רק 4.5% כניסות לפורום מוזיקה יחסית לפורומי האודיו

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר ,
...
אני יכול להסכים באופן חלקי עם מה שרשמת
אני לא יודע אם אני יכול להסכים או לא -- אני יותר בעניין של שנות השמונים של המאה ה-19 מאשר של ה-20 :) -- אבל אני חושש שבעצם התכוונת לענות ל-mokes, ופנית אלי :)

סביר ש-mokes יזהה את המצב ויענה לך.

ערב טוב!
עמיר

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
כן התכוונתי למי שהתייחס להודעה הראשונה , התבלבלתי עם כל הכינויים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
קליפ - תגיד מי אתה אוהב מהמוסיקה של אז, ואשתדל להראות לך שיש להם ממשיכי דרך ראויים ביותר, וזאת בלשון המעטה.  

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
קליפ - תגיד מי אתה אוהב מהמוסיקה של אז, ואשתדל להראות לך שיש להם ממשיכי דרך ראויים ביותר, וזאת בלשון המעטה.

להלן רשימה חלקית להקות - יש לציין כמובן שאיני חובב את כל מה שהם הוציאו , אלא רק שירים מסויימים .

שנות השמונים ואילך : דייר סטרייטס , קים וויילד , אלפאוויל , סנדרה , אירופה , לאורה ברניגן , סימפל מיינד , דמעות לפחדים , דוראן דוראן (עד 1985) , גארי ניומן , OMD , פוליס , טוטו , מייק אולדפילד, משינה, תיסלם, הליגה האנושית , תאומי תומפסון, פורטיסחרוף , פרנקי הולך להוליווד , להק שחקים, דפש מוד.

שנות ה-70 : פינק פלויד , אבבא, בוני אם , הבי ג'יז , ג'ון לנון , אריק אינשטיין, שלום חנוך
שנות ה-60 : החיפושיות

סיגנונות : פופ , יורופופ , גל חדש , ניו רומנטיק , אלקטרוני , רוק , היי אנרג'י (איטלו)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יש היום הרבה הרבה מוסיקה עם גוונים פופים/אלקטרוניים, נשמע שזה העיקר אצלך. הייתי מתחיל עם LCD Soundsystem, פשוט תקנה את האחרון (This is Happening) או לפני אחרון (Sound of Silver), מן הסתם אתה יכול לשמוע את כל השירים ביוטיוב אבל לא תתחרט על אף אחד מהאלבומים האלה.
דוגמית: http://www.youtube.com/watch?v=vZiFZ4P_foI
לגבי רוק, היה גל גדול של בריט-פופ בשנות ה 90, אישית לא מת עליו אבל ה-אלבום של הז'אנר הזה הוא של רדיוהד (שבעצם אין להם קשר לז'אנר הזה חוץ מארץ מוצא) - The Bends - חובה. לטעמי אלבום הרוק הכי חשוב של ה 15 שנים האחרונות זה OK Computer של רדיוהד - זה יפנה לצד הפינק פלוידי שלך.
מ - The Bends
http://www.youtube.com/watch?v=7qFfFVSerQo
מ - OK Computer
http://www.youtube.com/watch?v=1uYWYWPc9HU
תתחיל לטעום - זה אפילו לא קצה הקרחון. תשמע קצת מ Spoon, Strokes, Vampire Weekend, Arcade Fire - ואלה רק מהסגנונות שאתה ציינת. יש עוד המון.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום,

היות ואני לא מאזין למוזיקה קלסית וגם לא לג'אז, אני מוצא את עצמי מוגבל יחסית.
מה יש לי להכנס לפוסטים שמדברים על ביצועים שונים של יצירות קלסיות או ביצועי ג'אז?

הייתי שמח לקבל המלצות למוזיקה עדכנית יותר לפי טעמי שהוא:

- מאוד אוהב את ג'נסיס. מאוד מתחבר לסגנון המוזיקלי שלהם, יותר לחומרים הישנים שלהם אבל נהנה גם לשמוע קטעים נבחרים מהחומרים החדשים שלהם, שהם בסגנון פופ יותר מאשר רוק.
- שומע דייר סטרייטס, פינק פלויד, פיטר גבריאל, מייק אולדפילד, אלן פרסונס, נוכרי, סטיב מילר, קולדפליי, ג'טרו טול, CAMEL , פיל קולינס.

- מוזיקה עברית - מטרופולין ומסוגל לשמוע גם דברים אחרים כמו שלום חנוך, פוליקר, שלמה ארצי
המופע של שלומית אהרון עם ייבגני שפובלוב (אני נהנה מהקטעים של שפובלוב וחני נהנית גם מהקטעים של שלומית אהרון...).
בהשפעת חני גם דברים "עתיקים" יותר - הפרברים למשל.

בסה"כ אני די מתוסכל מכך שלט הצלחתי להתחבר למוזיקה קלסית או לג'אז, למרות שגדלתי בבית שמוזיקה קלסית נוגנה בה כמעט כל שבת.

אשמח להמלצות למוזיקה עדכנית בסגנון דומה.

תודה
ארז

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
מוקס תודה על ההמלצות, אכן חומר מעניין בהחלט. אגב את רדיוהד אני מכיר היטב , ולטובה .
כאשר אמרתי שאין היום שום דבר שווה שמיעה , התכוונתי ללהיטים הפופולריים כיום בקרב הנוער , מכיוון שהם הכי מושמעים ומקבלים חשיפה . את הלהקות שהמלצת לי לא הכרתי לפני כן . הן אכן נבדלות מהמיינסטרים ובעלות צליל ייחודי ומעניין , היה ברור לי שישנן אלטרנטיבות שוות יותר גם בימינו אך פשוט אין לי עניין לחפש אחריהן . טובות ככל שיהיו , כמו שרשמתי ההעדפה שלי נוטה באופן ברור לעשורים הקודמים .
אני לא אדם של פשרות . לעולם לא אאהב את מה שיש , רק מפני שאין שום דבר אחר , או רק מפני ש"זה מה שהולך היום" . אעדיף להישאר עם הדברים הישנים , ואם לא היו לי אותם , אז לא הייתי מאזין בכלל.
אני לא שולל לחלוטין את מה שבא אחרי שנות השמונים והמחצית הראשונה של התשעים . יש פה ושם הברקות , אותן אני מוסיף בשמחה לאוסף , או לפחות מציין אותן לטובה .
העניין כאן לא היה הצורך להוכיח לי שיש עוד דברים חוץ מהפסולת שמצרצרת בסלולרים של הנוער . אני יודע שעולם המוזיקה העכשווי מגוון יותר , ויש כל מיני להקות אינדי כאלה ואחרות שאינן מקבלות חשיפה מכיוון שהחומר שלהן לא מספיק מחורבן בכדי להפוך ללהיט, או מסיבות אחרות. הדוגמאות שהבאת מצויינות , אך לא הצלחתי להתחבר לזה . זה לא הלהקות, זה אני – נדיר ששיר עושה לי משהו .
בכל אופן שוב תודה על הדוגמאות שהבאת לי , עזר לי לחזק את האמונה שלא הכל אבוד .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור