שאלת מארזים: ברנשטיין או וולטר

נקדי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
ערב טוב,

אקדים ואומר כי נכון להיום אין לי כמעט תקליטורי אודיו בניצוחם של ברנשטיין או ולטר (מלבד המארז - 18 CD - של מהלר שיצא בהליקון) האם אני מפסיד משהו בזה :)

אם תשובתכם חיובית, מה דעתכם על שני המארזים הבאים:

1. ברנשטיין
http://www.prestoclassical.co.uk/r/Sony/88697683652

2. ולטר
http://www.prestoclassical.co.uk/r/Sony/88765489522.

תודה מראש
נקדי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מבחינה מוסיקאלית, אין שום ספק שההפסד אדיר ממש. שניהם הם מענקי הניצוח של האלף הקודם.

מבחינת איכות סאונד, ההפסד קטן למדי -- הקלטות קולומבייה מהתקופה הנ"ל לא הצטיינו, בטח לא יחסית ל-RCA Living Stereo ו/או Mercury, וגם לא יחסית ל-Decca, EMI ואחרים, וגם ההעברות לא מצטיינות. חלק מההקלטות, במיוחד אצל ואלטר, שהוא מדור קודם בעצם, הן מונופוניות.

ברנשטיין הצעיר יותר, בהקלטות קולומבייה, עדיף בעיני בהרבה מקרים (לא בכולם!) על ברנשטיין המבוגר יותר, לפעמים השיכור והעמוס בשינאה עצמית, בהקלטותיו ל-DG. הסט הזה של הקלטות קולומבייה מכיל פנינים רבות, ואפילו יהלומים. חלק מההקלטות הן עדיין העדיפות הגבוהה ביותר שלי או בתחרות על המקום הראשון, למרות הסאונד, למשל הסקוטית של מנדלסון, בראהמס 3, מן העולם החדש, מאהלר 1 ו-4, הסיפוניות של פראנק, ביזה ופרוקופייב הקלאסית, צ'ייקובסקי 2 ו-4 ועוד.

יש לי הסתייגויות מחלק מהדברים, למרות שגם להם יש מעריצים, כמו היידן, מוצארט וחלק מהבטהובנים, אבל הרמה הכללית מעולה.

ברונו ואלטר עדיין מחזיק מיים אפילו במוצארט שלו (הסימפוניות האחרונות, במיוחד 38 ו-40), ומביא חום ואנושיות לכל מה שהוא עושה. מוזר שחסרים דבוז'אק 8 ו-9 שהוא עושה נפלא, הסימפוניות של בראהמס איתו וחלק מהבטהובנים (במיוחד הפאסטוראלית) מפורסמות באיכותן, למרות שאינן העדפותי הראשונות. החמישית ידועה בכך שהוא מחזיק שם את הפרמאטה ב"טה-טה-טה-טאםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם" באורך אינסופי :)

הברוקנרים 4 ו-9 מעולים, הוא הייה אסיסטנט של מאהלר וניצח על הופעות הבכורה של חלק מיצירותיו, כך שייש לביצועיו אוטוריטה מיוחדת, גם אם לא העדפתי הראשונה, וגם שוברט חיובי מאוד.

לא להחמיץ את הברנשטיין. הוואלטר גם מומלץ בסך-הכל.

תיהנה! (ורד)
עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אגב , יש בחור בשם WOOVEN באתר שמוכר המון מארזים קלסיים ודיסקים קלאסיים.
שווה לדבר איתו, הוא גם בחור נחמד מאוד.
אורי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אורי.
קוראים לו הרי קאופנן, 050-740-9393, ומומלץ מאוד לא רק לדבר איתו אלא גם ללכת אליו ולקנות, הוא סופר חביב, ומוכר כמויות רציניות מהאוסף הענק שלו, במצב מצויין-עד-סגור, במחירים סבירים.

לא ידוע לי אם הסטים הספציפיים האלה נכללים או לא.

עמיר

נקדי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
שבוע טוב עמיר,

התייחסת בהודעתך לברנשטיין - הצעיר והמבוגר, מה לגבי ולטר בענין הזה - ההקלטות מוקדמות לעומת ההקלטות מסוף שנות ה-50 (לאחר התקף הלב) ואילך ?

נקדי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אורי.

אני מניח שעם היה לו את הנ"ל הוא כבר היה פונה אליי בה"פ, הרי הוא מפרסם באתר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
שבוע טוב עמיר,

התייחסת בהודעתך לברנשטיין - הצעיר והמבוגר, מה לגבי ולטר בענין הזה - ההקלטות מוקדמות לעומת ההקלטות מסוף שנות ה-50 (לאחר התקף הלב) ואילך ?
אני לא חי בשלום עם איכות ההקלטות המוקדמות יותר, כך שגם אם הן מופלאות, בסך-הכל אני לא נהנה להאזין.

למשל, אני לא נהנה להאזין ל"השיר על הארץ" עם Ferrier/Walter, למרות שכביצוע הוא נפלא, אבל עבורי לא כחווייה כוללת.

לכן, כשמדובר בהמלצות, אני נוהג לפעמים להזכיר ביצועים כאלה כחשובים ובעלי מעריצים, אבל לא אמליץ עליהם.
(כך אני נוהג גם לגבי הקלטות שאני מעריך, או שהן "נחשבות", אך שאני לא אוהב אותן אישית)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני מניח שעם היה לו את הנ"ל הוא כבר היה פונה אליי בה"פ, הרי הוא מפרסם באתר
"מפרסם" לא אומר קורא/עוקב, ומחיר שיחת טלפון זניח יחסית להפרש אפשרי במחיר בין לקנות אצלו לבין לקנות במקום אחר... :)

למחשבה :)

עמיר

נקדי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
עדכון

ובכן, לאחר שמיעת מספר דוגמיות של יצירות זהות (סימפוניות בטהובן) משני המארזים החלטתי להזמין את המארז של ברנשטיין שמצא חן בעיני (נכון יותר לומר לאוזני:)) בהשוואה לוולטר שנשמע לי מעט איטי ואנמי.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור