כבלים שוב התחדשתי אחרי מסע מפרך במיוחד.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
קודם כל תתחדש ותהנה! שלא יהיה ספק, אני בן אדם שאוהב לפרגן ואני מאמין שכל אחד צריך לעשות עם הכסף שלו מה שבא לו אבל אפילו בתור אודיופיל קשה לי להבין למה כבל חשמל עולה 60000 שקל? האם באמת יש הבדלים שהופכים את ההשקעה לכדאית?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבל הרמקול שרכשתי עולה (אם נדייק) 69,000 ש״ח. כבל החשמל עולה 8500 ש״ח.

ולשאלתך: לא. אין הרבה כבלים ששוים את המחיר הזה.
אבל כשתשמע סילטק, טרה לאבס, סטילס בטווח המחירים הזה, אתה פתאום תבין שבשביל לקבל את הביצועים הללו ממערכת טובה מאוד, המחיר שתשלם הוא בערך זה. לסטילס יש יתרון בכך שניתן להתאים אותם למערכות שונות בעזרת הטכניקה הזו.

בגדול. קשה לקבל את זה. אבל כבל הוא כמו כל רכיב במערכת והוא דורש השקעה בהתאם.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
גלן פידיך סינגל מאלט עם קוהיבה מתאים לך?
אם כן תבוא.
אתה צריך להיזהר עם הזמנות כאלה, כי יש פה באתר כמה חובבי ווינטאג' mid-fi שמתייצבים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קדימה. הבית שלי תמיד פתוח.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אני מאמין שצריך להשקיע בכבלים ואכן השקעתי אבל לא נראה לי שאי פעם אוציא סכומים כאלה על כבלים.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
קודם כל תתחדש ותהנה! שלא יהיה ספק, אני בן אדם שאוהב לפרגן ואני מאמין שכל אחד צריך לעשות עם הכסף שלו מה שבא לו אבל אפילו בתור אודיופיל קשה לי להבין למה כבל חשמל עולה 60000 שקל? האם באמת יש הבדלים שהופכים את ההשקעה לכדאית?

אז אולי אתה מבין,נהגי מרוצים,מטפסי הרים,כנרים ופסנתרנים, כל אלה מה שהם
עושים זה חלק מהם,ומוכנים להשקיע כל מאמץ באהבתם הגדולה,
גם אודיו ומוסיקה יכולים להיות חיבור בזהותו הגרעינית באישיותו של האדם, מדוע? כי יש לי את זה!
גם עתה אני לא בטוח שאני מובן לאחרים.

נערך לאחרונה ב:

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
אני מאמין שצריך להשקיע בכבלים ואכן השקעתי אבל לא נראה לי שאי פעם אוציא סכומים כאלה על כבלים.

זה עניין יחסי בדיוק כמו כל דבר אחר.
לך נשמע מופרך להשקיע 60Kש"ח על כבלי רמקול.
זה בדיוק באותה מידה שאדם שיש לו מערכת סטריאו ב$200 ישמע לו הזוי להשקיע 2000ש"ח על כבלי רמקול.
הכל יחסי.

פעם ראשונה שקניתי רמקולים הייתי חייל משוחרר ושמתי 10Kש"ח לבן אדם ביד.
אמא שלי ברכה אותי לבריאות וישהיה לי בכיף. בנוסף אמרה שהיא לא מבינה איך השקעתי כזה סכום.
אז שאלתי אותה אם הייתה מסוגלת לשים סכום כזה על מטבח חדש,
היא ענתה שאילו יכלה הייתה קונה במטבח גם ב100Kש"ח.
ולדעתי הדוגמה הזאת תופסת ב-99% מהבתים בישראל ובכלל.

אז שוב,
הכל יחסי והכל תלוי מה עושה לך טוב ומה סדרי העדיפויות שלך לדברים.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
שמיעת מוזיקה תופסת חלק די נכבד מהזמן הפנוי המועט שיש לי ועם הסט אפ הנוכחי אני כמעט ולא רואה אפילו טלוויזיה ככה שאני די מבין את הצורך להשקיע בסט אפ על מנת להפיק ממנו הנאה יותר גדולה כך שסדר העדיפויות באופן כללי הוא לא העניין מבחינתי. השאלה שצריכה להישאל היא למה, איך ועל מה לשים את הכסף שהרווחנו ביושר.

תמונות מצורפות

• 16317-img_1089.jpg
    16317-img_1089.jpg
    KB 28.1 · צפיות: 449

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
שמיעת מוזיקה תופסת חלק די נכבד מהזמן הפנוי המועט שיש לי ועם הסט אפ הנוכחי אני כמעט ולא רואה אפילו טלוויזיה ככה שאני די מבין את הצורך להשקיע בסט אפ על מנת להפיק ממנו הנאה יותר גדולה כך שסדר העדיפויות באופן כללי הוא לא העניין מבחינתי. השאלה שצריכה להישאל היא למה, איך ועל מה לשים את הכסף שהרווחנו ביושר.

לא מדובר פו על דבר רציונאלי,יש כאלה שישלמו אלפי $ לראות לוויתנים כחולים באלסקה, אני לא.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לא מדובר פו על דבר רציונאלי,יש כאלה שישלמו אלפי $ לראות לוויתנים כחולים באלסקה, אני לא.

הרציונל הוא דבר אישי, הוא מגוון ושונה וטוב שכך אחרת העולם שלנו היה משעמם.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
הרציונל הוא דבר אישי, הוא מגוון ושונה וטוב שכך אחרת העולם שלנו היה משעמם.

התשובה היא בתשובה שכתבת, כולנו שונים וכולנו נוהגים שונה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

רציונל לחלוטין.
כתבתי. הוא היה טוב יותר מכולם, לקחתי את הדגם הבסיסי (רציונל) הוא פחות טוב מהדגל (מן הסתם) והחלטתי שאני רוצה יותר טוב ומוכן לשלם על זה בהתאם.
רציונלי בהחלט.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
רציונל לחלוטין.
כתבתי. הוא היה טוב יותר מכולם, לקחתי את הדגם הבסיסי (רציונל) הוא פחות טוב מהדגל (מן הסתם) והחלטתי שאני רוצה יותר טוב ומוכן לשלם על זה בהתאם.
רציונלי בהחלט.

נמר תתחדש !
יש לי שאלה (כמותית) לא קלה..
כמה אחוז להערכתך נותן דגם הבסיס בהשוואה לדגם הדגל ?

איתי

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
[QUOTE

בגדול. קשה לקבל את זה. אבל כבל הוא כמו כל רכיב במערכת והוא דורש השקעה בהתאם.[/QUOTE]

:בעד::בעד::בעד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר תתחדש !
יש לי שאלה (כמותית) לא קלה..
כמה אחוז להערכתך נותן דגם הבסיס בהשוואה לדגם הדגל ?

איתי

הויסינג מאוד דומה. לכבל הv14 יש את הטבעת שמאפשרת כיול. מבחינת ביצועים הוא טוב יותר בכל פרמטר. עם זאת, הכבל הבסיסי כל כך טוב ובכל זאת העדפתי אותו על פני אחרים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ואני אומר שיש אבולוציה בעניין , בשלב ראשון אתה רוכש כבלים מחורבנים כי נראה לך טמטום לרכוש כבלים יקרים , בשלב הבא יורד לך האסימון שכבלים עושים הבדל ומחליף ליותר יקרים ולפעמים להרבה הרבה יותר יקרים , ואז מגיע לחלקנו השלב שאתה מרגיש שפותחים לך הצורה סתם , ומסתבר שאפשר לעשות כבלים מצימוקים ושקדים של התעשיה ,כלומר נחושת טהורה ,קונקטורים טובים,ואז אתה בעצם חוזר לשלב הראשון שבו שוב נראה לך טימטום לרכוש כבלים יקרים ,אבל עכשיו בניגוד לקודם ,אתה יודע שהם ממש טובים,עשית אותם לבד ,אז נכון ,אין להם כל מיני עטיפות ,ובקושי עלו כמה מאות שקלים ,אבל לא רוצה אחרים (במגרה) .

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
רציונל לחלוטין.
רציונלי בהחלט.

חבר היה לו sonus faber amati futura, התחיל לפזול לעבר רמקול חדש של סונוס,
בשם Lilium עולה 300000 שח,הערתי שלסלון שלו אמטי והגברה מעולה שלו 250 וואט
היא חתונה קטולית, וחוצמזה לליליום הגברה מומלצת עד 800 וואט, כלומר דרוש
מגבר חדש לפחות 400 וואט איכותי! שיעלה הר של כסף בנוסף לרמקול,
ואז באה ההפתעה כשאמר, יוסי על תחפש פה הגיון,זה לא דבר רציונלי,
אני רוצה ואני יכול, הרמקולים נמצאים בארגזים עד גמר שיפוץ הדירה.
ואז הבננתי והרגשתי שאם גם לי היתה האומניפוטנציה הכלכלית כזו,
הייתי נוהג כמוהו, אך בהבדל קטן הרמקולים היו מתאימים לגודל החדר :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ואני אומר שיש אבולוציה בעניין , בשלב ראשון אתה רוכש כבלים מחורבנים כי נראה לך טמטום לרכוש כבלים יקרים , בשלב הבא יורד לך האסימון שכבלים עושים הבדל ומחליף ליותר יקרים ולפעמים להרבה הרבה יותר יקרים , ואז מגיע לחלקנו השלב שאתה מרגיש שפותחים לך הצורה סתם , ומסתבר שאפשר לעשות כבלים מצימוקים ושקדים של התעשיה ,כלומר נחושת טהורה ,קונקטורים טובים,ואז אתה בעצם חוזר לשלב הראשון שבו שוב נראה לך טימטום לרכוש כבלים יקרים ,אבל עכשיו בניגוד לקודם ,אתה יודע שהם ממש טובים,עשית אותם לבד ,אז נכון ,אין להם כל מיני עטיפות ,ובקושי עלו כמה מאות שקלים ,אבל לא רוצה אחרים (במגרה) .

אז אמרת...

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
נמר - אחרי הניסיון עם הכבלשניץ זה לא רק "אמרת" ... ישבנו אצלו על הספה והשווינו עם הוולהאלה שעולה אמנם "רק" 4000$ אבל אי אפשר לומר שאחד מהם בולע את השני. לכל אחד מהם היה אופי קצת שונה אבל הרמה לא נפלה מזה של האחר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור