שאלות ISO ותנאים קשים.

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
היי..
אז ככה. צילמתי פעמיים בפארקים עם תאורה צהובה ותאורה קצת יותר חשוכה. (פארק הירקון וליד הקניון של פתח תקוה.)
את שניהם צילמתי עם 35ממ 1.8 ועם הD5100
במקרה הראשון התמונות בלי הפלאש יצאו קצת מטושטשות.ז"א לא מושטשות ברמה של זבל,אלא מטושטשות ברמה של כמו"פספוס פוקוס" כמובן שכולם היו מרוצים מהתמונות אבל אני לא.
הגעתי ל ISO 2000 ובכמה מהמקרים לISO 3000
לא רציתי לעלות יותר כדי שלא יהיה יותר מידי רעש בתמונה.
בצילומים השניים שמתי כוס של שתיה חמה שיהיה דפיוזר לפלאש וצילמתי עם ISO 2000 ונראה שהתמונות יצאו יותר חדות. וגם הרקע יצא כמו"בלי פלאש" כי הורדתי את מהירות התריס ל30-40
השאלות שלי הם
לכמה ערך ISO אני יכול להגיע כדי שלא יהיה לי יותר מידי רעש בתמונה אם מציגים אותה על המחשב?
האם הפתרון הוא פלאש?
או האם פוטרטים במצבים כאלה לא יצאו טוב בכל מקרה בלי חצובה? כי כשהתרחקתי 20 מטר וצילמתי התמונה יצאה מעולה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם יהיה אפשר לראות את התמונות עם נתוני הצילום של כל תמונה - נוכל לתת עזרה יותר ממוקדת

כאשר אתה מצלם עם פלאש יש מספר בעיות שאור בהיר מידי היא רק אחת מהן ובכלל כדי לצלם טוב עם פלאש צריך ניסיון וכן פלאש חיצוני טוב יכול מאוד לעזור.

המצלמה שלך יחסית מסוגלת לצלם ב ISO גבוהה ללא הרבה רעש - מומלץ לבדוק עד כמה אתה מוכן לקבל את התוצאה - מעבר לכך יש תוכנות שמסוגלות לתקן במידה מסוימת את ההרעש של ISO הגובהה אני משתמש ב lightroom שבכלל טובה לעיבוד תמונות. מעבר לכך כאשר עולים ב ISO התמנות בדרך כלל יוצאות יותר רכות (פחות חדות)

בקשר לזמן חשיפה איטי - חושב להבין שאתה מצלם אנשים או כל דבר שהוא לא דומם גם הם זזים :)

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
איך מעלים לפה תמונות עם נתונים וכאלה? אני יכול לצלם מסך של לייטרום. או להעלות את התמונה ב RAW? או JPEG שיצאה ישר מהמצלמה? (אני מצלם בשניהם)
התחלתי להשתמש בה ובנתיים חוץ מאיזון לבן, חדות, וניגודיות וכאלה (לשונית הBASIC) אני לא נוגע בכלום.
אמרת
המצלמה שלך יחסית מסוגלת לצלם ב ISO גבוהה ללא הרבה רעש - מומלץ לבדוק עד כמה אתה מוכן לקבל את התוצאה
זאת בדיוק השאלה... מה איזור המספר המקסימלי שנחשב עדיין נורמלי? או שזה אישי לכל אחד.
אם זה אישי אז מה הנורמלי שלכם?
כי בתור מתחיל אני עדיין לא יודע מה הנורמלי,ז"א בחושך שמיים סגולים זה נראה נחמד אבל זה נובע מטעות צילום לא?
בקשר לאנשים נכון, אבל עדיין אף פעם לא שרפתי מישהו עם פלאש ישיר, תמיד השתמשתי בדפיוזרים שמתאימים לסיטואציה. (הקפצה לתיקרה בחדרים או ריכוך ישיר במקומות פתוחים)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לצערי אין אפשרות לעלות כאן תמונות שנתוני הצילום יצגו - בעתיד אני מקווה
אבל אתה יכול לעלות תמונה ולספק בנוסף גם את נתוני הצילום.

בקשר לרעש בתמונה - באומנות כמו באומנות, אתה הוא זה שקובע מה היא רמת הרעש שאתה מוכן לקבל או לא. אני מאמין שרוב האנשים יקבלו יותר רעש בתמונות שלך מאשר אתה כצלם תהייה מוכן להציג :)

כאמור כאשר נוכל לראות תמונות נוכל לתת דעה יותר ממוקדת

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אז מה עושים? פשוט משלימים עם זה שרוב האנשים לא רואים את הרעש בתמונות למרות שלך זה מציק? =)
בכל מקרה, ג
התמונה הבאה צולמה עם 1/8 שניה. תתעלם מחוסר הפוקוס אני יודע שזה חשיפה איטית מידי בלי חצובה =)
ISO 2000 עדשה 35 ממ , זה נראה נורמלי, למרות שאולי שמיים קצת יותר שחורים היו עושים לי יותר טוב על הלב =)
http://www.mediafire.com/view/?ys8l061b7ugamp3
אם הלינק לא עובד אפשר להוריד פה
http://www.mediafire.com/?ys8l061b7ugamp3
נראה לי שזה בסדר לא?
למרות כשאני פותח את קובץ הRAW ועושה בלייטרום לחיצה אחת בזום אני רואה כבר את הפיקסלים.
בהדפסות רגילות יראו טוב לא?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה מצלם המצב ידני?
באיזה צמצם בחרת?
לדעתי התמונה עם חשיפה ארוכה מידי - אתה לא יכול לצלם בחשכה ולקוות לראות כאילו יש אור שמש בחוץ :)
אתה יכול בקלות בעזרת תוכנת עיבוד תמונה (כמו lightroom או אחרת) להוריד את כמות החשיפה תקבל יותר חדות בתמונה יותר מכך יותר חדות ועומק ובטח הרבה פחות רעש.

כמו כן, אני לא מבין מהיא הנקודה שבחרת בפוקוס?

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אורי, אני בהתחלה, יש כמה סוגי דפיוזרים שאני רוצה. כמו שרשמתי, יש את מה שהצעת(אגב הוא עולה פחות באיביי..) ויש את ההקפצה לתיקרה, בטוח שאני אקנה אותם אבל אני בנתיים מתלבט איזה סוג.
כרמי, כן, צילמתי ידני כי באוטומט המצלמה השתוללה לי עם ISO לא יציב. ז"א תמונה אחת ISO בשמיים ותמונה שניה ISO נורמלי. אז העדפתי לקבע את הISO ולשחק בבלאנס עם הצמצם וזמן החשיפה.
כמובן שהתמונה שהעלאתי היא לא ערוכה. בעריכה תיקנתי קצת פה ושם.
אבל טוב לדעת שזה נחשב אור שמש =)
זאת היתה סתם תמונה לניסיון כדי לבדוק באיזה איזור לכוון את המצב ידני. לא משהו שבאמת רציתי לצלם או להעלות בתור תמונה אז סתם פיקסתי על העץ האמצעי אני חושב.
בקשר לצמצם, כל הערב צילמתי על צמצמים של 2-2.8 אני חושב, מעבר לזה הייתי חייב פלאש(הניסיון היה לצלם בלי פלאש ולראות איך זה יוצא) בצמצם יותר גדול מהירות החשיפה היתה יורדת משמעותית ובגלל שלא רציתי לצלם בISO גבוה מ3000 אז העדפתי להשאיר את הצמצם פתוח.
בגדול יש מצב שהפחד להעלות את הISO יותר מ3000(פחד מרעש בתמונה) עשה לי חיים יותר קשים. ובדיוק את זה באתי לשאול.
אולי במבט לאחור הייתי צריך לנסות 5 תמונות עם ISO בשמיים. ולראות על המחשב איך זה יוצא. ובכל הערב להיכנע לפחד כדי למנוע את המצב של להגיע הביתה ובסוף לגלות שכל התמונות עם רעש מציק

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
המקור עולה 30 דולר.
יכול להיות שבאיביי יש חיקויים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לך מצלמה עם יכולת צילום טובה ב ISO גבוהה, אבל היא לא סופרמן :)
יש לה מגבלות ובעצם לכל מצלמה יש מגבלות ב ISO כזה או אחר וצריך לדעת מה ניתן לעשות ומה לא.

אני חושב שצילום בתאורה חלשה וכן עם פלאש מצריך ידע ותרגול . לדעתי כדי לך קודם להכיר את המצלמה בצילומים יותר קלים ואת היכולות שלה ושלך לפני שאתה רץ לשחות במים עמוקים - אבל זו רק דעתי בלבד.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
אם אתה רוצה לצלם בתנאי תאורה קשים
אתה חייב להשתמש רק בידני מצלמות ברגע שהתאורה קשה מתחילות להוצא תוצאות לא אחידות
1-צלם ב RAW ככה יש לך שליטה לאחר מעשה בוויט בלאנס בפוטושופ
2-מהירות סגר נמוכה בשילוב של צמצם פתוח
3-פלאש עם דפיוזר המלצה שלי גארי פונג (יתרון שהוא לא רק יורה למעלה גם לצדדים מעין אפקט של מנורה
4-קח תזמן ותתכנן כול צילום
5-תתנסה עם מצבי מדידה של המצלמה לכול צילום יש מצבים שיותר מתאימים
6- אל תשתגע עם ה ISO
7-אם יש לך אפשרות תשתמש בחצובה בחשיפות ארוכות בשילוב עם ISO נמוך (צילומי נוף לילים זה נושא בפני עצמו..חח )
בהצלחה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור