רמקולים מדפיים מוינה – Vienna HAYDN GRAND

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ברכות

רוי

ברכות על כתבתך (הראשונה והמוצלחת)

כמי שאחוז לאחרונה באובססיה (לא חיננית במיוחד, יש להודות) של חיפוש אינפורמציית אודיו על שלל גווניה-עלי להודות שקראתי את התכתבויותיך ודיווחיך (המרומזים יותר ופחות) בעניין הרמקולים גם באודיו אסייליום, כך שהתמונה המלאה המתקבלת מעניינת ומרובדת אף יותר.

הידד

רם

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
חן חן לך רם.
אובססיה דומה לשלך יחד עם חיבה לשיתוף בחוויות היא שהביאה אותי לכתוב כתבה זו, כתבת המשך ואולי עוד לכשייזדמן.

il62

עוסק בתחום
מעורבות
32
נקודות
28
רועי
יופי של כתבה
מסוגננת ורהוטה
כל הכבוד

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
סה"כ סקירה ממצה ומצויינת. חסרים לי כמה פרטים טכניים: איך הרמקולים מתחברים למגברים שונים - מה המינימום המומלץ, איך הם מסתדרים בחדרים קטנים וגדולים, איזו העמדה מומלצת עבורם (ליד הקיר, במרכז החדר וכו') וכו'.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
הי יאיר, תודה.

לגבי החוסרים:
לגבי חיבור למגברים שונים- יש לי רק שניים, ה Class-T ורסיבר של פיוניר. היות שהרסיבר לא כ"כ מעניין כאן את קהל היעד, אין התייחסות לגביו, כך שההתייחסות היא בחיבור ל-T (שהוא חזק ומאוד נייטרלי באופיו). לכן אין לי תובנות לגבי מנורות, מגברים מעוטי וואטים וכו'.
לגבי חדרים- הערה עניינית בהחלט; הסלון שלי גדול אבל יש עוד חדרים בבית, קטנים יותר מן הסתם, שלא היתה שום בעיה לסחוב לשם את הרמקולים. לא חשבתי על זה, בפעם הבאה העניין יבדק. בחדר גדול, כפי שכתוב בכתבה, ובמרחק האזנה סביר (2.5 מ') לא היתה שום בעיה.
לגבי העמדה- הרמקולים נבדקו, כפי שציינתי בכתבה, כנגד חלל וגם בגבם לקיר במרחק סביר. אין הבדל משמעותי בין ההעמדות למעט לעניין עומק הבמה. כנגד חלל הבמה עמוקה יותר כמובן, אבל לא שונה מבחינת היותה "צינורית" ושאר התיאורים. מעבר לזה- שום דבר משמעותי, כולל לעניין באס שדווקא לא הורגש כחזק יותר כנגד קיר (אולי בחדר קטן זה היה משתנה).

domnin

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
ברכות על כתבה מצוינת במיוחד!

ראשונה מידי רבות לבוא, אני מקווה.

מהיכרותי הקצרה איתך, ציפיתי לכתבה טובה. זו כתבה מצוינת. אתה כותב
רהוט, שנון ולא מתנשא. כיאה למישהו שאוהב מוזיקה ולא מתלהם מברזלים.

דרך אגב, אם אתה לא זוכר, אני זה שלא קנה את הונדרסטינים :O

ה- "סוכר" אגב, לדעתי הוא בזכות הנוף מחלון הסלון :D

ברכות!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אנ ייכול לספר על הדגם הקודם לפחות ששמעתי בזמנו אצל יגאל סבו, על המגבר שלי דווקא ה ARCAM DIVA A85, שהוא יותר חלש וכנראה פשוט מ הT , שמעתי עם CD73 של ארקם מחובר.
את הכבילה אני לא זוכר.
ההשמעה הייתה בחלל פתוח בחדר ההשמעה הקודם שלו בהרצליה פיתוח.

התוצאה הייתה בדיוק כמו שרוי תיאר. הבמה הייתה מדוייקת ומושלמת, שמענו קטע של זמרת+קונטרה באס.
הרמקול הפיצי הזה נתן בראש, עם באס מהודק ומדוייק, המיקום של הזמרת והכלי היו מושלמים , כמו המרחקים בינהם.

הפירוט היה מעולה. ללא ספק מהרמקולים הטובים ביותר כמדפיים שאני מכיר.

ויסלחו לי עכשיו כל חובבי הסונאסים למיניהם, אבל בהשוואה לגווארינארי זה רמקול שמראה שאפשר להגיע במחיר פעוט יותר, לתוצאות במספר רב של סגנונות, ובהגברות פשוטות יותר.

אם עושים למשל השוואה.

א

אורח

אורח
מי שאל אותך :):): )

אין על הנוף של חיפה, אין.

אחלה כתבה, לי חסרה התייחסות/ תיאור ספציפי לקטעי מוסיקה מוכרים כדוגמת אלו שהנמר התייחס אליהם במבחנים, כך יכול מאן דהוא לנסות לחוות אצלו ולסנכרן תובנות.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
תודה על הפידבק, כולם.
Domnin, זכור לי היטב.. אין ספק שהיית ה"לא קונה" הכי נחמד! מקווה שאתה ממשיך להנות מהטנואים שלך.
אורי- כפי שכתבתי בכתבה, היה לי הדגם הקודם של המוצארט. חלל אחר, הגברה אחרת וכו'- אבל נראה לי שבקודם היה קצת פחות "סוכר" מבנוכחיים, אם כי החוויה היתה בהחלט דומה לדגם הנוכחי.
לגבי אי ההתייחסות לקטעים ספציפיים- זו בחירה תאורית סגנונית, אני מעדיף להעביר חוויה יותר כללית משלושה שבועות האזנה, אבל יתכן ואכניס לכתבה הבאה גם דוגמה ע"י קטע ספציפי. רוצה לומר- לקחתי לתשומת ליבי.

נ.ב.

תודה ישראל, אבל בשלב זה ביחסינו ציפיתי לפחות שתדע איך קוראים לי! :p

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
רוי,
סקירה טובה מאד !

תוכל לפרט לגבי התאמה לסיגנונות מוזיקה שונים ? מתאים למוזיקה תובענית ? איך הוא ברוק ? אלקטרוני ?

בתודה מראש.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
תודה ארז. לשאלתך- כתבתי בכתבה מה קורה בשיאים של מוזיקה, חסר קצת "דרייב". אנחנו עדיין מדברים על רמקול עם דרייבר של 5 אינצ' שצריך לעשות המון. אבל מוזיקה לא מורכבת רק משיאים כמובן, כך שלמעט שם אין לרמקול בעיה גם במוזיקה תובענית. דוגמאות:
עם האלבום "moving pictures" של RUSH הלך ממש טוב. למי שמכיר, הפתיחה של "טום סוייר" לדוגמה היתה עמוקה וחזקה כמו שצריך. כך גם הקטע השלישי באלבום (והחביב עלי) YYZ. מאוד נהניתי.
Porcupine Tree, באלבום "In Absentia", קטע 6, "Wedding Nails", גם מצויין.
דייר סטרייטס, "Brothers in arms", קטעים 1 ו- 2 היו טובים מאוד. קטע 6 (שהוא רפרנס מבחינתי לבדיקת עומק באס נטו)- לא משהו לצערי, אבל זה קטע מאוד קשה.
Drezden Dolls באלבומם בעל אותו שם גם היה טוב למעט חלקים מסויימים ברצועה 7.

כל זה לגבי רוק. לגבי אלקטרונית, אם בכוונתך לאלקט' של דיג'אים, זה לא התחום שלי אז האמת שלא יצא לי לבדוק. אני משער שיהיה בסדר אבל לא אופטימלי, אם הכוונה לבאסים שבועטים בת**. הייתי הולך על רמקול יותר אגרסיבי. אם באלקטרוני כוונתך יותר לסגנון של AIR, Hooverphonic וכו' (נבדקו) אז בוודאי שאין שום בעיה.
אגב, האלבום של הוברפוניק "Blue wonder power milk" ממש הוציא מהרמקולים את המיטב.

נערך לאחרונה ב:

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
תודה רוי,
אגב,אחים לנשק קטע 6 אהוב גם עלי.שוקל לקנות את הדיסק הזה בפורמט SACD או HDCD.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי שאל אותך :):): )

אין על הנוף של חיפה, אין.

אחלה כתבה, לי חסרה התייחסות/ תיאור ספציפי לקטעי מוסיקה מוכרים כדוגמת אלו שהנמר התייחס אליהם במבחנים, כך יכול מאן דהוא לנסות לחוות אצלו ולסנכרן תובנות.

לכל אחד סיגנון כתיבה משלו.

במקרה הזה ברור מאוד מה הרמקול מצליח לעשות ומה לא. רוי בודק על מספר סיגנונות וחי עם הרמקול תקופה לא מבוטלת. אני למשל הצחתי להבין מהכתבה את הכיוון הכללי של הרמקול וכאחד ששמע אותו כמה וכמה פעמים אני מרגיש שהוא קלע בול לאופיו של הרמקול.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
נהנתי,
מה זה המגבר הזה "אקווה אודיו"?
אתה יכול להרחיב עליו קצת?

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
Z.S., ראה כמה תגובות קודם, פירטתי לגביו בתגובה לדברי אורי + תמונות (שים לב שאת התמונות לא רואים בתגובות לכתבה אלא רק בפורום)

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מצטרף למחמאות על הסקירה, נהניתי לקרוא

(Y)

זה ססססססוכר.....
לתוך פנים שלך !

K

kob77

אורח
יופי של כתבה - אבל...

אני מנסה להעיף את מחלת הסטריאו שלי בגלל אילוצי תקציב והכתבה הזו הביאה ת'סינדרומים עוד פעם

שיט הוספתי ת'אתר למועדפים....

בהצלחה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור