קטעים מועדפים לבחינת מערכות

HiFiBuzz

עוסק בתחום
מעורבות
30
נקודות
18
הנושא נדון כבר מספר רב של פעמים. אבקש המלצות לקטעי מוזיקה המתאימים לבחינה של מערכות קצה היי אנד דו ערוצי בלבד. עדיף סגנונות וז'אנרים שונים אך לא קטעים של קצב בלבד. אשמח לקבל המלצותיכם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
איזה סוג(י) מוזיקה?

איזה פורמאט(ים)?

HiFiBuzz

עוסק בתחום
מעורבות
30
נקודות
18
כל סוגי המוזיקה רצוי ב ויניל או cd/sacd

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
910
נקודות
113
מעניין מאוד בדיוק פוסט כמו שאני אוהב כי גם אני באותו חיפוש מוזיקה לבדיקת מערכת :כל-הכבוד:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש אלבום שנקרא Cantate Domino בחברת Proprius, עם שילובים שונים של סופראן, מקהלה ואורגאן, שמאפשר לבדוק צלילות, נפח, באס, במה, נוכחות וכו'. הקלטה מדהימה (לא 100% מושלמת, יש נקודות מועטות של חריפות), והקטע שנקרא Julsång (שיר לחג המולד) מאת המלחין Adolphe Adam, זה שחיבר את המוזיקה לבאלט Giselle, שימש בהרבה הדגמות ציוד שנתקלתי בהן.

ב-Discogs יש לזה 42(!) גירסאות, כולל LP, Reel‑to‑Reel, CD, SACD, XRCD, UHQCD, K2HD, UltraHD, ואלה לא כל הגירסאות. אני משתמש ב‑K2HD של חברת LIM, שנשמע לי עדיף על ה-SACD של Proprius עצמם, וב‑LP בהדפסה מקורית עם רקע לבן (יש גם עם רקע שחור), או בהדפסה שעל עטיפתה כתוב The Super Analogue Disc, שזה Slogan של חבקת King היפנית, אבל אין שם שום זכר ל-King או למשהו יפני.

ZZ1.jpg

ZZ2.jpg

נערך לאחרונה ב:

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
בבקשה-
1. קטעים לבחינת גודל במה ואימאג' סטריאו-

Jennifer warnes-ballad of the runaway horse
Christophe beck-The pink panther-end title
Ted Poor-to Rome
Jaco Pastorius-Portrait of tracy
John Coltrane-Giant steps
Mahler-symphony no.2 3rd movement

2. קטעים לבחינת תחום תחתון-

Hans Zimmer-Time
Cream-Badge
The shadows-nivram
Jacques Loussier- Pastorale in c minor
Gogo penguin-Ravan
Fleetwood mac-the chain
Sbtrkt-Wildfire

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
Where Flamingos Fly - Gil Evans Orchestra מהאלבום המיתי out of the cool.
העטיפה הפנימית של האלבום מכילה אפילו תרשים מדויק של איך התזמורת יושבת על הבמה ואפשר לשחק משחק ולנסות לנחש בעצמך את התרשים ואחר כך להשוות :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הרקוויאם של ורדי עם Harnoncourt. קשה להשיג את גירסת ה-multichannel SACD, אבל היא מדהימה. הקלטה שהופיעה ב-Super SACD List של הירחון The Absolute Sound בעריכת העורך בעל אוזני הזהב Harry Pearson. פרק ה-Dies Irae עם תזמורת גדולה ומקהלה גדולה, עם המון בראס. זה מבחן רציני למערכת, אם היא יכולה לתת את כל תחושת הגודל, העוצמה והאימפקט הפיזי, ואת הניגוד בין טימפאני לתוף באס. יש גם גירסת CD רגיל וגירסת LP, אבל אין לי מושג כמה הולך לאיבוד יחסית ל-multichannel.

ZZ.jpg

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם מדברים על לה טראוויאטה, אין כמו ההקלטה של קארלוס קלייבר -- מנצח שמחשב ע"י רבים לגדול ביותר הידועים מהקלטות. אני לא מעריץ כזה גדול שלו, וזו ההקלטה היחידה שלו שאני ממש אוהב ללא הסתייגות, לא מעט בזכות הסולנים. פלאסידו דומינגו במיטבו, והסופראן הנפלאה, Ileana Cotrubas , מוקלטת קרוב, ושומעים נשימות, אבל זה ממש משתלב עם התפקיד שלה כחולת שחפת, אבל זו שחפנית עם קולורוטורה מדהימה. גם ההקלטה מעולה, ויצאה מחדש שוב ושוב -- ב-Discogs יש 35 גירסאות. אני מעריך שהמדהימה מכולם היא multichannel SACD קשה להשגה, ולא מזמן יצאה גם גרסת Blu-ray בסטריאו, שייתכן שה-CDs הצמודים אליה הרוויחו מה-remastering החדש. כמוכן יש כמובן גירסאות LP למיניהן.

ZZ.jpg

אני מצטער -- @למה -- אבל את הביצוע שהמלצת עליו, בניצוח Michael Balke, אני ממש לא אוהב, אפילו ללא השוואה, בעיקר בגלל הוויבראטו המופרז של הטנור. גם ההקלטה, לפחות לפי סטרימינג מקובוז ב-24/96, לא נשמעת מזהירה. בטח לא ברמה של בדיקת מערכת.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
למעט אם מצליחים להשיג את ה-multichannel SACD של לה טראוויאטה עם קלייבר, לא הייתי משתמש ב-LP או ב-CD לבדיקת מערכת, אבל הם בהחלט שווים על תקן מוזיקה נפלאה.

אבל אם מדברים על אופרה שמוקלטת סופר-דופר, יש את Turandot של Puccini עם Zubin Mehta, עם Pavarotti כטנור, וצוות מופלא של זמרים אחרים. הקלטה שהופיעה ב-Super LP List של הירחון The Absolute Sound בעריכת העורך בעל אוזני הזהב Harry Pearson. זה לגבי גירסת ה-LP, שיצרו רבות כמוה, ומאז יצאו גם CD ברימאסטר 24/96, וגם Blu-ray קשה להשגה. אם לא משיגים את ה-Blu-ray, או אם אין נגן מתאים, וכן יש פטיפון מעולה, אולי כדאי להעדיף את גירסת ה-LP בהדפסה אנגלית, ובמפתיע, יש גם הדפסה אמריקאית טובה. בכל מקרה, גם עבור אופרה זו יש 35 גירסאות ב-Discogs.

האריזה של ה-Blu-ray דומה לקופסה של ההוצאה האנגלית:
ZZ.jpg

והקופסה של ה-LPs האמריקאיים נראית כך:
ZZ.jpg

כבר ב-5 הדקות הראשונות של ההקלטה הזו אפשר לבדוק קולות סולו נמוכים של שני זמרים, טנור וסופראן, כל מיני כלים "אקזוטיים" כמו קסילופון וגונג סיני, מקהלה גדולה ותזמורת גדולה בליווי.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
הוא כבר ענה שהוא מתכוון לכל סוגי המוזיקה, כך שההערה הספציפית הזו לא נראית לי רלוונטית.

חושב שהיא כן רלוונטית.
לא הייתי בונה סטאפ למוזיקה אלקטרונית בדומה
למוזיקה קלאסית , אופרות וכיוצ.

אלא אם בבעלותו של האיש מערכת קצה בכל ההיבטים.
מערכת כיול מתקדמת או לכל הפחות טיפול אקוסטי
רציני מאוד.
כנראה שהמצב הזה יגרום לכל סטאפ להשמע סביר
במקרה הגרוע של ההקלטה ומדהים במקרה הטוב.

לא בטוח שזה המקרה .

רק הערה בנימה אישית -
לא פגשתי מערכת שנשמעת אותו דבר בכל הסגנונות.
למרות שהמגברים ,הרמקולים , המקור והכבלים
"לא יודעים מהו התוכן".

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
חושב שהיא כן רלוונטית.
לא הייתי בונה סטאפ למוזיקה אלקטרונית בדומה
למוזיקה קלאסית , אופרות וכיוצ.

אלא אם בבעלותו של האיש מערכת קצה בכל ההיבטים.
מערכת כיול מתקדמת או לכל הפחות טיפול אקוסטי
רציני מאוד.
כנראה שהמצב הזה יגרום לכל סטאפ להשמע סביר
במקרה הגרוע של ההקלטה ומדהים במקרה הטוב.

לא בטוח שזה המקרה .

רק הערה בנימה אישית -
לא פגשתי מערכת שנשמעת אותו דבר בכל הסגנונות.
למרות שהמגברים ,הרמקולים , המקור והכבלים
"לא יודעים מהו התוכן".
זה טיעון שונה לחלוטין ממה שכתבת קודם:
מוזיקה שאתה אוהב .
מה יעזור לך פיקולו שנשמע טוב אם אתה
שומע רק מטאל או טראנס??
ההערה הקודמת מתייחסת לחוסר הטעם לבדיקת סוג מוזיקה שבכלל לא מאזינים אליו, אבל אומרים לך שאין מצב כזה, אז ההערה הזו כפי שהיא מנוסחת אכן אינה רלוונטית.

כשמאזינים לכמה סוגי מוזיקה, יש היגיון בלבדוק את כל הסוגים שמתכוונים להאזין להם, ולתת משקל לתוצאות של כל בדיקה לפי אחוז זמן ההאזנה לכל סוג. לא צריך לזה טבלאות אקסל ודיוק של שברי אחוז, אלא רק סדרי גודל.

אז גם אם לא מקבלים מצב אידאלי לכל הסוגים, עושים אופטימיזציה לסוגים שמאזינים להם הרבה, אבל לא לגמרי מתעלמים מהסוגים ששומעים פחות, אלא אם אחוז ההאזנה אליהם זניח.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
מניסיון קודם ויכוח איתך הוא אין סופי.
הרשה לי לרדת מהדיון.
תודה

• Haha
Reactions: AK1

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
היי עמיר.לא אכנס איתך לוויכוח אין סופי לגבי הביצוע,אבל לגבי ההקלטה אתה טועה בענק.בעייני ובעייניי רן לוי,שאני מכבד את דעותיו התקליטור מוקלט מצויין. כניראה משהו דפוק בהזרמה.;)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
שרשור נהדר!
תודה רבה על ההמלצות של כולם!
רובם יש לי אבל תמיד טוב לדעת ולטעום עוד המלצות, כך הגדלתי משמעותית את ארסנל ההאזנה שלי.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
היי עמיר.לא אכנס איתך לוויכוח אין סופי ... ,אבל לגבי ההקלטה אתה טועה בענק.בעייני ובעייניי רן לוי,שאני מכבד את דעותיו התקליטור מוקלט מצויין. כניראה משהו דפוק בהזרמה.;)
לא ניכנס אפילו לוויכוח קצר. בהחלט יכול להיות שמשהו דפוק בהזרמה, אבל גם יכולים להיות הבדלים בטעם לגבי מה נחשב הקלטה טובה יותר ומה פחות, וגם יש מצבים שבהם אותה הקלטה נשמעת מצוין במערכת אחת ובינונית באחרת. כך שיתכן שזו טעות, וייתכן שלא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור