שאלה על הכנה למערכת קולנוע

רועירועי123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום, רכשתי דירה מוכנה כשההכנה שם למערכת היא כפי שיש בתשריט המצורף- 4 רמקולים. להבנתי מהתוכנית המורחבת שקיבלתי, גובה ההכנות לרמקולים הקדמיים והאחוריים הם 2 מטר (מהרצפה).. כפי שאתם מבינים מהתשריט- אין הכנה לרמקול סנטר ואני מנסה להבין מה לעשות איתו.. איפה למקם אותו? לא בא לי שיהיה לי חוט שמטייל על הקיר.... האם פשוט לשים על המזנון היכן שתמוקם הטלוויזיה? זה מסתדר עם זה ששניי הרמקולים הקדמיים יהיו גבוהים משמעותית ממנו?

תמונות מצורפות

• C0B1305A-EE80-432D-AA11-48F45DAC059B.jpeg
    C0B1305A-EE80-432D-AA11-48F45DAC059B.jpeg
    KB 132.5 · צפיות: 199

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
גובה הרמקולים הקדמיים צריך להיות כך שהחלק העליון שלהם צריך להיות בגובה האזניים כשאתה יושב.
גובה הרמקולים האחוריים צריך להיות בערך בגובה 150-160 ס"מ מהרצפה.
רמקול סנטר הוא קריטי מאחר וכל "הדיבורים" בסרט יוצאים ממנו.
תניח אותו על המזנון. השאלה היא כמובן איך להוריד את הכבל מההכנה שנמצאת בגובה 2 מטר. בעיה.
עכשיו, נשאר רק הסאב וופר שגם אותו לא מציבים בגובה 2 מטר, אלא על הרצפה אלא שאותו ניתן (תיאורטית) לשים בפינות החדר / במקום נסתר (אבל לא חסום)
בקיצור- אם אתה רוצה שזה יראה אסתטי וגם יהיה כמו שצריך אין מנוס מלבצע "שיפוצים" בקירות.
לא סוף העולם.
ותתחדש על הדירה

רועירועי123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על התגובה המאוד מפורטת ;)

אני אבהיר- ההכנה עצמה - כלומר הרכזת חיבורים (או איך שלא קוראים לזה) נמצאת בגובה 30 סנטימטר מהרצפה. הרמקולים הקדמיים עצמם בגובה 2 מטר מהרצפה. אני מבין מתשובתך שאין בעיה שהרמקולים הקדמיים יהיו בגובה 2 מטר מהרצפה והסנטר בערך בגובה 80 ס״מ מהרצפה?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תודה רבה על התגובה המאוד מפורטת ;)

אני אבהיר- ההכנה עצמה - כלומר הרכזת חיבורים (או איך שלא קוראים לזה) נמצאת בגובה 30 סנטימטר מהרצפה. הרמקולים הקדמיים עצמם בגובה 2 מטר מהרצפה. אני מבין מתשובתך שאין בעיה שהרמקולים הקדמיים יהיו בגובה 2 מטר מהרצפה והסנטר בערך בגובה 80 ס״מ מהרצפה?

כשאתה אומר רכזת חיבורים אני מניח שהכוונה היא שלשם מגיעים כל צינורות ההשחלה לכבלים של הרמקולים השונים מה שאומר ששם אתה אמור לחבר את הרסיבר שיפעיל את כל המערכת.
גובה 30 ס"מ זה גובה שיכול להגביל אותך מאד אלא אם אתה מתכוון להניח שם מזנון ואז אתה תוקע את המערכת על מדף-ממש נמוך. אני מקווה שיש לך שם גם חיבורי חשמל (לא אחד) וגם כבל רשת לאינטרנט.

לעניין גובה הרמקולים הקדמיים- יש בעיה בגובה 2 מטר. זה לא נכון להתקין כך.

לעניין גובה הסנטר- בסדר.

רועירועי123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אכן זאת הכוונה.

אז אין בעיה עם סנטר בגובה שנמוך משמעותית מהקדמיים עצמם? גם אם זה פחות נכון שהם יהיו גבוהים...

רועירועי123

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ועוד שאלה קצרה, האם ניתן להשחיל כבלי רשת במקומות בהם עשו הכנות לנק' טלפון (במקום להשחיל קו טלפון הכוונה).

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אכן זאת הכוונה.

אז אין בעיה עם סנטר בגובה שנמוך משמעותית מהקדמיים עצמם? גם אם זה פחות נכון שהם יהיו גבוהים...

הסנטר יהיה בגובה הנכון.
אני לא כתבתי "פחות נכון". אני כתבתי "לא נכון". זה הבדל עצום

ועוד שאלה קצרה, האם ניתן להשחיל כבלי רשת במקומות בהם עשו הכנות לנק' טלפון (במקום להשחיל קו טלפון הכוונה).

ניתן להשחיל כבל רשת במקום כבל טלפון.
השתמש בכבל מסוג cat6a.
תזכור שחוטי חשמל תמיד חייב להיות בצנרת נפרדת משאר הכבלים האחרים.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
שלום, רכשתי דירה מוכנה כשההכנה שם למערכת היא כפי שיש בתשריט המצורף- 4 רמקולים. להבנתי מהתוכנית המורחבת שקיבלתי, גובה ההכנות לרמקולים הקדמיים והאחוריים הם 2 מטר (מהרצפה).. כפי שאתם מבינים מהתשריט- אין הכנה לרמקול סנטר ואני מנסה להבין מה לעשות איתו.. איפה למקם אותו? לא בא לי שיהיה לי חוט שמטייל על הקיר.... האם פשוט לשים על המזנון היכן שתמוקם הטלוויזיה? זה מסתדר עם זה ששניי הרמקולים הקדמיים יהיו גבוהים משמעותית ממנו?

האם רכשת כבר מסך?
מסכי האולד של סוני בעלי אופצייה להפוך את פאנל המסך לרמקול סנטר פאסיבי בחיבור ליציאת הסנטר ברסיבר. הטכנולוגיה המהפכנית הזאת פותרת למשתמשים רבים את בעיית מיקום רמקול הסנטר.... חיווט ואסתטיקה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור