רסיבר Denon A1H במבחן

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
725
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: https://www.dtown.co.il/denon-a1h

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
181
נקודות
43
הי מריאן,
תודה על המשוב.
בכוונתי לעשות כתבת המשך עם ה- A1H, ולהרחיב על אופציית כיול חדשה שנוספה לאודיסי, המאפשרת להעלות גם גרף מטרה. יש למה לצפות!

tzachi1980

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
כהרגלך בקודש, תמיר, הסקירה ממצה ומיטיבה להעביר את החוויה שמספק המוצר.האם לדעתך יש הצדקה לתמחור הגבוה של הדנון לאור העובדה שה Integra DRX-8.4 זול ממנו בכמעט 12k₪, בעל הספק גבוה יותר ועם מערכת הכיול Dirac Live ללא כל תוספת תשלום? מבלי לדבר על חתימת הקול, קרי איכות הסאונד ופירוט הצלילים, ששני המכשירים מפיקים (הכף נוטה לכיוון האינטגרה).

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
אני מיציתי את הק"ב לפני כעשור!
גם חוסר זמן גם משעמם,סרטים פח!
קשה להאמין שמישהו עדיין משקיע סכומים כאלה על ק"ב!

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
181
נקודות
43
כהרגלך בקודש, תמיר, הסקירה ממצה ומיטיבה להעביר את החוויה שמספק המוצר.האם לדעתך יש הצדקה לתמחור הגבוה של הדנון לאור העובדה שה Integra DRX-8.4 זול ממנו בכמעט 12k₪, בעל הספק גבוה יותר ועם מערכת הכיול Dirac Live ללא כל תוספת תשלום? מבלי לדבר על חתימת הקול, קרי איכות הסאונד ופירוט הצלילים, ששני המכשירים מפיקים (הכף נוטה לכיוון האינטגרה).
הי צחי,
תודה על המשוב. נושא ההשוואה בין מוצרים תמיד עולה במוחי כאשר אני מבצע סקירות של מוצרים. כך היה גם עם ה- A1H.

בנוגע למערכת הכיול:
מההתנסות שלי עד כה למדתי שמערכת כיול אינה כל הסיפור. אין באמת ג'וקר שכשאתה שולף אותו אז מובטחת לך תוצאה אופטימלית. אם לא יודעים לתפעל אותה ולהשקיע שעות במדידות, שינוים בהצבת הרמקולים, העלאת גרפי מטרה, ותיקונים אינסופיים, לא תושג באמת תוצאה מיטבית. אם זה לא היה ברור עד כה, אז להבנתי כיול הוא תהליך רב שלבי, שדורש תיקונים ומדידות חוזרות, ואם לא די בזה, אז בסרטים שונים, פסי הקול נשמעים אחרת, ודורשים התאמות ייחודיות. המסקנה שלי עד כה היא שאם נשקיע פרק זמן לא מבוטל בכיול ובהצבה, ההבדלים בין מערכות הכיול השונות הופך מינימלי.

בנוגע להספק:
על הנייר, שני הרסיברים שציינת בעלי אותו הספק - 150 וואט לערוץ ב- 8 אוהם, בהינתן שאתה מפעיל 2 ערוצים בלבד. אבל כשיורדים לפרטים מגלים שה-A1H בעל THD של 0.05% ואילו אינטגרה מציינים באתר שלהם שה- THD של ה- DRX 8.4 הוא 0.08%, כלומר רצפת הרעש ב- Integra DRX 8.4 גבוהה ביותר מ-50% מזו של ה- A1H.

הסיבות להבדלים בתמחור עשויות להיות מגוונות:
- הגברה של 15 ערוצים לעומת 11
- העובדה שה- A1H הוא הרסיבר היחיד כיום עם הגברה של 15 ערוצים
- הבדלים במגברים בהם נעשה שימוש, שגורם בין היתר גם לרצפת רעש שונה
- הבדלים בפרוססורים
- איכות בניה
ועוד סיבות רבות ומגוונות.

כתבת "מבלי לדבר על חתימת הקול, קרי איכות הסאונד ופירוט הצלילים", ולדעתי על זה בדיוק צריך לדבר, מכיוון שזה העיקר וההבדלים עשוים להיות דרמטיים במידה והכיול יהיה מיטבי.

לסיכום, חשוב שיהיה כמה שיותר מגוון מוצרים ותחרות על ליבו של הצרכן. מכיוון שאין באמת מוצר אחד אולטימטיבי, יהיה מי שהכף אצלו תהיה לטובת מוצר אחד, ואחד שעשוי לחשוב אחרת.

בהצלחה!

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
27
נקודות
28
תודה על הסקירה.

היופי הגדול שגרם לי לחכות ליציאת הדגמים מהדור הזה (דגם זול בהרבה אבל עדיין מהדור הנוכחי), הוא שהדור האחרון של דנון/מרנטז תומך גם בכלים של Dirac בתוספת תשלום. אצלי במערכת מוגבלת יותר בכמות הרמקולים (5 ועוד 3סאבים) הכיול של אודיסי לא היה מוצלח לטעמי לא משנה כמה השקעתי בה. מצאתי את עצמי ממשיך לנסות ולשפר ללא הפסקה ותמיד מוצא עוד משהו שלא לטעמי, בעיקר בבאס. ברגע שהם הוציאו את הDLBC multi sub ניצלתי את ההנחה הגדולה יחסית בהשקה ועברתי לכלי הזה. לשמחתי ההבדל הוא עצום, הסאונד פשוט מצויין תמיד, מוצא את עצמי פשוט נהנה מהמערכת ולא מתעסק בכיול כמעט בכלל.
דבר אחד שעדיין לא הספקתי לנסות לצערי עקב מחסור בזמן הוא הAudyssey One של OCA כפי שהוא מציג בערוץ היוטיוב שלו. מחוות דעת בקבוצות בחול אנשים מאוד מרוצים מהתוצאות וזה עולה אפס כסף, כך שבהחלט מעניין לנסות.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
181
נקודות
43
דבר אחד שעדיין לא הספקתי לנסות לצערי עקב מחסור בזמן הוא הAudyssey One של OCA כפי שהוא מציג בערוץ היוטיוב שלו. מחוות דעת בקבוצות בחול אנשים מאוד מרוצים מהתוצאות וזה עולה אפס כסף, כך שבהחלט מעניין לנסות.
הי אנטולי,
תודה על המשוב.
לזה בדיוק התכוונתי כשכתבתי שבכוונתי להמשיך לסקירה נוספת. אחד היתרונות של מערכת כיול כה פופולרית כמו אודיסי, הוא שאנשים מפתחים לה כלים חינמיים שמאפשרים לקדם את המוצר מעבר לכיול הבסיסי שמספק הרסיבר. זה אמנם דורש זמן והתעסקות, אבל כפי שציינת זה בחינם ויש סיכוי טוב שאחרים יפתחו את זה ויקחו את הכלי הזה קדימה.
התוספת של 3 סאבים עשויה ליצור התעסקות עוד יותר משמעותית, ולכן אני מבין לליבך כשכתבת שתמיד מצאת משהו שלא לטעמך.

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
27
נקודות
28
אני לא יודע אם יש לך אפשרות לקבל את הDLBC להשוואה שכזו, אך לדעתי זה בעל ערך רב בביקורת של כזה מוצר. במערכת שלי זה נתן תוצאות טובות בהרבה מaudyssey כך שלדעתי ללא תוספת הכלי הזה הרסיבר נותן תוצאה נחותה בפער. העלות אומנם לא זניחה (אם כי יש הנחות לעיתים כמו שאני רכשתי בהנחה של כ30%), אך ביחס לעלות הרסיבר זה כסף קטן. להבנתי גם Dirac ART אמור להגיע לסדרה הזו (או כבר הגיע? לא התעדכנתי כבר כמה חודשים), וזה כבר משחק אחר לגמרי מאחר ועד כה זה היה קיים רק בציוד בעלויות מגוכחות.

ואתה כמובן צודק שכל שיש יותר סאבים צריך כלי יותר מוצלח לטפל בהם כמו שצריך. היתרון הוא שאפשר לקבל באס פשוט מצויין במספר נקודות האזנה בו זמנית וזה יתרון משמעותי. זה היופי בכלים האלה והעובדה שרסיברים היום מאפשרים לחבר מספר רב של סאבים עם כיול נפרד לכל אחד.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מיציתי את הק"ב לפני כעשור!
גם חוסר זמן גם משעמם,סרטים פח!
קשה להאמין שמישהו עדיין משקיע סכומים כאלה על ק"ב!

כל השחקנים היום עברו לסדרות

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור