שאלות של מתעניין מתחיל

orenshani

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,

(פרסמתי את אותה ההודעה בפורום מקורות וידאו אבל נראה לי שפה יותר מתאים...)

בעקבות מעבר לדירה חדשה בעוד כמה חודשים (אינשאללה, אם הקבלן לא יפשוט רגל או שאר מריעין בישין ח"ו אמן), התחלתי לחשוב על האפשרות של מחשב מדיה סנטר. השיקול העיקרי שלי הוא נוחות. אני רואה בחזוני מכשיר אחד שמופעל על ידי שלט אחד ומינימום חיבורים, שדרכו אני יכול לצפות ולהאזין לכל סוגי התכנים - טלוויזיה, כולל ערוצים דיגיטליים, תכנים מהאינטרנט, ספריית סרטים, אודיו ו.. שכחתי משהו? אה.. וכמובן גם להקליט.

הבעיה היא שמהרבה חיפושים שעשיתי בנושא, כולל לקרוא מאמרים באתר הזה למשל, אני לא מתרשם שיש חיה כזאת. כלומר, הטכנולוגיה קיימת, ויש כמה פתרונות חלקיים, ואפילו במאמר הזה למשל נרמז שפתרון אפשרי הוא לבנות משהו לבד, אבל לא הצלחתי למצוא אף מקום שאפשר לקבל בו פתרון שלם, ובעיקר לא תשובות לכמה שאלות שמטרידות אותי, כמו למשל האם אוכל לחבר את המדיה סנטר הנ"ל ישירות לשקע של הוט ולצפות בתכנים דיגיטליים ו- HD (באישור הוט כמובן ובתשלום. אני פשוט לא רוצה את הממיר), או איזו חומרה נדרשת מסביב למעבד עצמו (כרטיס קול, כרטיס מסך, מתאמים לשלטים וכדומה).

אז קודם כל, אשמח לקבל דעה באופן עקרוני, האם מה שאני רוצה הוא אפשרי וכמה זה אמור לעלות (יש לי מגבלות תקציביות כמובן), וגם, במידה וזה אפשרי, האם חברי הפורום יוכלו לעזור לי לקבל לפחות את ההחלטות הראשונות בצורה נכונה.

דרך אגב, עוד נתון חשוב זה שאני מתכוון להשתמש בלינוקס בתור מערכת הפעלה ולא ב-HTPC של מיקרוסופט.

אז תודה מראש על כל עזרה,

אורן

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ברוך הבא,

הבעיה העיקרית תהיה לצפות בתכני HD כאשר המקור הוא ממיר HOT או YES, זאת עקב הצפנה.
ישנם כרטיסי טלויזיה בעלי כניסת קומפוננט שמאפשרת לצפות בתכני HD, לא תוכל לעשות זאת דרך HDMI למשל, כרטיס טלויזיה שכזה הוא ענין יקר עדיין (נדמה לי סביב 1500 ש"ח בארץ).
לגבי "תכנים מהאינטרנט, ספריית סרטים וכו'" בהחלט תוכל לעשות זאת, החומרה אפילו לא צריכה להיות מאוד יקרה, בתקציב של סביב 3,000-4,000 ש"ח החומרה תתאים, אבל... אם תרצה מארז יפה ושקט, מאוררים שקטים, מקלדת ועכבר אלחוטיים ועוד, זה מעלה את התקציב.

orenshani

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התגובה ועוד שאלות

ליאור,

תודה על התגובה, ועוד שאלה ברשותך...

בעצם מה שאתה מציע לי זה לחבר את יציאת ה-composite של הממיר לכרטיס הטלויזיה של המחשב, נכון?

אבל אז, האם קיימת אפשרות לשלוט בממיר דרך המחשב (באמצעות התקן אינפרא אדום או בדרך אחרת)?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן מחברים את יציאות הוידאו של הממיר אל כרטיס ה טלויזיה , זה יכול להיות קומפוזיט, S-VIDEO או קומפוננט במקרה של כרטיס HD.
אפשר לשלוט בממיר דרך התקן שנקרא "בלסטר" והוא מעביר פקודות משלט כרטיס הטלויזיה אל הממיר.

orenshani

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אכן מחברים את יציאות הוידאו של הממיר אל כרטיס ה טלויזיה , זה יכול להיות קומפוזיט, S-VIDEO או קומפוננט במקרה של כרטיס HD.
אפשר לשלוט בממיר דרך התקן שנקרא "בלסטר" והוא מעביר פקודות משלט כרטיס הטלויזיה אל הממיר.

אני לא בטוח שהבנתי. ה-"בלסטר" הזה מתחבר לכרטיס ה-TV מצד אחד ולממיר מצד שני? האם הוא יאפשר לי להחליף ערוצים בממיר באמצעות תוכנה כמו MythTV? או רק באמצעות השלט של הכרטיס?

OmriZamir

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עניתי לך בפורום וידאו
ישנם שלל פתרונות בתחום, גם מבחינת חומרה וגם תוכנה.
שוב, השאלה היא ברוב הזמן תקציבית.
ה MEDIA CENTER של מייקרוסופט מן הסתם לא עובדת תחת לינוקס, אבל קיימות תוכנות נוספות כמו SAGE TV שעושות את העבודה.
לגבי הוט, חוששני שתאלץ להמשיך להשתמש בממיר. אני לא מאמין שהוט יוותרו לך על הכסף שהם מרוויחים מעצם שימושך בממיר. הפיתרון שאני מכיר הוא IR BLASTER שמגיע בד"כ עם כרטיסי הטלויזיה למיניהם ונותן לשלט שאתה מקבל עם הכרטיס את היכולת לשלוט בממיר ע"י הצבת עינית קטנה על קולט האינפרא האדום שיש על הממיר.
לגבי החלטה על חומרה, עם יציאת הליבה החדשה i7 של אינטל, מחירי ה QUAD די זולים, ושווה להשקיע במעבד טוב לפי הדרישות שלך. כרטיס קול תומך HD כמובן לצפייה בסרטים וכדאי לבחור אחד עם האצת חומרה - הדבר ישתלם בחיסכון השתעלויות למיניהן מצד המעבד. אם קיים רסיבר בעל כניסות HDMI, יש אפשרות לקנות כרטיס מסך מסידרת 4800 ומעלה של ATI שיודע להוציא בנוסף ל HDMI 1.3 גם אודיו בסראונד.
זיכרון פנימי - מעל 2GB, רצוי במהירות גבוהה, כמו כן שים לב שאם אתה לא קונה מעבד מהליבה החדשה שהזכרתי קודם, הסוקט ידע ילעבוד רק עם 1066mhz של כרטיסי זיכרון, אז קנייה של זיכרון יותר מהיר תיחשב כרגע לבזבוז.
הארד דיסק - הקלטות שוקלות הרבה. הרבה מאוד. רצוי הארד דיסק בנפח גדול, ואחד מהיר.
מארז - ישנם מארזי HTPC יעודיים, מאוד יפים, אבל יקרים ועושים קצת חיים קשים בהתקנה. היתרונות - שקט ויופי, דברים חשובים מאוד בסלון הביתי. אם תביא מארז רגיל, אתה יכול לשקול קירור באמצעות מים, ולהחביא את המארז באיזה ארון.
בכל מקרה, יש פורום באתר שמוקדע רק לנושא הנ"ל, מחולק לפורום חומרה ופורום תוכנה.
בהצלחה

כמו כן ה IR BLASTER יאפשר לך להחליף ערוצים גם דרך המחשב. זה היתרון שלו על שלט אלחוטי רגיל.
יתרון זה מאפשר לך גם להקליט דרך המחשב איזה ערוץ שתבחר בשעה כלשהי. ה IR BLASTER יעביר אות לממיר להחליף ערוץ בשעה הרצויה.

נערך לאחרונה ב:

orenshani

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עניתי לך בפורום וידאו

כמו כן ה IR BLASTER יאפשר לך להחליף ערוצים גם דרך המחשב. זה היתרון שלו על שלט אלחוטי רגיל.
יתרון זה מאפשר לך גם להקליט דרך המחשב איזה ערוץ שתבחר בשעה כלשהי. ה IR BLASTER יעביר אות לממיר להחליף ערוץ בשעה הרצויה.

עומרי,

תודה על התשובה, ויש לי עוד שאלה ברשותך: קראתי באחד מפורומי הלינוקס שאם משתמשים במעבד גרפי מהדור האחרון, אז אפשר להשתמש במעבד ראשי חלש יחסית כמו Atom (בפוסט שקראתי טענו שאפילו פנטיום 3) כי כל העבודה נעשית למעשה על ידי כרטיס המסך. האם זה נכון? ואם כן באילו תנאים? למשל, אם אני צופה בשידור וידאו שמגיע מכרטיס ה-TV אז באמת המידע עובר ישירות מכרטיס ה-TV למעבד הגרפי?

OmriZamir

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
על כרטיסי המסך כבר הרבה זמן מותקנים שבבי עיבוד וידאו. ככל שהכרטיס חדש יותר ומתקדם יותר (ומכאן גם יקר יותר), עיבוד הוידאו שלו (או בלעז Video Acceleration) איכותי יותר ומוריד יותר שורות עיבוד מהמעבד.
למחשב HTPC, בחירת כרטיס מסך טוב חשובה לא פחות מבחירת מעבד.
לטעמי לא כדאי ללכת על פנטיום 3, מסיבת התאימות. המעבדים הנ"ל נורא ישנים (או איך שנאמר - עבר זמנם) כך ש במקרה ותמצא אחד כזה לרכישה, תיתקל בבעיות תאימות כאלה ואחרות ובהגבלות על החומרה הנוספת שתרצה לקנות בגלל שלוחות האם שמתאימים לסוג זה של מעבדים מיושנים.
מעבדי ATOM תוכננו במקור למחשבים ניידים, כך שאמנם יכולים לחסוך מקום אך יכולת העיבוד שלהם (בגלל היותם מעבדי ליבה בודדת בלבד) לא מגיעה לרמה אפילו של מעבדי הליבה הכפולה הראשונים.
שוב, מחירי הליבה המרובעת ירדו בתקופה האחרונה, ואם זה לא עומד בתקציב תוכל לקנות מעבד כפול ליבה שיעשה את העבודה.
לגבי הזרמת הוידאו מכרטיס הטלויזיה, אם אתה מתכנן לרכוש ממיר HD תהיה לך בעייה לחבר אותו למחשב מהסיבה שליאור ציין. אני עבדתי עם דגם PVR150 של חברת Haupauge הגרמנית, כרטיס מאוד נפוץ בתחום. אם אתה מתכוון לרכוש אותו, אני ממליץ לקנות את החבילה של מייקרוסופט (ולא חבילת OEM). חבילת מייקרוסופט אמנם יקרה יותר, אבל אתה מקבל איתה שלט אפור עם תאורה אחורית ואפס בעיות תאימות בדרייברים של ה IR BLASTER.
בהצלחה רבה!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור