בוא נגיד, בעדינות, שאני קצת חולק :)

המערכת שלי משמשת כמעט רק למוסיקה. יש מוניטור/טמבליזייה שמשמש בעיקר להצגת הסטאטוס של הנגן.

בואו נגיד שמצאתי טעם להשקיע ביותר משני רמקולים, וכיוון שאני זומם בכל זאת לפרסם את המערכת שלי, אז, כמתאבן, אציין רק שהרמקולים האחוריים במערכת שלי הם B&W Nautilus 802 :)
36232d1260525257-b-w-nautilus-802-speakers-b-w-nautilus-802.jpg

האזנה ב-multichannel היא סופר-כיף, למי שאוהב את זה.

אבל תגובה כמו של אריה אינה נדירה

ולא שתמיד יש כלים מאחורי הגב -- ברוב ההקלטות הערוצים הנוספים משמשים להגדלת הנכחות ותחושת האולם.

אז לפני שאתה משקיע, כדאי לבדוק אם אתה אוהב.

ושוב, ההשקעה אינה רק בציוד אלא גם בדיסקים, ואם אתה לא במוסיקה קלאסית, תזכור שהמבחר מוגבל, לא כולל הרבה דברים חדשים, ולא תמיד קל להשגה.

כן יש התחדשות מדי פעם, בעיקר ב-reissues.
אני מניח שלא הרבה שמעו את מה שבאמת יש בהקלטה הזו, למשל, על כל צדדיה, תרתי משמע :)
darkside30thsacd.jpg

עמיר

B&W כאלו מפארים את טובי המערכות

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
עמיר, אני מדבר על הקלטות רגילות. כמובן שבהקלטות רב ערוציות יש בזה טעם, אבל כמה כאלה יש?
לדעתי, רק במקרה קיצון של - או קולנוע ביתי, או לקיחת התחביב לקצה כמוך, רק אז יש טעם להשקיע ברב ערוצי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני לא הייתי אומר כי 'השקעתי' בטח לא ברמות של עמיר, אבל לשמוע אצלי הופעה חיה זה נחמד.
יש לי זוג רמקולים שקועים בקירות מאחורה, וסנטר תואם קידמיים מתחת למסך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר, אני מדבר על הקלטות רגילות. כמובן שבהקלטות רב ערוציות יש בזה טעם, אבל כמה כאלה יש?
לדעתי, רק במקרה קיצון של - או קולנוע ביתי, או לקיחת התחביב לקצה כמוך, רק אז יש טעם להשקיע ברב ערוצי.
ברור שרק ברב-ערוציות יש בזה טעם -- חזרתי על זה איזה 6 פעמים, לא?
כולל הבהרות חוזרות שאם הפורמאט תומך בזה זה לא אומר שהתוכן הוא רב ערוצי.

ויש לא מעט בכלל -- כנראה בסדר גודל של אלפים -- של הקלטות רב-ערוציות.

ומידת הטעם להשקיע בזה אינה אבסלוטית או רק לפי מספר ההקלטות ו/או התקציב, אלא במידה חשובה ועקרונית פונקציה של מידת ההנאה שמפיקים מזה, לא?

עמיר

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
174
נקודות
43
יאללה עמיר תפרסם את המערכת.
השירשור ההוא ממש נחמד.
אני מקווה שעוד חברים יפרסמו.
ובסוף נמר יחתוך את כל המלל ויהיה שירשור תמונות.

אגב בעניין ההקפית אני מסכים לחלוטין שסטים עם יותר מצמד רמקולים חוויתיים בצורה לא רגילה.
האחרון ששמעתי היה סינטסיס.. ונפלתי מהרגליים.
עם סט כזה לא צריך ללכת לשום הופעה או קונצרט.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
יאללה עמיר תפרסם את המערכת
ייקח לי קצת זמן :)

עמיר

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
היי,

בעוד מספר חודשים אני נכנס לבית חדש ואני בשלב התכנון של מערכת הסטריאו בסלון....

?

אחרי שקראת את כל מה שקודמיי כתבו אומר לך דבר אחד.

אתה בשלב תכנון- מה שלא תעשה עכשיו, לא תוכל לעשות אחר כך..
הצרכים משתנים כמו גם הטעם..
אם העלות השולית של הוספת עוד 2 נקודות לא תשבור אותך כלכלית (אפילו שבטווח הקצר לא צפוי שתשתמש בה ) תכין לך עוד 2 נקודות. (נקודה לצורך העניין זה צינור 23 ממ לפחות).

לגבי חשמל - תתכנן בצורה כזו שלא תצטרך להשתמש במפצל בכלל. תתכנן לך מודול של גוויס בנקודה שאתה רוצה את המכשירים ותבקש מהחשמלאי שיעביר לך לנקודה הזו קו נפרד ישירות מהלוח, בקש מהחשמלאי חוט 4 קוואדרט (לא 2.5). בזמן שהוא מחבר את הפאזות בקש שהוא לא ישים את הקו הזה על קו שפועלות בו מכונות כמו מדיח,מייבש, מכונת כביסה.
דימרים זה לא טוב.

עכשיו לך תריב עם האשה

שאלת תם

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
שלום לכם
שאלת תם אמיתית, אין לי מושג במוזיקה ובהגברה.

אני מעוניין לקנות מקרן קול לסלון.
המקרן קול מיועד רק להשמעת מוזיקה מנגן/מחשב.
אני מבין שאני לא צריך יותר מ2 ערוצים וחבל להשקיע בכל היתר.
יש לכם דגם מומלץ שלא יעלה יקר אך יהיה איכותי?

תודה רבה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
שלום לכם
שאלת תם אמיתית, אין לי מושג במוזיקה ובהגברה.

אני מעוניין לקנות מקרן קול לסלון.
המקרן קול מיועד רק להשמעת מוזיקה מנגן/מחשב.
אני מבין שאני לא צריך יותר מ2 ערוצים וחבל להשקיע בכל היתר.
יש לכם דגם מומלץ שלא יעלה יקר אך יהיה איכותי?

תודה רבה
בשביל לשמוע טוב מוזיקה לא צריך מקרן קול, אפשר שני רמקולים בסטראו.
היתרון של מקרן קול - אם אפשר לקרוא לזה כך - הוא היכולת שלו לסמלץ צליל היקפי. ואין לך צורך בזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור