קניית מצלמה חדשה

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מחפשת מצלמה לצילומי נוף ואנשים בטיולים וצילום ילדים,תקציב בסביבות4000 שח
חיישן גדול ואפשרות לתיפעול ידני,צילום דרך עינית. ופוקוס מהיר עם מייצב שלא תהייה כבדה מידי אבל שהאחיזה תהייה נוחה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי מצלמה לטיולים צריכה להיות קלה וקטנה, ואם רוצים אחת עם חיישן גדול ועם עיניית חיישן גדול ומייצב. כמו גם עם יכולת לצלם דרך העינית ויכולת שליטה ידינית וגם צילום אוטמטי.

לדעתי התשובה היא מצלמת פו'ג'י X-T30 עם עדשת קיט 15-45 (שיש לה מייצב) או עדשת 18-55 (שגם לה יש מייצב) שטובה יותר, אבל גם גדולה יותר, כבדה יותר וגם יקרה יותר (עם עדשה זו הסט יהיה קצת מעל התקציב)

כמובן שגם מצלמה דגם קודם פוג'י X-20 עם אחד העדשות העיל תתאים, היא זולה יותר, איכות תמונה ברמה דומה, מערכת פוקוס קצת פחות טובה, אבל זולה יותר כבר אמרתי :)

להסיר ספק שתי המצלמות מספקות איכות תמונה ברמה הגובהה ביותר (אין מצלמות אחרות התקציב הזה שמספקות איכותתמונה כזו).

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
המון תודה על התשובה.האם יש לפוגי עדשה טובה עם זום קצת יותר גדול

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם את מעוניינת בעדשה עם טווח זום גדול זה משנה כבר את הבחירה מצד אחד אפשר להוסיף עדשת פוג׳י 55-230 לסט, או לרכוש עדשת פוג׳י 18-80 במקום העדשות שציינתי, השאלה האם זה מספק לך טווח זום מספיק?

אפשרות אחרת זה לקחת מצלמת סוני כמו a6100 או a6000 הישנה יותר ולהוסיף לה עדשת סוני 18-105 עדשה טובה עם טווח זום יפה, אבל עם ה a6100 זה יוצא מעבר לתקציב וכאמור ה a6000, בכל מקרה הסוני מספקות איכות תמונה לא רעה, אבל לא רמה של פוג׳י ותפעול ידני יהיה פחות נוח.

אופציה אחרת זה כבר ללכת על מצלמת DSLR אמיתי כמו ניקון d3500 ואז להוסיף עדשת ניקון 18-140, אבל כבר. קבלים מצלמה גדולה ולא משהו שנוח לקחת איתנו - האם זו אופציה שיכולה לעניין אותך?

בכל מקרה אני לא מציין כאן עדשות סופר זום היות והן לא מוצלחות מבחינה אופטית ולדעתי חבל על הכסף עבורם.
כמו כן לדעתי עבור צילומי נוף אין שום צורך בעדשות סופר זום.

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שוב המון תודה על ההשקעה בתשובה
אכן מאוד מתלבטת מצד אחד מצלמת פוגי עם עדשה טובה נשמע כמו מצלמה מעולה לטיול לצילומי נוף אבל אני גם אוהבת לצלם בטיול אנשים ואז עדשת סופר זום נותנת את האפשרות לצלם בלי התקרב יותר מידי.
מאחר שאין לי כמעט מושג בעדשות ומצלמות אני שואלת אם ניתן לצלם אנשים ממרחק בפוגי ואחר כך לעשות קרופ ועדיין לקבל תוצאה טובה
אותו השאלה גם לגבי צילום פרחים
אני יודעת שאני מחפשת משהו שלא קיים גם איכות תמונה מעולה וצמצם גדול וגם זום גדול אז מנסה למצוא את הפשרה הכי טובה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נכון אין פתרונות מושלמים יש פתרונות חלקיים:

לדוגמא לרכוש את הפוג׳י X-T20 עם עדשת 15-45 ובנוסף לרכוש עדשת 55-230. זה פתרו הכי זול מצד שני מדובר על שתי עדשות ואני מבין את המגבלה שבכך.

כמו כן הפתרונות עם מצלמת סוני או ניקון גם יעשו את העבודה עם עדשה אחת, אם טווח זום קצת קצר יותר, אבל לדעתי הטווח עדיין מספק לרוב השימושים.

אפשר לצרף עדשה עם טווח זום גדול יותר אבל כאמור אני לא ממליץ על כך.

אם את מוכנה לרדת קצת בגדול החיישן, אז אפשר לחשוב אל פתרונות נוספים מבית פנסוניק או אולימפוס שיש להן מצלמות מאוד מוצלחות עם מבחר עדשות - האם זו אפשרות מעניינת?

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אף פעם לא הסתובבתי בטיול עם שתי עדשות ומאחר שאני מטיילת בעיקר ברגל טרקים של מספר ימים חשובים לי גם הנוחות והמשקל.האם העדשה 80 18 של פוגי באיכות דומה לעדשה 18-55
מה ההבדל מבחינת איכות התמונות לעומת המשקל ביו האפשרות של פוגי 18-80 או ניקון d3500 ועדשה 18-140

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
כמו שאתה רואה אין לי מושג במצלמות ואני לא מתעקשת על יצרן מסויים.עדיין נראה לי שלגודל החיישן ישנה השפעה רבה על איכות התמונה אבל אם נראה לך שלפנסוניק או אולימפוס יש אופציות מעניינות אשמח לשמוע

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יותר מאוחר היום יהיה לי זמן לבדוק ... ואחזור עם תשובה

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
המון המון תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בגדול עדשות זום הן עדשות עם איכות אופטית פחות טובה ובדרך כלל חברות לא מספקות עדשות טובות עם טווח זום גדול.
כן יש עדשות DSLR עם זום יחסית גדול כמו 18-200 ואפילו 18-250 שזה זום כפול 10 וגם יותר לפי חישוב של 200/18 או 250/18 כן חלוקה של המספר בגדול בקטן נותנת את טווח הזום. אבל הן לא עדשות באיכות שלדעתי שווה לחבר למצלמה טובה.
מצד שני אנשים רוצים להסתובב עם עדשה אחת עבור כל השימושים, לא צריך לקחת עוד עדשה וחשש שצריך להחליף עדשה כל פעם שבדיוק שהמצב יוצר עבורנו תמונה נהדרת אנחנו עם העדשה הלא מתאימה.
יותר מכך עדשות עם טווח זום גדול הן גדולות ובדרך כלל כבדות.

היום העולם הולך לכיוון של מצלמות ללא מראה במקום מצלמות DSLR, שבגדול זה אומר מצלמות קטנות יותר עם מערכת פוקוס חכמה יותר ועם מגוון עדשות שונה, בדרך כלל למצלמות ללא מראה יש כעת מגוון עדשות קטן יותר והן גם קצת יקרות יותר.

מצלמות ללא מראה מגיעת עםכמה גדלי חיישנים גודל של 4/3 שקצת יותר קטן מאלו שיש במצלמות DSLR, חיישני APSC זה הגדול שיש בזה במצלמות DSLR, ויש גם חיישנים גדולים יותר - כמובן שככול שהחיישן גדול יותר איכות התמונה תיהיה טובה יותר, אבל גם המצלמה והעדשות יהיה גדולים יותר.

כעת לאחר ההקדמה הזו אני חוזר למצלמה עבורך, את מוכנה להשקיע סכום כסף לא קטן ומצד שני עדיין צריכה לעשות פשרות וזה בעיה, אני מבין שאת תרגישי תסכול עם מצלמה קטנה ואיכותית, שאת רוצה לצלם מצב מרחוק עם זום ואת לא תוכלי לעשות זאת ובעיקר אם מישהו לידך עם מצלמה לא מדהימה יצלם את אותו המצב.

אפשר ללכת על מצלמה עם חיישן קצת יותר קטן כמו אולימפוס OMD-EM10 III עם חיישן 4/3 ועדשת פנסוניק 14-140 שזה שווה ערך לעדשת 28-300, עם זום גדול מאוד ועדיים מצלמה בגדול סביר, איכות התמונה תיהיה פחות טובה מאופציות הבאות כאן, אבל מקבלים זום יפה וגודל פיזי שאפשר לחיות איתו ואחת המצלמות היפות שיש כעת :)

אפשרות מעניית היא סוני A6000 או A6100 אם יש את התקציב עם עדשת סוני 18-105 מקבלים טווח של 27-157 איכות תמונה טובה גוף מצלמה קטן אבל לא הכי נוח לתפעול.

אפציה שאני אוהב פוג'י X-T20 עם עדשת פוג'י 18-135 שמקבלים טווח זום של 27-204 (קצת פחות טובה מה 16-80, אבל עדיין מוצלחת ועם טווח זום מוצלח) . יופי של סט לא הכי קטן ולא הכחי קל, איכות תמונה מעולה ומצלמה מאוד יפה :)

אופציה של ה DSLR גוף הכי קטן שיש לניקון ה D3500 וזה גם הדגם הכניסה שפחות מוצלח ביכולות פוקוס וקצת צילום וחוזק המצלמה. עדשת ניקון 18-140 שהיא עדשה לא רעה (יש יותר טובות עם טווח זום קצר יותר במחיר דומה) ומקבלים מצלמה אמינה טובה עם עדשה טובה. אין צילום נוח דרך המסך (צילום מאוד נוח דרך העיניית) וזה הדגם הכי פחות מתקדם שיש כאן. איכות המונה ברמה גובהה.

בבקשה הגדלים של המצלמות עם עדשות (או לפחות עדשות בגודל דומה)
https://camerasize.com/compact/#720.97,703.426,535.446,796.290,ha,t

אני ידוע שאני כותב הרבה מידע, כך שאת מוזמנת לשאול עוד שאלות לחדד דברים

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שוב תודה על התשובה המפורטת ושוב שאלות
האם החיישן של הפוגי גם בגודל 4/3
מתלבטת כעת בין האופציה של האולימפוס שהוספת לבין הפוגי
לגבי הפוגי מתלבטת בין העדשה שהצעת עכשיו ובין האפשרות לעדשת קיט פלוס עדשת 50-230
מאחר שאין לי ניסיון בהחלפת עדשות אני שואלת במה זה כרוך .עם המשקל אסתדר אבל מפחדת מחדירת אבק ואולי עוד דברים שצריך לשמור שאני לא מודעת להם
בעדשה 18-135 הצמצם F 3.5-5.6 ובעדשה 18-55 הצמצם F2.8-4 מה המשמעות המעשית של ההבדל

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
איזה מהמצלמות והעדשות עמידה יותר לאבק וטיפות גשם
מצטערת על כמות השאלות ושוב תודה על הזמן שאתה מקדיש לי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
את מוזמנת לשאול כמה שאת רוצה זו מטרת הפורום

החיישן של אולימפוס הוא 4/3 (אדום בתמונה) זה של פוג'י הוא APS-C (אדום בתמונה) בקצת יותר גדול
600px-Sensor_sizes_overlaid.svg.png

מצלמת פוג'י X-T20 כמו גם מצלמת אולימפוס OMD-EM10 III לא מוגנת מפני מזג אוויר, אבל זה לא קשור כלל לנושא החלפת העדשות.

החלפת עדשה היא פעולה יחסית פשוטה אבל מצריכה שתי ידים וכדאי לתרגל זאת.
בבקשה וידאו שמסביר זאת - הבחור קצת מוזר ואוהב לדבר, אבל הוא מקצוען

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בהקשר של צמצם כמה שיותר גדול יותר טוב והמספרים עם F לעדשה זה גדול הצמצם וכמה שהמספר קטן יותר זה אומר יכולת לצמצם גדול יותר, צמצם גדול יותר מאפשר להכניס יותר אור למצלמה וצמצם גדול יותר עוזר לקבל אפקט של עומק שדה רדוד שבו האוביקט בפוקוס בולט מרקע שלא בפוקוס (עומק שדה רדוד).

קשה לי להמליץ על תושבה חד משמעית בהקשר של עדשות ומצלמה - יש לקחת בחשבון.
מצלמות פוג'י מספקות את התמונה הכי יפה מהמצלמה ללא שום צורך לעשות שום שינוי ועיבוד. מצד שני פוג'י אוהבים מבנה וממשק בסגנון מיושן (זה לא שהמצלמה עם טכנולגיה ישנה), רק הממשק מרגיש כך, יש שמאוד אוהבים זאת.
עדשה 18-55 F2.8-4 היא עדשה מעולה ותספק תמונות נהדרות עם המצלמה הזו, ה 18-135 פחות טובה, אבל זו עדשה אחת והיא הרבה הרבה יותר נוחה לשימוש ללא צורך בהחלפת עדשות.

אולימפוס פשוטה ונוחה לשימוש, אבל בגלל חיישן קצת יותר קטן היא תספק תמונות קצת פחות טובות בעיקר בתאורה חלשה, אבל עדיין מצלמה מעולה עם איכות תמונה טובה (פשוט פוג'י טובה יותר).

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שוב המון תודה
לגבי העדשה 50-230 של פוגי היא גם קלה וגם זולה ואני נפחדת שעקב כך מאד לא איכותית או שעדין אפשר להוציא ממנה פורטרטים וצילומים טובים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשות זולות בדרך כלל בנויות מפלסטיק ואז הן גם קלות יותר, נקודה זו לא צריכה להפריע, פרט לכך שעדשה תיהיה פחות חזקה ועמידה.
עדשה זו בעלת צמצים יחסית סגורים, כלומר יהיה שה יותר לקבל איתה עומק שדה רדוד, יהיה קשה לקבל איכת זמני חשיפה קצרים, היא תכניס פחות אור ואז יהיה צרוך לצלם בזמן חשיפה קצת יותר ארוך כדי לקבל מספיק אור.

מבחינת איכות העדשה היא לא תיהיה ברמה הבחירה ביותר, אבל היא לר תיהיה רעה. אחת הנקודות שבהן עדשות טובות מאוד טובות יותר מעדשות פשוטות וזולות זה הבוקה, החלק שלא בפוקוס בתמונה, בעדשות טובות הוא יהיה רך ונעים כמו חמאה בעדשות פחות טובות הוא יהיה פחות רך, מתארים אותו טבעות של בצל פרוס - זה מה שהופך תמונה טובה לתמונה מעולה, אבל ההפרש במחיר יהיה ענק והשאלה האם זה משתלם.

אני מבין שאת חדשה בתחום וצריך להבין שאפשר בתחום הזה לקפוץ למחירים ממש יקרים בכלום, לדעתי צריך הבין בדיוק מה צרכים ולא להשקיע מעבר לכך, זה פשוט יוצא מאוד יקר

ארנה

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לגבי המצלמה עזרת לי מאוד להחליט ואקנה את הפוגי xt 30 ביחד עם העדשה 18-55 בקאמרה אילת המחיר 4050
ואחכה קצת עם העדשה הנוספת
המון המון תודה על ההסברים עזרת לי מאוד

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כרמי כל הכבוד על ההסברים והאין סוף סבלנות שלך.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מצטרף לאיתי, צילום פחות מעניין אותי אבל באמת כרמי הסבלנות שלך לענות לכולם ראויה להערכה...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור