רמקולים עם שיק צרפתי: Focal Chorus 816, ביקורת, תגובות

aylso

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא מאמין באנגליה הוא עולה 1094 פאונד

אני פשוט לא מצליח להבין איך בישראל המחיר כל כך יקר לרמקולים,פשוט כל רמקול שבדקתי מצאתי אותו הרבה יותר זול באנגליה, זה ממש מתסכל וגורם לך לבדוק כל דבר באינטרנט, איך מחירי הרמקולים האיכותיים בישראל מגיע למימדים כאלו .
כאשר אם אני מיבא אותם ישירות אפילו דרך האוויר ואפילו עם מס ישראלי גבוהה יוצא לי משתלם מאוד.
יבואנים אתם לא מפחדים מזה ??

http://www.hifigear.co.uk/site/scripts/product_browse.php?category_id=&product_id=5938

עדות למחיר!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז למה שלא תייבא לבד?

בוא נעשה תרגיל קטן שיעזור לך ליבא לבד.

מחיר באירופה - 1094 פאונד ואת זה נכפיל בשער הפאונד היציג שהוא 5.6 נכון להיום.

מה יצא? 6126.4 ש"ח.

נוסיף לזה 15 אחוז מס קניה שזה יוצא - 7045.36 ש"ח
נוסיף לזה מע"מ שזה יוצא - 8172.81 ש"ח
משלוח מאירופה באוויר על המשקל הזה + הנפח הוא לא פחות מ-2000 ש"ח {עם ביטוח כמובן} מה שמביא אותנו ל-10172.81 ש"ח

נוסיף עמילות מכס של כמה מאות שקלים, נוסיף את הדלק שתיסע לקחת אותו מממ"ן, נוסיף את הזמן שתבזבז וחסכת 200 ש"ח ואין לך אחריות על המוצר.

וואלה! באמת משתלם.

בקיצור, אני יודע מזה להביא ציוד מחו"ל לבד, זה לא יוצא יותר זול.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
רק תיקון קטן לחשבון:
למחיר המוצר מוסיפים את עלות ההובלה והביטוח ועל הסכום שמתקבל חל מס קניה ומעמ.
אז במקום 10,172 ש"ח (לפני עמילות מכס וכו') יוצא 10,840 ש"ח.

ארז

gil_d

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
איך הרמקולים בהשוואה לאופרה גרנד MEZZA?

למרות שהם יקרים יותר, איך היית מדרג אותם במבחן?

ofermode

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הכתבה הזאת באה לי מהשמים!!!

אני כבר חצי שנה מתלבט איזה רמקול לקנות DALI IKON 6 אן ה FOCAL 816 המחיר של הDALI מאד מפתה אבל חסכתי כסף ל FOCAL כי לאחר האזנות רבות הוא נשמע לטעמי יותר.

קראתי המון ביקורות בעולם על הרמקול ורק כאן היה חסר לי ביקורת כזאת בשביל לדעת מה "הישראלים" חושבים על ה פוקאל.

שורה תחתונה שבוע הבא אני קונה את הרמקול,תודה רבה על הכתבה.

aylso

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
הבנתי את הבעיה אבל מישהו יודע למה המחירים בישראל כאלו???
אני לא מבין למה באירופה ובארה"ב ולא ניסיתי אבל אני מאמין שגם ביפן ובאסיה המחירים זולים ובישראל זאת שערוריה??

yair900

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אני לא מאמין באנגליה הוא עולה 1094 פאונד
אני פשוט לא מצליח להבין איך בישראל המחיר כל כך יקר לרמקולים,פשוט כל רמקול שבדקתי מצאתי אותו הרבה יותר זול באנגליה, זה ממש מתסכל וגורם לך לבדוק כל דבר באינטרנט, איך מחירי הרמקולים האיכותיים בישראל מגיע למימדים כאלו .
כאשר אם אני מיבא אותם ישירות אפילו דרך האוויר ואפילו עם מס ישראלי גבוהה יוצא לי משתלם מאוד.
יבואנים אתם לא מפחדים מזה ??

http://www.hifigear.co.uk/site/scrip...roduct_id=5938

לדעתי הצנועה תמיהתו של AYLSO במקום. תשובתכם נמר וארז, נכונה לטענתו המתייחסת ליבוא עצמאי של הרמקול על פי מחירו לצרכן בחול בתוספת המיסים כאן. אבל ההשוואה הנכונה היא בין המחיר לצרכן כאן למחיר לצרכן בחו"ל כפי שעשה AYLSO בתחילת דבריו. גם באנגליה יש מיסים (המע"מ שם גבוה מכאן, 17.5% לעומת 16% אצלנו), ישנו הרווח ליבואן הובלה וכו'.

aylso

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אין למשהו תשובה למחירים הגבוהים בארץ??

אני מעריך כי כך מחשבים את מחירי הרמקולים האיכותיים בארץ, בודקים את השווי שלהם בחו"ל לצרכן (שימו לב ה1000 פאונד שצינתי זהו מחיר לצרכן לאחר מיסים) מוסיפים את המיסים שציינו לעיל,מס יבוא מע"מ מס רכישה וכו'.
מוסיפים עוד 1000 ש"ח (הרי בארץ יש אחריות) והנה לכם מחיר מופקע, אבל עדיין לא משתלם ליבא את הרמקולים מחו"ל.
האם ישראל היא היקרה בעולם בתחום הזה ???

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני מעריך כי כך מחשבים את מחירי הרמקולים האיכותיים בארץ, בודקים את השווי שלהם בחו"ל לצרכן (שימו לב ה1000 פאונד שצינתי זהו מחיר לצרכן לאחר מיסים) מוסיפים את המיסים שציינו לעיל,מס יבוא מע"מ מס רכישה וכו'.
מוסיפים עוד 1000 ש"ח (הרי בארץ יש אחריות) והנה לכם מחיר מופקע, אבל עדיין לא משתלם ליבא את הרמקולים מחו"ל.
האם ישראל היא היקרה בעולם בתחום הזה ???

אתה אכן צודק.
המחיר בארץ הוא כזה (או מתיימר להיות) שלך, כלקוח פרטי, לא יהיה כדאי להביא מחו"ל.
אתה לא סבור שגם בחו"ל מתקיים שיווי המשקל הזה?
הרי אם זה לא היה כך, אז לקוחות פרטיים באנגליה/צרפת/כל מקום אחר היו עושים בדיוק את אותו החשבון ומותירים את היבואנים/משווקים שם ללא עבודה.

אם תמצא ערוץ שבו ניתן יהיה לרכוש ציוד במחיר זול יותר והשמועה תעבור מפה לאוזן, זה יאלץ את היבואנים לשקול מחדש את מדיניות התמחור שלהם.

נא לשים לב שלא נכנסתי למדיניות התמחיר של העוסקים בתחום ואינני מתכוון לעשות את החשבון שלהם.
הבחירה שלנו, כצרכנים פרטיים, היא בחירה בין אלטרנטיבות. לטעמי, את החשבון של העוסקים בתחום יש להשאיר לעוסקים בתחום...

חג שמח,
ארז

bariko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
Focal וקולנוע ביתי

שלום נמר,
קודם כל, תודה רבה על המאמר המקצועי והמלומד (Y)
אמנם זהו פורום של אודיו דו ערוצי, אך מעניין אותי לדעת איך הרמקולים האלה יכולים להשתלב בשימוש של ק"ב.
1. האם בחנת את ה-816 גם בסרטים?
2. האם יצא לך לבחון גם את הדגם הבכיר יותר מאותה סדרה, 836?
3. האם לדעתך שווה להוסיף עוד כמה אלפי שקלים, עבור ה-836 לשימוש של ק"ב?

תודה רבה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה רבה.

1- לא בחנתי את הרמקול בקולנוע ביתי אם כי בחנתי אותו בקטעים מוסיקלים מורכבים יותר מפסקול של סרט. לכן, אין לי צל של ספק שהרמקול הזה יעביר חווית צליל משכנעת בסרטים.

2- לא.

3- דעתי היא שזה תלוי בהרבה גורמים. ובניהם תקציב, אלקטרוניקה, גודל הסלון, סיגנון מוסיקלי, הרגלי האזנה ובמקרה שמדובר בקולנוע ביתי זה תלוי אם יש יחידת סאב או אין.

שבת שלום.

bariko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על תשובותיך נמר (Y)
אנסה לתת פירוט טוב יותר בהתאם לפרמטרים שציינת:
1. גודל סלון בערך 3*4
2. אלקטרוניקה, אם התכוונת להגברה, אז מדובר ברסיבר של פיוניר LX82/ .אני מבין שעבור ה-816 זה עשוי להספיק, אבל עבור 836 כבר אצטרך במגבר שני ערוצים עבור הקדמיים, נכון?
3. יש סאב אקטיבי POLK AUDIO DSW PRO 600, יכול להיות שאחליף לסאב של FOCAL
4. סגנון מוסיקלי פחות רלוונטי, היות ואני כמעט ולא מקשיב רק למוסיקה נטו. אבל חשוב לציין שחלק מהתכנים הם לא 5.1, אלא סטריאו, ואז יש חשיבות שהזוג הקדמי יהיה איכותי ככל האפשר(על פי הנתונים על הנייר ל836 לעומת ה-816 יש יחידת מיד )
5. גודל תקציב זו הנקודה הכואבת. אני יוכל לגרד עוד כמה אלפים עבור ה-836. יש כאלה שיגידו, אם כבר לשאוף ליותר, אז עדיף לשאוף בכלל לרמה אחת גבוהה יותר. אבל הסדרה הגבוהה יותר היא ה-PROFILE, כאשר ההבדל מבחינת מחירים הוא פשוט אסטרונומי.

לכן מתבקשת השאלה מה הערך המוסף שייתן לי ה-836 לעומת ה-816

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
<נערך>

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
joda5, אם אתה עוד פעם תפנה בשרשור אל בנאדם בקשר לרמקולים שאתה מוכר, אתה תקבל הרחקה מהאתר.
נמאס כבר.
ההודעה שלך נמחקה.

joda5

חבר משקיען
מעורבות
96
נקודות
48
סליחה הבנתי אבל ישירות בפרטי מותר לא?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בפרטי מותר לפנות, כמובן שגם שם רצוי לשמור על פרופורציות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה על תשובותיך נמר (Y)
אנסה לתת פירוט טוב יותר בהתאם לפרמטרים שציינת:
1. גודל סלון בערך 3*4
2. אלקטרוניקה, אם התכוונת להגברה, אז מדובר ברסיבר של פיוניר LX82/ .אני מבין שעבור ה-816 זה עשוי להספיק, אבל עבור 836 כבר אצטרך במגבר שני ערוצים עבור הקדמיים, נכון?
3. יש סאב אקטיבי POLK AUDIO DSW PRO 600, יכול להיות שאחליף לסאב של FOCAL
4. סגנון מוסיקלי פחות רלוונטי, היות ואני כמעט ולא מקשיב רק למוסיקה נטו. אבל חשוב לציין שחלק מהתכנים הם לא 5.1, אלא סטריאו, ואז יש חשיבות שהזוג הקדמי יהיה איכותי ככל האפשר(על פי הנתונים על הנייר ל836 לעומת ה-816 יש יחידת מיד )
5. גודל תקציב זו הנקודה הכואבת. אני יוכל לגרד עוד כמה אלפים עבור ה-836. יש כאלה שיגידו, אם כבר לשאוף ליותר, אז עדיף לשאוף בכלל לרמה אחת גבוהה יותר. אבל הסדרה הגבוהה יותר היא ה-PROFILE, כאשר ההבדל מבחינת מחירים הוא פשוט אסטרונומי.

לכן מתבקשת השאלה מה הערך המוסף שייתן לי ה-836 לעומת ה-816

אין בעיה להניע גם את ה-836 עם הפיוניר. הרמקולים של פוקאל נצילים ונוחים מאוד להנעה.
ה-816 וה-836 חולקים יחידת מיד זהה לחלוטין, היתרון של ה-816 הוא באיזון והיתרון של ה-836 הוא בתחום הנמוך. מכיוון שיש לך יחידת סאב לסרטים אז הבס לא מהווה בעיה מפני שהבס ב-816 אמור לספק אותך בהחלט.

הפרופייל הוא לא סדרה גבוהה יותר מסדרה 8 אם כי סדרה אחרת לגמרי שעומדת בפני עצמה.

הערך המוסף ברמקול גדול הוא כשמו. רמקול גדול, צליל גדול יותר, בס חזק יותר וכך גם שאר התדרים. הסיכון הוא באיזון הטונאלי ובתפר שבין היחידות שעלול להיות מורגש יותר מאשר בדגמים הקטנים יותר. סיכון נוסף הוא התיבה, ככל שהיא קטנה יותר היא לרוב חזקה יותר ופחות "מתערבת". אני הייתי הולך על ה-816 בביטחון מלא לסלון כמו שלך.

bariko

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על ההסברים המלומדים, נמר.

ברשותך שתי שאלות המשך בקשר לכך:
לטענתך הסיכון הוא באיזון הטונאלי ובתפר שבין היחידות, וסיכון נוסף הוא התיבה.
אבל אם מישהו בכל זאת רוצה ללכת על ה-836, איך הוא יכול להעלים לגמרי או לפחות למזער את הסיכונים הללו?
אם דואגים לקחת סנטר מאותה סדרה, וגם הרמקולים האחוריים הם הבי פולאר של פוקאל, האם זה לא יבטל את הסיכונים הללו?
הרי חברת פוקאל תכננה את הסדרה בכדי שהרמקולים יעבדו ביחד בהרמוניה ובצורה מושלמת, אז מדוע שיופיעו התופעות האלה שציינת?

השאלה נוספת- אתה אומר שהבס לא מהווה בעיה , הודות לעובדה שאני משתמש בסאב וופר.
אבל מה קורה בפורמטים שהם סטריאו בלבד? האם אז לא תבוא לידי ביטוי העליונות של ה-836 על פני הרמקול הקטן יותר?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור