שאלה לגבי תפקוד העדשה

avishap

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כאשר הפתיחה המכסימלית היא 2.8 אבל בסוף הזום הפתיחה המכסימלית היא 5.8 .
מה קורה אם לדוגמא אחליט לצלם מלכתחילהבפתיחה 5.8 האם זאת הפתיחה שתיהיה גם בסוף הזום או שהוא יקטן באותו יחס כבין 2.8 ל5.8

אני חדש לגמרי ומקווה שתבינו את השאלה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סליחה, אבל לא הבנתי את השאלה
אם אתה רוצה לצלם בזום מסוים אז אתה מצלם בזום מסוים, כאשר אתה מצלם בזום אחר אז אתה מצלם בזום אחר - מה הקשר לצילום הקודם?

אתה מדבר על וידאו? או תמונות?

avishap

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אנסה להסביר שוב

למשל על הg1x של קנון כתוב שהמיפתח המכסימלי של העדשה הוא 2.8 אבל אם אני מקריב את האוביקט אלי במקסימום אז העדשה תיפתח רק ל5.8 .(כך הבנתי את המשמעות של 2.8-5.8 )

ולכן אני שואל-מה יקרה עם אפתח את העדשה מלכתחילה על 5.8 ואחכ אקריב את האוביקט אלי.האם העדשה תיהיה מוכרחה להסגר לרמות גבוהות מ5.8

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
התשובה היא כן,

אבל כך לא עובדים בצילום תמונות - רק בוידאו

בצילום תמונה לאחר שבחרת את הזום אתה בוחר את נתוני הצילום (או שאתה נוצן למצלמה לעשות זאת), כך בחשבון שבטווח זום שונה רמת התאורה שהעדשה מעבירה לחיישן היא שונה (גם כאשר גודל הצמצם נשאר זהה, החיישן קולט פרטים שונים עם עוצמת אור שונה) ויש צורך לשנות את נתוני הצילום (מהירות חשיפה, ISO) - כמובן שאם עובדים במצב חצי אוטומטי של עדיפות צמצם והמצלמה בוחרת את שאר הנתונים (שבטח גם יקבלו ערכים שונים ממה שהיו קודם) אז אתה צודק. אבל שוב המלצה שלי היא לבחור את הזום ורק לאחר מכן לכוון את נתוני הצילום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור