שילוב סאב

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
עד לפני 3 חודשים היו לי רמקולים מדפיים aurum cantos volla שאליהם שידכתי סאב של Rel שעשה עבודה מצויינת (לאוזניי)
הרמקולים הוחלפו ברצפתיים living voice ומאז אני בדילמה עם ה rel
לפעמים נראה לי שהוא מוסיף ולפעמים מזיק או מיותר
אולי אני לא מכוון אותו נכון
יש לו שלט כך שנוח לשחק עם התדר והווליום מנקודת השמיעה
חלל האזנה הוא 4.5 על 5 בערך
דעתכם? תודה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ממליץ לך לבדוק עם דיסק תדרים עד לאן הרצפתיים שלך יורדים באקוסטיקה שיש אצלך ובאופן ההצבה שלהם.
את הסאב הייתי מכוון שייכנס לפעולה מאותו תדר שהקדמיים לא מגיעים אליו ומטה.
ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אם הסאב מכוון נכון ואין לך רמקולים מפלצות שיורדים עד 20 הרץ אז תוספת סאב תמיד מועילה.

עיקר ההבדל יהיה בווליום נמוך .....תבדוק זאת בווליומים נמוכים - אתה אמור להרגיש "מלאות" של הצליל שלא קיימת ללא סאב...... אבל נדרש משנה זהירות "וטעם טוב" במובן שלא להפעיל את הסאב חזק מדי - זו בדרך כלל הבעיה המרכזית של אנשים שהסאב מציק להם.

כתבתי זאת בעבר, כלל האצבע שלי לעוצמת הסאב - "אסור לשמוע את קיומו אבל אם אתה מוריד אותו אתה אמור להרגיש שמשהו חסר לך בנמוכים".

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אם הסאב מכוון נכון ואין לך רמקולים מפלצות שיורדים עד 20 הרץ אז תוספת סאב תמיד מועילה.

עיקר ההבדל יהיה בווליום נמוך .....תבדוק זאת בווליומים נמוכים - אתה אמור להרגיש "מלאות" של הצליל שלא קיימת ללא סאב...... אבל נדרש משנה זהירות "וטעם טוב" במובן שלא להפעיל את הסאב חזק מדי - זו בדרך כלל הבעיה המרכזית של אנשים שהסאב מציק להם.

כתבתי זאת בעבר, כלל האצבע שלי לעוצמת הסאב - "אסור לשמוע את קיומו אבל אם אתה מוריד אותו אתה אמור להרגיש שמשהו חסר לך בנמוכים".
הרמקול לפי הנתונים יורד עד 35 הרץ
השאלה איך מכוונים אותו נכון
יש גם תדר וגם ווליום וגם פאזה שניתן לשחק איתם

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
המדידה שלו שהוא יורד ל 35 הרץ נעשתה בתנאים שונים מאלה שיש לך בבית לכן מומלץ לבדוק עם דיסק תדרים אצלך.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
לא מכיר את הסאב שלך, אך הבעיות המרכזיות הן, תדר חיתוך, עקומת החיתוך, ופאזה של הסאב יחסית לשאר המערכת.
הבעיות המשניות הן מיקום בחדר, ותדרי הפעילות של החדר עצמו.

נערך לאחרונה ב:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
ממליץ לך לבדוק עם דיסק תדרים עד לאן הרצפתיים שלך יורדים באקוסטיקה שיש אצלך ובאופן ההצבה שלהם.
את הסאב הייתי מכוון שייכנס לפעולה מאותו תדר שהקדמיים לא מגיעים אליו ומטה.
ארז

לצערי זה לא כל כך פשוט. זה לא עד לאן הרמקול יורד, אלא איך הוא יורד.
מתי למעשה הרמקול "מאבד כיוון" באופן בו אנו נראה את הגרף עולה ויורד.
אז יכול להיות שעל פי דיסק התדרים נשמע משהו ב 30 הרץ, אבל אם נבצע מדידה של כל מה שקורה בפועל, נראה שהגרף מתחיל להשתולל דווקא ב- 60 הרץ ושם נצטרך לבצע את החיתוך.

רן

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
המדידה שלו שהוא יורד ל 35 הרץ נעשתה בתנאים שונים מאלה שיש לך בבית לכן מומלץ לבדוק עם דיסק תדרים אצלך.
תודה
אעשה את זה בערב
אבל האם לא צריכה להיות בכלל חפיפה?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לצערי זה לא כל כך פשוט. זה לא עד לאן הרמקול יורד, אלא איך הוא יורד.
מתי למעשה הרמקול "מאבד כיוון" באופן בו אנו נראה את הגרף עולה ויורד.
אז יכול להיות שעל פי דיסק התדרים נשמע משהו ב 30 הרץ, אבל אם נבצע מדידה של כל מה שקורה בפועל, נראה שהגרף מתחיל להשתולל דווקא ב- 60 הרץ ושם נצטרך לבצע את החיתוך.

רן
ואיך עושים את המדידה?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לא מכיר את הסאב שלך, אך הבעיות המרכזיות הן, תדר חיתוך, עקומת החיתוך, ופאזה של המערכת יחסית לסאב.
הבעיות המשניות הן מיקום בחדר, ותדרי הפעילות של החדר עצמו.
זה בדיוק מה ששאלתי
איך מכוונים אותם נכון

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
אתה צריך לבצע מדידות באמצעות תוכנות מדידה ומיקרופונים.
יש לא מעט תוכנות כאלה, כל אחת עם היתרונות והחסרונות שלה ויש לא מעט מיקרופונים שניתן לרכוש, על מנת לבצע את המדידה.
לא ניתן לבצע זאת "באוזן", האוזן לא מסוגלת להגיד לנו אם יש קפיצות בגרף, איפה הקפיצות וכמה הן חמורות.
אין דרך לשלב סאב באמצעות האוזן, בוודאי לא באופן בו הסאב לא יורגש.

תתחיל לקרוא על REW לצורך הדוגמא.

רן

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
יש לא מעט תוכנות כאלה, כל אחת עם היתרונות והחסרונות שלה ויש לא מעט מיקרופונים שניתן לרכוש, על מנת לבצע את המדידה.
לא ניתן לבצע זאת "באוזן", האוזן לא מסוגלת להגיד לנו אם יש קפיצות בגרף, איפה הקפיצות וכמה הן חמורות.

רן
יש לינק למיקרופון מומלץ?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

רן

זה למקצוענים ואין לי את הניסיון והידע שיש לך בנושא הזה.
:כל-הכבוד:
ארז

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
זה למקצוענים ואין לי את הניסיון והידע שיש לך בנושא הזה.
:כל-הכבוד:
ארז

פחות התיחסתי לאספקט המקצועני, אלא לעיקרון של העניין.
הרבה מתבלבלים וחושבים שצריך לבצע חיתוך של הסאב לפי הנתונים של יצרן הרמקול שלך, או לפי איזה דיסק של תדרים , באופן בו יש לחתוך את הרמקול בתדר בו אתה מפסיק לשמוע את הרמקול.

זו טעות.

הרמקול הוא קודם כל תלוי חדר והאקוסטיקה של אותו חדר, ככל שנשים את אותו רמקול בחדרים נפרדים, הוא גם ישמע שונה וגם יגיב שונה, בכל הקשור ליכולות שלו ולכן, ככל שמבקשים לבצע חפיפה מוצלחת בין רמקול לסאב (כאשר סאב תמיד יידע לטפל בתחתום התחתון באופן טוב יותר מהרמקול הקדמי) יש לבצע מדידה ולו בסיסית, באמצעות תוכנה כלשהי (ויש לא מעט חינמיות) ומיקרופון בסיסי (יש לא מעט כאלה) אשר ילמדו אותנו טוב יותר איפה אותה עקומה מתחילה להשתולל ולא באיזה תדר הרמקול מפסיק לנגן.

@liranbh

כפי שכבר הצעתי, תתחיל בקריאה על REW. יש הרבה מדריכים פשוטים ברשת. כולל סרטוני יוטיוב למינהם. במסגרת אותם מדריכים/סרטונים, יעלו שמות של מספר מיקרופונים מומלצים. תצטרך להשקיע בזה מספר שעות, כי התחום הוא טיפונת מורכב.

רן

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
פחות התיחסתי לאספקט המקצועני, אלא לעיקרון של העניין.
הרבה מתבלבלים וחושבים שצריך לבצע חיתוך של הסאב לפי הנתונים של יצרן הרמקול שלך, או לפי איזה דיסק של תדרים , באופן בו יש לחתוך את הרמקול בתדר בו אתה מפסיק לשמוע את הרמקול.

זו טעות.

הרמקול הוא קודם כל תלוי חדר והאקוסטיקה של אותו חדר, ככל שנשים את אותו רמקול בחדרים נפרדים, הוא גם ישמע שונה וגם יגיב שונה, בכל הקשור ליכולות שלו ולכן, ככל שמבקשים לבצע חפיפה מוצלחת בין רמקול לסאב (כאשר סאב תמיד יידע לטפל בתחתום התחתון באופן טוב יותר מהרמקול הקדמי) יש לבצע מדידה ולו בסיסית, באמצעות תוכנה כלשהי (ויש לא מעט חינמיות) ומיקרופון בסיסי (יש לא מעט כאלה) אשר ילמדו אותנו טוב יותר איפה אותה עקומה מתחילה להשתולל ולא באיזה תדר הרמקול מפסיק לנגן.

@liranbh

כפי שכבר הצעתי, תתחיל בקריאה על REW. יש הרבה מדריכים פשוטים ברשת. כולל סרטוני יוטיוב למינהם. במסגרת אותם מדריכים/סרטונים, יעלו שמות של מספר מיקרופונים מומלצים. תצטרך להשקיע בזה מספר שעות, כי התחום הוא טיפונת מורכב.

רן
אבדוק
תודה

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
עד לפני 3 חודשים היו לי רמקולים מדפיים aurum cantos volla שאליהם שידכתי סאב של Rel שעשה עבודה מצויינת (לאוזניי)
הרמקולים הוחלפו ברצפתיים living voice ומאז אני בדילמה עם ה rel
לפעמים נראה לי שהוא מוסיף ולפעמים מזיק או מיותר
אולי אני לא מכוון אותו נכון
יש לו שלט כך שנוח לשחק עם התדר והווליום מנקודת השמיעה
חלל האזנה הוא 4.5 על 5 בערך
דעתכם? תודה
מה הדגם של ה rel? האם ניסית סאב אחר?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הרמקול לפי הנתונים יורד עד 35 הרץ
השאלה איך מכוונים אותו נכון
יש גם תדר וגם ווליום וגם פאזה שניתן לשחק איתם
לדעתי כדי לכוון את הסאב נכון חייבים לחתוך את הנמוכים ברמקולים הראשיים שלך.....הסאב של REL לא מספק את הפיטצ'ר הזה אולם ניתן לבצע זאת באמצעות קבל קטן, מולטי טסטר, פונקציית LOG במחשבון ואוסילטור מהאינטרנט

......."סוג של מקגייוור אודיופילי"

כל האמור אפשרי רק אם יש לך הפרדה בין הפרה לפאור בהגברת הרמקולים או להבדיל יש לך "מגבר משולב של פעם" עם יציאת הקלטה לטייפ.

אם זה מעניין אותך דבר איתי בפרטי.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לדעתי כדי לכוון את הסאב נכון חייבים לחתוך את הנמוכים ברמקולים הראשיים שלך.....הסאב של REL לא מספק את הפיטצ'ר הזה אולם ניתן לבצע זאת באמצעות קבל קטן, מולטי טסטר, פונקציית LOG במחשבון ואוסילטור מהאינטרנט.

כל זה אפשרי רק אם יש לך הפרדה בין הפרה לפאור בהגברת הרמקולים או להבדיל יש לך "מגבר משולב של פעם" עם יציאת הקלטה לטייפ.

אם זה מעניין אותך דבר איתי בפרטי.
תודה
אני מעדיף לא לגעת ברמקולים
בדקתי עם דיסק לבדיקות אודיו בתדר של 30 הרץ 10 ד"ב שומעים ברמקולים אבל חלש , ב 40 שומעים בלי בעיה
ב 30 ד"ב מתחילים לשמוע מ 60 הרץ
בנתיים אני חותך ב 45 הרץ ויש השפעה אבל לרוב היא בקושי מורגשת

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה לא נוגע ברמקולים עצמם פיזית......אתה מוסיף קבל טורי לאינטרקונקט שמזין את הפאוור ואז נחתכים הנמוכים לפאוור עצמו וכמובן שבהמשך גם לרמקולים.

כך עובד החיתוך בסאב וולודיין שלי רק שהקבל הזה מותקן בסאב עצמו ולא באינטרקונקט.....היינו הך.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור