שידרוג לאקרולינק

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
לאחרונה שידרגה אקרולינק את ה 6N-P4030 שלה ל 7N-P4030 Mark 2 (ה 6 ו ה-7 בשם הכבל מתייחסים למספר התשיעיות באחוז טוהר הנחושת של הכבל).

לקראת טיפול בחשמל, אני שוקל להזמין 5 מטר כאלו, על עיוור, לחיבור ארון החשמל למפצל בעלות של 2000ש"ח + משלוח (-כנראה יקר מאד מפאת המשקל).

מספר לא מועט של ביקורות שקראתי מתייחס ל 6N ככבל כוח לשימושים כלליים הטוב ביותר. מאידך, חיפוש בגוגל אחרי המילה "אקרולינק" בעברית, מעלה תוצאה אחת בלבד! האם אני מפספס משהו? האם הישראלים יודעים משהו שהעולם אינו יודע? האם יש המלצות אלטרנטיביות?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אקרולינק אינה מוכרת בארץ. למיטב ידיעתי גם אין לה יבואן. באופן כללי אני מניח שאפשר לספור על יד אחת את כמות האודיופילים שהשקיעו בכבלי חשמל יקרים לקיר (סביב המאה יורו ומעלה למטר) בארץ. עצתי לך, עשה סקר בין המשתתפים ובדוק איזה יצרנים נוסו כאן. את אויאידה אתה כבר מכיר. בקש אולי מפורמן לעשות לך כבל חשמל קצר מהמוליך שברשותו, עם מחברים הכי פשוטים. כך תוכל לאמוד בערך את השפעתו של המוליך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה זה "שימושים כלליים" ועל פי איזה פרמטרים הוא מכהן כ-"טוב ביותר"?

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
אקרולינק אינה מוכרת בארץ. למיטב ידיעתי גם אין לה יבואן. באופן כללי אני מניח שאפשר לספור על יד אחת את כמות האודיופילים שהשקיעו בכבלי חשמל יקרים לקיר (סביב המאה יורו ומעלה למטר) בארץ. עצתי לך, עשה סקר בין המשתתפים ובדוק איזה יצרנים נוסו כאן. את אויאידה אתה כבר מכיר. בקש אולי מפורמן לעשות לך כבל חשמל קצר מהמוליך שברשותו, עם מחברים הכי פשוטים. כך תוכל לאמוד בערך את השפעתו של המוליך.

הסוחר ממנו ביקשתי כבל של אויידה, המליץ לי על האקרולינק כאלטרנטיבה (מאוזן יותר מבחינה טונאלית, הוא אמר). חפרתי קצת בנושא וגיליתי השוואות שציינו דברים ברוח זו. יותר מזה- גיליתי חברות שעשו את ההשוואה הזו ובחרו 'לפתח' כבלים משלהן תוך שילוב כבל של אקרולינק עם קונקטורים (באריליום) של אויידה. לעומת זאת, לא מצאתי אף השוואה שמצאה את האויידה טוב מהאקרולינק.

לחלוטין לא ברורה לי הגישה של אודיופילים לשים כבל זול בקיר וכבל יקר במכשיר: הלו פה כלל החוליה החלשה דווקא כן עלול לפעול.. אשמח אם מישהו יאיר את עיני בפשר העניין.

אני אשמח מאד לקבל אינפוט מאנשים שהשקיעו בכבילת קירותיהם :)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מיכאל, אתה עשית לאחרונה טיפול מקיף בחשמל, לא? מה שמת בקיר?

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
מה זה "שימושים כלליים" ועל פי איזה פרמטרים הוא מכהן כ-"טוב ביותר"?

שימושים כלליים- חיבור ארון לתקע, חיבור תקע למכשיר, חיבור מכשירים שונים (אודיו, וידאו) וכיו"ב.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
שי, אתה קורא יותר מדי ושומע פחות מדי.
כשזה מגיע לכבל בקיר, אין דרך לשמוע כמעט. זה על גבול הבלתי אפשרי. כל שנותר הוא לקנות כבל מחברה מוכרת וטובה ולקוות לטוב. סביר להניח, כשזה מגיע לכבל חשמל בקיר, שבכל מקרה יהיה שיפור. אם אויאידה מתאים יותר או פחות לסט-אפ שלך מאקרולינק יהיה קשה לדעת, אבל זה לא סוף העולם. קשות הן דרכי האודיופיל ולא הכל בר השוואה בקלות.
בכל מקרה, חשוב מאד מאד שתזכור - לא משנה מה את שם בקיר ומי מתקין לך את זה- אם יהיה שיפור, הוא יהיה כרגע פחות מורגש מאשר אם שאר המערכת תהיה מאוזנת. ואל לך לחשוב שהעבודה היתה לחינם גם אם השיפור אינו מוצדק בעינייך. כל הדברים האלה מצטברים, ועליך לשפר בכל המישורים שדיברנו עליהם לפני שתיכנס למסכת החלפות ושידרוגים מיותרים של האלקטרוניקה / רמקולים.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
קשה למצוא משהט יותר טוב מהנחושת שיש לאקרולינק, הבעיה היא האורך הגדול והמחיר ,האלטרנטיבה הנהדרת שעולה לי בראש כרגע ושאני מכיר טוב היא של גי פי אסhttp://www.jpslabs.com/powercord.shtml#tttop , תסתכל בכבל אאדום בגליל , הוא פצצה ,יש לו צליל מיוחד ,כי הוא סגסוגת של אלומיניום.

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
"לחלוטין לא ברורה לי הגישה של אודיופילים לשים כבל זול בקיר וכבל יקר במכשיר".

בהזדמנות כדאי אולי שתחבר את ארון החשמל שלך בכבל הכי טוב שאפשר לטרנספורמטור של חברת החשמל.

הצעד הבא יהיה כמובן להחליף את הכבל עד לתחנת הכוח בחדרה.

שמעתי שאם מחליפים את הפחם בחדרה לפחם איכותי 99% מקבלים גבוהים יותר צלולים ובמה יותר עמוקה.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16

בהזדמנות כדאי אולי שתחבר את ארון החשמל שלך בכבל הכי טוב שאפשר לטרנספורמטור של חברת החשמל.

שמעתי שאם מחליפים את הפחם בחדרה לפחם איכותי 99% מקבלים גבוהים יותר צלולים ובמה יותר עמוקה.

אז אתה טוען בעצם שהוספת כבל סופר-איכותי לכבל סופר-מחורבן תשפר את איכות הצליל יחסית לחיבור ישיר לכבל הסופר-מחורבן? אני לא מנסה להתגרות אלא באמת מנסה להבין: האם הרחבת כבל גרוע בכבל טוב משפרת את הכבל הגרוע? האם גם ככל שארוך הכבל הטוב, כן רב השיפור? או שאולי מספיק לשים סנטימטר אחד של כבל איכותי בקצהו של כבל גרוע וכך לכבל שיפור? האם מישהו בדק את הדברים האלו? מדעית/הנדסית/חשמלית, כבר הבנתי שאין הסבר, אבל משהו לגמרי, אבל לגמרי, לא מסתדר לי פה אפילו מבחינה לוגית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113

אפשר להבין את ההגיון בדבריך , אבל הנסיון מלמד אחרת,אפילו יש שינוי בצליל ובדינמיקה שתלוי בכבל בקיר , לי היו שלושה קוים , כל אחד עם כבל אחר, נחושת ,ציפוי כסף , ואלומינים , העברה מאחד לשני משנה לגמרי את הצליל , אגב הכבלים הארוכים של חברת חשמל הם אלומיניום ולא נחושת כמו שכולם נוטים לחשוב.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
טוב, אז על פי איזה פרמטרים ה-AcroLink הזה טוב יותר?
מיכאל , עזוב פרמטרים , דבר כזה שומעים , אבל אם כבר מדברים על פרמטרים , כמה שהנחושת יותר טהורה ,ויש בה פחות קריסטלים למטר , והיא מלוטשת יותר , הזרם צריך פחות "לקפוץ" בין הסדקים ,ופחות להזיז אלקטרונים קשים להזזה ,כמו של ברזל למשל,החסרון של נחושת הוא שהאוקסידים של ההתחמצנות שקורית עם השנים היא מוליך גרוע , בניגוד לאוקסידם של כסף שהם עדיין מוליכים טובים .

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
אפשר להבין את ההגיון בדבריך , אבל הנסיון מלמד אחרת,אפילו יש שינוי בצליל ובדינמיקה שתלוי בכבל בקיר , לי היו שלושה קוים , כל אחד עם כבל אחר, נחושת ,ציפוי כסף , ואלומינים , העברה מאחד לשני משנה לגמרי את הצליל , אגב הכבלים הארוכים של חברת חשמל הם אלומיניום ולא נחושת כמו שכולם נוטים לחשוב.

אוקיי- אז בו נקרא סוף סוף לילד בשמו: אתה בעצם מתייחס לכבל כמו אל רכיב אקטיבי במערכת סטריאו היוצר שינוי כלשהוא בתנועת האלקטרונים במוליך, שינוי הבא לביטוי בשינוי (ולעיתים אף בשיפור) מאפיינים סוניים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל, אתה עשית לאחרונה טיפול מקיף בחשמל, לא? מה שמת בקיר?

זהו כבל של MIT
http://www.mitcables.com/available-...power-cable-inwall-occ-3x12-awg-shielded.html

כבל איכותי מאוד. יש לו יותר בידוד מה-Acrolink, יותר דומה לכבל טלויזיוני RF, והוא עשוי מ-OCC.

הרבה עבודה הוקדש להחלפה של ארון חשמל, כדי להעביר לפזה נפרדת נדרש מקום נוסף שלא היה..
לפרק לגמרי את הארון ישן, את כל המגשרים. לחתוך גבס, לשים פרופילים חדשים.. בארון יש לי היום פיוז של Hi Fi Tuning עם הפחת חד-פאזי "רגיל", אבל לקחתי משהו שנראה לי איכותי יותר..

גם להעביר את הכבל בסלון עשיתי מיני-שיפוץ בחגים. גבס, צביעה. על הדרך הוספתי שקעים חדשים של MIT גם כן. וגם החלפתי כבל חשמל למייצב מתח שהיה לי כבר מקודם.

הכל כאילו נראה לא יקר מי יודע מה, אבל הגעתי לכ-20,000 ש"ח כעלות של הפרויקט (וזה עוד אחרי שחסכתי בהובלה ומיסים).. מי שנכנס להרפתקה צריך לקחת בחשבון

אני לא עשיתי השוואה A/B בין MIT לכבלים אחרים כך שלא יכול לשים את האצבע מה בדיוק שיפר כאן.. דבר יחיד שאני יכול להגיד זה שאני מאוד מרוצה מהתוצאה הסופית: מערכת שקטה מאוד, לא מבליטה שום תדר, הכל זורם וחלק.
וזה גם נתן לי הרבה שקט נפשי

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
איזה ארון שמת?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אוקיי- אז בו נקרא סוף סוף לילד בשמו: אתה בעצם מתייחס לכבל כמו אל רכיב אקטיבי במערכת סטריאו היוצר שינוי כלשהוא בתנועת האלקטרונים במוליך, שינוי הבא לביטוי בשינוי (ולעיתים אף בשיפור) מאפיינים סוניים.

הילד בשמו = כבלים עושים הבדל שמיע. למה? מהרבה סיבות. זה לא חשוב. מה שחשוב זה לקחת ולהאזין.

לתת תשתית נכונה - חשמל, העמדה. אח"כ לבחור רמקול (כבר עשית), אח"כ לבחור לו הגברה (לדעתי לא מתאימה כרגע, אבל זה אינטואיציה ראשונית), אח"כ מקור, ובסוף לתהות על הבדלים בין כבלים.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
הילד בשמו = כבלים עושים הבדל שמיע. למה? מהרבה סיבות. זה לא חשוב. מה שחשוב זה לקחת ולהאזין.

לתת תשתית נכונה - חשמל, העמדה. אח"כ לבחור רמקול (כבר עשית), אח"כ לבחור לו הגברה (לדעתי לא מתאימה כרגע, אבל זה אינטואיציה ראשונית), אח"כ מקור, ובסוף לתהות על הבדלים בין כבלים.

הסוגיה התעוררה כי לתשתית החשמל נחוץ כבל ארון-מפצל. את שיפור הכבל רמקול, האינטרקונקטים וכבלי המתח, אני באמת אדחה..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
איזה ארון שמת?

ישראלי, רגיל.
ל-54 אוטומטים (היה לי 36 אני חושב)

אפשר היה להוציא יותר כסף על ארון תואם שיש לי עבור תקשורת של Channel Vision

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
כמה תהיות:

כפי שנאמר פה , אין לזה סוף בעצם , ומבחינה הגיונית מה הטעם לשפר מקטע מסויים במסלול החשמל , אם השאר עד למקור הפקתו עשוי מרכיבים פשוטים יחסית לכבלים האודיופיליים היקרים? מדברים פה על החלפת כבילה בתוך הקירות עד הארון , האם זה לא נכון מבחינה הגיונית להניח שיש תועלת בדבר רק אם האיכות מעבר לו עדיפה, או שווה במקרה הטוב ?

אם אכן כבל חשמל מקבל מעמד של רכיב אקטיבי כפי שצויין , מה האורך המינימלי הדרוש עבור כבל כזה בתוך מסלול חשמל נחות יותר , בכדי לקבל שיפור/שוני? האם השינוי תלוי אורך , כלומר ככל שהכבל ארוך יותר, כך תגבר השפעתו?

ודבר אחרון - מה בדבר האלטרנטיבה לפיה לא מתעסקים במה שעובר בקירות , אלא מטפלים מהשקע בקיר והלאה - להתקין שקע איכותי, לחבר אליו מסנן חשמל כלשהו או שנאי מבדל , לחבר מפצל איכותי , ולהשתמש בכבלי חשמל איכותיים ממנו אל הרכיבים?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור