נגן שאלה האם האם לסטרימר צריך כבל רשת איכותי ?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כתבתי לך עוד אבל האתר לא סחב
הייתי שמח להיות בניסוי שציינת , הייתי שמח לדעת מה היה שאר ציוד התקשורת בניסוי.
יתכן שהיה שם ציוד אופטי ורק החליפו את הכבל האחרון לנגן כל פעם
אין ציוד אופטי, ראוטר B של בזק (זה שגידי גוב מפרסם).

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אין ציוד אופטי, ראוטר B של בזק (זה שגידי גוב מפרסם).

והזרימו מאיפה?

אני יכול לעשות לך גם הדגמה ואחרי תראה שצריך את הכבל היקר שהשמעתי איתו
ירים רשת 10 גיג יגדיר ג׳מבו פריימס ובבדיקה ראשונה ישתמש בכבל cat6a ואחרי זה בכבל cat7 ב-1000$
לא הייתי בודק cat7 ב-30שח , תאמין לי גם הייתי מוכר כמה on the fly

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
והזרימו מאיפה?

אני יכול לעשות לך גם הדגמה ואחרי תראה שצריך את הכבל היקר שהשמעתי איתו
ירים רשת 10 גיג יגדיר ג׳מבו פריימס ובבדיקה ראשונה ישתמש בכבל cat6a ואחרי זה בכבל cat7 ב-1000$
לא הייתי בודק cat7 ב-30שח , תאמין לי גם הייתי מוכר כמה on the fly
לא ישבו בחדר 20 מטומטמים שאתה תבוא להציל. מעבר לכך שמגיע מדגים של חברה שהיה יכול להדגים כבלי רמקול או כל כבל אחר אבל החליט להוכיח לספקנים ביותר שיש משמעות גם לכבלי רשת, כל מה שהוא עשה זה החליף כבל אחד בכל פעם מבלי לשנות כלום!

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
חוץ מזה תעזוב את אותו ערב, אני מדבר על הבדלים אצלי בבית ואני לא מרמה את עצמי

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מזל שחשמל זה לא tcpip
למה עשה שינוי ? יכול להיות היה כבל תקין או סתם סימפטום מחלת האודיופילה לדמיין דברים

תשקיע 7$ בכבל CAT7 ותבדוק, יעשה הבדל הרווחת את השדרוג הכי זול שניתן, לא עשה לך הבדל - שרפת 7$, מאמין שלא תפגע כלכלית מהצעד.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
תשקיע 7$ בכבל CAT7 ותבדוק, יעשה הבדל הרווחת את השדרוג הכי זול שניתן, לא עשה לך הבדל - שרפת 7$, מאמין שלא תפגע כלכלית מהצעד.

אם הייתי צריך כבל חדש הוא כניראה היה מגיע כברירת מחדל cat7 , כמו שאמרתי ותוכל לבדוק בעצמך, ההבדל בין 6 ל- 7 היא היכולת לעבוד בקצבים גבוהים של 10גיג מה שאין לנו בבית עדיין

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אם הייתי צריך כבל חדש הוא כניראה היה מגיע כברירת מחדל cat7 , כמו שאמרתי ותוכל לבדוק בעצמך, ההבדל בין 6 ל- 7 היא היכולת לעבוד בקצבים גבוהים של 10גיג מה שאין לנו בבית עדיין

הבדיקה שערכתי הייתה בין כבלי CAT5 ל CAT7, אצלי מדובר ברשת שבנוסף לאודיו גם מזרימה תוכן 4K לכן לא רואה סיבה להתפשר על פחות מ CAT7.
הניסיון שלי בתחום תשתיות מחשוב דומה לשלך - כ 25 שנים, כמוך הייתי ספקן בנושא כבלים בכלל ובנושא זה בפרט.

מה הפחד שלך להתנסות?

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אני לא נגד לנסות , אבל אם אתה גם יודע איך זה עובד יש תקינה לכל דבר בתחום הזה, אני גם מזרים 40 גיג iso
ו- cat6 עושה את זה בלי בעיה.
שבכלל להזרים דרך האינטרנט הקצבים בהרבה יותר נמוכים
וגם ניתן להזרים איכות גבוהה במנות יותר קטנות
מסקרן אותי בבדיקה שעשו מה נשמע אחרת עם cat7?
האיכות או גובה הסיגנל שהגיע?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אני לא נגד לנסות , אבל אם אתה גם יודע איך זה עובד יש תקינה לכל דבר בתחום הזה, אני גם מזרים 40 גיג iso
הדבר היחיד שבדקו זה איכות השמע, השמיעו את אותו קטע עם כבלים שונים, כל פעם 2 דקות פעמיים על מנת שנוכל להשוות...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
t,v n,uuf

תכלס, זה לא ממש משנה לי מה הגורם.
חביבי תאורטית אין הבדל בין מזרים מדיה אחד למשנהו, הרי כל ה Packets נכנסים ל Buffer שמאחסן מידע ולא רעש, רק לאחר מכן המידע מועבר למעבד, בפועל יש הבדל.
מכיוון שיותר מאדם אחד ענה לך, אולי שתנסה ותחזור אלינו עם תשובה.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
t,v n,uuf

חביבי תאורטית אין הבדל בין מזרים מדיה אחד למשנהו, הרי כל ה Packets נכנסים ל Buffer שמאחסן מידע ולא רעש, רק לאחר מכן המידע מועבר למעבד, בפועל יש הבדל.

אני המלצתי לו לרכוש כבל cat7 איכותי במחיר שפוי , למה אתה הפכת את זה אני לא יודע, זכותך להאמין שכבל רשת ב-1000$ משפר את המידע שעובר רשת תקשורת (שזה שטות גמורה) אבל זה זכותך , אני יבדוק את זה ויראה אם מדובר באכות או סיגנל גבוה יותר בגלל התדר הגבוהה של cat7 שזה לא נראה איכות יותר טובה

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
t,v n,uuf

הסטייג' של הבאת המידע הוא רק מרכיב אחד במזרים, שהרי בסופו של דבר הוא הופך את המידע לאות אודיו ומוציא אותו בסטנדרט מקובל: toslink, USB וכו.. אז לא כל כך הבנתי את כוונתך כשאתה אומר שתיאורתית אין הבדל בין מזרימים.
דבר נוסף: מה שנכנס לבאפר הן לא הפקטות. שכבת TCP (נפשט ונכנה את זה הדרייבר של 'כרטיס הרשת' במזרים) היא זו שבוררת בין הפקטות, מאחזרת אותן למידע תקין, ומעבירה את המידע עצמו לבאפר (ה'קובץ'), ללא שגיאות. בטח שלא מועבר לבאפר מידע רשת גולמי ( במחשבה שניה כנראה שגם לזה לא התכוונת ושוב לא הבנתי אותך).

אני המלצתי לו לרכוש כבל cat7 איכותי במחיר שפוי , למה אתה הפכת את זה אני לא יודע, זכותך להאמין שכבל רשת ב-1000$ משפר את המידע שעובר רשת תקשורת (שזה שטות גמורה) אבל זה זכותך , אני יבדוק את זה ויראה אם מדובר באכות או סיגנל גבוה יותר בגלל התדר הגבוהה של cat7 שזה לא נראה איכות יותר טובה

כן, אך יש לתת את הדעת שלא כל כבל רשת המתהדר בתקן cat7 הוא אכן כזה. התקן מגדיר את חומר המעטפת (אמור להיות אפילו חסין אש..), את תקן הסיכוך של החוטים, ואף את חומר החוטים עצמם (אמור להיות נחושת טהורה), וכמובן את המחברים. בכל אחד מהשלבים האלה יש יצרנים שחותכים פינות, נקודה. מתכת זולה בציפוי נחושת, מחברים זולים, סיכוך דק ולא צפות מדי וכו..

כבל טוב הוא יותר יקר, והמהדרין יכולים לרכוש כבל שמיועד outdoor שבנוי בתקן עוד יותר מחמיר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תמיד יש להשתמש ברכיבים איכותיים
יש לי כבלים כאלה, איכות הבניה מדהימה
https://www.aliexpress.com/item/32659712792.html
מיכאל קניתי את הכבלים האילו....אולי אקנה סטרימר...שיהיה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
נשמה אני בממוצא 10 שעות ביום על מחשב כמעט 25 שנה אחורה ועושה תקשורת מחשבים בין היתר
להשקיע בכבל רשת עד 50$ זה השקעה רצינית.
ראיתי שמוכרים לאנשים גם כבלים ב-1000$ שזה הזוי בעיני.
אתה צריך להבין כמו שאני מבין מה זה אומר ש - packet ב - tcpip המידע חייב להגיע בשלמותו. כבל לא טוב יגרום לרעשים ושליחת המידע כמה פעמים. לא יתכן שמידע יגיע לא בשלמותו ותקין, ועל כן כבל איכותי עד מחיר סביר יעשה עבודה תקינה.
לפי ההיגיון הזה גם אין הבדל בין דיסק צרוב לרגיל, בין קובץ לניגון אופטי. או בקיצור, שחרר אותנו כפרה. שחרר.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
לפי ההיגיון הזה גם אין הבדל בין דיסק צרוב לרגיל, בין קובץ לניגון אופטי. או בקיצור, שחרר אותנו כפרה. שחרר.

אתה הרי לא מבין שמץ בתקשורת מחשבים ואינטרנט
ישחרר אותך בשמחה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כפי שכתבתי וגם אחרים כתבו כאן, כבל CAT7 אמיתי מסוכך יותר טוב ויעשה את העבודה נאמנה,
(ולא חייב כבל יקר לדעתי)
ביטים כמעט לא מתקללים בקצבים המעפנים של הרשת הביתית ובוודאי בקצבים איטיים של הסטרימינג גם אם נשתמש בכבל cat זבל ללא סיכוך, כראיה, למשל המודם של בזק שעובד על זוג חוטים מהמאה שעברה מעביר עד 100 מגה למרחקים קצרים של מאות מטרים על זוג חוטים מעפן , (אמנם זה אפנון אנאלוגי ולא ביטים דיגיטלים אבל הרעיון ברור).
הבעיה שכבל ללא סיכוך טוב מקרין על רכיבים אחרים במערכת, משהו שקשה למדוד אבל קל לשמוע...

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אצלי בעבודה אני משתמש כבר שנים ברשת של 10 ג'יגה אופטי,
חלפה מחשבה בראשי למה משתמשים בבתים ברשתות מיושנות ויצרני הסטרימרים לא נותנים ממשק אופטי לרשת, חיפשתי קצת, ומצאתי שיש בשוק סטרימרים שיש להם ממשק אופטי לרשת,
למשל
Lumin X1 music streamer
ובין שאר התכונות שלו:
Optical Network provides complete isolation from network digital noise
מקור:
http://www.luminmusic.com/lumin-x1.html

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מחבר SFP+ של 10 ג'יגה עולה רק כמה דולרים, והם משתמשים רק ב SFP של 1 ג'יגה שעולה אגורות (המחבר בתוך המכשיר עולה כמעט כלום, העלות זה של המחבר החיצוני (טרנסיבר), בכל מקרה 1 ג'יגה ומספיק טוב לבית
המחיר של x1 אכן יקר, אבל נראה לי שממשק האופטי מצביע על מגמה בשוק האודיופילים
ובעיקר שלבתים מתחיל להכנס ממשק אופטי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה כנראה שורש הבעייה , קצב הקריאות החוזרות . אם הוא גבוה מידי אז הוא מעלה את אחוז השימוש במעבד וזה מצריך יותר חשמל ואז יש יותר רעש חשמלי מהמעבד וגם מהספק . אז נכון שהמידע הגיע בסדר אבל בדרך הוא יצר ״עננת רעש״ שעוברת הלאה . זו התובנה שלי ..

זה לא מצריך יותר חשמל, צריכת חשמל היא קבועה.
גם לא מייצר שום "עננת רעש" - כבלים תקינים עוברים בדיקות סרטיפיקציה. ראית איך כבל רשת בנוי מבפנים?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור