צליל חלש בפטיפון

david-a

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם
לאחרונה החלטתי לשדרג את מערכת הסטריאו שלי, ורכשתי זוג רמקולים מדפיים של wharfedale עם ערכים של 100W ואימפדנץ של 4-8 אום. למגבר קניתי מגבר סטריאו של sherwood דגם RX4109 שיודע לתת 105W לכל ערוץ עם מינימום אימפדנץ של 8 אום, וכמובן יש לו יציאת פונו. מבחינת הפטיפון השתמשתי בפטיפון ישן שיש לי של חברת TAYA.
חיברתי הכל, שמתי תקליט, ושמתי לב שהסאונד מתחיל רק מבערך 75% בחוגה, ובמקסימום עוצמת שמע אני שומע ממש חלש לעומת מה שאמור להיות. בהתחלה חשבתי שיש לי בעיה עם הפטיפון אז הבאתי מחבר פטיפון שאני יודע שעובד של SANYO וגם שם הייתה אותה הבעיה. אחכ חשדתי במגבר החדש/ישן שקניתי, אז חיברתי כבל AUX למגבר ודרך הAUX אני שומע סאונד חזק ותקין. השלב הזה היה בדיקת הרמקולים, חיברתי את כל הסטא-אפ למגבר FISHER קטן שיש לי, ולהפתעתי הכל עבד כרגיל, והפטיפון הוציא סאונד חזק וברור.
מה יכולה להיות הבעיה עם השרווד? להבנתי אם יש לרסיבר/ מגבר יציאת פונו אז אין צורך/איך הכרח להשתמש בקדם מגבר.
יכול להיות שיש הגברה נפרדת ליציאת פונו בשרווד והיא התקלקלה?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
למגבר יש כניסת פונו ובטוח שיש לה מעגל נפרד
תבדוק אבל אם יש אולי לחצן שמחליף את התפקוד של הכניסה
יש מגברים שאפשר לשנות שכניסת הפונו תהיה כניסה רגילה ואז אם בכל זאת מחברים פטיפון זה ישמע חלש

david-a

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
למגבר יש כניסת פונו ובטוח שיש לה מעגל נפרד
תבדוק אבל אם יש אולי לחצן שמחליף את התפקוד של הכניסה
יש מגברים שאפשר לשנות שכניסת הפונו תהיה כניסה רגילה ואז אם בכל זאת מחברים פטיפון זה ישמע חלש
אני בספק אם יש לשרווד לחצן כזה, מדובר במוצר בסיסי למדי... יש למישהו אולי עוד רעיון מה יכולה להיות הסיבה?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אולי ראש הפטיפון הוא MC והמגבר שלך כניסת PHONE זה MM ?
בכל מקרה אפשר אולי לחבר יחידת PRE לפטיפון ולהשתמש בכניסה רגילה במגבר (יציאת ה PRE )

david-a

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אולי ראש הפטיפון הוא MC והמגבר שלך כניסת PHONE זה MM ?
בכל מקרה אפשר אולי לחבר יחידת PRE לפטיפון ולהשתמש בכניסה רגילה במגבר (יציאת ה PRE )

זה מה שנאלצתי לעשות וזה פתר את הבעיה, קצת מבאס אותי כי זה מרגיש לי קצת פיתרון "עקום" לרכוש מגבר חדש עם יציאת פונו במקום המגבר שהיה לי (שלא היתה לו יציאת פונו והייתי צריך להשתמש בקדם מגבר כדי לשמוע בפטיפון) וגם איתו להשתמש בקדם מגבר...
לגבי ראש הפטיפון - איך אני בודק את זה? איפה זה כתוב?

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
תרשום את שם הראש והדגם בגוגל ....
מיד תקבל את המידע עליו.

אגב, אם הפטיפון נשמע ככ חלש (כמו שאתה מתאר)
כנראה יש בעיה עם המגבר-פונו הפנימי.
אלא אם כן, הראש באמת לא מתאים. יתכן כי המגבר בנוי לראש MM...
ואצלך אולי הראש MC

david-a

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
בדקתי עכשיו והמגבר הוא MM ועל הראש פטיפון כתוב MG-44J... מה זה אומר בעצם?

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
בדקתי עכשיו והמגבר הוא MM ועל הראש פטיפון כתוב MG-44J... מה זה אומר בעצם?
לפי גוגל מדובר על ראש של סניו, שהוא למעשה מתוצרת אודיו-טכניקה. בכל מקרה זהו ראש MM כך שהוא אמור להתאים לקדם המגבר שבתוך הרסיבר שלך.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
תחבר את הפטיפון, ליציאה AUX במגבר.
אין עם זה שום בעיה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור