צומי - התחדשתי. שוב מגבר. זה לא נגמר? עכשיו אני מקווה שכן.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אז רק לפני קצת יותר מחצי שנה השתפכתי והתלהבתי שהחלפתי פליניוס משולב בקאראן משולב.
המגבר שירת אותי נאמנה חודשים בודדים בלבד, עד שהחליט מישל הנוכל, שהוא עושה תרגיל סוחר סמים ומביא את ההגברה היקרה של קאראן, למורת רוחי.
ביקשתי והפצרתי בו שלא יביא את המגברים למפתן דלתי. התחננתי, ירדתי על הברכיים אבל זה לא עזר.
לפני כחודשיים הגיע הבחור עם הפרה והפאוור 400 התואם של KARAN ACOUSTICS, והקטנצ'יק (המשולב) שרק יצא משלב ה- BREAK IN יצא להפסקה של כמה שעות לטובת אחיו הגדולים.

http://www.karanacoustics.com/ka-s-400
http://www.karanacoustics.com/ka-l-mk3

מה אגיד לכם...

דבר כזה עוד לא שמעתי. סמכותיות, דינאמיות, רוגע ועדינות משולב עם התקפיות בדיוק כשצריך. אני זוכר שהדבר הראשון שהדהים אותי היה איך אפשר לקבל הרבה יותר מאותו דבר, מבלי לוותר על כלום. זה משהו שפליניוס פחות חזקים בו, למשל. ככל שעולים בהגברה שלהם, היא נהיית מדוייקת ואנליטית יותר על חשבון עגלגלות.

זה לא שהיה חסר לי משהו בקאראן הקטן. אני מת על המשולב הזה. הוא שילוב מדהים של מוסיקליות ושרירים, אבל בחבילה קטנה. נותן בעיניי את כל מה שאפשר לצפות מהגברה בסכום כזה (40,000 בערך). אבל אחרי ששומעים מה האח הגדול יודע לעשות, פשוט אי אפשר לחזור אחורה. כמה חבל שהוא עולה פי 3.

בקיצור, מישל נטע את זרע הפורענות. הפרה-פאוור היה אצלי תקופה נוחה של כמעט שבוע לפני שהוא נאלץ לקחת אותו להדגמות נוספות, אבל המגבר לא יצא לי מהראש.

התמזל מזלי ונאלצתי לטוס לחו"ל לתקופת צינון, שבה יכולתי לעשות חושבים, ולהבין שבסביבות 130,000 ש"ח הגברה, יש עוד הרבה דברים שאפשר לבדוק. אמנם ליבי היה אם הקאראן, אבל כיסי היה עם הבנק. ו, וואלה, עם כל הרצון הטוב, זה פאקינג 130,000 ש"ח!

זימנתי את התותחים הכבדים. דיברתי עם כל היבואנים שאנחנו מכירים, ושאלתי מה יש להציע. חפרתי את התימני לא פעם ולא פעמיים, וקיבלתי תובנות מעניינות.

כאמור, הלב נשאר עם הקאראן, אבל הכיס לחץ מדי. בסופו של דבר, בחרתי באפשרות אחרת, כזו שמעולם לא חשבתי שאגיע אליה:

קדם מגבר Luxman C900f;
http://www.luxman.co.jp/presspro/c-900u

מונובלוקים של Pass Labs XA100.5.
https://passlabs.com/products/amplifiers/point-5/xa100.5

הלקסמן הוא מכשיר מוסיקלי בטירוף, שהשתלב מדהים גם עם הפאס וגם עם הקאראן, והיה יחסית לקדמים אחרים, מעט זול יותר.

הבחירה בפס לאבס לא היתה קלה. היו הרבה שיקולים בעד ונגד, אך בסופו שדבר נאלצתי לקבל החלטה, והחלטתי ללכת עליהם.
יגאל בא אלי כשהוא סוחב את עצמו ושתי קופסאות של 50 קילו. כבר תכננו איך מחזירים אותן חזרה לאוטו וכמה צריך לתמחר ביקור שלו (התעקשתי שיגיד לי כמה הוא רוצה אבל מה שהוא ביקש בקושי מכסה כרטיס רכבת!); אך באופן בלתי צפוי, הוא חזר לבד, והקופסאות קיבלו בית חדש.

קרוב ל- 100 קילו של ברזל, כ- 50 קילו לצד. זו הרכישה של הימים האחרונים.

בקיצור, תענוג צרוף. המוסיקליות שנשפכת מהמונובלוקים האלה פשוט לא תיאמן.

לא יכול לחכות שהקדם יגיע. בינתיים שומע ישירות דרך הממיר (יש לו כפתור ווליום, אבל מה אגיד לכם - מאפן... צריך קדם).

תתחדש, מתן.

תמונות מצורפות

• pass6.jpg
    pass6.jpg
    KB 159.2 · צפיות: 607
  • pass5.jpg
    pass5.jpg
    KB 158 · צפיות: 646
  • pass4.jpg
    pass4.jpg
    KB 158.9 · צפיות: 650
  • pass3.jpg
    pass3.jpg
    KB 117.4 · צפיות: 606
  • pass2.jpg
    pass2.jpg
    KB 167.5 · צפיות: 641
  • pass1.jpg
    pass1.jpg
    KB 143.4 · צפיות: 606

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תתחדש, כפרה. (ורד)
מקווה שתרגע קצת עכשיו.......
מסקרן אותי אם בדקת גם שפופרות, ואיזה?
והאם בדקת גם את הפאוור של לקסמן?
ואת הפרה של פאס?
ומה עוד בדקת בסביבת המחיר, ואיך מצאת את ההבדלים?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תתחדש, כפרה. (ורד)
מקווה שתרגע קצת עכשיו.......
מסקרן אותי אם בדקת גם שפופרות, ואיזה?
והאם בדקת גם את הפאוור של לקסמן?
ואת הפרה של פאס?
ומה עוד בדקת בסביבת המחיר, ואיך מצאת את ההבדלים?

ארגע כשערן יביא לי את הפרה. ואז התירוצים לסכיזופרניה הצרכנית ייגמרו.

לא בדקתי שפופרות, לא רוצה להכנס לזה. כלומר, בדקתי פרה של איינשטיין שהיה מדהים אבל לא התאים לקאראן בשיט. פאוור מנורות לא התקרבתי.

את הפאוור 800 של לקסמן גם בדקתי. הוא היה חדש ולא עבר הרצה, לעומת הקאראן שהיה מונח לידו ועבר כמה עשרות שעות כבר. הקאראן עם הפרה של לקסמן נשמע יותר משכנע.

את הפרה של הפאס לא בדקתי כי כבר בחרתי בפרה של הלקסמן.

בדקתי פרה-פאוור AVM שהיו משמעותית זולים יותר (לא היה בשעתו את הפרה הגדול של ה- AVM לבדיקה בארץ). לא היו באותה ליגה. סאונד אחר לגמרי, אבל לא באותה ליגה.

זה כל מה שהיה. מקינטוש וקרל - אין נגישות. ל- MBL לא הגעתי למרות שרציתי, שוב פעם בגלל הפרה.
DARTZEEL יקר מדי או המשולב שלא נותן לי את הכוח שחיפשתי.

זהו, בערך.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
סחטיין על הציוד בטוח נשמע מדהים אחי :)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תתחדש,מגברים טובים מאוד,תהנה.(ורד)

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
פששש... מטורף.

כמה זמן לא תצא מהבית עכשיו?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לקחת את המגברים הטובים ביותר שאפשר לקנות (Pass), אני בטוח שהם מתאים ליד כמו כפפה. הפרה החדש, מקווה להתאמה מושלמת. בחרת סט פנומנלי :כל-הכבוד:.

תתחדש מתן.

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
תתחדש נשמה!!

shushu

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
תתחדש. פצצות לגבות!
מקווה שיחזיק יותר זמן מכמה חודשים :cool:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תתחדש ותהנה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
אתה איש חולה. פשוט מאוד.
הסכיזו הבאה תהיה הרמקולים. מבטיח לך.
תתחדש איש.
רק שאלה אחת,

למה המונואים על הפקינג רצפה???!!!

תגיד, תן צלצול
נעזור, נייעץ, נביא כמה צעצועים נחמדים. אבל נעשה משהו.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
קודם -תתחדש ,אחלה מגבר.:כל-הכבוד:
שנית -לא לשמוע את הסט עם cubala sosna כי אז "הסתבכת" באמת. :)

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
ציינת ששוחחת עם כל היבואנים. כנראה שאיתי לא יצא לך לשוחח :)

תתחדש חביבי, תהנה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
. תתחדש !

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
קודם כל תתחדש!

שנית, וסליחה שאני עוכר שמחות, אחרי איזה דיון שהיה לך כמדומני איתי, איך אתה יודע שבאותו מחיר אין הגברה של יצרן אחר שהיא טובה יותר?

לא מכיר את הדמויות אבל נראה לי שמי שהביא "בכוח..." את ההגברה החדשה למפתן ביתך הוא אחד שיודע את העבודה שלו...

אריה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
קודם כל תתחדש!

שנית, וסליחה שאני עוכר שמחות, אחרי איזה דיון שהיה לך כמדומני איתי, איך אתה יודע שבאותו מחיר אין הגברה של יצרן אחר שהיא טובה יותר?

לא מכיר את הדמויות אבל נראה לי שמי שהביא "בכוח..." את ההגברה החדשה למפתן ביתך הוא אחד שיודע את העבודה שלו...

אריה

אני יודע כי שמעתי. כולל ניים, אחד מהסטים הגדולים שלהם שהיה אצלי יותר משבוע ועשה בעיקר חור בראש.
שמעתי אצלי ארבעה סטים של הגברות. קאראן, ניים, לקסמן, AVM ובסוף הפאוורים של פס לבס.
לגבי ההוא שיודע את העבודה שלו - טוב שכך, ושימשיך. תתפלא כמה קשה למצוא מבחר אמיתי בטווח מחירים הזה להאזנה בארץ.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אתה איש חולה. פשוט מאוד.
הסכיזו הבאה תהיה הרמקולים. מבטיח לך.
תתחדש איש.
רק שאלה אחת,

למה המונואים על הפקינג רצפה???!!!

תגיד, תן צלצול
נעזור, נייעץ, נביא כמה צעצועים נחמדים. אבל נעשה משהו.

הרמקולים הבאים מוחלפים אך ורק לגרסת היהלום. וזה ייקח עוד שנתיים שלוש לפחות.
לגבי הרצפה, אני מסכים איתך לחלוטין. פשוט אין לי כרגע פיתרון. שוקל HRS או BOX. יש לך עוד רעיון?

uro

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תתחדש!
אתם פה גורמים לי להזיל ריר =P

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
איזה כבלי רמקול מצולמים ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור