קניית מצלמה SLR ראשונה+ בארץ מול חו"ל

assaffa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מתכוון לעלות שלב ולקנות מצלמה רצינית ראשונה. לאחר עיון וקריאה בפורום החלטתי לנסות ולהתמקד בקנון 550D או ה 600D ולא בניקון בעיקר בגלל הוידאו (שחשוב לי) שהבנתי שעדיף בקנון מבחינת איכות.
המטרות הראשוניות כמובן צילום ביתי(ילדים טיולים וכו") אך המטרה לשדרג את עצמי כולל קורס צילום וכו"(כרגע מבין גדול אני לא אך כפי שאסביר אני רוצה להשקיע עכשיו עם אופציה עתידית טובה ומספקת מבחינתי).
טווח המחיר לפי מחיר מצלמות אלה אבל.....

1.
אני נוסע בעוד פחות משבועיים לוושינגטון למשך חודש,והמטרה לקנות בארה"ב את המצלמה,
ומעיון באתרים כגון בסט ביי ואמזון ראיתי כי הפרשי מחירים לעומת הארץ מינורים(כ 300-500 ש"ח בלבד) איך ייתכן ואו שלא חיפשתי טוב(הרי שיקולי אחריות על המצלמה שוללים בפער כזה רכישה מחו"ל).
דוגמא: http://www.amazon.com/gp/product/B0...pf_rd_t=101&pf_rd_p=1309708722&pf_rd_i=502394

2. מה מומלץ לעשות אם כך לדעתכם ובאיזה עדשות בסיסיות וטובות גם לוידאו עלי להתמקד.
3. האם יש מקומות מומלצים לקניה בוושינגטון (במחיר כדאי לעומת הארץ)?

תודה אסף

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא יודע מאיפה המידע שלך אבל בדגמים האחרונים של ניקון הוידאו לא ה DSLR לא נופל מזה של קנון - לא שהבחירה שלך היא לא מוצלחת

היות ואתה נמצא רוב הזמן בארץ לא הייתי פוסל רכישה בארץ - כך יש לך אחריות
בכל מקרה אם אתה רוכש בחו"ל תעשה אחריות למצלמה של מק
http://www.dtown.co.il/forum/13863-המדריך-להרחבת-אחריות-מק-mack.html

אם אתה נוחת בניו יורק אפשר לבדוק רכישה ב B&H למרות שאני חושב שבסט ביי יהיו גם בסדר.

בעדשה לוידאו חשוב שיהיה מייצב ועדשה איכתית עם מיצב זה לא דבר זול בכלל. אני אישית אוהב עדשות של קנון עבור קנון כמו 15-85 IS או 17-55 F2.8 IS אבל כאמור הן לא זולות.

אפשרות אחרת אלו עדשות של טמרון או סיגמה, אבל צריך לדעת לבדוק שלא קיבלת העתק עדשה לא תקינה.

assaffa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ראשית תודה
לגבי העדשות החלופיות איך ניתן לבדוק שאכן לא קיבלתי משהו לא תקין?
מה לגבי שאלת הפער במחיר האם אכן אלה הפערים בארץ מול חו"ל (עקרונית אם תהיה נחיתה בניו יורק זה לזמן מאוד מאוד קצר ולא בטוח שאוכל לחפש חנות מלבד בשדה התעופה)?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות ואתה טס רק לשבועיים ובטח יש לך זמן לחוץ לרכישה, כמו כן ההפרש לא ממש גדול - הייתי חושב על רכישה בארץ
אני את ציוד הצילום שלי רוכש בארליך ופוטופילם

לגבי עדשה, לדעתי היא הציוד החשוב והיקר יותר במצלמה - מה התקציב שלך עבור כך?

assaffa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היעד היה להגיע בחו"ל או בארץ לסביבות כ 3000 ש"ח תוך ציפייה שהרכישה בחו"ל תוזיל עלויות
אגב אני טס לחודש ימים (בעוד שבועיים) כך שאם יש לי אפשרות להכין את עצמי מראש לחנויות בוושינגטון שיוזילו לי את העלויות זו המטרה

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאמור ההפרש במחיר גוף לא יהיה גדול, אני חושב שרכישת עדשות יש הפרש קצת יותר גדול, פרט אם אתה רוכש עדשת קיט שגם כך עולה כ 500 ש"ח בארץ.

עדשת קיט היום מגיעה עם מייצב IS לפי הסימו של קנון - היא תמורה טובה למחיר וטובה גם לוידאו - אבל קשה לצפות לאיכות אופטית מעולה במחיר כזה.

דרך אגב בקשר לדעתי על המצלמה אתה מוזמן לקרוא:
http://www.dtown.co.il/articles/1766.html

ואל תתיחס למחיר שנרשם ביום פרסום הכתבה :)

assaffa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ראשית תודה על הסבלנות והעזרה.
קראתי את הדעה קודם (אגב היא גם דחפה אותי לכיוון דגם זה או ה 550D) ונהנתי :

1. האם עדשת הקיט שאתה רושם כלא מעולה אני מניח שזה טוב יחסית להתחלה (הלא כך??) ובוידאו מה הכוונה טובה האם טובה זה רמת הסרטון שבכתבת הדעה שלך (למה יש שם שינויי בהירות באמצע )?

2. מה עלות וסוג העדשה הזולה ביותר והמומלצת ביותר לדעתך כבסיס שתתאים לוידאו ותמונות ברמה התחלתית טובה?
אני מניח שעם הזמן והלימוד אתקדם בהמשך ואשקיע ביקרה יותר.

3. אני נודניק בנושא הוידאו כי אני רוצה לסחוב לארועים טיולים וכו" מצלמה אחת במקום מצלמת וידאו ומצלמת סטילס, האם זו טעות ועדיף לפצל אפילו למצלמה זולה יחסית ברמת וידאו HD ונראית כטובה ברמת צילום הוידאו מול הקנון עקב כמות הפריימים לשניה וכגון:
http://www.bhphotovideo.com/c/produ..._TM90_HDC_TM90_High_Definition_Camcorder.html

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מצלם אם כל המצלמות את הקטע הזה שכולל מעברים מאור מנורות לצל ולאור יום, זה קטע קשה עבור ודיאו ולכן אתה רואה שינווי בבהירות הצילום :)

התמונות והוידאו בכתבה צולמו עם עדשת קנון 17-55 F2.8 IS שהיא עדשה מעולה ועולה בארץ בסביבות ה 5000 ש"ח - לדעתי היא שווה את המחיר יש רבים שחושבים שזה הרבה כסף עבור עדשה כזו ומעדיפים את הטמרון 17-50 F2.8 הלא מיצובת שעולה כ 1700 ש"ח. גרסה מיוצבת של הטמרון עולה כ 2700 ש"ח ויש שאומרים שהיא פחות מוצחלת מהגרסה הלט מיוצבת.

עבור צילום וידאו לדעתי חשוב היצוב היות והמצלמה זזה, אם אתה מוכן לוותר על צמצם גדול אז ה 15-85 IS של קנון היא גם עדשה מדהימה, אבל בסביבות ה 3000 ש"ח.

אחרי כל הסיבוב הזה אני חוזר לעדשת הקיט היא מיוצבת ומספק יכולת אופטית לא רעה, אבל לא מאשפרת להפיק מהמצלמה את כל היכולות שלה.

ברור שהיא תתאים ותעבוד גם עבור וידאו וכעדשה ראשונה זולה היא לא פתרון רע - כמובן שיש סיכוי שבעתיד לאחר רכישת עדשות טובות יותר שהיא לא תיהיה בשימוש :)

אחת היתרונות הגדולים של מצלמת DSLR זה חיישן גדול שמספק איכות תמונה מעולה מול מצלמות קומפקטיות וגם מול מצלמות וידאו HD.

אם אתה מתכוון לרכוש עם עדשת קיט - יכול להיות ששווה לרכוש בארץ תבדוק מחירים ואתה את ההחלטה שלך

אני מקוה שאני עוזר לך להתמקד - ותמשיך לשאול בשביל זה יש פורום

נערך לאחרונה ב:

assaffa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בנושא הוידאו כי אני רוצה לסחוב לארועים טיולים וכו" מצלמה אחת במקום מצלמת וידאו ומצלמת סטילס, האם זו טעות ועדיף לפצל אפילו למצלמה זולה יחסית ברמת וידאו HD ונראית כטובה ברמת צילום הוידאו מול הקנון עקב כמות הפריימים לשניה וכגון:
http://www.bhphotovideo.com/c/produ..._TM90_HDC_TM90_High_Definition_Camcorder.html

אז אם היעד הוא עד כ 3000 ש"ח כהתחלה אז האם עדיף ללכת על עדשת קיט (סכום כולל של כ 2500 ש"ח) ובנושא וידאו להפריד כרגע(בלית ברירה :מבולבל:)למשל לדגם שבקישור שנראית כמצלמת HD איכותית ?
אני עקרונית לא רוצה לרדת בדגם המצלמה(למרות שהגוף חשוב פחות) כדי להשאיר שימוש עתידי איכותי בתחום הצילום סטילס ווידאו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת וידאו של פנסוניק הן מצלמות טובות - אני פחות מכיר את נושא הוידאו
אני לא מבין: אם אתה רוכש את ה 600D עם עדשת קיט - לא נשאר לך מספיק כסף מ 3000 לרכוש גם את המצלמת הוידאו

ואם לא הייתי ברור גם עם עדשת קיט ה 600D תספק לך יכולות וידאו מעולות (כמו גם בסטילס) - רק שאם עדשות טובות יותר תקבל איכות טובה עוד יותר.

נקודות נוספת למחשבה צילום וידאו עם מצלמת DSLR מוגבל בפרק זמן של 30 דקות אם אני זוכר נכון. כמו כן צורת האחיזה של מצלמת DSLR וזום ידני בעדשה לא הכי נוח עבור וידאו. ונושא הפוקוס האוטמטי לדעתי בוידאו במצלמות אלו עדיין לא הגיע לבשלות מלאה.
ברור שמצד שני איכות עם החישן הגדול ממש מדהימה והרבה פרסומות מצולמות עם מצלמות DSLR

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור