קניית מצלמה ראשונה היום, עזרה (קצת דחוף)

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני כנראה הולך לקנות את הdslr הראשונה שלי בתקציב 3-4
לפי כל מה שקראתי וראיתי אני נוטה לcanon 200d + קיט+ 1.8 קנון פריים מחיר הכי זול שראיתי עד עכשיו לקיט 2190 עם שלוש שנות אחריות (בחנות חשמל לא חנות מצלמות)
השימוש: ביתי/טיולים/משפחה.

הייתרונות בשבילי(לפי הביקורות לא ניסיתי בעצמי את המצלמה) : ממשק נוח, איכות תמונה טובה יותר מה700/750/760 לפי אתרי השואה, גודל יותר קטן למקרה שאתייאש מהתחום תשאר לי מצלמה יחסית קטנה, וידאו מעולה.

חסרונות : לפי אתרי ההשואות הסטילס של הניקון מסדרת הd5000 יותר טובות, 9 נקודות פוקוס בלבד,

רציתי לדעת המלצות ממכם אם מישהו מכיר את המצלמה או שמע משהו אני אשמח
האם החסרונות משמעותיים מדי?
האם יש חיסרון לקנות מצלמה מחנות לא של מצלמות?
האם הבחירה שלי נכונה?
אשמח גם לדעת במה להשקיע בהתחלה הן מהפן המקצועי (מה לנסות במצלמה) הן מהציוד (במה להשקיע בכרטיס מהיר / בפלאש/חצובה)?

אשמח לדעתכם מאוד.
תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קנון לא ממש מייצרת מצלמות ללא מראה נורמליות ומצלמה זו היא בעצם סוג של ניסיון של קנון לתת פתרון עם מצלמה קטנה.

אישית אני מאוד לא אוהב את הכיוון של מצלמה שהיא קטנה ביד, אבל לא בנויה נכון עבור כך, יותר מכך, רוב העדשות יהיו גדולות (שמתאימות ל DSLR גדולות) ולא יהיה נוח להשתמש במצלמה כך.

יותר מכל מדובר על מצלמה עם יכולות ברמה נמוכה, מערכת פוקוס מינימלית וכן על חיישן שהוא לא ברמה של המתחרים בשוק.

כך שאני ממש חולק עליך בנושא שהיא נוחה לשימוש ואין למה ממשק נוח לשימוש, וכמו כן איכות התמונה שלה פחות טובה מהמתחרות הן בסטיילס והן בוידאו וכאמור מערכת הפוקוס שלה חלשה.

כך שמאוד קשה לי להמליץ לך על המצלמה הזו.

אם וידאו חשוב לך בנוסף לאיכות סטיילס גבוהה, אז אני ממליץ לך סוני A6000 עם עדשת סוני 18-105
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869797
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886684

מדובר על סט קצת יותר יקר מהתקציב שלך, אבל סט מאוד מוצלח, היות ולמצלמה מערכת פוקוס מוצלחת, וידאו מוצלח ואיכות סטיילס נהדרת - הנקודה שכמו שאתה רואה עדשות של סוני לא זולות כלל (אבל טובות) ואם אתה רוצה להתקדם בתחום, אז זה יהיה לא זול.

אם וידאו פחות חשוב לך הייתי הולך עם מצלמת ניקון D3400, אפשר לרכוש גם את סדרת ה D5000 שטובה יותר, אבל זה גוף גדול יותר (בכל מקרה בניקון איון באמת אוטופוקוס בוידאו).
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=929688
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=891164

לכך הייתי מוסיף עדשת ניקון 18-140 עם טווח זום יפה ואיכות אופטית טובה
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858191

אבל עדיף אם את רוצה להתקדם בנושא הצילום לרכוש עדשת 17-50 עם צמצם F2.8 מבית סגמא או טמרון עבור ניקון - תקבל עדשה שבנוסף לאיכות אופטית טובה, היא גם בעלת צמצם גדול שמביא הרבה יתרונות כמו: יכולת לעומק שדה רדוד, יכולת לצילום טוב יותר בתאורה חלשה, וכן יכולת לצלם בקצת צילום מהיר יותר.
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=737730

אם אתה חושב עדיין על קנון ( :) ) כדי לרכוש את קנון 750D עם עדשת 18-135 STM (שתאפשר לך גם שימוש בפוקוס לוידאו), או כאמור את עדשות 17-50 של סימגא או טמרון, אבל עבור קנון הפעם (אבל לא יהיה לך פוקוס מוצלח בוידאו)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=893552
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=834670

חושבבלי להזכיר שאי אפשר להרוויח מכל הכיוון וכל מצלמה היא פשרה, אתה לא יכול לקחת מצלמת DSLR קטנה ולהרגיש שבמקרה ולא תתלהב מה DSLR אז יש לך לפחות מצלמה קטנה, זה לא ממש להרגיש את היכולת של מצלמה DSLR וזה במראש להגיד לא ל DSLR

אם אתה מחפש פתרון קטן וקל אמיתי, אז סט של מצלמת אולימפוס OMD-EM10 II עם עדשת קיט 14-42 (במקרה הזה מדובר על עדשת קיט לא רעה בכלל בניגוד לאלו של קנון, ניקון או סוני) יכול להיות פתרון מאוד נוח לעם איכות תמונה טובה
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938024

באולימפוס יש אפשרות להתקדם בנושא עם ציוד משלים ועדשות נסופות ויש לה גם סטיילס מוצלח (יש חיישן קצת יותר קטן אבל מוצלח) קצת פחותר טוב מזה של המצלמות לעיל בתאורה חלשה - היא בערך ברמה של קנון. יש לה וידאו מוצלח עם אוטופוקס ומייצב תמונה בגוף המצלמה.

לאחר כל המללל הזה :) - מה הכיוון שנראה לך?

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
רק להראות למה אני מתכוון לגבי איכות התמונות הטובה
https://www.dxomark.com/Cameras/Com...on-EOS-200D-versus-Canon-EOS-750D___1171_1010
http://camspex.com/comparison.php?camera1=Canon+EOS+200D+(Rebel+SL2)&camera2=Canon+EOS+750D+(Rebel+T6i)
http://camspex.com/comparison.php?camera1=Canon+EOS+200D+(Rebel+SL2)&camera2=Canon+EOS+760D+(Rebel+T6s)

(לגביה החיישן זה נראה לי אותו חיישן ואותו מעבד של ה800d)

ולגביה העדפת עדשות אני מעדיף נראה לי 1 זום או כמו שכתבת טמרון/סיגמא או הקיט. ואחת פריים 1.8 (אני משוגע על עומק שדה רדוד).

אני עדיין מתלבט בין קנון לניקון ומחמת שלא השתמשתי באף אחת מהם סדיר, ההתלבטות שלי מבוססת על ביקורות וסרטונים...
נראה לי שאני אקפוץ מעל ה1200d והd3#### כי אם כבר אני משקיע אני מפחד שאחרי שנה אני ארצה להשתדרג ואני מעדיף לקנות משהו לקצת יותר זמן (מדיבור עם אנשים שהתחילו ואחרי שנה התחילו לחפש קונים ביד 2 שזה קצת מבאס)

ולגביה הפוקוס של הקנון באמת מוזר לי שהם לא יכלו להשקיע קצת יותר....

על האולימפוס אני רואה שהעדשות אצליהם קצת פחות מגוונות אם אני ארצה להשתדרג שזה קצת מלחיץ אותי...
וסוני אווווווווווו מה זה המחירים של העדשות האלה??? במחיר הזה אני קונה את מייקרוסופט (אבל אחלה מודל עיסקי אחרי שאנשים עם הגוף שלך אתה מכריח אותם לקנות עדשות במחירי זהב 24k)

אני מסתפק לפי זה על 760/800d וd5500/d5600 או שאני טועה....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה משווה זאת מול מצלמות קנון ורוב מצלמות קנון ההתקופה האחרונה משתמשות באותו חיישן, אולי מעבד תמונה קצת שונה בין הדגמים - כך שסביר שאיכות התמונה תיהיה דומה. אתה צריך לעשות השוואה מול המתחרות.

אני רואה שגליתי את DXOMARK, אתר מאוד רציני אתה מוזמן לבדוק שם את איכות החיישן של מצלמות DSLR עם חיישן APS-C (שזה הגדול שאתה מדבר עליו) ולראות איפה ניקון נמצאים ואיפה קנון נמצאים
https://www.dxomark.com/cameras/bra...Options=false&viewMode=list&yDataType=rankDxo

אם אתה אוהב עומק שדה רדוד (כולם אוהבים :) ) אז אני יורד ממצלמות אוליפוס, היות ועומק שדה רדוד זה גם תלוי בגדול החיישן לאולימפוס חיישן קצת יותר קטן (עדיין מוצלח, אבל יספק עומק שדה רדוד פחות מוצלח - או יותר נכון יהיה צרוך בצמצם הרבה יותר גדול מול זה שב DLSR).

דרך אגב בהקשר של עדשות, עדשות טובות של קנון וניקון ממש לא זולות גם כן - לדוגמא עדשה 17-55 F2.8 מבית ניקון עולה כ 6000 ש"ח, להסיר ספק היא עדשה מעולה (זו הסיבה שאני ממליץ לך עד עדשה מביות טמרון או סיגמא, שהן הרבה יותר זולות)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=678797

בהקשר של מצלמה מסדרה גבוהה יותר או לא, כמו שכבר ציינתי רוב המצלמות של אותה חברה עם חיישן בגדול זהה באותה תקופה מספקות איכות תמונה מאוד זהה, ההבדל בין סדרות זולות ליקרות יותר זה גוף חזק יותר, גדול יותר (ובדרך כלל כבד יותר :) ), מערכת שליטה נוחה יותר (יותר לחצנים לשימוש מהיר), מערכת פוקוס טובה יותר וקצב צילום מהיר יותר.

כך שאם אתה מחליט ללכת על דגם כמו D3400 (תוכל לראות ברישמה של DXOMARK שהוא מקבל ציון גבוהה), אץה מקבל מצלמה יחסית קטנה עם איכות צילום זהה, כן, גוף פחות חזק פחות עמיד, מערכת פוקוס פחות טובה, אבל איכות התמונה ללא פשרוט מול דגם בכיר יותר.

לאחר שאמרתי זאת, אם גדול המצלמה הפיזי לא מפריע לך הניקון D5500 פצצה של מצלמה עם עדשת 17-50 F2.8 זה יופי של סט להתחלה. למרות שגם אני מאוד אוהב עדשות פריים עם צמצם גדול, לא הייתי רוכש עדשה נוספת כעת, אני ממליץ להמתין קצת (צמצם F2.8 צריך לספק אותך בשלב ראשון) ולראות איזו עדשה חסרה לך לאחר תקופת שימוש, זה מאוד אישי כל אחת אוהב לצלם בצורה שונה ודברים שונים. כמו כן יש עדשות עם צמצם F1.8 ויש גם כאלו עם צמם F1.4 ואפילו F1.2 והמחיר גדל בהתאם, אבל גם איכות העדשה ונושא הבוקה (נושא שבסוף צלמים מנוסים מחפשים - בוקה, איכות הבוקה זו איכות התמונה בחלק שלא בפוקוס וזה מה שבדרך כלל הופך עדשות ליקרות מאוד, איכות הבוקה)

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אמת ויציב.
דווקא הקנון 200d והd5500 לא רחוקים אחד מהשני 84/79
הספק שלי בין ה5500 וה200 הוא המחיר: 2190 /2290 (+קיט, לטובת הקנון, והקנון עם 3 שנות אחריות לעומת 1)
איך שנראה מהסיקורים הממשק יותר נח בקנון (יש הסבר לכל מדד שאתה עושה מה הוא עושה לתמונה ועד איפוא זה כבר מוגזם)
והaf dual של קנון (למרות שעוד לא ירדתי לסוף דעת העניין).

ובאמת רוב אתרי ההשוואה משבחים את איכות התמונה של ניקון על פני קנון.
אבל מה שבאמת מושך אותי לקנון זה דווקא סיבה טיפשית למדיי- כי המצלמה הקומפקטית שלי היא קנון ואני יודע פחות או יותר איפוא כל דבר נמצא ואיך משנים כל מיני פרמטרים ....

השאלה כמה ההבדל בין נקודות הפוקוס (ראיתי מצלמות עם 650 נקודות פוקוס?!?!?!) ומה ייתן לי מביניהם (או ה800d) יותר התחלה טובה ותוצאות טובות. אני מתייעץ כי אתם מנוסים ויודעים כמה משקל צריך לתת לכל פרמטר ומה סתם שטויות.

ד"א רוב שימושי המצלמה יהיו ביתיים לחלוטין טיולים, משפחה, חברים. ופחות פרפרים, עלים בהגדלה, ועצים בשלכת.

תודה רבה

JoniE31

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אמת ויציב.
דווקא הקנון 200d והd5500 לא רחוקים אחד מהשני 84/79
הספק שלי בין ה5500 וה200 הוא המחיר: 2190 /2290 (+קיט, לטובת הקנון, והקנון עם 3 שנות אחריות לעומת 1)
איך שנראה מהסיקורים הממשק יותר נח בקנון (יש הסבר לכל מדד שאתה עושה מה הוא עושה לתמונה ועד איפוא זה כבר מוגזם)
והaf dual של קנון (למרות שעוד לא ירדתי לסוף דעת העניין).

ובאמת רוב אתרי ההשוואה משבחים את איכות התמונה של ניקון על פני קנון.
אבל מה שבאמת מושך אותי לקנון זה דווקא סיבה טיפשית למדיי- כי המצלמה הקומפקטית שלי היא קנון ואני יודע פחות או יותר איפוא כל דבר נמצא ואיך משנים כל מיני פרמטרים ....

השאלה כמה ההבדל בין נקודות הפוקוס (ראיתי מצלמות עם 650 נקודות פוקוס?!?!?!) ומה ייתן לי מביניהם (או ה800d) יותר התחלה טובה ותוצאות טובות. אני מתייעץ כי אתם מנוסים ויודעים כמה משקל צריך לתת לכל פרמטר ומה סתם שטויות.

ד"א רוב שימושי המצלמה יהיו ביתיים לחלוטין טיולים, משפחה, חברים. ופחות פרפרים, עלים בהגדלה, ועצים בשלכת.

תודה רבה
אני דיי מתחיל בכל הקטע של הצילום וכרגע משתמש בd5300 עם עדשת סיגמא 17-50 ומבסוט עד השמיים (כמובן שחסר לי עדשה משלימת טווח שאקנה בעתיד, אבל לבינתיים זה אחלה סט)
והממשק של ניקון פשוט למדי, ולא חסר סרטוני הסברה ביוטיוב.
הינה סרטוני הסברה על הd5500

בסופו
של דבר הכל זה עניין של הרגל, ואני התרגלתי דיי במהירות לניקון. ככה שאם אין לך ידיים ממש גדולות(הכפתורים הניקון מאוד קטנים) אני לא חושב שהממשק מהווה פרמטר רציני בקניית מצלמה אם זה בא על האיכות.

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
והפוקוס בוידאו לא מפריע לך?
וחוצמזה זה קל לשנות את הפרמטרים במצב ידני?
ואיך הפוקוס בתמונות?

ועיקר השאלה שלי מבחינת מחיר-תוצר לפי המחירים שכתבתי מה עדיף:
d5500=1996 (שנת אחריות)
kit=2296 + (שנת אחריות)
200d=2079 (שנת אחריות)
kit=2190 (שלוש שנות אחריות)
ועדשות סיגמא וטמרון אני מבין שפחות או יותר אותם המחירים לשניהם.

וזהו בגדול לפי זה אני אחליט
תודה רבה מאוד

נערך לאחרונה ב:

JoniE31

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
והפוקוס בוידאו לא מפריע לך?
וחוצמזה זה קל לשנות את הפרמטרים במצב ידני?
ואיך הפוקוס בתמונות?

ועיקר השאלה שלי מבחינת מחיר-תוצר לפי המחירים שכתבתי מה עדיף:
d5500=1996 (שנת אחריות)
kit=2296 + (שנת אחריות)
200d=2079 (שנת אחריות)
kit=2190 (שלוש שנות אחריות)
ועדשות סיגמא וטמרון אני מבין שפחות או יותר אותם המחירים לשניהם.

וזהו בגדול לפי זה אני אחליט
תודה רבה מאוד
אפילו אהבתי את הקטע הפוקוס שכל פעם שאני רוצה להתמקד אני פשוט נותן חצי לחיצה ככה שזה נותן לי סוג של אפקט עומק כזה בועדאו שאני בוחג מתי להתפקס, ובכלל אני אוהב פוקוס ידני ככה שזה לא מפריע לי.
הכל תלוי במה אתה מתכנן לצלם..
את הפרמטרים מאוד קל לשנות,ע"י לחיצה על מקש הפרמטר+סיבוב הגלגל ביחד.
לי המליצו על עדשת הסיגמא וחא על עדשת הקיט ואחרי שראיתי המון סירטוני השוואה הבנתי למה.

חסרון אחד לעדשת הסיגמא עם הוידאו ממש חשוב לך, היא מאוד רועשת בפוקוס אוטומטי.

בכל מקרה עדיף שתחכה לעוד תשובה של מישהו ען הרבה יותר נניסיון ממני, אך זו דעתי האישית.

ואם לא חשוב לך המסך טאצ', אתה יכול לחסוך במחיר ולכוון לd5300

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נושא הוידאו ה וא נושא מורכב במצלמות DSLR, קנון מאפשרת אוטופוקס (ניקון זה ממש לא למשהו שמיש), במצלמות שבהן יש את מערכת ה dual pixel, אבל כדי לעבוד עם זה בוידאו צריך עדשות STM או NANO בלבד, כמו כן איכות הוידאו של מצלמות קנון לא מדהימה מול המתחרות כמו פנסוניק וסוני.

דרך אגב מערכת ה dual pixel זו מערכת פוקוס לצילום רק דרך המסך ובמצלמות DSLR מצלמים דרך העינית (פרט לצילום על חצובה או וידאו), כך שמערכת זו חסרת משמעות בצילום סטיילס בדרך כלל. (דרך אגב זו גם הסיבה שמסך מפרקי או מגע פחות חשוב ב DSLR)

נושא התפעול של מצלמת 200D ממש לא נוח (גוף קטו מידי, לא נוח לאחיזה ומספק לחצנים קטן) ואני לא מבין שאתה נעול על מצלמה זו, אם אתה מחפש מצלמה קטנה לך על ניקון D3400. במצלמות DSLR לא משתמשים בתפריט, יש לחצנים לשינוי מהיר בדרך כלל, יש צורת עבודה שונה בין DSLR למצלמות קומקפטיות והכרות עם מצלמת קנון לא ממש משנה, יהיה צורך ללמוד את התפעול של מצלמות אלו - להסיר ספק מצלמות קנון נחשובת מאוד נוחות לשימוש, אבל זה לא אומר שגם ניקון לא נוחות לשימוש. סוני מצד שני - מצליחים לייצר מצלמות מורכבות (אבל זה סיפור אחר).

אני מרגיש שאנחנו ממש מפרעים לך לרכוש את המצלמה שחשבת עליה ה 200D וזה נהדר- כדי לדעתי היא ממש לא מציאה טובה.

רוצה קנון (טוב שיהיה) לך על ה 750D

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
;) עלית עליי
אבל את האמת שאני רק נוטה ל200d ולא נעול בכלל (בגלל הסיבות שכתבתי).
ואני חייב לשאול מה היתרון בצילום מהעינית ולא מהמסך? )לדעתי מסך אמור להיות יותר נח אבל לא צילמתי בdslr)
והאם אפשר לראות עומק שדה בעינית או שצריך לנחש?
ומה עושה הdual pixel?
ומה הייתרון של ה750 על פני ה200? ומה ההבדל בין הd5500 /d5600 שמצדיק עוד 500 ש"ח?

דרך אגב אני רוצה ממש להודות לך על התשובות המפורטות ועל ההשקעה שלך בהם כולל קישורים זה ממש לא מובן מאליו,
וזה מאוד עוזר.:בעד::בעד::בעד:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מערכת הפוקוס של מצלמות dslr בנויות לעבוד בצילום בדרך העינית פרט לוידאו לא נוח ולא מקובל לצלם דרך המסך זה רק למצלמות קומפקטיות או טלפונים.

לא ממש ניתן לראות איך התמונה תצא דרך העינית וגם לא עומק השדה לצורך כך כדי לרכוש מצלמות ללא מראה שזה אחד היתרונות שלהן.

לפי הניסיון שלך ולפי מה שאתה מחפש במצלמה לא בטוח שאתה בכלל רוצה וצריך dslr לך על מצלמה ללא מראה ותהייה מאושר יותר.

ה 750d היא dslr אמיתית עם יכולות שליטה נוחות וגוף מוצלח מערכת פוקוס ומהירות צילום שניתן לחיות איתו וכן ניתן לחבר לה ציוד נוסף ולגדול איתה והיא לא תרגיש קטנה ולא נוחה היד. למרות ש 80d תרגיש אפילו יותר נוח ביד והיא גדולה יותר :)

ה 200d היא צעצוע ולא מצלמה רצינית כך לדעתי, וחבל על הכסף שלך.

אני חושב שההבדל בין ה d5500 ל d5600 לא ממש חשוב עבורך ולא הייתי משקיע את ההפרש.

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא בטוח שאני עדיין יודע מה אני רוצה במצלמה כי אני לא ממש מבין.:מבולבל::מבולבל::מבולבל:
אבל אני אקח את דעתם של מומחים ממני ....:לב:
וה80d קצת יקרה לי .

שוב תודה רבה על העזרה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני ממליץ לפני שאתה רץ לקבל החלטות להתחיל מהתחלה.
לדעתי צריך להבין את הדרישות שלך ורק לאחר מכן למצוא את הציוד שיענה הכי טוב לכך.

אז ברשותך מה הם הדרישות שלך?
מה אתה רוצה לצלם? סוג הצילום משפיע רבות על המצלמה צילום ספורט או ציפורים מצריך סוג אחד של ציוד, צילום מאקרו מצריך סוג אחר
האם אתה צריך וידאו?
איפה? צילום בתאורה חלשה מצריך מציוד מסוים.
האם גודל ומשקל חשוב לך?
האם אתה חושב להתקדם בתחום?
אפשר להגיד שאתה רוצה הכול ואז זה מצריך ציוד הרבה יותר יקר ולא בטוח שזה יהיה מושלם עבורך

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני ממליץ לפני שאתה רץ לקבל החלטות להתחיל מהתחלה.
לדעתי צריך להבין את הדרישות שלך ורק לאחר מכן למצוא את הציוד שיענה הכי טוב לכך.

אז ברשותך מה הם הדרישות שלך?
מה אתה רוצה לצלם? סוג הצילום משפיע רבות על המצלמה צילום ספורט או ציפורים מצריך סוג אחד של ציוד, צילום מאקרו מצריך סוג אחר
האם אתה צריך וידאו?
איפה? צילום בתאורה חלשה מצריך מציוד מסוים.
האם גודל ומשקל חשוב לך?
האם אתה חושב להתקדם בתחום?
אפשר להגיד שאתה רוצה הכול ואז זה מצריך ציוד הרבה יותר יקר ולא בטוח שזה יהיה מושלם עבורך

לפי מה שאני זקוק עכשיו:

בעיקר משפחה טיולים חברים וכדומה.
צריך וידאו (אבל בדוחק רב מאוד אהיה מוכן להתפשר).
בדרך כלל בחוץ, אפשר שגם אצלם בבית אבל לא במקום מדי חשוך.
גודל ומשקל יעזור מאוד מאוד אבל אני מוכן להתפשר על זה ולהיסחב קצת.
ולהתקדם אני לא יודע באמת אני ארצה להשתדרג אני מאמין, בעדשות ופלאשים חצובות וכדומה (אבל לאט ולפי הצורך שלי) אולי אתקדם לצילומי סטודיו לצלם אירועים הופעות חתונות לא נראה לי (אולי איזה חגיגה קטנה של חבר).
אני אוהב לשחק בהגדרות לחפש נקודות מבט מעניינות אבל אני מאוד חובבן.
חשוב לי מאוד חדות ועומק שדה(אבל למי לא?)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי וידאו במלצמת DSLR זה לא רק בעיה של פוקוס , זה גם לא ממש נוח עם מצלמה לא קטנה ועם עדשה כבדה.

נכון שמצלמות קנון מספקות יכולות לאוטופוקוס בוידאו, אבל צריך לשם כך עדשות stm או nano, ואני לא מוצא לך עדשות זום כאלו עם צמצם גדול שחשוב לקבל עומק שדה רדוד.

אני יכול להמליץ לך על מצלמה שיכולה לספק וידאו טוב ועם עם עדשה עם צמצם גדול, מצלמה קטנה ומומלצת ומומלצת, אבל לא ניתן להחליף בה עדשות. מצלמה כמו פנסוניק lx100

האם זה יכול להתאים לך?

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
נראה לי שאני אשמח לחיישן יותר גדול ויכולת יותר טובה להתעסק בהגדרות ובמסביב (לדוגמא פלאש שהבנתי שאי אפשר להוסיף) (למרות שהבנתי ממה שקראתי שיש למצלמה זו הרבה אפשרויות) אבל אפשרות מאוד מעניינת ויש הרבה ביקורות טובות על המצלמה אני בהחלט אבדוק עוד על המצלמה הזאת.
את האמת וידאו חשוב לי אבל רמה סבירה תספיק לי אני לא צריך משהו מפוצץ אפילו 1080p 30p יספיק (60 עדיף אבל לא חובה)
ומה היתרון של הdslr על שאר המצלמות שגורם לו להיות מועדף על רוב ככל הצלמים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היתרון של מצלמת dslr?
מי אמר שיש לה יתרון?

מצלמות ללא מראה נראות כמו העתיד עם הרבה יתרונות, בעבר העידן הפיילים מצלמה שרואה אופטית דרך העדשה הייתה יתרון מול אחת שלא יכולה לעשות זאת שעברנו לעידן הדיגיטלי מצלמות אלו פשוט עשו התאמה לכך.

שלא יהיה לך ספק מצלמות dslr הן מוצר בשל עם הרבה שנות ניסיון עם מגוון ציוד משלים ועדשות ולכן הן מספקות גוף נוח לשימוש עם ממשק משתמש שקל לעבוד איתו.

הרבה צלמים ותיקים לא מוכנים לשמוע על להחליף מצלמות אלו במשהו אחר וכן לרבים יש מגוון עדשות וציוד שגם מגביל אותם ביכולת לעבור לכיוון אחר.

זה לא אומר כלום עבורך והצרכים שלך, לדוגמא: זה נגן אולפן משתמש באוזניות מאוד חושפניות זה לא אומר שזה יתאים לך לשמוע מוזיקה בבית עם הטלפון וגם אותו נגן אולפן בבית בטח יש אוזניות אחרות.

אז בבקשה להפסיק לחשוב מה יש לצלם מיקצועי ואם זה מתאים לו אז בטח גם יתאים לי.

בהקשר של חיישן יותר גדול זה גם אומר עדשות יותר גדולות ויותר כבדות, אם זה מתאים לך?
דרך אגב, למה אתה רוצה חיישן גדול? החיישן היותר גדול של קנון ממש לא ברבה יותר טוב מהחיישנים ה״קטנים״ יותר של אולימפוס ופנסיונים.

חיישנים גדולים aps-c יש לקנון, ניקון, פוג׳י וסוני.
אם אתה רוצה וידאו זה מוציא את נירון

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מבין שהכיוון הוא מירורלס לפי מה שאתה כותב
הבעיה שלי זה רק המחירים שכמעט כפולים ובאם לא, הייתי קונה מירורלס לדוגמא הa6000 (למרות שהחיסרון שלה הוא העדשות היקרות מאוד שאני לא יכול להרשות לעצמי).
אם אתה מכיר חברה אחרת של מירורלס עם עדשות של צמצמים פתוחים במחירים שפויים אני אשמח מאוד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אין חייה מושלמת וגם לא מצלמה כזאת :)
לכן אני ממליץ לך על פנסוניק LX100 חיישן לא ממש קטן קרוב מאוד בגדול לזה של APS-C
עם עדשה בעלת צמצם גדול יחיסת

דודון

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ואם הכיוון הוא מירורלס איזה כיוון שפוי במחיר יש לי?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור