שאלה לפני הקמת רשת מדיה ביתית

• פותח הנושא XDvir
  • פורסם בתאריך

XDvir

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
היי,
אני חיפשתי בהרבה מקומות, ואני מקווה שאתם אולי תוכלו לעזור לי מעט עם הנושא הזה.

יש לי רשת אלחוטית ביתית רגילה, מחשב במשרד הביתי ומחשב נייד - יכול להיות שאני אוסיף בעתיד מחשב מדיה יעודי, אבל זה עוד מוקדם בשביל זה...
על המחשב המשרדי, יש לי מדיה בכמויות אדירות, תמונות משפחתיות, ספריית MP3 של כל הדיסקים שקניתי אי פעם ואוסף סרטים מכובד ביותר - סך הכל בסביבות טרה-בייט. בנוסף למחשב יש כרטיס טלויזיה שמאפשר צפיה בטלויזיה והקלטה.

שני המחשבים מריצים WINDOWS VISTA ULTIMATE המכיל גם WINDOWS MEDIA CENTER.

השימוש העיקרי שאני רציתי לעשות בלפטופ בשלב זה (כשאני בבית), הוא לצפיה בתכנים השמורים במחשב המשרדי, צפיה בטלויזיה והפעלה של פונקציות במחשב המשרדי כמו הקלטה מטלויזיה וכו'.
אני רוצה שהמידע יגיע לנייד ב-STREAMING ולא העתקה וצפיה... גם כי זו הדרך היחידה לאפשר צפיה בטלויזיה וגם בגלל שאני לא רוצה לתפוס מקום מיותר בדיסק של הנייד.

ראיתי שיש אופציה ב-WINDOWS MEDIA CENTER להגדיר EXTENDER שבדיוק למעשה נותן לנו את הפונקציונאליות הזו, אבל מה... XBOX יכול להיות EXTENDER ו-PC לא יכול...
מייקרובלוף, לא הגדירו אפשרות ל-PC להיות EXTENDER או לייתר דיוק חסמו את האופציה.

יש לכם רעיונות לגבי איך אני יכול להגדיר רשת שכזו?

אני לא חייב להשתמש ב-MEDIA CENTER, מוצרים אחרים כן באים בחשבון, פשוט ניסיתי עם זה, כי זה בא עם המחשב...

המון תודה,
דביר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מבין אתה מתכנן לראות בטלוויזה (אם כן איזה סוג TV ועם איזה חיבור) או במחשב הנייד?
אני לא מבין אתה רוצה להשתמש במחשב הנייד או שאתה מוכן לרכוש סטרימר אם צריך?

סליחה שאני לא עונה ורק שואל :)

gal75

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
windows media connect
מאפשר לך בעצם להזרים דרך הרשת מהמחשב לרכיבים אחרים.
אם התכוונת למשהו כזה, תנסה אותו.
מאוד ידידותי, מאוד נוח.

XDvir

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
צפיה על גבי הלפטופ

אני מעוניין לצפות בכל התכנים על גבי הלפטופ בשלב זה...
הוא יחובר לטלויזיה לפי הצורך.

אבל הבעיה היא לא למצוא דרך לראות סרט, זה אפשרי, הבעיה היא הניווט בספריה הגדולה של הקבצים וכמובן, צפיה בשידורי הטלויזיה על גבי הלפטופ כשהממיר מחובר למחשב הנייח.

כל זאת מיושם יפה על ידה מייקרוסופט עבור EXTENDER אבל לא עבור מחשבי PC.

יש לכם מושג האם ניתן להוסיף את הנייד כ-EXTENDER או לחלופין להתקין תוכנת ספריה (MEDIA CENTER) אחרת אשר נותנת את ה-FEATURES האלה גם עבור מחשבים אחרים?

תודה,
דביר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עוד לא יצא לי לעבוד עם ויסטה - אבל אתה לא יכול להגדיר בויסטה את המשאבים כמו דיסק או משאבים אחרים שם לשיתוף ?

XDvir

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אתה יכול אבל...

אפשר להגדיר שיתוף, אבל זה לא מבצע STREAMING וזה בסופו של דבר מייצר הרבה תעבורה וזבל על הדיסק...

אני צריך משהו שינצל בצורה טובה את הרשת ולא יעיק על המחשב...

סליחה שאני מעיק...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אפשר להגדיר שיתוף, אבל זה לא מבצע STREAMING וזה בסופו של דבר מייצר הרבה תעבורה וזבל על הדיסק...

אני צריך משהו שינצל בצורה טובה את הרשת ולא יעיק על המחשב...

סליחה שאני מעיק...

לא הבנתי למה אתה אומר שזה "וזה בסופו של דבר מייצר הרבה תעבורה וזבל על הדיסק..." ?

XDvir

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
כשאתה מסתמך על SHARING של ספריות, ה-WINDOWS MEDIA PLAYER מוריד את כל הסרטים מהספריה המשותפת למחשב המקומי כדי לאפשר BROWSING, PREVIEW וכל הפעולות הרגילות שאפשריות על ספריה מקומית.
כשמדובר בספריה בגודל של בערך 1 TERA, זה קצת בעייתי, בעיקר כשהלפטופ מיועד לעבודה, מצגות וכו', ורק כדרך אגב בבית, אתה רוצה להנות מהמדיה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אולי הפתרון של SHARING לא מתאים לך, אבל SHARING ממש לא מעתיק את כל הספרית SHARING למחשב השני.
יש מספר פרוטוקולי תקשורת שמאפשרים למחשב לקבל מידע על מה שנמצא על ספירית ה SHARING כך גם לקרוא את נתונים של קובץ מסוים (לדוגמה להציג תמונה שבו או לנגן מוזיקה שבוו).
זה דומה מאוד לקריאת נתונים בשרתים ברשת האינטרנט ובצורה מסוימת דומה גם למה שאתה רוצה להשיג.

יכול להיות שאתה מתבלבל עם המושג של שיתוף קבצים עם תוכנות שמיועדות רק להורדה - שם המטרה של ה SHARING זה להורדה וזה ישום אפשרי ל SHARING אבל לא הצורה היחידה למימוש שלו. STREAMING זה גם סוג של SHARING.

vazan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם יש לך אומץ תנסה את linux MCE
אני מתכנן לנסות את זה בשבועות הקרובים

http://www.youtube.com/watch?v=QcNwnANrCpw

http://www.youtube.com/watch?v=tC-YwwQ1Pkk

אם מישהו יהיה מעוניין אני אשתף אתכם בחוויות (ובצרות...)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני בטוח אשמח לשמוע על כך

vazan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
OK, בכיף
עוד 3 שבועות יהיה לי זמן ואני אתחיל

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור