רמקול Totem Forest - גבוה ודינמי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא הבנתי במה טוטם שונה מחברות אחרות - הרי רוב החברות בתחום אינן מייצרות את הדרייברים של הרמקולים בעצמן.
וטוטם עוד משתמשת בדרייברים ספציפים לכל דגם רמקול להבדיל מאחרות שמשתמשות באותם הדרייברים לסדרת דגמים שלמה.

ולומר שטוטם לא עושים מחקר ופיתוח זו שטות מוחלטת משום שאם אתה תקנה את אותם הדרייברים ותכניס אותם לתיבה תקבל צפצפה רועשת.

בוא נעשה ניסוי: קח את הוופר שיש לרמקול שלי (דגם HAWK) : זוהי יחידת סקאן ספיק רוולטור 5.25 אינץ' (הדגם היקר), תמצא מה המחיר שלו, אח"כ חפש דגמי רמקולים אחרים שמשתמשים ביחידות דומות (יש לסונוס פאבר קרמונה, יש לגאמוט) ותראה אם הם זולים יותר.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
יש בזה.
ויש הרבה חברות כאלו.
טוטאם לא כזו.

ושוב עלות הדרייברים לחברה הרבה הרבה יותר נמוכה. גם לטוטאם.
ההשוואה הייתה להראות שאפשר לבנות רמקול עם דרייברים איכותיים , ולא לפוצץ עליו מחירים לא נורמליים בשום מקום.

אם זה רמקול דגל של חברה שמייצג קונספט מאוד מוגדר , למשל האלכסנדריה אז אני מבין.
אין לי בעיה. קונספט הוא קונפסט, ועל זה אין לי וויכוח . להפך.

אבל במקרה הנ"ל אני לא לצערי לא מסכים. ראית למשל שבשרשור על אחוזת הסטריאו הסכמתי לגמריי .
אבל פה לא. התמחור הראשוני של טוטאם לדעתי גבוהה מדיי.
2500 אפילו 2700 דולר לדעתי זה מחיר ריאלי לרמקול כזה.
אלא אם הוא משהו חריג. לפי התיאור לא של ליאור ולא מה שקראתי בכתבות בחו"ל (באמת קראתי אחרי שליאור פירסם) זה לא רמקול שנופלים ממנו בצורה קשה .

אין לי ספק קל שבספקות שהוא מעולה. באמת. לצערי עוד לא יצא לי לשמוע אבל אני מתכנן כבר.
אבל עדיין.

לתמחור יש משהו נוסף, המחיר של הרמקול צריך להיות ברמה של המתחרים.
אם רמקול של 3000$ ישמע כמו רמקול של 500$ לחברה תהיה בעיה.
אולי בגלל זה מורל תמחרה את הרמקול שלה ב4000 ש"ח שימכר בסביבות 1000$ וכנראה לזה הוא מתאים. (לא יודע לא שמעתי)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
האמת מורל מוכרת במחירים טובים והיא ללא ספק מהחברות שבהן עלות-תמורה הגבוהות ביותר.
יש כמה כאלו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ליאור לא אמרתי שאין להם. אבל להשוות מחקר ופיתוח של רמקול+יחידות עצמן הרבה הרבה יותר גבוהה מלקחת יחידות מד לשלב ואז להתחיל לשנות.

הרי זה מה שהם עשו. לקחו שתי יחידות חיברו, בנו קרוס פרימיטיבי ואז התחילו בניסויים.
הם לא ישבו וחשבו שאנו רוצים רמקול עם אופיX עכשיו צריך למצוא חומר ממנו לייצר, איך, באיזו צורה, האם ליצור לו RUBBER וSPIDER בגודל X , האם הוא יהיה קשיח , לא קשיח ועוד...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ולי דווקא נראה שהם ביקשו לבנות רמקול עם אופי X ובהתאם לכך חיפשו יחידות עם אופי צליל מתאים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
גם אפשרי. אין שום בעיה. אבל הם סה"כ קיבלו לפי מה שאני רואה מהם פשוט דוגמאות מטימפני הייוויריסרץ וסיז יחידות ועשו ניסויים. זה פשוט הרבה יותר קל/מהיר/חסכוני מלייצר מ 0 יחידה. אין מה לעשות.

בוא נגיע למסקנה שלדעתי היא הכי נכונה. לדעתי הרמקול מתומחר יקר . לדעתך לא. ?
סה"כ אגב אם אני אשמע אותו ורמקול אחר באותו מחיר והוא ישמע לי יותר טוב ואני אתכוון לקנות אני אקנה אותו ללא ספק אגב.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
קודם כל, מבלי להאזין אז אתה לא יכול להגיע לשום מסקנה.

שנית, זה לא הרמקול היחידי בתצורת 2Way רצפתי שמגיע במחיר כזה ויש לא מעט דגמים מקבילים יקרים ממנו, אז לא הבנתי איך הגעת למסקנה על התמחור הספציפי שלו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא הבנתי את המשפט האחרון ליאור:(

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אורי

בהרבה מאד תחומים ובמיוחד בתחום האודיו הקשר בין עלות הרכיבים ובין עלות המוצר הוא קלוש עד לא קיים.

אתה חייב להתרגל לרעיון שברכישת מוצר אודיו התשובה לשאלה "האם שווה לי לקנות ??" תמיד טמונה בתשובה לשאלה "איך הוא נשמע לי ??" ולא בתשובה לשאלה "כמה עלה לייצר אותו ??"

שלמה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שלמה כבר כתבתי את זה.
הנה הציטוט שלי:
"סה"כ אגב אם אני אשמע אותו ורמקול אחר באותו מחיר והוא ישמע לי יותר טוב ואני אתכוון לקנות אני אקנה אותו ללא ספק אגב."

ברור לי. אבל במקרה הנ"ל לקחתי מקרה חריג. זה רמקול שצריך להיות מתומחר ב 2700 דולר מקסימום . 3500 זה המון בשבילו. לדעתי האישית .

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שלמה כבר כתבתי את זה.
הנה הציטוט שלי:
"סה"כ אגב אם אני אשמע אותו ורמקול אחר באותו מחיר והוא ישמע לי יותר טוב ואני אתכוון לקנות אני אקנה אותו ללא ספק אגב."

ברור לי. אבל במקרה הנ"ל לקחתי מקרה חריג. זה רמקול שצריך להיות מתומחר ב 2700 דולר מקסימום . 3500 זה המון בשבילו. לדעתי האישית .
ודעתך האישית נסמכת על מה?
כמה רמקולים בנית, כמת תיכננת, כמה שיווקת, כמה מכרת, כמה פועלים האכלת, כמה שלמונים שילמת, כמה פירסמת, כמה נדפקו לך, כמה הרווחת?

טוב שלא קבעת את מחירו על 2754.25 $.

דעתך האישית אינה מגובה בדבר, ודי מופרכת.
בסליחה מראש.

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
צודק. למשל בחברת הליווי "אקזוטיות טרופיות" גובים ממך 200 שקל לשעה. ואין חלק משעה! גם אם הספיקו לך שתי דקות. 200 שקל? על מה ולמה? כמה כבר עלה להם? קובעון? קצת סיכה? סגרנו 5 שקל? איך הגענו ל 200?! לך תבנה מדינה..

יש לך לינק ?
ועל מי אתה ממליץ ?

ofir-harlev

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אני מסכים!
צריך לחלק את הרמקול הזה בחינם!

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
הייבואן בטח יצטרך לייבא הרבה רמקולים!:)

z.s, אולי אני אעמץ את הגימיק שלך??
הכל באוירה של פורים חברים, בסבבה ו-(lol)(lol)

שיהיה לכולנו שבוע טוב!(ורד)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
רק בגלל שזה פורים, נקבל את זה באווירה טובה :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
Z.S עכשיו אתה מדבר!
איך הולכת הפרסומת של ישראכרט ? פרייסלס...

רוזי1 - דעתי היא דעה. ככזו היא לא צריכה להתמך בכלום.

אגב אם היית קורא את הדף הראשון עם הפירוט המלא שלי ולא מרפרף סתם ככה ומחפש קינטור היית רואה את החישובים שעשיתי.

ofir-harlev

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מי שקונה טוטאם מקבל חינם
ל24 שעות את זה- http://www.zrakor.co.il/lumiere-t.html

יא וואראדיקה!(shocked)
24 שעות אתה אומר...

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
במחירים שגבתה ההיא מארה"ב מלקוח מספר 9 שלה...זו מציאה..

לקנות רמקול טוטם ב- 3,500 $ ויותר ולקבל 24 שעות...וואלה עיסקת המאה..

שלמה

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
ולטובתו של היבואן , כדאי לו מאד לעשות את כל החישובים האפשריים לגבי
מחירו של הרמקול בארץ על מנת שחלילה לא יצא מצב שהרמקול יעלה ביבוא אישי מחו"ל כ 30 שח יותר זול ממנו....(lol)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור