שכחתי את המערכת דלוקה בלילה וואו

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
צודק בהחלט

Stereophile חובבים ?
מה זה משנה אם הם חובבנים או מקצוענים? עובדתית סקירה של ציוד היא האזנה! יש סוקרים שאני פחות מתחבר למה שהם כותבים ויש שיותר אבל רק סקירה של האזנה יש לה משמעות כלשהי. סקירה שמציינת מדידות פסולה בעיני.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לא מבין אותך כלל ....מדידות אני באבואה מצטט מ Stereophile הם אחלה בפלה....ולא בציניות.

"הרי לפני כמה ימים שלחתי לינק, שבו המאסטר של המדידות בסטריאופייל, שלא רואה ממטר את הליצן מ-ASR, גם ברקע ההנדסי וגם במדידות, טען שאין הבדלים במדידה, אבל שמע הבדלים בהאזנה."

למה דילגת על זה?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
"הרי לפני כמה ימים שלחתי לינק, שבו המאסטר של המדידות בסטריאופייל, שלא רואה ממטר את הליצן מ-ASR, גם ברקע ההנדסי וגם במדידות, טען שאין הבדלים במדידה, אבל שמע הבדלים בהאזנה."

למה דילגת על זה?
וג'ון אטקינסון ממש אובייקיבי..... אההה ?......הפרנסה שלו לא תלויה באמירות כדוגמת שציטטת נכון?

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
וג'ון אטקינסון ממש אובייקיבי..... אההה ?......הפרנסה שלו היא לא תלויה באמירות שציטטת נכון?
אז איך אתה סומך על המדידות שלו, אם הוא לא אובייקטיבי?
אההה?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אז איך אתה סומך על המדידות שלו, אם הוא לא אובייקטיבי?
אההה?
תהיה לי בריא אם אתה משווה תוצאה של מכשיר מדידה לדעה אישית על איך נשמע הציוד....ואני סומך עליו לגמרי שהוא לא מרמה במדידות שהוא מבצע, ושהוא גם יודע לבצע אותם כמו שצריך .....אההה.....

הרי 2 אודיופילים שומעים X ויש להם 3 דעות ;).....הרי זה מהות התחום.....סובייקטיביות וחוויתיות.......אחרת איך היו בשוק 1,000 סוגי אינטרקונקטים כשכל יצרן טוען שהבמה שלו עמוקה פי 10 מזו של כל השאר.

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
חברים אני מחזיר אותכם לדיון
קודם ה2 גרוש שלי על דיגיטאלי : אני מאמין גדול בטופולוגיה והיו לי מס מכשירים שהתנסתי עימם ונהנתי מהם עד שחיברתי מגבר טרנזיסטורי רציני ! אבל לעניין גם המגברים הדיגיטליים נגנו יותר טוב לאחר שהתחממו כהלכה .
למרות שלא מדובר בחום של קרל קלאס a עדיין כנראה יש טמ שבה תפקדו אופטימלי.
לגביי מושג גבולות האןזן האנושית : לא שייך לתחום האודיו הייאנד . יש המון טויטרים פח שמנגנים מחוץ לתחום השמיעה . איחות לא נמדדת במה שמחוץ לתחום אלה במה שבתוך.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לגביי מושג גבולות האןזן האנושית : לא שייך לתחום האודיו הייאנד . יש המון טויטרים פח שמנגנים מחוץ לתחום השמיעה . איחות לא נמדדת במה שמחוץ לתחום אלה במה שבתוך.
צחי.....לא שייך לנושא השרשור אבל אתה העלתה זאת ......תחשוב פעם נוספת כי יש בעייתיות מסויימת בדבריך "מחוץ לתחום השמע" כי ה- HiRes מדבר בדיוק על מחוץ לתחום השמע....לפחות מה שנחשב כקונבנציונאלי קרי 20-20,000".

אני לא אומר כאן מה דעתי על HiRes אלא רק מעמיד אותך מול הבעייתיות שבדבריך (ורד)

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כבר הוכח שאנחנו מגיבים לתדרים שמעל 20 ק״ה ואני חושב שכל היצרנים כבר מזה שנים לא חותכים ב 20 ק״ה.
אנחנו מגיבים גם לתדרים שמתחת ל 20 הרץ.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כבר הוכח שאנחנו מגיבים לתדרים שמעל 20 ק״ה ואני חושב שכל היצרנים כבר מזה שנים לא חותכים ב 20 ק״ה.
אנחנו מגיבים גם לתדרים שמתחת ל 20 הרץ.

אריה
אני כבר שנים מגיב לתדרים מעל 20 KHz .....אבל רק של אשתי(*) .....כשהיא שורקת לי בוא לכאן לך לשם......

(*) היא אגב מדרום סרפת ....וכידוע יש לעדה הנפלאה הזאת יכולת מובנית להשמעת תדרים אולטרא סוניים.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
וג'ון אטקינסון ממש אובייקיבי..... אההה ?......הפרנסה שלו לא תלויה באמירות כדוגמת שציטטת נכון?

אחלה טיעון (שגוי. אבל טיעון). אבל בוא נאתגר אותך. מה עם הטוענים להבדלים שלא מתפרנסים מזה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי, ברמקולים בלבד......אבל זה היופי שבפלורליזם(ורד)

פה זה לא ממש קיים. קח את זה בחשבון...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אחלה טיעון (שגוי. אבל טיעון). אבל בוא נאתגר אותך. מה עם הטוענים להבדלים שלא מתפרנסים מזה?
אני באמת ובתמים חושב שאכן כמעט כולם אכן שומעים זאת באמת ובתמים - ולא בציניות......אבל, שמיעה היא עניין פסיכולוגי מורכב..... וכאן אבקש לעצור......בעבר המשך הדיון הביא "לתעופה"...... אני בקטע "קרקעי" לאחרונה:)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ובכל זאת אכתוב משהו שקראתי באחד הפורומים בחו"ל, נראה לי שזו תובנה מדהימה לגבי התחום שלנו.....וגם לגבי טכנוקרטים כמוני.

כשאודיופיל חוויתי (וגם טכנוקרט כאמור) רוכש ציוד חדש הוא באמת ובתמיד מתאמץ יותר מאי פעם לשמוע טוב יותר את המוסיקה עצמה ואת ההבדלים ביחס לציוד הקודם.....הוא שילם על הציוד במיטב כספו ואכן הגיוני להתאמץ יותר.

ושוב, מאוד הגיוני שכעת האודיופיל ישמע באמת ובתמים ניואנסים במוסיקה שהוא לא שמע בעבר, הוא מתאמץ יותר , וכידוע בכל תחום בחיים, כשאתה מתאמץ, משקיע ומתאמן אתה גם משיג תוצאות טובות יותר....וכאן זה כאמור מתבטא בניואנסים חדשים שהוא אכן שומע עם הציוד החדש שהוא לא שמע אותם קודם.

נערך לאחרונה ב:

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
כשזה נוח לך אתה מצטט משם וכשזה לא נוח, אתה מדלג?

הרי לפני כמה ימים שלחתי לינק, שבו המאסטר של המדידות בסטריאופייל, שלא רואה ממטר את הליצן מ-ASR, גם ברקע ההנדסי וגם במדידות, טען שאין הבדלים במדידה, אבל שמע הבדלים בהאזנה.

לא מבין מה אתה רוצה.

מי זה בדיק המאסטר של STEREOPHILE? ג'ון אטקינסון? הבחור אמנם עבר עשיר של 50 שנה באודיו, והוא זה שבכלל הביא את המדידות לכל הביקורות של המגזין, אבל הוא ממש לא מהנדס חשמל. לא זוכר מאיזה רקע בדיוק, אבל זה משהו מהתחום החברתי או הפסיכולוגיה. בראיון הזה שעוסק בנושא המדידות ומה הוא חושב עליהם ואיך זה מתקשר לסאונד, הוא מספר איך התחיל לבצע מדידות:

באמצע הוידאו הוא אומר שהוא מגיע מתחום שמאד קשור לפסיכואקוסטיקה. לעומת זאת, הבחור אמיר מ ASR הוא מהנדס חשמל עם תואר שני ובעל חברה.

מה שאני לא אוהב אצל ג'ון אטקינסון זה האמביוילנטיות. הוא ממש מנסה להיות זהיר ומאד פוליטקיאלי קורקט בכל הקשור לאודיו ומדידות, מחשש לפגוע ברגשות האודיפילים. גם בראיון הזה הוא מתחמק באלגנטיות מלתת תשובה ברורה לגבי האם הוא היה ממליץ על מכשיר שנמדד מאד גרוע אך נשמע טוב. הוא כן אומר שמדידות פחות משקפות סאונד, אבל יותר את איכות ומקצועיות המהנדסים שתכננו את המכשיר.

בביקורות שלו שכוללות מדידות, למשל עבור מוצר יוקרתי כמו ה DAC של PS AUDIO, שנמדד גרוע מאד (מכניסים אות מבלני 1 קילוהץ, יוצאת ממש דייסת איטריות רועשת), הוא מתחמק מלהגיב לתוצאות המדידה הגרועות, ומתמקד בצדדים הטובים של המכשיר, כאילו שלא נעים לו מפול בעלי החברה:

https://www.stereophile.com/content/ps-audio-perfectwave-directstream-da-processor

זה למשל מה שנשאר מאות מלבני ב 1000 הרץ ב DAC בשווי 5000 דולר המהפכני לדעת רבים הזה לפי בדיקה של אטקינסון

https://www.stereophile.com/content/ps-audio-perfectwave-directstream-da-processor-measurements

ומה יש למר אטקינסון להגיב על זה:

In many ways, PS Audio's DirectStream DAC measures superbly well. But I was somewhat bothered by its ultimate lack of resolution with data capable of higher-than-CD resolution, which I suspect lay behind AD's finding the processor to sound "a bit rounded off" and lacking in immediacy.

הוא רושם שבהמון דרכים ה DAC נמדד מצויין. אבל מכל התוצאות שהוא מציג, רק תוצאה אחת הייתה טובה וזה רוחב פס. הנה ספקטרום תגובה לאות 50 הרץ:

https://www.stereophile.com/images/914PSDSfig11.jpg

העיותים כבר בגדר יכולת האבחנה של האוזן. לא ברור למה הוא בכלל טורח עם מדידות, אם בסוף הוא לא ממש מתייחס לתוצאות בצורה כנה. הוא לעולם לא קוטל אף מכשיר, לפחות לא מחברות גדולות שהוא מיודד עם הבעלים שלהן.

אמיר לעומת זאת, לא דופק חשבון. אבל נכון, הוא מגדיר את עצמו כאודיפוב ולא אודיופיל. הוא מתעב את האודיופילים והקים את האתר שלו רק במטרה לשלול את כל הטענות שלהם. אז אין ממש מבקר אוביקטיבי ב 100%.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

למה דילגת על זה?

בסוף תגיע למסקנה המתבקשת :
כאשר האמירה או הציטוט לא מתאימים לאג'נדה - מתעלמים ומסיטים את הדיון לכיוון אחר או פורשים מהדיון כי "ממילא לא נסכים"...

אתה מנהל דיון עקר.
ארז

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מי זה בדיק המאסטר של STEREOPHILE? ג'ון אטקינסון? הבחור אמנם עבר עשיר של 50 שנה באודיו, והוא זה שבכלל הביא את המדידות לכל הביקורות של המגזין, אבל הוא ממש לא מהנדס חשמל. לא זוכר מאיזה רקע בדיוק, אבל זה משהו מהתחום החברתי או הפסיכולוגיה. בראיון הזה שעוסק בנושא המדידות ומה הוא חושב עליהם ואיך זה מתקשר לסאונד, הוא מספר איך התחיל לבצע מדידות:

באמצע הוידאו הוא אומר שהוא מגיע מתחום שמאד קשור לפסיכואקוסטיקה. לעומת זאת, הבחור אמיר מ ASR הוא מהנדס חשמל עם תואר שני ובעל חברה.

מה שאני לא אוהב אצל ג'ון אטקינסון זה האמביוילנטיות. הוא ממש מנסה להיות זהיר ומאד פוליטקיאלי קורקט בכל הקשור לאודיו ומדידות, מחשש לפגוע ברגשות האודיפילים. גם בראיון הזה הוא מתחמק באלגנטיות מלתת תשובה ברורה לגבי האם הוא היה ממליץ על מכשיר שנמדד מאד גרוע אך נשמע טוב. הוא כן אומר שמדידות פחות משקפות סאונד, אבל יותר את איכות ומקצועיות המהנדסים שתכננו את המכשיר.

בביקורות שלו שכוללות מדידות, למשל עבור מוצר יוקרתי כמו ה DAC של PS AUDIO, שנמדד גרוע מאד (מכניסים אות מבלני 1 קילוהץ, יוצאת ממש דייסת איטריות רועשת), הוא מתחמק מלהגיב לתוצאות המדידה הגרועות, ומתמקד בצדדים הטובים של המכשיר, כאילו שלא נעים לו מפול בעלי החברה:

https://www.stereophile.com/content/ps-audio-perfectwave-directstream-da-processor

זה למשל מה שנשאר מאות מלבני ב 1000 הרץ ב DAC בשווי 5000 דולר המהפכני לדעת רבים הזה לפי בדיקה של אטקינסון

https://www.stereophile.com/content/ps-audio-perfectwave-directstream-da-processor-measurements

ומה יש למר אטקינסון להגיב על זה:

In many ways, PS Audio's DirectStream DAC measures superbly well. But I was somewhat bothered by its ultimate lack of resolution with data capable of higher-than-CD resolution, which I suspect lay behind AD's finding the processor to sound "a bit rounded off" and lacking in immediacy.

הוא רושם שבהמון דרכים ה DAC נמדד מצויין. אבל מכל התוצאות שהוא מציג, רק תוצאה אחת הייתה טובה וזה רוחב פס. הנה ספקטרום תגובה לאות 50 הרץ:

https://www.stereophile.com/images/914PSDSfig11.jpg

העיותים כבר בגדר יכולת האבחנה של האוזן. לא ברור למה הוא בכלל טורח עם מדידות, אם בסוף הוא לא ממש מתייחס לתוצאות בצורה כנה. הוא לעולם לא קוטל אף מכשיר, לפחות לא מחברות גדולות שהוא מיודד עם הבעלים שלהן.

אמיר לעומת זאת, לא דופק חשבון. אבל נכון, הוא מגדיר את עצמו כאודיפוב ולא אודיופיל. הוא מתעב את האודיופילים והקים את האתר שלו רק במטרה לשלול את כל הטענות שלהם. אז אין ממש מבקר אוביקטיבי ב 100%.
למה אתה חייב מבקר כלשהו? מה רע בלהקשיב למוזיקה במערכות שונות כדי לגבש טעם ומשם לחפש איך לשפר? עיקר התחביב הוא להנות ממוזיקה, להתעמק בה ועל הדרך לשפר את איכות ההאזנה מתוך טעם אישי.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
EB
בחייאת, אתה מהנדס, ודוצנט בטכניון ועוד לעילא שבחים.
אבל חשבון של כתה א', אתה לא יודע ?!
ממה נפשך.
בין אם תכתוב עשרות עמודים, ומלל למכביר ....
לא תשנה את דעתו של אף אחד.
בין אם לא תכתוב, אותה תוצאה.
הווה אומר, יצא שכרך בהפסדך.
אז למה ולמי אתה טוחן מים ?!
לשכנע את עצמך?!
אתה כבר משוכנע.
את רוברט? משוכנע עוד לפני שבאת.

תניח למדידות, לך שמע מוזיקה!

שבוע טוב.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
צחי.....לא שייך לנושא השרשור אבל אתה העלתה זאת ......תחשוב פעם נוספת כי יש בעייתיות מסויימת בדבריך "מחוץ לתחום השמע" כי ה- HiRes מדבר בדיוק על מחוץ לתחום השמע....לפחות מה שנחשב כקונבנציונאלי קרי 20-20,000".

אני לא אומר כאן מה דעתי על HiRes אלא רק מעמיד אותך מול הבעייתיות שבדבריך (ורד)
לדעתי הירזז זה כמות הדגימות בכל הספקטרום

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור