קניית מצלמה SLR או דמוי SLR

galili_a

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בשלוש שנים האחרונות אני מצלם עם Sony DSC H10
מאוד נהנתי מאיכות התמונות, מיכולת לצלם וידאו, מהמסך הגדול המפרקי, מאפשרויות הצילום (אוטומט, ISO, ספורט, לילה,...), מהזום X10, מהיכולת לצלם מס' תמונות בו זמנית, מהפלש האינטגרלי וכיום אני רוצה לרכוש מצלמה חדש ולהתקדם
אני מחפש מצלמה SLR או דמוי SLR בעלת מסך גדול (אם ניתן מפרקי), זום גדול ככל הניתן, יכול וידאו HD, שתתמוך בכרטיס זיכרון גדול ככל הניתן, שהסוללה תספיק לפחות ליום עבודה שלם של צילום אינטנסיבי בטיולים, שממשק ההפעלה שלה יהיה פשוט ו/או קל ללמוידה לצלם החובב שמבקש להתמקצע
חשבתי על Sony DSC H50 שעל פי המידע שברשותי, מזהה חיוך ומצלמת (האם זה רק גימיק) על Nikon SLR D90 על Nikon SLR D5000 או על Canon EOS500D
יתכן שיש עוד חברות ודגמים מקבילים טובים לא פחות אך עד לכאן הגיע הידע שלי
אשמח לקבל חוו"ד
א. איזו מצלמה טובה יותר מאלו שהזכרתי לצרכים של חבבן המבקש להתקדם ומחליף מצלמה אחת לכ-3 שנים
ב. איזו עדשה מומלץ לרכוש על מנת לקבל עדשה איכותית, זום גדול במשקל סביר
אשמח לקבל תגובות / הצעות / הסבר / מידע / כל מה שתמצאו לנכון שיסייע לי להחליט
תודה
אלון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורך הוידאו ב D90 מאוד קצר ואם וידאו חשוב לך היא יורדת מהפרק למרות שלדעתי היא מצלמה מוצלחת ומאוד נוחה לשימוש

כמו כן חשוב להבין שבצילום וידאו במצלמת DSLR עדיין הזום נעשה ידני (האמת הזום נעשה ידיני תמיד במצלמות אלו :) ) - אם זה חשוב לך בוידאו אז DSLR לדעתי זה לא בשבילך.

galili_a

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
חן חן על ההענות המהירה
לא ברורה לי משמעות אורך הוידאו. האם מגבלת צילום הוידאו נובעת מנפל כרטיס הזיכרון או שהמצלמה מפסיקה לצלם לאחר מס' שניות נתון?
מה משמעות הזום הידני בוידאו? לסובב את העדשה כמו במצלמות הרפלקס הישנות במקום ללחוץ על כפתור?
תודה
אלון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לניקון מגבלה על אורך הצילום ב D90 - בוידאו ניקון קצת מאחור מול קנון

בכל מצלמות ה SLR וה DSLR מסובבים את הזום ביד ואין כפתור - זה נכון לצילום רגיל וגם לוידאו

galili_a

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היכן ניתן למצוא חומר השוואתי בין דגמי מצלמות, המנתח את האפשרויות השונות ואולי גם מדרג את הנושאים באופן שמאפשר לבצע השוואה ולקבל החלטה?
תודה
אלון

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני דווקא חושב שמגבלה על אורך קליפ (5 דק' לD90) לא משמעותית. אבל הD90 מיושנת מבחינת וידאו מסיבות אחרות - תקרא סקירות ב dpreview.com. אם וידאו חשוב לך, לך על קנון 550D או אחד מדגמי פנסוניק החדשים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור