מגבר שאלה למה במגבר שפורפרות אין טרבל באס

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
שאלה למה במגבר שפורפרות אין טרבל באס
אשמח למענה

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בגלל שאין גם ברוב הטרנזיסטורים ,ולא רוצים לקפח ,זה בערך כמו שבמסעדת שף לא שמים מלח בשולחן ,ואם אתה מבקש מלח ,סימן שאתה אדיוט בעיני השף ! (וגם הוא חמור בעינך)

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
שאלה למה במגבר שפורפרות אין טרבל באס
אשמח למענה

מאותה סיבה שאין במגבר טרנזיסטורי...
כי זה לא אופנתי.
אבל ניתן להוסיף את זה לכל מגבר, אם אתה חפץ שליטה על עקומת התדרים אתה יכול להגדיל ולעשות בעזרת איקווליזר.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
מאותה סיבה שאין במגבר טרנזיסטורי...
כי זה לא אופנתי.
אבל ניתן להוסיף את זה לכל מגבר, אם אתה חפץ שליטה על עקומת התדרים אתה יכול להגדיל ולעשות בעזרת איקווליזר.

ואם אני מוסיף אקולייזר איך תהיה השמיעה נקייה ?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
פחות, זה עוד גורם מערב במסלול האות.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
ממש לא נקיה, להפך, הכול ישמע לך מעורבל, בקיצור בלגן.

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18

מה זה "שמיעה נקייה"?

עם אקולייזר תוכל לשלוט בעוצמה של תדרים מסויימים. זה יכול להביא שיפור לכל מיני בעיות , אבל, כאמור, מדובר בהוספת רכיב בנתיב האות, ויכולות (לא חייבות) לבוא עם זה כל מיני בעיות.

זה לגמרי הגיוני לעשות שימוש באקולייזר, בייחוד בהתחשב בזה שהשמיעה שלנו לוגרתמית, כלומר יכולות האבחנה שלנו בתדרים משתנה עם העוצמה. בדוגמא פשוטה, בעוצמות נמוכות אנחנו מאבדים את התדרים הנמוכים. מכאן ההגיון בשימוש באופציית Loudness, שנועדה לפצות על זה.
גם לטיפול בבעיות חדר, שהאקוסטיקה בו מגבירה תדרים מסויימים, זה הגיוני.
וגם לטיפול ברמקולים, שאולי מדגישים/מנחיתים תדרים מסויימים.
וכמובן... יש הקלטות שהן לא מאוזנות.

אבל, מדובר בהוספת רכיב למערכת, שמביא איתו את ההשפעות שלו. וכמובן, לכייל את האקולייזר זה בטח לא טריוויאלי. הכרתי פעם מוזיקאי (עם שמיעה אבסולוטית) שהוא גם אלקטרונאי, שבנה מגבר ואקולייזר למערכת שלו. הוא היה מכוון אותו לפי האוזן לפי החדר וההקלטה. אבל לי ולך אין את האוזן שלו...

יותר הגיוני להשתמש במנגנונים אוטומטיים/דיגיטאלים של תיקון (DSP), אבל זה תחום מורכב שלא נכנסתי אליו. הספיק לי ריאיון עם מנכ"ל B&W שסיפר שהם פתחו מנגנון אקטיבי שדאג לקחת מיקום מסויים בחדר ולוודא שאין בו הגברה/הנחתה של תדר מסויים, ביחד להקלטה (מה שנקרא flat), ע"י פיצוי אקטיבי (שימוש במה שקרוי room correction). זה עבד... רק שמבדקי האזנה הראו שהמאזינים לא אהבו את התוצאה...
עכשיו תן לי עוד כמה כפתורים לריב איתם ואני בחיים לא אגיע לנחלה.
לא תודה.
תן לי לנוח בשקט בספה.

לסיכום, מדובר בווג'ראס לא קטן, אבל לא זו הסיבה לדעתי שהוציאו את הרכיבים הללו מתחום האודיו היוקרתי. הסיבה היא אחרת לגמרי. להוציא יוצאות דופן, רב חברות האודיו הן חברות קטנות.
אין להם אינטרס להוסיף רכיבים למוצרים. מבחינתן זו תוספת של עלות, עלות במורכבות הפיתוח ועלות ברכיבים. יותר כלכלי לדחוף פתרונות מינימליסטים. בנוסף, היו אלו היפנים בעבר שסיפקו מוצרי אודיו עם שלל כפתורי עיבוד אות (אנלוגים). חברות האודיו המערביות העדיפו להתחרות ע"י דחיפת פרדיגמה שונה.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
תודה על ההסבר falou
בסוף ניראה שעדיף יהיה לשמוע איך שהוא

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אני מניח ששאלת כי יש מה שמפריע לך.
אם תנסה לתאר מה, אולי יוכלו לעזור לך כאן.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
אני מניח ששאלת כי יש מה שמפריע לך.
אם תנסה לתאר מה, אולי יוכלו לעזור לך כאן.
האמת שלא מפריע לי כלום
פשוט רק רק רציתי לדעת איך זה לחבר אקולייזר למגבר וראיתי
שזה בכלל לא שווה כי אין לי חשק להכנס לכאבי ראש

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
אצלי זה עזר האקולייזר
בגילי אחרי בדיקות אוזניים
אמרו לי שתדר 4KH חלש באיזה 3DB
אז הוספתי 3DB לעוצמה . ואני שומעה את כול התדרים שווה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור