אקוסטיקה צמר סלעים בתקרה?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
טרחנות אקוסטית בשקל:
בבניה של דירת קבלן חדשה, אני רוצה למלא את הנמכת התקרה שהם עושים בצמר סלעים דחוס. חכם או מטומטם? כן, אני מבין, זה תלוי בחדר, וצריך לבדוק מידות ולחשב את ההתנהגות המשוערת שלו (אני מניח) לתדרים נמוכים. אבל האם זה יכול לפגוע?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
רצויה גם שכבת צמר סלעים דחוס וגם שכבת אוויר.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
טרחנות אקוסטית בשקל:
בבניה של דירת קבלן חדשה, אני רוצה למלא את הנמכת התקרה שהם עושים בצמר סלעים דחוס. חכם או מטומטם? כן, אני מבין, זה תלוי בחדר, וצריך לבדוק מידות ולחשב את ההתנהגות המשוערת שלו (אני מניח) לתדרים נמוכים. אבל האם זה יכול לפגוע?
חכם מאד , בלי זה כל התקרה תיבת תהודה אחת גדולה
אגב ערן (אודיופריק) המליץ לי גם לשאלה דומה לדאוג שהגבס יהיה כפול בעובי וכך עשיתי

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
חכם
עשיתי את זה אצלי ועל הדרך צנרת החשמל עוברת בתקרה ללא צורך בחציבה. זה מקל על (מוזיל) סלילה של קו חשמל יעודי ללוח.
בנוסף הדבר מבודד רעש מהשכנים המתהלכים בדירה מעל, אם יש קיימים כאילו. ביחוד אם השכנה למעלה אוהבת ללכת על עקבים בתוך הבית....

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
תודה לכם.
@Dan-Cinemart , מה אתה אומר?
היי מתן ,

מה עומק ההנמכה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
רצויה גם שכבת צמר סלעים דחוס וגם שכבת אוויר.
זה מה שיואב שדמה המליץ לי כשעשיתי בידוד אקוסטי אצלי בבית, "חדר צף"

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
גם אצלי הנמכתי את התיקרה,ומילאתי כמות אדירה של צמר סלעים ועוד לפני הסגירה בגבס,ישבתי בסלון והתמוגגתי.
תמיד סבלתי מהידהודים אצלי בסלון,עקב ְתיקרה גבוהה,וריבוי חלונות.
היה שקט מטורף,ממש הרגשה של חדר מטופל.

בטיפשותי הרבה,סגרתי הכול בגבס רגיל,ולא מחורר,ולמעשה מרבית האפקט והבליעה נעלמו.

ממליץ מאוד,אבל תסגור עם פלטות מחוררות,ויש שפע דוגמאות מרהיבות.

בטוח שהיום יותר טוב,גם בשל הנמכה חלקית {תיקרה צפה],וכנראה גם התרומה של המילוי,אבל ההבדל עם ובלי,מטורף.

קצת סיפור היום להוריד ולהחליף,ובכלל לך תשכנע את האישה.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
לדעתי, הכי טוב -

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
טרחנות אקוסטית בשקל:
לצמר סלעים דחוס יש מספר יתרונות, אחד מהם הוא גם בידוד טמפרטורה. אני קניתי גלילים שלו מחברת גולמט בקיבוץ יקום, ופרסתי מעל תקרת הגבס על מנת לבודד את החום שמצטבר בקיץ בגג הרעפים, ועל הדרך להקנות לחללים תנאים יותר אקוסטיים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
היי מתן ,

מה עומק ההנמכה?
מתנצל. זו כמות הזמן שלקח לי להשיג תשובה לשאלתך. ובאיחור אלגנטי של כמעט שבועיים: 15 ס"מ.
עושה עדין היגיון? זה לא מספיק עמוק כדי לבלוע תדרים מאד נמוכים, אני מניח. השאלה אם יש ערך מוסף אחר בעבודה הזאת.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
מתנצל. זו כמות הזמן שלקח לי להשיג תשובה לשאלתך. ובאיחור אלגנטי של כמעט שבועיים: 15 ס"מ.
עושה עדין היגיון? זה לא מספיק עמוק כדי לבלוע תדרים מאד נמוכים, אני מניח. השאלה אם יש ערך מוסף אחר בעבודה הזאת.
זה יכול לעזור מאוד .
מה שאני ממליץ היא בניה של גבס בשיטת FLOPPY WALL.
הסברים פה.

צמר - הכי זול שיש - ורוד -מגיע בגללים .דחיסות 10 קג.( לא לשים את הצמר הדחוס הצהוב והקשיח המשמש בכלל לבידוד ).
שאל את הקבלן מה המינימום מרחק בין הניצבים שבתקן (אם אני זוכר נכון 40 לתקרה) - המטרה שהקיר יהיה "גמיש" אקטוסטית.

https://acousticfrontiers.com/blogs...ic-Design-Insights-Five-Steps-to-Amazing-Bass

שים לב - זה עוזר בבאס(חשוב) - לא משפיע כלל על גבוהים ומידים.
בהצלחה

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
אם יש לך מזגן בתוך תקרת גבס לא הייתי מכניס צמר זכוכית.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
יש המון תעלות. מיזוג שקטות - עטופות צמר !
התעלה אמורה להיות אטומה .

יש צמר גם עטוף כדי שלא יתפזר ( שכנראה לא תצטרך ).

תתיעץ עם איש המיזוג שלך ליישום הספציפי המתאים לך .

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
כשאני ביררתי האיש מזגנים הפחיד אותי שהניילון יכול להינזק לאורך השנים ואז שבבי צמר מתפזרים מהמזגן
הספיק לי בשביל לא להכניס.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור