קנית מצלמה

רמימלמד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי חברים
רציתי דעה מקצועית על רכישה של מצלמה
אני רוצה לרכוש מצלמה לצילומים של משפחה בעיקר
חשוב לי שתהיה איכות טובה לתמונות וגם לוידאו של המצלמה
קיבלתי המלצות על 3 מצלמות ואשמח אם תוכלו לתת לי חוות דעת עליהם או אפילו להמליץ על דגם אחר
Canon sx60
Sony hx400
Panaconic dmc-fz1000
חשוב שיהיה קל לתפעל את המצלמה מאחר ואני לא צלם מקצועי
תודה רבה לעוזרים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מבין שהתקציב שלך הוא פחות מאלפים שח.
ואתה מחפש מצלמה שיהיה לך קל לקחת איתך לצילום משפחה וצילום בטיול.

אם איכות התמונה חשובה לך מצלמה כמו קנון g9 x ii תספק לך איכות תמונה מעולה בגוף קטן, אבל טווח זום גם כן קטן.

אם אתה רוצה טווח זום גדול הייתי ממליץ לבדוק את קנון sx730 עדיין גוף קטן טווח זום גדול איכות תמונה פחות טובה ה g9 x ii.

אופציה נוספת היא פנסוניק tz80 איכות תמונה ברמה של sx730 ואיכות וידאו קצת יותר טובה.

איזה כיוון נראה לך יותר

רמימלמד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
התקציב שלי הוא 3 אלף אולי קצת יותר
אני מעדיף את המצלמות שהן לא כיס כאלה קטנות
מעדיף גם צילום של וידאו 4k אם קיים במצלמה מסויימת
ובגלל זה קיבלתי את הרשימה הזאת מהחנות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא יודע ממי קיבלת את רשימת המצלמות, אבל אלו מצלמות סופר זום שהן בעלות חיישן קטן עם זום גדול מאוד שתי סיבות לקבלת תמונה לא מוצלחת.

סתם מצלמה בגוף גדול ומוציאות תמונות בנוניות במחיר מופקע - אבל רוב האנשים חושבים שגוף גדול מספק איכות תמונה טובה.

המצלמות שהצעתי לך לא פחות טובות וחלקן הרבה יותר טובות - אבל הן לא גדולות.
וה panasonic tz80 מספקת וידאו 4K
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=914894

ובכלל פנסוניק מאוד מוצלחות בוידאו ובבקשה כמה אופציות של פנסוניק

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=921763

https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=887301

https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=941965

וכן FZ1000 גם נכנסת לרשימה בגלל חיישן 1 אינצ'
https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=878396

יש גם מצלמה מאוד מוצלחת ומאוד פופלרית של סוני RX100 בגרסה 4 שלה (גרסאות חדשות שלה לא נכנסות לך בתקציב)
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=902899

בבקשה אופציה מעניינת חיישן ענק של 1 וחצי אנצ' (המצלמות שלך עם חיישן בגדול 1/2.3 אניצ') וכן לגודל החיישן משמעות גדולה על איכות התמונה, אבל עדיין וידאו לא תומך ב 4K (קנון קצת פחות נדיבים בוידאו)
קנון 1GX II
https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=878268

איזה כיוון נראה לך כעת?

רמימלמד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
דבר ראשון לפני הכל...
תודה רבה לך על ההשקעה!!!
הפנסוניק fz1000 נראית פגז מבחינה חיצונית
וגם ראיתי אותה בחנות והיא 4k בוידאו
מבחינת צילום תמונות היא תעשה את העבודה?
ראיתי את כל הקישורים ששלחת וכולן מצלמות קומפקטיות קטנות כאלה
לא מזלזל לרגע באיכות שלהן אבל הן נראות פשוטות
אני כנראה טועה כי אני לא מבין במפרט הטכני
והפנסוניק בנויה טוב ונראית מקצועית
עוד אופציה שרציתי לשאול זה קניה מאתרים בחול
האם משתלם?
אולי יעלה שם פחות
כי עניין האחריות כאן הוא לא כזה גדול כי הבנתי שנותנים שנה אחריות בדרך כלל
אולי משם אפשר לקנות דגם יותר מתקדם בתקציב שלי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאמור היות ורוב האנשים חושבים שמצלמה גדולה היא טובה יותר, אז מצלמות סופר זום עולות יותר ממצלמות קומפקטיות מתקדמות. בנוסף לכך בגדול ככול שלעדשת המצלמה יש יותר זום כך היא פחות טובה אוטפטית וזה פוגם באיכות התמונה.

כעת רוב האנשים מחפשים מצלמה שנראה כמו DSLR שתיהיה גדולה ותראה מקצועית והם גם מחפשים כמה שיותר זום - וכן חברות מיצרות מצלמות כאלו בכל מיני שמות קורצים כמו דמוי SLR, מצלמות מעבר/גשר ויש שאפילו קוראים להן מצלמות חצי מקצועייות, אבל אני יכול להבטיח לך שמצלמות כמו סוני RX100 מקבילה "אוכלת אתם בלי מלח" והיא ממש ממש קטנה מאוד (יש שיגידו אפילו קטנה מידי להחזיק אותה ביד).

כדי להבין שאיכות התמוננה קשורה בעיקר לכמה נקודות
1) גודל חיישן - גדול יותר טוב יותר
2) איכות העדשה - אין נתונים מסויימם מניתן בעזרתם לדעת מהי עדשה טובה יותר, אבל ככול שהיא בעלת זום גדול יותר יש סיכוי שהיא פחות טובה.
3) יכולת לצלם את המצב הנדרש - מערכת פוקוס, וקצב צילום
יש עוד נקודות, אבל אני חושב שזה נותן תמונה כללית.

כעת רוב האנשים שמחפשים מצלמה מה הם מחפשים?
1) גוף גדול - פחות נוח לקחת את המצלמה איתנו
2) טווח זום גדול - פוגם באיכות התמונה ולדעתי זום מעל 10 לא ממש שמיש ובטח מעל 20 ממש לא ניתן לקבל איתו תמונות חדות
3) כמות גדולה של מגה פיקסל - כל מצלמה מעל 12MP תעשה את העבודה כמות גדולה יותר של MP לא תמיד מספקת איכות תמונה טובה יותר, למי שמחפש להגדיל מאוד תמונות זה יהיה חושב.
4) רוב האנשים אומרים אני רוצה מצלמה עם איכות התמונה הטובה ביותר שניתן לרקבל - לא מסכים עם הגישה הזאת היות ויש מספר נקודות שאנחנו מחפשים במצלמה ואנחנו צרכים להבין שיש פשרות, כאמור מצלמה עם חיישן גדול ועדשה ללא זום כלל תספק את איכות התמונה הטובה ביותר, אבל מצד שני רוב האנשים לא יכולו לחיות איתה.

כך שאחרי הנאום הארוך שלי - לדעתי הפנסוניק FZ1000 היא לא מצלמה רעה כלל, היא מצלמה מעולה, אבל לדעתי היא לא תמורה טובה לכסף וקצת גדולה עבור רוב האנשים ודגמים אחרים של פנסוניק יספקו איכות תמונה טובה, חלקם אפילו טובה יותר בגוף יותר קטן שנוח לקחת אותו.

LX100 עם חיישן 4/3 אינצ' (אינצ' ושליש) ועדשה טובה (זום כפול 3) היא יופי של מצלמה, אבל קצת ישנה 13MP כעת ולא בטוח שניתן למצוא אותה (דגם מחליף, LX100 II, יצא ממש כעת ועולה בחוך 1000 דולר)
TZ100 עם חיישן 1 אינצ' ועדשה בעלת טווח זום מספק (כפול 10) - שילוב שמאוד מתאים לרוב האנשים
LX15 עם חיישן 1 אינצ' ועדשה טובה (זום כול 3) - אופציה מוצלחת אם לא חיבים זום גדול.

בקשר לרכישת מצלמות בחול - לא תמיד רכישה בחול לאחר משלוח ומס יוצאת זול יותר - לפעמים גם יותר יקר, צריך לבדוק כל דגם ודגם. כמו כן לממש אחריות בדרך כךך צריך לשלוח לחול לממש זאת.

אני ממילץ לבדוק באמזון האחריות שלהן ידוע כמוצלחת וכעת לקראת סוף השנה יש מבצעים יום חמישי השחור וכן מבצעים לקראת הקריסמס - כך שניתן למצוא מחירים טובים כעת - אבל שוב לבדוק מול המחירים בארץ היות ויש בארץ מספר מקומות שמספקים אחריות מעולה.

רמימלמד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי
אז אחרי המון חפירות ובדיקות
אני עדיין מתלבט בין 3 מצלמות
Rx100 סדרה 4 שהבנתי שיש לה פאק אחד שהיא מתחממת אחרי 5 דקות צילום וידאו ב4k
Tz80
Tz110
חשוב לי שהתמונות סטילס יהיו טובות
וכמה שיותר פונקציות ופיצרים במצלמה יותר טוב
אשמח לעזרה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת tz80 היא בעלת חיישן קטן יותר ולא אופציה ראויה.

בכל מקרה הייתי בוחר בסוני בגלל איכות תמונה, ואני לא חושב שצריך להגזים בנושא בחימום בוידאו כבר אחרי חמש דקות. ידוע שלמצלמות סוני יש נטיה להתחמם בוידאו אבל לא כבר אחרי חמש דקות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה TZ110 היא מצלמה לא רעה עם חיישן של 1 אינצ' שיכול להיות שהוא בכלל חיישן של סוני, אבל היא ממש חיה שונה ממצלמת סוני RX100 בגלל עדשה עם טווח זום כפול 10 זה אולי נשמע טוב יותר טווח זום גדול יותר ולרבים זה באמת חשוב ויכול לשהיות שגם לך, אבל טווח זום גדול יותר בא עם איכות אופטית פחות טובה - עד כמה זה חושב לך?

אופציה של פנסוניק שיותר דומה ל RX100 IV יכולה להיות LX10

רמימלמד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הטווח זום לא כזה חשוב לי
חשוב לי שהיא תצלם סטילס באיכות גבוהה מאוד ווידאו 4K
כל הפיצרים זה בונוס
כמו להתחבר אליה דרך הטלפון ולצלם או ראיתי שיש משו חדש שאתה מצלם תמונה ואחרי הצילום אתה יכול לקבוע על מה יהיה הפוקוס בתמונה
דברים כאלה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חבל על הכסף ברכישת מצלמה יקרה עבור מי שהולך להתחבר עליה דרך הטלפון שרוצה לשנות את התמונה לאחר הצילום - העברת תמונות לטלפון זה בדרך כלל באיכות לא הכי טובה, כמו כן גם מניפולציות על התמונה לא דרך תוכנה רצינית יכולות לפגום באיכות התמונה.

סוני הצליחו לייצר בסדרת ה RX100 שילוב של חיישן עם עדשה שמביאים תמונות מעולות, אבל הדגמים האלו קצת יותר יקרים מהמתחרים שלהם.

רמימלמד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז rx100 סדרה 4 לדעתך הכי מתאימה לי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בהחלט - כן, רק נושא הוידאו מעצבן קצת, , בדרך כלל לא צריך לצלם וידאו ארוך, אבל אם כן ואפשר לחבר כמה קטעים יחד במחשב עם תוכנת עריכה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור