שימוש ב- Minidsp SHD

• פותח הנושא Roy
  • פורסם בתאריך

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
שלום לכולם, קניתי Minidsp SHD עם מיקרופון Umik-2 כדי לבצע RC למערכת, ולצערי די איבדתי את הידיים ואת הרגליים.
צפיתי ביוטיוב, קראתי מדריכים, אבל נתקעתי שוב ושוב בכל מיני נקודות בתפעול עד שנמאס לי. כנראה שהסבלנות שלי לעניינים טכניים כבר לא מה שהיתה פעם.

האם יש מישהו בפורום, או שלמישהו יש המלצה, על איש מקצוע (או חובב רציני) שעושה ביקורי בית בתשלום לכיול המערכת + קצת הדרכה?
ניסיתי לדבר עם דן מסינמארט שהיה מאוד נחמד, אבל הוא לא נותן שירות כזה שאינו קשור למוצרים שמכר (זה מובן לגמרי, אין לי טענות).

אודה לכל עזרה, הייתי רוצה לתת לזה צ'אנס רציני לפני שאני מעלה את המכשיר ללוחות בתחושת פספוס...

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תנסה עם מיכאל 123 , למרות שלא מאמין שיסכים

• Like
Reactions: Roy

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הוא גאון בעניין , אבל עסוק רצח

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
בסוף הסתדרתי, תודה על התגובות כאן ובפרטי :)

ישבתי על זה שעה כמו שצריך, בלילה, בלי הסחות דעת, ומסתבר שזה לא כזה ביג דיל כמו שחשבתי. ה- UI בהחלט לא מהמצטיינים (במיוחד לאור העובדה שמדובר בשתי תוכנות שונות- מערכת ההפעלה של המכשיר ו- Dirac או REW), יש יותר מידי פונקציות ואפשרויות מבלבלות, אבל אם מתעלמים מהרעש והולכים רק על ה- RC עצמו, זה סיפור די פשוט.

מבחינת המכשיר עצמו- מומלץ ביותר! נותן שיפור משמעותי, בעיקר בתחושת הניקיון והצלילות ואימג' יותר מפוקס, בלי לשנות את הטונאליות של הצליל. ממש כמו שאקוסטיקה טובה היתה עושה ;)

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
בסוף הסתדרתי, תודה על התגובות כאן ובפרטי :)

ישבתי על זה שעה כמו שצריך, בלילה, בלי הסחות דעת, ומסתבר שזה לא כזה ביג דיל כמו שחשבתי. ה- UI בהחלט לא מהמצטיינים (במיוחד לאור העובדה שמדובר בשתי תוכנות שונות- מערכת ההפעלה של המכשיר ו- Dirac או REW), יש יותר מידי פונקציות ואפשרויות מבלבלות, אבל אם מתעלמים מהרעש והולכים רק על ה- RC עצמו, זה סיפור די פשוט.

מבחינת המכשיר עצמו- מומלץ ביותר! נותן שיפור משמעותי, בעיקר בתחושת הניקיון והצלילות ואימג' יותר מפוקס, בלי לשנות את הטונאליות של הצליל. ממש כמו שאקוסטיקה טובה היתה עושה ;)
משמח לשמוע.
תהנה

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
היי רועי
שמח לשמוע שהצליח לך..

כמה שאלות לגבי כיול שעשית (אולי אחרים גם יודעים..)

זוית מיקרופון כיול?
1. באיזה זוית צריך לכוון את המיקרופון? כלפי הקיר / כלפי מעלה / בזוית מסוימת?

נקודת כיול
2. האם כיול מומלץ לבצע רק בנקודת האזנה, או גם בנקודות נוספות? ואם כן היכן הנקודות שנכון למקם את המיקרופון למדידות נוספות?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
היי רועי
שמח לשמוע שהצליח לך..

כמה שאלות לגבי כיול שעשית (אולי אחרים גם יודעים..)

זוית מיקרופון כיול?
1. באיזה זוית צריך לכוון את המיקרופון? כלפי הקיר / כלפי מעלה / בזוית מסוימת?

נקודת כיול
2. האם כיול מומלץ לבצע רק בנקודת האזנה, או גם בנקודות נוספות? ואם כן היכן הנקודות שנכון למקם את המיקרופון למדידות נוספות?
1.קפסולה של מיק כלפי תקרה (למעלה) - ולטעון קובץ כיול 90 מעלות שמשויך למיקרופון וניתן להורידו מהאתר של MINIDSP.

2.תמיד כמה נקודות - בדרך כלל בספירה של 60 ס"מ 3-4 נקודות כאשר המרחק בין כל נקודה לא פחות מ 30 ס"מ.

3.ממליץ גם לעשות כיול רחב יותר(של 7 -8 מדידות) ולהשוות את התוצאות(באוזן) .הגרף עלול להתפרש במדידה בודדת לאחר כיול כ "פחות טוב" בכיול הצר לעומת הרחב- בשעה שהוא למעשה טוב יותר עם מודדים שטח רחב יותר שמדמה יותר את השמיעה שלנו.

ilaubel

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
האם משהו בפורום ניסה להשתמש בקבצי ה REW לאחר מדידת החדר בROON והיה מרוצה מהתוצאה ?

• Like
Reactions: omi

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
היי דן

תודה על התשובה , אני מעריך את זה ..

לגבי כיול ממספר נקודות , בשונה מכיול מנקודת ייחוס אחת , כיול ממספק נקודות מצריך תוכנה שיודעת לקבל כיול ממספר נקודות , ולהוציא קבצי תיקון שמתחשבים בכל נקודות המדידה , למיטב ידיעתי REW לא יודע לעשות תיקון לפי ממוצע של כמה נקודות כיול , יש למישהו מושג איך לעשות את זה ?

ilaubel

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
vהאם זו כוונת המשורר ?
למטה בצד שמאל יש לחצן

תמונות מצורפות

• WhatsApp Image 2022-11-14 at 21.03.12 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-14 at 21.03.12 (1).jpeg
    KB 145.1 · צפיות: 66
  • WhatsApp Image 2022-11-14 at 21.03.12.jpeg
    WhatsApp Image 2022-11-14 at 21.03.12.jpeg
    KB 147.4 · צפיות: 56

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
הכיול נעשה עם Dirac Live, שמגיע עם מצבים מובנים של כיול צר (9 נקודות) כיול רחב לאדם אחד (13 נקודות) וכיול רחב לשני אנשים (17 נקודות).
הכיול נערך עם קובץ הכיול הספציפי למיקרופון.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
היי דן

תודה על התשובה , אני מעריך את זה ..

לגבי כיול ממספר נקודות , בשונה מכיול מנקודת ייחוס אחת , כיול ממספק נקודות מצריך תוכנה שיודעת לקבל כיול ממספר נקודות , ולהוציא קבצי תיקון שמתחשבים בכל נקודות המדידה , למיטב ידיעתי REW לא יודע לעשות תיקון לפי ממוצע של כמה נקודות כיול , יש למישהו מושג איך לעשות את זה ?
היי רונן ,

הבנתי כנראה לא נכון.חשבתי שאתה מתכוון לדיראק.

גם ב REW אתה תוכל ליצור קובץ כיול EQ ממספר נקודות - זה כבר מסובך יותר אבל בהחלט אפשרי ויעיל.
הדרך הפשוטה ביותר היא ללמוד איך מפעילים RTA ואז לבצע MMM.

לא ממליץ בשום צורה לבצע אקוליזציה אקטיבית לפי מדידה אחת.
אתה גם תראה שאם רמקול טוב(ספינורמה - אמרנו כבר ?) כיולים צרים ורחבים - יתנו אותה תוצאה בדיוק (באוזן)

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
האם הכיול האוטומטי של dirac live (יש לי את הmini dsp shd) מספיק טוב, כלומר האם ניתן להגיע אתו לתוצאות טובות,
או שכדי להגיע לתוצאה רצויה אני צריך 'לשחק' עם זה לבד (אני חדש בזה ודי חלש בקטע הטכני...)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
האם הכיול האוטומטי של dirac live (יש לי את הmini dsp shd) מספיק טוב, כלומר האם ניתן להגיע אתו לתוצאות טובות,
או שכדי להגיע לתוצאה רצויה אני צריך 'לשחק' עם זה לבד (אני חדש בזה ודי חלש בקטע הטכני...)

מה זה "לשחק עם זה לבד"?

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
כפי שאמרתי אני בור מוחלט בזה (כרגע!)
לפי מה שהבנתי אפשר לסמוך על dirac ואפשר גם לכוון לבד אחרי הכיול, אולי אני כותב שטויות...
נשאל את זה אחרת, האם אפשר להגיע לתוצאות טובות עם minidsp ו dirac live?

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
לא שטויות :)

אפשר בהחלט
עכשיו שאני יודע שזה לא שטויות, האם תתקבל לי תוצאה אופטימלית גם אם אני סומך על dirac?
פשוט רוצה לדעת כמה זה הכרחי שאני ישקע עכשיו בלימוד של העניין...ככל שהוא עושה עבודה טובה לבד...
תודה רבה.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
עכשיו שאני יודע שזה לא שטויות, האם תתקבל לי תוצאה אופטימלית גם אם אני סומך על dirac?
פשוט רוצה לדעת כמה זה הכרחי שאני ישקע עכשיו בלימוד של העניין...ככל שהוא עושה עבודה טובה לבד...
תודה רבה.
מה ההרכב של המערכת שלך ?
איזו גרסת דירק יש לך - LIVE או DLBC?
האם יש סאב במערכת או רק זוג רמקולים ?

stam

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
יש סאב (svs sb1000pro)
dirac live
elac solano bs283
magnat mr780
denafrips ares ii

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור