שאלות רבות לפני קניית LCD

ניר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,

הגיע הזמן לקנות LCD, קראתי בפורום, בדקתי בחנויות, נותרו כמה התלבטויות ואני אשמח לעצות.
הדרישות: הטלויזיה תמוקם בסלון שהוא מואר בכל שעות האור ביום, מרחק הישיבה ממנה הוא עד 3 מטרים. התכנים שלי הם בעיקר סרטי דיוידי וסדרות המוקרנות מהמחשב, אם בכלל אטרח להתחבר לערוצי טלויזיה חיים זה יהיה ל-HOT אנלוגי בלבד (כיום אני כלל לא צופה בשידורי טלויזיה חיים).

התקציב שלי הוא בסביבות ה-4500 ש"ח, שהוא כמובן לא מספיק למשהו איכותי במיוחד אבל אני מקווה למצוא משהו בתקציב זה שיענה על הדרישות. בעיקר בחנתי את הטושיבה 37AV500, ולאחר מיקוח מצאתי מקום שימכור לי אותה עם האחריות של ניופאן (3 שנים) בגבולות המחיר שלי.

כאן באתר מצאתי רק ביקורת על ה-37C3500E אז פניתי ליבואן לחפש את ההבדלים בין ה-37C3500 ו-37AV500.
מצאתי שה-37AV500:
יותר חדשה ומעט יותר זולה
בעלת מעבד 10bit (שזה לא אומר לי כלום לצערי - מישהו יכול להסביר מה הוא?)
עם רמת ניגודיות פי 20! (1:30,000 לעומת 1:1500, זה הגיוני או שזאת טעות?)
עם זמן תגובה איטי יותר (9 לעומת 6.5)
רמת בהירות נמוכה יותר (450 לעומת 500)
כוללת 3D digital combo filter אבל לא כוללת Native Scan (ושוב, שני הדברים לא אומרים לי מספיק אני אשמח לשמוע מה עושה על אחד)

הלכתי לחנות BigBox וראיתי את ה-37AV500 בעיניים, כמובן שלא בתנאי הבית שלי, אבל היא נראתה בסדר. רציתי לשאול האם לדעתכם היא מתאימה לצרכים שלי, האם זמן תגובה של 9 מ"ש הוא לא איטי מידי, והאם בהירות של 450 מספיקה לסלון מואר? בגדול אני מנסה להחליט האם כדאי לי "להתנסות" עם ה-37AV500 או אולי ללכת עם דגם יותר ישן שהוכיח את עצמו ה-37C3500.

כמובן שאם יש למישהו הצעה לגבי טלויזיה עם אותם ביצועים באותו סדר גודל של מחיר אותה לא בחנתי אני אשמח לשמוע.

ושאלה אחרונה אך חשובה - תליה לעומת מעמד על מזנון. יש לי מזנון לטלויזיה די נמוך (36 ס"מ) ואני חושש שלהעמיד עליו טלויזיה יהיה נמוך מידי. מצד שני תליית טלויזיה על הקיר מונעת ניידות \ יכולת סיבוב שלה לצדדים. באיזה גובה מעל הרצפה מומלץ לתלות טלויזיה והאם בכלל יש יתרונות \ חסרונות בתליה לעומת מעמד רגיל שאני לא חושב עליהם?

תודה רבה על העזרה,
ניר.

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לסלון למרחק הצפיה הזה לא הייתי ממליץ על פחות מ-42 מינימום 37. התקציב מאפשר רק 32...או 37 דגם ישן עם גלישה במחיר או 37 מדגם לא איכותי או כמובן מותגי מדבקה שמזה אני ממליץ לך לשכוח. גודל כזה זה בדיחה לסלון. אין לי כוונה לפגוע או משהו פשוט גודל כזה לסלון אני לא בטוח בכלל שיש לך טעם לשדרג. מה גודל הטלוויזיה שברשותך? באיזה רזולוציה מגיעים רוב התכנים שאתה מעביר מהמחשב לטלוויזיה?

בתחילת 2008 יצאו דגמים של טושיבה וביניהם c3500 ו-a3500. a3500 נחשב לדגם כניסה(הכי פחות איכותי מבין הדגמים שהוציאה החברה) ולכן גם מחירו היה זול. c3500 היה נחשב לדגם ביניים והיה איכותי יותר.
עכשיו החברה הוציאה סדרה חדשה שכל דגם בסדרה הוא שדרוג של קודמו...

ה-av500 הוא שדרוג של a3500.
ה-cv500 הוא שדרוג של c3500.
וכך הלאה...

הדגם c3500 טוב יותר מ-av500.

רמת הניגודיות שכתובה ב-av500 היא ניגודיות דינמית. לכל יצרן יש דרך משלו למדוד נתון זה ולכן אין להסתמך על כך. ברוב המקרים מדובר על הגדלה מלאכותית של יחס הניגודיות שלא בהכרח תורמת לאיכות התמונה, אלא אף פוגעת בה. יש דגמים שהפרמטר היחיד שלהם הוא ניגודיות דינמית ולכן כדאי להתרשם מאיכות תמונה בעין לפני שמחליטים. ה-1:1500 מתייחס לניגודיות סטטית ועל זה יש להסתמך.(כשמסתכלים על המפרט).

הגובה המומלץ לצפיה הוא למדוד שליש מהמסך מלמטה, גובה זה צריך להיות אותו גובה של עיני הצופה(פחות או יותר).

אם ה-av500 נראתה לך בסדר אני לא רואה סיבה למה לא ללכת עליה...

שיהיה בהצלחה..

ניר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני הולך לכיוון ה-37. אין לי בעיה עם דגמים ישנים כל עוד הם טובים, ממדבקה אני בורח כמו מאש. הסלון שלי מאוד קטן, מקיר לקיר (טלויזיה-ספא) יש 3.40 מטר. אין פה כלל שאלה של שדרוג כי היום בכלל אין לי טלויזיה. בתכנים שלי אני צופה היום על מסך מחשב והרזולוציה היא סדר גודל של 640x350 (לפחות מבדיקה מדגמית של כמה קבצים). כפי שאתה מבין הדרישות שלי אינן גבוהות. אני כן מידי פעם צופה ב-DVDים מושכרים ואני לא יודע מה הרזולוציה שלהם...

תודה על ההסבר לגבי הטושיבות. ראיתי באתר שיש הרבה המלצות על סמסונג ו-LG אז חיפשתי כאלו שעומדות בדרישות הגודל והמחיר שלי. האם היית ממליץ על אחד מהדגמים האלו יותר מהטושיבות:
סמסונג דגמים LA37S81B ו-LA37R81B
LG דגמים: 37LC43 ו-37LG30R
עוד לא ראיתי אותן בחנות או ביררתי מחירים (פרט לזאפ) אבל אם אתה ממליץ על משהו מכאן אני אבדוק את העניין.

ותודה על ההסבר לגבי הגובה, אני אהיה חייב לתלות את הטלויזיה.

ניר.

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שלתכנים שלך אולי עדיף לרכוש פלאזמה, אני לא מכיר דגמים בפלאזמה ולכן לא אוכל להמליץ לך..

בקשר לגובה, זה או שליש או שתי שליש אני לא ממש זוכר..זה הי פעם באיזהשהיא כתבה באתר, מי שעשה את הכתבה בטח יענה לך על זה עוד מעט..

3.40 סלון זה לא כזה קטן בוא לא נגזים, זה סלון ישראלי ממוצע פחות או יותר. לי יש 4.2 ואין אם זה שום בעיה..
לפני השיפוץ היה משהו כמו 9 מטר חחח.. שזה מוגזם..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור