כבלים שוב התחדשתי אחרי מסע מפרך במיוחד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר - אחרי הניסיון עם הכבלשניץ זה לא רק "אמרת" ... ישבנו אצלו על הספה והשווינו עם הוולהאלה שעולה אמנם "רק" 4000$ אבל אי אפשר לומר שאחד מהם בולע את השני. לכל אחד מהם היה אופי קצת שונה אבל הרמה לא נפלה מזה של האחר.

מה היו ההבדלים?
מזה ״הרמה לא נפלה מזה של האחר״?

זה לא לחבר, לשמוע סקסופון ולהתרשם שבשניהם הסקסופון נשמע סקסופון ולא באחד הוא נשמע כינור ובשני סקסופון.

מה היה ההבדל בבמה?
בדינמיות?
איך היתה ההפרדה במוסיקה מורכבת?
מי מבניהם היה יותר שקט?
מי מאוזן יותר?
מי מהם הציג טרנזיינטים בצורה יותר משכנעת?
איך הם הציגו דעיכה של צליל, תוקפנות, מיידיות?

להגיד שמענו ושניהם היו ברמה דומה זה לא חשוב. כבלים הם מה שמביא את המערכת לעשות את ״זה״. כלומר לגרום לצליל לרחף באוויר כאילו אין כבלים. וה״זה״ הזה, הוא בדיוק מה שמעט מאוד כבלים עושים.

הכבל הספציפי הזה. ה-v14, הוא חיה אחרת מכל מה שאני מכיר. היכולת הזו שלו להתנהג כאילו יצרו את המערכת הזו סביבו היא משהו שלא מצאתי באף כבל. הטכנולוגיה, הטכניקה של השימוש בה, היכולות שלו להוריד את הרמקול עוד אוקטבה למטה ברזולוציה ודיוק קרוב לשלמות זה משהו לקשה למצוא. אבל זה משהו שצריך לדעת לבדוק, להתייחס אליו נכון, לחיות איתו ליותר זמן מאשר ״הוא שם את זה ואת ההוא והסקנו מסקנות״. למוסיקה יש המון משמעות. האם בתזמורת סימפונית נבדק או בסקסופון? האם אתה יכול להצביע במדויק (!) על היתרונות של זה מול האחר? האם אתה יכול לספר עליהם במונחים המקובלים באודיו?

בדקתי כבלים. היקרים בניהם, מה לעשות, נשמעים אחרת. והאחר הזה, הוא מה שהופך את התוצאה למה שהיא - היי אנד.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
רציונל לחלוטין.
כתבתי. הוא היה טוב יותר מכולם, לקחתי את הדגם הבסיסי (רציונל) הוא פחות טוב מהדגל (מן הסתם) והחלטתי שאני רוצה יותר טוב ומוכן לשלם על זה בהתאם.
רציונלי בהחלט.

נמר,
מבחינתך זה רציונלי כי הכבל היה הטוב מאחרים,מה שלאחרים לא רציונלי זה מחיר הכבל,
רופא מסביר לחולים שבעישון יש סכנה גדולה, אך מעשן בעצמו, זה רציונלי?
אז למה הוא מעשן בכל זאת? כי כי הוא רוצה לעשן!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דוגמא לא טובה.

הדוגמא תהפוך להיות טובה אם השפעת הסיגריות לא תשפיע על הריאות שלו.

אתן לך דוגמא. לא עלי כמובן. אם היה לך סכום כסף בלתי מוגבל. האם עדיין זה היה לא רציונלי מבחינת המחיר?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
דוגמא לא טובה.

הדוגמא תהפוך להיות טובה אם השפעת הסיגריות לא תשפיע על הריאות שלו.

אתן לך דוגמא. לא עלי כמובן. אם היה לך סכום כסף בלתי מוגבל. האם עדיין זה היה לא רציונלי מבחינת המחיר?

אתה מרים לעצמך להנחתה,אני לא יכול ככה לשחק טניס :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
להיפך.
הרציונל הוא הסיבה. זה יותר טוב ולכן נרכש.

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
נמר,
ראשית תתחדש!

כבלים איכותיים (ובד״כ יקרים מאוד) זה שינוי דרמטי בסאונד.
דוגמה אחת שאני יכול לתת היא כאשר רכשתי כבלי חשמל יקרים של ניים, האזנתי להם מספר שבועות, ובערב האחרון, לפני שאילן מגיע למחרת בבוקר החלטתי לנתק את הכבלים היקרים ולחזור לרגילים - אמרתי לעצמי: בוא נראה אם ההבדל שווה את המחיר. הזדעזעתי. ההבדל היה עצום, כאילו מישהו בא והוציא את הלב של המערכת, מיד חזרתי לכבלים היקרים.

ניקיון, פירוט (ומיקרו פרטים), הפרדה, דינמיות, קצב ובמה הם רק דוגמאות לעניינים שמשתנים באופן מהותי בכל שינוי של כבל (כמובן שאין טעם להשקיע בכבלים במערכת שאינה איכותית).

נמר, אשמח לשמוע את דעתך בנוגע ל-shelter 9000 אחרי תקופה יחסית ארוכה שהיא אצלך.

תמשיך להינות

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
ראשית תתחדש!

דוגמה אחת שאני יכול לתת היא כאשר רכשתי כבלי חשמל יקרים של ניים, האזנתי להם מספר שבועות, ובערב האחרון, לפני שאילן מגיע למחרת בבוקר החלטתי לנתק את הכבלים היקרים ולחזור לרגילים - אמרתי לעצמי: בוא נראה אם ההבדל שווה את המחיר. הזדעזעתי. ההבדל היה עצום, כאילו מישהו בא והוציא את הלב של המערכת, מיד חזרתי לכבלים היקרים.

ניקיון, פירוט (ומיקרו פרטים), הפרדה, דינמיות, קצב ובמה הם רק דוגמאות לעניינים שמשתנים באופן מהותי בכל שינוי של כבל (כמובן שאין טעם להשקיע בכבלים במערכת שאינה איכותית).

תמשיך להינות

אכן שינוי דרמטי.

ה-9000 הוא סוס עבודה. אבל אני שומר עליו מכל משמר. לא כל תקליט עולה על הפטיפון. בטח לא תקליטים שחברים מביאים איתם ביד שניה. לא לפני שהם עולים למכונת הניקוי.
הוא נשמע נפלא. אני בודק אותו בכל חודש על ידי תקליט בדיקה. אם הוא לא עובר את הבדיקה הוא מוחלף. נכון להיום, עם כמה מאות שעות עבודה, הוא מצלצל פעמונים.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
נמר,
ראשית תתחדש!

תמשיך להינות
נמר - תתחדש
אידאל- ככה אני בדיוק אוהב לרכוש מוצרים ״משלימים״, לשמוע אותם תחילה במערכת שלי זמן לא מבוטל ולהחזיר למצב הקודם, בחלק מהמקרים נשארתי עם הקיים אולם בחלק, החלפתי בכיף.

igal.l

עוסק בתחום
מעורבות
40
נקודות
28
נמר מזל טוב רכשת כבלים מעולים תתחדש (ורד)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שמעתי את המע' עם הכבלים החדשים.
פשוט ניפלא.באמת מע' מרחפת ,סאונד יוצא בנינוחות,רכות שום דבר לא מאולץ.
בקיצור אחלה.אבל ליפני הכבלים יש שם מקור משובח...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור