קישקושי כבלים

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
יש גם קבוצת ביניים, די רציונאלית לדעתי, של אוהבי מוזיקה ואוהבי סאונד, שאומרים:
מה שעושה השפעה והבדל - עושה.
מה שלא עושה - לא עושה.

המוזרים האלה שומעים גם שומעים הבדל בין רמקולים, למשל, אבל לבושתם הרבה לא יבחינו בהבדל אם יניחו לוח עץ מתחת לנגן ה-CD...
אני בקבוצת הביניים, אבל לבושתי, ולהפתעתי כי רבה, הבחנתי בהבדל כשהנחתי לוח עץ מתחת למחשב, ו/או למגבר. לא בהכרח לטובה, אגב. מתחת למחשב זה רק הזיק. בצורה בולטת. באחד המקרים הזדעעתי והסרתי אותו. כאשר אשתי הסתכלה עלי במבט סולח על אחד מלוחות העץ ושאלה בסקרנות אם אני שומע הבדל, השמעתי לה, חיזקתי את הווליום (מה שגרם מוקדם יותר לצליל צעקני) ובתגובה אמרה: אוקיי, שוכנעתי, אתה יכול לקנות מעמד רציני.
גם אינטרקונקט שהחלפתי השפיע מאד לרעה. אבל כבל USB נתן שיפור יפה, וגם ספק לינארי, בעיקר כשחובר לחשמל איכותי.
במקרים אחרים השקעתי אלפים ולא שמעתי שום הבדל. נאדה. למשל השוויתי כבלי חשמל (בין קומקום לכאלה באלפים ספורים) ולא שמעתי הבדל. בכלל. זהה. גם במחשב, בין כל השיטות - ביט פרפקט ולא ביט פרפקט - ואללה, הכל נשמע לי אותו דבר. מוזר. זה אמור להיות הבדל תהומי. כן, מחשב ייעודי, שלא נפל מטרנספורט איכותי (לאוזניי).
אז אם הכל זה הדמיון שלי, אז יש לי דמיון מאד מפותח.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אדר, הרחב בבקשה על הספק הליניארי ועל החשמל האיכותי.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
כשדיברתי על חשמל איכותי, התכוונתי לקו ייעודי (במקרה שלי גם מפצל סביר, לא משהו בהרבה אלפים) במקום החשמל הביתי הרגיל. מצטער אם זה נשמע "פלצני" יותר ממה שזה :)

לפני מספר חודשים קניתי ספק לינארי של HDPLEX (קצת לפני שיובא לארץ ע"י מאסטרו אודיו, זה הדגם הקודם). ההתעניינות לי בספק הלינארי החלה בזכות מתן, שטפטף את הנושא בשנתיים האחרונות, ובעיקר בזכות יציאה של שניצל שכתב איפשהו שהספק הלינארי גרם לו לראשונה להרגיש שהמחשב לא פחות טוב מכלמקור אחר, כולל פטיפון (או משהו דומה). ולא, אין לי פטיפון.
חיברתי אותו בהתחלה לחשמל הביתי הרגיל, משתי סיבות:
1. נשמעו טענות שמחשב בגדול עלול יותר "ללכלך" את החשמל ולהשפיע על רכיבים אחרים, ולכן מומלץ לא לחבר אותו עם שאר המערכת. למרות שמנגד היו שטענו שלספק לינארי ניתן להתייחס כאל רכיב אודיו לכל דבר.
2. לא היה לי כבל ייעודי והיה חסר לי חיבור נוסף בחשמל הייעודי.
שמעתי הבדל. המערכת היתה יותר יציבה. כלומר היו לי פחות פעמים שהרגשתי נפילות ("החשמל לא יציב"), לא משהו יוצא דופן, אבל יותר רוגע ש"תמיד" אשמע טוב. עם זאת ההבדל היה מספיק קטן שאני מוכן לשמוע טענות לדמיון מפותח :)
כשהשגתי כבלי חשמל נוספים ומפצל (W-audio 4800), חיברתי את הספק הלינארי דרכם. בשניה הראשונה זה נשמע לי מזעזע. לא יודע למה. צועק, חד, נורא. נבהלתי, הלכתי לעבודה וחזרתי בערב. הקשבתי שוב, ועד היום אני לא יודע מה שמעתי באותו בוקר. המערכת קיבלה לראשונה במה רחבה (יש לי פלנטס, חשבתי שבגלל זה הבמה יחסית צרה וצריך לשבת ממש בין הרמקולים כדי לקבל במה רחבה). הפרדה מאד ברורה בין הרמקולים, יותר פתיחות/בהירות. אולי יותר פירוט, אבל אולי זה כבר פסיכואקוסטי, אז נעזוב. מקצת בדיקות הלוך ושוב אני משוכנע בהבדל הזה. בטוח שהבמה השתנתה דרמטית. אגב, קצת להפתעתי החלפת כבל ה-USB לכבל של אקוסטיק רבייב לא מזמן חיזק את הרגשת החדות והבמה הרחבה. לי זה טוב. שמעתי (בפורום המקביל) שיש אנשים שדווקא הרחבת הבמה והבהירות גרמה להם לאיבוד האינטימיות, והם העדיפו ושמחו להשאר בחשמל הביתי.
כיום הספק הלינארי גם משמש אותי להזנת מכשיר RC של DSPEAKER (אני מרגיש שהוא פתר לי את בעיית הבס המודגש, מעבר לזה שום הבדל שאני יכול לשמוע. אולי הייתי יכול היה להגיע לתוצאות דומות פשוט ע"י החלשת הווליום של הסאב. אולי לא. מה אכפת לי, אני מרוצה), כך שהרווחתי כפול.

אדר.

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני אישית ספקן גדול (ומשתמש בכבלי קומקום ... האמת שפשוט עצלן מדי בשביל אפילו לבדוק אלטרנטיבות) - אבל הפיסקה האחרונה של הכתב בנושא מנורות וחשמל היתה מהמטומטמות שקראתי אי פעם. מפי מהנדס או מפי סתם חמור.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מי שספקן שיקח את ההזמנה של אלדר ב2 ידיים !
ההבדל בין הריבון ללא שום סיכוח וכבל אחר עבה מסוכח קלוע לצמה ...... הוא שמיים וארץ !!
שחור ולבן !
לדעתי רוב הכבלים המיוצרים היום הם זבל עם גימיק שיבוקי כזה או אחר ! ורוב הכבלים המיוצרים מכוונים לצד המחמם מפלטר .
מעט מאוד יצרנים יודעים ליצר כבל שקוף דינאמי שלא סופג ליכלוך !
סיכוך יתר של כבל זה שורש כל רע . בסיכוך נועד למנועה ספיגה של תדרים והפרעות בין גיד לגיד ומהסביבה אבל הוא בעצמו גורם לתופעה חמורה יותר שנקראת סקין אפקט .
צמות ,ליפופים , מגנטים , פריטיפ , כל אילו גורמים לאפקט קיבולי שמתנגד לחדירת תדרים גבוהים אבל באותה נשימה כל כבל כזה גם סוטם קצת את הסאונד ברמה כזו או אחרת ( יש מי שקורא לזה סאונד רך ועגול יותר ).
הסיגנל החשמלי ברובו רץ על הקליפה של הגיד בגלל זה הריבון של אלדר שאינו מסוכך כלל ושטח פניו ענק נשמע כמו שנשמע .
ההבדל כלכך קיצוני שמישהו שבנה אינטרקונקט כזה התקשר אלי בפחד שהוא לא מחרב רת המערכת כי היא עברה ממצב סטום למצב פתוח מאוד ונתן לו תחושה שהווליום מאוד גבוהה למרות שלא היה .

נערך לאחרונה ב:

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
הכל עניין של סינרגיה

מי שספקן שיקח את ההזמנה של אלדר ב2 ידיים !
ההבדל בין הריבון ללא שום סיכוח וכבל אחר עבה מסוכח קלוע לצמה ...... הוא שמיים וארץ !!
שחור ולבן !
לדעתי רוב הכבלים המיוצרים היום הם זבל עם גימיק שיבוקי כזה או אחר ! ורוב הכבלים המיוצרים מכוונים לצד המחמם מפלטר .
מעט מאוד יצרנים יודעים ליצר כבל שקוף דינאמי שלא סופג ליכלוך !
סיכוך יתר של כבל זה שורש כל רע . בסיכוך נועד למנועה ספיגה של תדרים והפרעות בין גיד לגיד ומהסביבה אבל הוא בעצמו גורם לתופעה חמורה יותר שנקראת סקין אפקט .
צמות ,ליפופים , מגנטים , פריטיפ , כל אילו גורמים לאפקט קיבולי שמתנגד לחדירת תדרים גבוהים אבל באותה נשימה כל כבל כזה גם סוטם קצת את הסאונד ברמה כזו או אחרת ( יש מי שקורא לזה סאונד רך ועגול יותר ).
הסיגנל החשמלי ברובו רץ על הקליפה של הגיד בגלל זה הריבון של אלדר שאינו מסוכך כלל ושטח פניו ענק נשמע כמו שנשמע .
ההבדל כלכך קיצוני שמישהו שבנה אינטרקונקט כזה התקשר אלי בפחד שהוא לא מחרב רת המערכת כי היא עברה ממצב סטום למצב פתוח מאוד ונתן לו תחושה שהווליום מאוד גבוהה למרות שלא היה .
הכבלים הטובים עולים הרבה כסף וצריכים להיות מחוברים במע' רצינית.
כבלים יקרים (וטובים) בדרך כלל על מע' בינונית לא יתנו כלום

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
הכבל של אלדר
שזה כבל רמקול שעובד אצל אלדר וזבדה
והאינטרקונקט שעובד אצלי ואצל אלדר
לא עולים כמה מאות שקלים ולפחות אצל אלדר הם דחקו לצד כבלים יקרים מאוד .
אני לא שמעתי את כל הכבלים בעולם ויש מאט מאוד חברות שמיסמות מחקרים וחחש מפתחות מוצר שניבדל מאחרים .
רוב החברות משתמשות בתכנולוגית מדף ובונות כבל על גוון מסויים .
כך את ווירוורלד שאצלם גם בכבל מתח וגם באינטר קונקט הפלוס והמינוס מלופפים על האפס ויוצרים פילטר . המחיר עולה לפי סוג המתחת . ו
הריבון זו לא המצע שלנו זה קיים במייפלשייד ואפשר לקרא באתר שלהם על היתרונות .
אנחנו הקצנו את מה שהם עשו ויצא לנו טוב ! מה זה טוב מעולה אממה זה מאוד עדין לא סקסי ולא נוח לשימוש . אבל אותנו מעניין הסאונד

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא רואה שמישהו כותב כאן שכבלים לא עושים כלום ! אבל לדעתי חלק גדול מהציבור הקדוש פשוט לא יודע כמה חזק האפקט של הכבל הנכון במקום הנכון ,וכמה קל להוכיח הבדלים בין כבלים,לכן תמוה לי מאוד שבעל מקצוע של מקינטוש אין לו את הנסיון של אודיופיל תל אביבי שעובד במשרה מלאה במשהו אחר ומתעסק בזה בשעות הפנאי בלבד ( בחלקם) , אולי איזה יום נקרא לכמה סקפטיים ונראה להם שיש בתופעה המשונה הזו משהו ,
בכלל , בכדי לשמוע את התופעות הללו יש צורך בראשית להשתחרר ״ מגאוות היחידה״ שהמערכת הפרטית שלך נשמעת הכי טוב ונכון , שהכבלים שנתקלת בהם במיקרה ורכשת אותם במיטב כספך בנקודה מסוימת במרחב הזמן הם ״ הקוקטייל האולטימטיבי״ ונגעה בך יד האלוהים לשלב כמה מכשירים עם כמה כבלים ולקבל תוצאה ״ סינרגיסטית״ מהחלל החיצון , ואז להתבצר בנסיון המינימאלי שיש ולנסות ״ לקצור ״ קומפלימנטים מחברים שהם בתורם חושבים אותו דבר על המערכת שלהם ובזים לכל שינוי מעבר למה שהם מורגלים בביתם ,
בקיצור - כשצליל המערכת הפרטית שלך מעניין את קצה פינך, וכשיש לך את החופש המנטלי להודות שיש דברים טובים יותר ,שונים ואחרים ,וכשאין לך אגו בכלל , זה הזמן ללמוד משהו ,להתנסות בראש פתוח ואוזניים כרויות , חוץ מזה שרק ככה אפשר להנות אצל חברים שיש להם מערכות שונות ,אחרות , טובות יותר או פחות ,בלי שהמוח יהיה עסוק כל הזמן בלבטל את התוצאה כי הרי אצלך הגעת לגביע הקדוש ,וכך גם קל יותר להזמין אורחים , כי על ה- ז שלך מה הם חושבים ,הרי אתה כיוונת את הדברים בשביל האוזניים הפרטיות שלך.

נערך לאחרונה ב:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
בכלל , בכדי לשמוע את התופעות הללו יש צורך בראשית להשתחרר ״ מגאוות היחידה״ שהמערכת הפרטית שלך נשמעת הכי טוב ונכון , שהכבלים שנתקלת בהם במיקרה ורכשת אותם במיטב כספך בנקודה מסוימת במרחב הזמן הם ״ הקוקטייל האולטימטיבי״ ונגעה בך יד האלוהים לשלב כמה מכשירים עם כמה כבלים ולקבל תוצאה ״ סינרגיסטית״ מהחלל החיצון , ואז להתבצר בנסיון המינימאלי שיש ולנסות ״ לקצור ״ קומפלימנטים מחברים שהם בתורם חושבים אותו דבר על המערכת שלהם ובזים לכל שינוי מעבר למה שהם מורגלים בביתם ,
בקיצור - כשצליל המערכת הפרטית שלך מעניין את קצה פינך, וכשיש לך את החופש המנטלי להודות שיש דברים טובים יותר ,שונים ואחרים ,וכשאין לך אגו בכלל , זה הזמן ללמוד משהו ,להתנסות בראש פתוח ואוזניים כרויות , חוץ מזה שרק ככה אפשר להנות אצל חברים שיש להם מערכות שונות ,אחרות , טובות יותר או פחות ,בלי שהמוח יהיה עסוק כל הזמן בלבטל את התוצאה כי הרי אצלך הגעת לגביע הקדוש ,וכך גם קל יותר להזמין אורחים , כי על ה- ז שלך מה הם חושבים ,הרי אתה כיוונת את הדברים בשביל האוזניים הפרטיות שלך.

:כל-הכבוד:

הנה המועמד שלי למשפט השנה בפורום

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
הכבלים הטובים עולים הרבה כסף וצריכים להיות מחוברים במע' רצינית.
כבלים יקרים (וטובים) בדרך כלל על מע' בינונית לא יתנו כלום

יתנו גם יתנו, תוכל סוף סוף לשמוע ולדעת איך המערכת שלך מסוגלת להישמע במיטבה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
נו ו.... כפי שאמרתי בהתחלה.
"הסקפטיים" בפינה שלהם. באופן שקט ומפתיע הפעם...
ו"המאמינים" שוב מזמינים את מי שרוצה אבל מדברים לקירות.
יפה... אפשר לומר שהתקדמנו, לפחות הפעם אין כאן קרבות, גם טוב.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
פעם, לפני הרבה שנים, בתערוכת האודיו הראשונה שארגן www.hometheater.co.il, נערך כנס ובו הועלתה השאלה: "האם לדעתך יש הבדל בין כבלים?" (אני מקווה שהניסוח מדויק).
ואני לא הבנתי את השאלה. כלומר, לא הבנתי את סיבת השימוש במילה "לדעתך".
"מה עניין של דעה לכאן?", שאלתי. צריך לבדוק, להתנסות, להתרשם באופן ישיר. אני בדקתי, שמעתי, הגעתי למסקנות על סמך התנסות.
אבל אנשים הביעו את דעתם, לא הביאו מניסיונם. למה? כי הם לא התנסו.
ומאז, הקטע הזה חוזר על עצמו: למה כל הדיבורים האלה, כאשר אפשר לקחת כבל סתם, כזה בסיסי לחלוטין, ולהשוות אותו למשהו ייעודי.
מי שעשה - יודע.
מי שלא, כמו הנביא הגדול ביותר של "אין הבדלים", דיג'יסאן ורבים אחרים, ממשיך לספר מה דעתו. דיג'יסאן, אגב, סירב באופן חד משמעי להתנסות. חס ושלום הוא יכול להיות מושפע מההתנסות, וזה יהרוס את "דעתו", המבוססת, כביכול, על "מדע".
בקיצור: מי שרוצה להתנסות, ואז - ורק אז - לגבש דעה, מוזמן לבדוק. העסק הזה של אודיו, מיועד בסופו של דבר, וגם מתחילתו, להישמע.
ולגבי המדע: מספר הכשלים בשימוש במושג הזה בהקשר הזה הוא כל כך גדול, שממש אין טעם להיכנס אליהם.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
פעם, לפני הרבה שנים, בתערוכת האודיו הראשונה שארגן www.hometheater.co.il, נערך כנס ובו הועלתה השאלה: "האם לדעתך יש הבדל בין כבלים?" (אני מקווה שהניסוח מדויק).
ואני לא הבנתי את השאלה. כלומר, לא הבנתי את סיבת השימוש במילה "לדעתך".
"מה עניין של דעה לכאן?", שאלתי. צריך לבדוק, להתנסות, להתרשם באופן ישיר. אני בדקתי, שמעתי, הגעתי למסקנות על סמך התנסות.
אבל אנשים הביעו את דעתם, לא הביאו מניסיונם. למה? כי הם לא התנסו.
ומאז, הקטע הזה חוזר על עצמו: למה כל הדיבורים האלה, כאשר אפשר לקחת כבל סתם, כזה בסיסי לחלוטין, ולהשוות אותו למשהו ייעודי.
מי שעשה - יודע.
מי שלא, כמו הנביא הגדול ביותר של "אין הבדלים", דיג'יסאן ורבים אחרים, ממשיך לספר מה דעתו. דיג'יסאן, אגב, סירב באופן חד משמעי להתנסות. חס ושלום הוא יכול להיות מושפע מההתנסות, וזה יהרוס את "דעתו", המבוססת, כביכול, על "מדע".
בקיצור: מי שרוצה להתנסות, ואז - ורק אז - לגבש דעה, מוזמן לבדוק. העסק הזה של אודיו, מיועד בסופו של דבר, וגם מתחילתו, להישמע.
ולגבי המדע: מספר הכשלים בשימוש במושג הזה בהקשר הזה הוא כל כך גדול, שממש אין טעם להיכנס אליהם.

שמע, זה נורא פשוט.
קרה לך פעם שעשית השוואה בין רכיבים, כלשהי, ובהתחלה לא שמעת הבדל ואחר כך כן? לא? אוקיי.
אז קרה לך פעם שעשית השוואה וההבדל היה מזערי, וככל שהמשכת להשוות ההבדל נעשה בולט יותר?

כוונת המשורר היא - המצדדים באין הבדלים, הרבה מהם התנסו ועוד איך. ופשוט לא שמעו הבדל. למה? מי יודע. אבל כמו שאני לא בהכרח אדע להבדיל בין יין סגל ב- 20 שקל ליין איכותי שעולה פי עשר אלא אם כן אטעם מספר פעמים, אז כך גם המשווים לא שמעו בהתחלה הבדל. אני מבטיח לך שאם היו מנסים כמה פעמים, הרבה פעמים, בסוף היו שומעים משהו. אבל זה לא מענין, כי למי יש סבלנות להתנסות בזה?

זה כמו שאם אתה שונא טחינה, (או במקרה שלי חילבה / כוסברה) - אם יתנו לי לטעום את זה מאה פעם ואגיד שזה מגעיל, יכול להיות שבפעם המאה ואחד זה יהיה פחות מגעיל, ובפעם המאתיים זה יהיה בסדר.... אבל למה לי להגיע לשם? אז המסקנה שלי היא שחילבה זה מגעיל. זאת המציאות שבה אני חי.

בקיצור, התנסות, לצערי הרב, גם היא לא ערובה ליישוב ההדורים. קל וחומר כשמישהו בא עם נטיה מראש לפסול (או לאשר). או במילים אחרות, הלאה, בוא נעבור לנושאים מעניינים יותר.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
סתם הערת אגב : שמעתי לא פעם את ההקבלה בין כבלים ליין. ביין דווקא יש לי לא מעט ניסיון. בכל פעם שיצא לי לפתוח יין טוב עד מעולה היתה הסכמה גורפת של כל מי שטעם, הן חובבי יין והן כאלה שלא מבינים כלום, שהוא יין איכותי וטעים יותר מיינות "רגילים". בכריסמס האחרון פתחנו בקבוק שעלה 13 יורו אבל קיבל כמה פרסים נחשבים (זו דרך אגב שיטה ממש לא מסובכת לבחור יין טוב). היו שם שניים עשר איש שכולם נהנו והתפעלו. יום קודם פתחנו יין נחשב שעלה פי 4 והיה לא מבריק, וזאת היתה דעתם של כל הנוכחים.
בקיצור אתה לא חייב להיות מבין גדול כדי להבדיל בין יין טוב ליין בינוני.
בכבלים אני לא מבין כלום.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
סתם הערת אגב : שמעתי לא פעם את ההקבלה בין כבלים ליין. ביין דווקא יש לי לא מעט ניסיון. בכל פעם שיצא לי לפתוח יין טוב עד מעולה היתה הסכמה גורפת של כל מי שטעם, הן חובבי יין והן כאלה שלא מבינים כלום, שהוא יין איכותי וטעים יותר מיינות "רגילים". בכריסמס האחרון פתחנו בקבוק שעלה 13 יורו אבל קיבל כמה פרסים נחשבים (זו דרך אגב שיטה ממש לא מסובכת לבחור יין טוב). היו שם שניים עשר איש שכולם נהנו והתפעלו. יום קודם פתחנו יין נחשב שעלה פי 4 והיה לא מבריק, וזאת היתה דעתם של כל הנוכחים.
בקיצור אתה לא חייב להיות מבין גדול כדי להבדיל בין יין טוב ליין בינוני.
בכבלים אני לא מבין כלום.
כן, אבל בניגוד לכבלים, אני בטוח שכל אחד מהנוכחים בכריסטמס שלך נחשף קצת יותר מפעם לאחת ליין בחייו.

כמה פעמים נחשפו אלו שהישוו בין כבלים והגיעו למסקנה שאין הבדל, לכבלים?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
כל הויכוח הזה מגוחך.
לאחרונה החלפתי כבלים לרמקולים (של אושיק) והרגשתי הבדל.
למה שיבוא אלי מישהו, מלומד ככל שיהיה ויטען שאני לא שומע כלום ורק מדמיין ?
הדבר דומה לחולה שמגיע לרופא וטוען שכואב לו בבטן והרופא המלומד עונה לו : לא כואב לך אתה רק מדמיין, תאמין לי כך המדע אומר אין סוג כזה של כאב.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
שמע, זה נורא פשוט.
קרה לך פעם שעשית השוואה בין רכיבים, כלשהי, ובהתחלה לא שמעת הבדל ואחר כך כן? לא? אוקיי.
אז קרה לך פעם שעשית השוואה וההבדל היה מזערי, וככל שהמשכת להשוות ההבדל נעשה בולט יותר?

כוונת המשורר היא - המצדדים באין הבדלים, הרבה מהם התנסו ועוד איך. ופשוט לא שמעו הבדל. למה? מי יודע. אבל כמו שאני לא בהכרח אדע להבדיל בין יין סגל ב- 20 שקל ליין איכותי שעולה פי עשר אלא אם כן אטעם מספר פעמים, אז כך גם המשווים לא שמעו בהתחלה הבדל. אני מבטיח לך שאם היו מנסים כמה פעמים, הרבה פעמים, בסוף היו שומעים משהו. אבל זה לא מענין, כי למי יש סבלנות להתנסות בזה?

זה כמו שאם אתה שונא טחינה, (או במקרה שלי חילבה / כוסברה) - אם יתנו לי לטעום את זה מאה פעם ואגיד שזה מגעיל, יכול להיות שבפעם המאה ואחד זה יהיה פחות מגעיל, ובפעם המאתיים זה יהיה בסדר.... אבל למה לי להגיע לשם? אז המסקנה שלי היא שחילבה זה מגעיל. זאת המציאות שבה אני חי.

בקיצור, התנסות, לצערי הרב, גם היא לא ערובה ליישוב ההדורים. קל וחומר כשמישהו בא עם נטיה מראש לפסול (או לאשר). או במילים אחרות, הלאה, בוא נעבור לנושאים מעניינים יותר.

לא ברורה לי התשובה הזאת.
כל מה שאתה עושה באודיו זו התנסות בעניין עצמו. אין דבר אחר. כלומר: מדובר בהאזנה. מי ששומע זמרת שרה בגלל שזו המוזיקה שהוא שומע, יכול להתנסות באותה השמעה עם (למשל) שני כבלים. במערכת הי אנד הוא ישמע הבדלים בין סתם כבל ובין כבל ייעודי.
גם עניין אלה שהתנסו לא ברור. אתה מדבר בשמם של אלמונים או עלומי שם?
שוב: יש מספיק אנשים שלא רק שמעו, אלא מזמינים כל ספקן להיוכח בכך במו אוזניו.
מה פשוט וישיר מכך?

לטענה עצמה: בדיוק הפוך. ההבדלים עליהם אני מדבר נשמעים בפעם הקראשונה, מיד.
כל עניין השוואת הטעמים אינו לעניין. לא מדובר כאן בהעדפה, מדובר בהבדל בר הגדרה וניסוח.

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
יש סיבה עיקרית אחת למה אנשים לא שומעים הבדלים

לא ברורה לי התשובה הזאת.
כל מה שאתה עושה באודיו זו התנסות בעניין עצמו. אין דבר אחר. כלומר: מדובר בהאזנה. מי ששומע זמרת שרה בגלל שזו המוזיקה שהוא שומע, יכול להתנסות באותה השמעה עם (למשל) שני כבלים. במערכת הי אנד הוא ישמע הבדלים בין סתם כבל ובין כבל ייעודי.
גם עניין אלה שהתנסו לא ברור. אתה מדבר בשמם של אלמונים או עלומי שם?
שוב: יש מספיק אנשים שלא רק שמעו, אלא מזמינים כל ספקן להיוכח בכך במו אוזניו.
מה פשוט וישיר מכך?

כל עניין השוואת הטעמים אינו לעניין. לא מדובר כאן בהעדפה, מדובר בהבדל בר הגדרה וניסוח.
חוסר מיומנות /נסיון
כל אחד שלא שומע הבדלים עכשיו ,ישמע גם ישמע כשיצבור נסיון ובכלל יידע מה לחפש...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
חוסר מיומנות /נסיון
כל אחד שלא שומע הבדלים עכשיו ,ישמע גם ישמע כשיצבור נסיון ובכלל יידע מה לחפש...

:בעד:

והטענה הזאת היא לא כיסוי ל"תפיסת תחת" לכאורה של "שומעי ההבדלים" שחושבים שראו את האור.
הטענה הזאת אומרת שכדי לשמוע הבדלים צריך התנסות. לשמוע הבדלים בין רמקולים יותר קל מאשר הבדלים בין כבלים. והבדלים בין כבלי רמקול יותר קלים לזיהוי מאשר הבדלים בין כבלי חשמל, בדר"כ.

לכן, הטענה שלך שההבדל הוא קיים, ניתן לכימות ולא ניתן לעירעור, היא בעייתית, כי נושא ה"כימות" הוא סובייקטיבי. גם לגבי איכות השינוי (חלק יאהבו, חלק פחות, חלק בכלל לא) וגם לגבי כמות השינוי.

אתן לך דוגמא: לפני כמה שנים הבאתי את הממיר WEISS DAC202 כתחליף אפשרי לממיר RED WINE AUDIO ISABELLINA שהיה בבעלותי.

הייתי צריך לשמוע את ה- WEISS פעמיים שלוש, ולהחליף מול ה- RWA, כדי להבין מה הוא עושה בדיוק. בהתחלה זה היה קצת שונה, אחר כך היה מוזר, ולבסוף הבנתי שהאיכויות הן גדולות.

כנ"ל לגבי ספק לינארי. בהתחלה לא שמעתי הבדל. אחר כך זה נהיה ברור יותר. ובסוף זה נהיה מוחשי כמו ההבדל בין יום מעונן לשמשי. אז למה שבהתנסות בהבדלים בין כבלים זה יהיה שונה?

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
למתנוש:
לא טענתי שזה ניתן לכימות. טענתי שיש הבדל שמיע בין כבל "חשמל" סתם המחבר בין מגבר לרמוקלים ובין כבל ייעודי. טענתי שההבדלים נשמעים בשמיעה ראשונה ואפילו קצרה מאוד.
אם אנשים יעדיפו אפילו את "הסתם" כבל, המשמעות היא שהם שמעו הבדל.
ההבדלים בין שני כבלים - הרבה מאוד מהם - בפירוט, בדינמיות, בהדגשת/הנחתת תחום תדרים נתון ברורים למדי. במקרים מסוימים, הדגשות מסוימות עשויות להפוך את ההאזנה אפילו ללא נעימה.
התגובה לכל אלה היא גם והרבה מאוד על סמך התרשמות של "לא אודיופילים" - אבל כאלה ששומעים מוזיקה ומתייחסים למרכיבים שלה ולשחזור שלהם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור