כבלים שוקו או אמריקאי? האם נשמעים שונה?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
מזמן רציתי להבין האם יש יתרונות או חסרונות מובהקות בשמע של שני סוגי הפלאגים אלו.
ברור שוקו ״יושב״ יותר הדוק, אך משום מה (אם אני לא טועה) אמריקאי יותר נפוץ.
שאלה האם מי שהוא יתנסה בהשוואה מבחינת השמע בין שני כבלים מסדרה זהה אך רק פלאג שונה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אם תדאג שהכבל יהיה ישר כך שלאלקטרונים יהיה קל לזרום בו זה לא משנה שוקו או אמריקנו

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בשביל לעשות השוואה כזאת צריך שכל שאר הרכיבים בשרשרת יהיו ללא שינוי.
איך תחבר כבל עם 2 סוגי פלאגים שונים לאותו תקע ?...
צריך מתאם והנה הכנסת עוד חוליה שונה בשרשרת שעלולה לשנות את התוצאה.
ארז

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
יש את המחברים ״השמנים״ גם לצד המכשיר וגם לצד הקיר ואלה באים בתצורה אירופאית או אמריקאית.
שמתי לב שלא מעט יצרים מציעים את הכבלים עם תקעים רגילים משני צידיו וה״שמנים״ מוצעים כאפשרות יקרה יותר. אז עולה השאלה - למה לא להשתמש בתקע ישראלי רגיל? יצרן אחד מצאתי שמציע את האפשרות הזו עם תקע ישראלי רגיל לקיר. כדאי לדעת שגם האפשרת הזו קיימת.

אריה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
בשביל לעשות השוואה כזאת צריך שכל שאר הרכיבים בשרשרת יהיו ללא שינוי.
איך תחבר כבל עם 2 סוגי פלאגים שונים לאותו תקע ?...
צריך מתאם והנה הכנסת עוד חוליה שונה בשרשרת שעלולה לשנות את התוצאה.
ארז
נו, זה פחות בעיה אפשר לחבר לשקע ראשי שני פילטרים מאותה חברה רק שקעים של סוג שונה, וגם קיימים פילטרים שנושאים שני סוקים השקעים ואזי להחליף בין הקבלים.
אך זה באמת די מסובך ולא בטוח ששווה השקעה אלה אם כן יש הזדמנות וכול הרכיבים בהסג יש

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
יש את המחברים ״השמנים״ גם לצד המכשיר וגם לצד הקיר ואלה באים בתצורה אירופאית או אמריקאית.
שמתי לב שלא מעט יצרים מציעים את הכבלים עם תקעים רגילים משני צידיו וה״שמנים״ מוצעים כאפשרות יקרה יותר. אז עולה השאלה - למה לא להשתמש בתקע ישראלי רגיל? יצרן אחד מצאתי שמציע את האפשרות הזו עם תקע ישראלי רגיל לקיר. כדאי לדעת שגם האפשרת הזו קיימת.

אריה
מאניין, לא ראיתי כאלה שקעים ישראלים, אלה עם כן הכוונה לשקעי כוח

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מאניין, לא ראיתי כאלה שקעים ישראלים, אלה עם כן הכוונה לשקעי כוח
אתה כתבת בפוסט שלך ״פלאגים״ וגם אני התייחסתי לפלאגים כלומר לתקע, לא לשקע.

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אריה, אני לא ראיתי בחיים שלי כבל איכותי מיצרן טוב שלא בא כערכה להרכבה ואפשר לשים בו שקעים ישראלים. זה שוקו, אנגלי או או אמריקאי.
אם תדאג שהכבל יהיה ישר כך שלאלקטרונים יהיה קל לזרום בו זה לא משנה שוקו או אמריקנו
גאון, לירן, גאון. תן לי לנחש. במערכת שלך אין בכלל כבלים כי זה הכל קופסה אחת?

לפותח השרשור, אני שותף לסקרנות שלך. הלוואי והיה איך לבדוק את זה בקלות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תן לי לנחש. במערכת שלך אין בכלל כבלים כי זה הכל קופסה אחת?
גם במערכת "קופסה אחת" של לירן יש כבלים אבל הוא עשה להם מסדר והם עומדים זקופים וישר .....אהה הוא גם צבע את החלק התחתון של הקבלים בסיד לבן.......שכולם יהיו מוכנים למסדר של רס"ר matanoosh.......ופרח לשבת מלכה(ורד)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
גם במערכת "קופסה אחת" של לירן יש כבלים אבל הוא עשה להם מסדר והם עומדים זקופים וישר .....אהה הוא גם צבע את החלק התחתון של הקבלים בסיד לבן.......שכולם יהיו מוכנים למסדר של רס"ר matanoosh.......ופרח לשבת מלכה(ורד)
בדיוק!!!
כל יום לפני שאני שם תקליט אני מיישר את כל הכבלים
אתה לא מבין איזה הבדל בסאונד

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ברור
הכל אלחוטי
גם החשמל
חזק. מפה ישר לצוותא, מופע יחיד. מובטח לך עתיד מזהיר.

מזמן רציתי להבין האם יש יתרונות או חסרונות מובהקות בשמע של שני סוגי הפלאגים אלו.
ברור שוקו ״יושב״ יותר הדוק, אך משום מה (אם אני לא טועה) אמריקאי יותר נפוץ.
שאלה האם מי שהוא יתנסה בהשוואה מבחינת השמע בין שני כבלים מסדרה זהה אך רק פלאג שונה.
מה שאני לא מבין פה זה איך יכול להיות שהכבל הוא זהה אם שני התקעים מיועדים עבור מתחים שונים. הרי שוקו זה 220 ואמריקאי זה 110. אני מניח שבכל פורום אודיופילי אמריקאי יש על זה שרשור אחד לפחות.

רוברט, אתה באמת איש טוב. הענין הוא שאתה פשוט לא מצחיק ולא תורם הרבה לאף דיון פה. אולי למעט אריה שצריך שיעשו לו סיכומי וויקי מדי פעם.
אני שמח, לפחות, שאתה נהנה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
חזק. מפה ישר לצוותא, מופע יחיד. מובטח לך עתיד מזהיר.

מה שאני לא מבין פה זה איך יכול להיות שהכבל הוא זהה אם שני התקעים מיועדים עבור מתחים שונים. הרי שוקו זה 220 ואמריקאי זה 110. אני מניח שבכל פורום אודיופילי אמריקאי יש על זה שרשור אחד לפחות.

רוברט, אתה באמת איש טוב. הענין הוא שאתה פשוט לא מצחיק ולא תורם הרבה לאף דיון פה. אולי למעט אריה שצריך שיעשו לו סיכומי וויקי מדי פעם.
אני שמח, לפחות, שאתה נהנה.
לא
עכשיו ברצינות
אתה באמת חושב שאם תעביר בתקע האמריקאי 220 וולט זה לא יעבוד????
תפתח אחד כזה פעם
זה 3 פסי מתכת!!!
אין שם שום דבר
גם 1000 וולט יעבור
ואגב
יותר קריטי הזרם כלומר הצרכן שתחבר אל הכבל

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
[QUOTE="matanoosh, post: 397652, member:

.[/QUOTE]

דבר ראשון אני מאמין שבכבלים אלו יכול לעבו זרם גבוהה מ240, אך מה שכן שבתיאוריה שקעים ותקעים אמריקאים מיועדות לעמוד בעומס נמוך יותר וזה כול הקטע, אך כמובן בפועל זה יכול לעמוד גם בעומסים כבדים יותר.
וכנראה זה אחד מהסיבות שביטוח בארץ לא ממש מבטח כזה דבר.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
[QUOTE="matanoosh, post: 397652, member:

דבר ראשון אני מאמין שבכבלים אלו יכול לעבו זרם גבוהה מ240, אך מה שכן שבתיאוריה שקעים ותקעים אמריקאים מיועדות לעמוד בעומס נמוך יותר וזה כול הקטע, אך כמובן בפועל זה יכול לעמוד גם בעומסים כבדים יותר.
וכנראה זה אחד מהסיבות שביטוח בארץ לא ממש מבטח כזה דבר.
זה לא עניין של אמונה.
240 וולט זה מתח ולא זרם
אם יש לך מגבר שצריכת ההספק שלו היא 500 וואט שזה המון אז ב 240 וולט זה 2 אמפר
נניח שהכבל הוא של 110 וולט אז הוא צריך להיות מתאים ל 4 אמפר כלומר במקרה שלנו זה בטוח בסדר
בכל מקרה 4 אמפר זה זרם נמוך יחסית לכבלי מתח
בארון חשמל יש מתגים שמתאימים ל 15 אמפר ומחוברים אליהם חוטים של 1.5 מ"מ
לגבי הביטוח זה לא מדוייק
אצלי יש ביטוח מלא למרות שחלק מהשקעים אמריקאים
כל עוד יש לזה תקן ישראלי/אירופאי/אמריקאי זה בסדר

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
זה לא עניין של אמונה.
240 וולט זה מתח ולא זרם
אם יש לך מגבר שצריכת ההספק שלו היא 500 וואט שזה המון אז ב 240 וולט זה 2 אמפר
נניח שהכבל הוא של 110 וולט אז הוא צריך להיות מתאים ל 4 אמפר כלומר במקרה שלנו זה בטוח בסדר
בכל מקרה 4 אמפר זה זרם נמוך יחסית לכבלי מתח
בארון חשמל יש מתגים שמתאימים ל 15 אמפר ומחוברים אליהם חוטים של 1.5 מ"מ
לגבי הביטוח זה לא מדוייק
אצלי יש ביטוח מלא למרות שחלק מהשקעים אמריקאים
כל עוד יש לזה תקן ישראלי/אירופאי/אמריקאי זה בסדר
כן, ברור ש240 זה מתח:)
רק לא הבנתי איך לשקעים אמריקאים יש תקן ישראלי? אפשר דוגמה?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
כן, ברור ש240 זה מתח:)
רק לא הבנתי איך לשקעים אמריקאים יש תקן ישראלי? אפשר דוגמה?
לא חובה תקן ישראלי
בשביל הביטוח (בחברה נורמלית) גם תקן אמריקאי טוב

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט, אתה באמת איש טוב. הענין הוא שאתה פשוט לא מצחיק ולא תורם הרבה לאף דיון פה..

אתה לעומת זאת נזר ה"דו ערוצי".

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
לא
עכשיו ברצינות
אתה באמת חושב שאם תעביר בתקע האמריקאי 220 וולט זה לא יעבוד????
תפתח אחד כזה פעם
זה 3 פסי מתכת!!!
אין שם שום דבר
גם 1000 וולט יעבור
ואגב
יותר קריטי הזרם כלומר הצרכן שתחבר אל הכבל

זה לא מדוייק. לכבלים יש מגבלות זרם וגם מגבלות מתח הקשורות לקרבה בין המוליכים, בידוד ומכאן לשדה החשמלי. חריגה מהתקן יכולה לגרום לפריצה של הבידוד. אבל גם התקן הישראלי וגם האמריקאי תואמים במתחים של לפחות 250 וולט.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור