שאלה לגבי חיבור סאב-וופר לרסיבר

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
שלום חברים

אני נמצא בתהליך של שדרוג מערכת הקולנוע הביתית שלי ויש לי שאלה לגבי חיבור הסאב-וופר שיש ברשותי לרסיבר, ואודה לכם אם תעזרו לי.

לרסיבר שלי יש יציאת Pre-out ואני רוצה לחבר את הסאב-וופר שלי אליה. העניין הוא שהכניסות של הסאבוופר שלי לא כוללים פלאגים אלא מחברים חוט רגיל של רמקול (כזה למשל) ישירות אליו.

השאלה שלי היא כזאת האם במצב כזה אני אוכל לחבר את הסאב-וופר שלי לרסיבר? ואם כן מה אני צריך לעשות?

תודה רבה לכם על העזרה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
כן, אפשר לחבר את הסאב לרסיבר.
תגדיר ברסיבר שאין לך סאב ושהקדמיים שלך הם מסוג LARGE.
חבר את הסאב שלך ליציאות של הרמקולים הקדמיים ברסיבר.
חבר את הרמקולים הקדמיים שלך ליציאות בסאב.
כוון את תדר החיתוך בסאב לפי היכולת של הקדמיים שלך. בדרך כלל מומלץ לנסות את תדר החיתוך 80 HZ .
איזה קדמיים יש לך ?
באיזה סאב מדובר?

ארז

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
תודה רבה לך ארז על התשובה

העניין הוא שיש לי רמוקלים וסאב ישנים (10 שנים בערך) ומדובר על רמקולים קטנים ולא רצפתיים... בסאב וופר שלי יש רק כניסה אחת ל-2 חוטים ולא 2 כניסות

האם עדיין יש דרך לחבר? אפילו אם אצטרך להשתמש במתאמים מסויימים

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אם אני אקנה פלאג כזה ... זה יעזור ?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בלבלת אותי...
קודם כתבת שיש לסאב כניסות שמתאימות לחוטים של רמקולים.
כעת נתת תמונה של מחבר RCA , שזה לא מחבר של חוט רמקול.

תוכל להעלות תמונה של החיבורים של הסאב?
לינק למוצר גם יעזור.

ארז

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
שלום ארז
סליחה שבלבלתי אותך ... אכן הכניסה של הסאב וופר שלי הינה של חוטים... הכוונה בפלאג שהצגתי למעלה היה בשביל לחבר את הסאב מהצד השני לרסיבר בעזרתו

הרסיבר שלי הינו פיוניר VSX-521-K

תודה רבה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אכן הכניסה של הסאב וופר שלי הינה של חוטים... הכוונה בפלאג שהצגתי למעלה היה בשביל לחבר את הסאב מהצד השני לרסיבר בעזרתו

את זה לא הייתי מציע לך לעשות.

באיזה סאב מדובר?
אפשר לינק אליו או תמונה של החיבורים שלו?

ארז

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
הכניסות של הסאב וופר שיש לי דומות לכניסות שמופיעות פה ... אלא שבמקום ארבע כניסות/יציאות כפי שמופיע לסאב שלי יש רק כניסה אחת .. כעיקרון השאלה שלי הינה דומה לשאשלה שנשאלה בדיון שהפניתי אליו רק בשינוי אחד והוא שלסאב שלי כאמור, יש רק כניסה אחת

אני מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי כעת

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הבנתי שיש לו רק כניסה אחת, כלומר, חיבור אחד בשם input right וחיבור נוסף בשם input left , נכון?

כמה יציאות יש לו?
האם יש לו כפתור לכיוון תדר החיתוך (crossover ) ?
תגיד, זה סאב שמיועד לחיבור למחשב?

ארז

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
נכון ... יש לו רק כניסה אחת ... אין לו יציאות בכלל ואין לו כפתורים נוספים ... זה רסיבר שהגיע כחלק ממערכת קולנוע ביתית שכללה גם 5 רמקולים לווייניים וDVD עם רסיבר מובנה , מאז התפטרתי מהDVD וקניתי רסיבר חדש אבל אני עדיין עם הרמקולים והסאב של אותה מערכת

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אם אין לסאב הזה יציאות אז החיבור שהצעתי לך לא יכול להתבצע.
עכשיו נפל לי האסימון - זה סאב פסיבי, נכון?
כלומר, זה סאב ללא חיבור לחשמל , נכון?

אם כן, תעשה לעצמך טובה גדולה ותגנוז אותו.
יש סאבים אקטיביים (כלומר, עם הגברה ) מיד 2 במחירים לא יקרים.
סאב אקטיבי תוכל לחבר לרסיבר שלך בלי בעיה והוא יישמע הרבה יותר טוב.

ארז

פאדי

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אכן הסאב שלי הינו ללא חיבור לחשמל ... אני אשקול את עניין החלפת הסאב.... תודה רבה לך ארז על העזרה וסליחה שלא הצלחתי להסביר את עצמי טוב יותר מקודם

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
רק לידיעתך, יציאת PRE-OUT היא יציאה לא מוגברת ולכן על מנת לחבר סאב פסיבי (ללא מגבר פנימי) ליציאה הזאת, צריך לחבר מגבר בין הסאב לרסיבר.
מכאן אתה יכול להבין שכל העניין הזה לא כדאי גם כלכלית (ואני לא מתכוון לכאלו שבכוונה מפרידים בין ההגברה לסאב על מנת שיוכלו לשדך הגברה איכותית יותר לסאב. במקרה הזה מדובר על השקעה כספית משמעותית ).

ארז

Max

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
שלום פאדי! יש לי שאלה חשובה בקשר לחיבור סאב וופר לרסיבר מדגם HTP SB510 PIONEER {סאונד בר הכולל רסיבר וסאב ובנים ביחידה אחת}. את המוצר רכשתי לפני כחודשיים אולם יש לי סאב נוסף בבית של חברת PURE ACUSTICS מדגם LORD {סאב אקטיבי} עם מגבר משלו, ואילו הכניסות שיש לו הנם גם כניסות RCA וגם כניסות לרמקולים רגלים. ביחידת הרסיבר סאב של הסאונד בר יש יציאת בננה PRE OUT המאפשרת לחבר אל הרסיבר מגבר חיצוני להכפלת כוח. שאלתי היא האם אני יכול לחבר את הסאב ליציאת ה-PRE OUT ברסיבר לכניסות הבננה של הסאב? נ.ב: יש ברשותי כבל בודד RCA באיכות טובה המיועד לחיבור סאב וופר לרסיבר עם יציאת סאב בודדת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור