מגבר פרה אמפ מבוסס מנורות להדליק רק להשמעה או קבוע

ilaubel

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
פרה אמפ מבוסס מנורות להדליק רק להשמעה או דלוק קבוע

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תעביר את המכשיר ל-standby או תכבה, למה לשרוף ציוד?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
מה פתאום להשאיר קבוע.
מכבים בתום ההשמעה. אומנם למונורות קטנות יש חיים ארוכים הרבה יותר ממנורות הגברה,
אבל גם להם יש תוכלת חיים. ובלי קשר שחיקה ובלאי תופס להכל.
אין בזה טעם. אז יקח לפרה חצי שעה / שעה להגיע לאופטומלי. אז מה... גם לשאר הציוד.
בעיני זאת גישה בטלה בשישים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
תעביר את המכשיר ל-standby או תכבה, למה לשרוף ציוד?
ולגבי ציוד טרנזיסטורי? מה אז היית אומר?
אני מוטרד בסוגיה זו בעיקר בעונת החורף. מצד אחד היצרן אומר להשאיר דלוק כל הזמן ומצד שני הברקים והרעמים והפסקות החשמל (וזה בעיקר אחרי שהעירו לי ששקע המגן עם ריליי להפסקות חשמל ששמתי במערכת הוא no no מבחינה "סונית").

ironsf

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
8
לפי מה שאני קראתי שני דברים משפעים אל אורך חיי המנורות:
1. מחזורי חימום (הדלקה וכיבוי)
2. שימוש = שמיעת מוזיקה.

מכאן נראה לי שאם המערכת עובדת על בסיס שימוש יום יומי עדיף לא לכבות (אם צריכת החמשל היא לא גורם משפיעה).

ilaubel

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
השאלה באה לאחר ששמתי לב שלאחר הדלקת הפרה זה לא רק חצי שעה של חימום מנורות זה לפעמים שעות עד שהכל חוזר למוכר והאהוב
אם אני משאיר דולק ללילה אין בעיה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ממה שאני מכיר בציוד שלא היה מחובר כלל לחשמל, צריך לחבר אותו לחשמל גם במצב שהוא לא עובד לפחות ליומים רצוף כדי שהוא ישמע טוב.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ולגבי ציוד טרנזיסטורי? מה אז היית אומר?
אני מוטרד בסוגיה זו בעיקר בעונת החורף. מצד אחד היצרן אומר להשאיר דלוק כל הזמן ומצד שני הברקים והרעמים והפסקות החשמל (וזה בעיקר אחרי שהעירו לי ששקע המגן עם ריליי להפסקות חשמל ששמתי במערכת הוא no no מבחינה "סונית").

טרנזיסטור יכול להשאר ב-standby, אבל זה תלוי במבנה שלו
למנורות יש תוחלת חיים קצרה, חבל לשרוף אותם סתם

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מי שמשקיע המון כסף ואנרגיה במערכת סטראו, ושומע הבדל משמעותי בין מכשיר שדלוק
רק שעה לבין מכשיר שדלוק כל הזמן , אז כנראה שעבורו זה לא חבל לבזבז קצת מנורות סיגנל.
יש לי מכשיר שלוקח לו הרבה הרבה יותר מהרבה הרבה שעות כדי להישמע במיטבו.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
פרה אמפ מבוסס מנורות להדליק רק להשמעה או דלוק קבוע

בשביל להנות המאיכות של הסאונד מהתחלת הסשן רצויי לתת לציוד להתחמם חצי שעה עד שעה לפני, לא בגלל סיבה אחרת ובטח לא להשאיר דולק כל הזמן מסיבות בטיחותיות.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
טרנזיסטור יכול להשאר ב-standby, אבל זה תלוי במבנה שלו
למנורות יש תוחלת חיים קצרה, חבל לשרוף אותם סתם
אין לי סטנדביי במגבר וגם את כפתור ההדלקה/כיבוי החביאו מאחורה, כרמז כנראה...
במניואל כתוב שעדיף לא לכבות כלל ואם מכבים אז צריך מינימום 24 שעות להתייצבות הסאונד ושבוע שלם על מנת להגיע לאופטימום. מטורף.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אין לי סטנדביי במגבר וגם את כפתור ההדלקה/כיבוי החביאו מאחורה, כרמז כנראה...
במניואל כתוב שעדיף לא לכבות כלל ואם מכבים אז צריך מינימום 24 שעות להתייצבות הסאונד ושבוע שלם על מנת להגיע לאופטימום. מטורף.

זה מטורף ולא אמין.
אצלי זה לוקח שעה פחות או יותר. שבוע??

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
זה מטורף ולא אמין.
אצלי זה לוקח שעה פחות או יותר. שבוע??
הגיון של ניו זילנדים.
אני מניח שהם היו שתויים לגמרי כשכתבו את המניואל.
מעבר לגחמה הזו, המגבר נפלא.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
מי שמשקיע המון כסף ואנרגיה במערכת סטראו, ושומע הבדל משמעותי בין מכשיר שדלוק
רק שעה לבין מכשיר שדלוק כל הזמן , אז כנראה שעבורו זה לא חבל לבזבז קצת מנורות סיגנל.
יש לי מכשיר שלוקח לו הרבה הרבה יותר מהרבה הרבה שעות כדי להישמע במיטבו.

+1

מתוך מנואל של קדם מנורות

The filament on the tube will burn out quicker if switched on and off more often. • The tube will wear out quicker if it’s left on all the time. There is no clear choice which is preferred​

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
The filament on the tube will burn out quicker if switched on and off more often. • The tube will wear out quicker if it’s left on all the time. There is no clear choice which is preferred
מצד אחד, נתון שבכל הדלקה/כיבוי יש נזק.
מצד שני, נתון שבכל זמן שהמנורות פועלות יש נזק.
אבל לא נתון מה היחס בין הדברים.

הייה מועיל אם הייו אומרים לנו, למשל, שהנזק בכל הפעלה/כיבוי שקול לשלוש שעות, או עשרים שעות, או כמה שזה, של הפעלה רצופה.

אבל לא נתקלתי במקום שבו אומרים לנו, וסביר גם שזה תלוי במנורות עצמן ו/או במכשיר שבו הן מותקנות ו/או בכיוון ה-bias ומי יודע במה עוד.

האם למישהו יש מידע מוסמך נוסף בנושא?

בכל מקרה, בהיעדר המידע המוסמך לחלטה מושכלת, אני עושה הערכה אינטואיטיבית, חסרת כל ביסוס שהוא, שכנראה בכל זאת הנזק בכיבוי/הדלקה קטן יותר מהנזק של הפעלה רצופה במשך נגיד 3 או 5 שעות, ובטח כל הלילה (שלא לדבר על כל שעות היום שבהם לא מאזינים), אז אני מעדיף לכבות בלילה וכשאני לא מאזין, אבל נמנע מכיבוי (ומהדלקה מחדש) אם אני יודע מראש שאמשיך להאזין תוך המספר האמור של שעות או פחות מזה.

באשר לאיכות הסונית הנמוכה יותר בזמן שלאחר ההדלקה, אם מדובר בזמן קצר יחסית, כמו חצי-שעה או שעה, אפשר לרוב להדליק מראש, לפני שמתיישבים להאזין, או שמתחילים בהאזנה להקלטות הפחות טובות, שפחות מפסידות מזה. אחרת ייתכן שבכל זאת כדאי להשאיר דלוק.

אין מה להתווכח במשך כמה זמן האיכות נמוכה יותר לאחר הדלקה -- זה תלוי לא רק במכשירים אלא גם במאזין.
אם מישהו מרגיש או אפילו רק מדמיין שהוא שומע פחות טוב במשך X זמן, אפילו ימים, אולי כדאי לו לשקול להתחשב בזה ברצינות, ללא תלות בכמה זה נראה לו ו/או לאחרים הגיוני או לא.

כשהייתה לי הגברה טראנזיסטורית, גם אני חשבתי שלוקח לפרה כמה ימים להתאפס אחרי כיבוי ממושך, כמו נסיעה לחו"ל, אבל ייתכן שדמיינתי.

באשר לסופות ברקים, כנראה שכדאי לנתק לגמרי מהחשמל -- להוציא את התקעים, לא רק כפתור off ובטח לא standby -- ולא לשכוח לנתק גם כבלים אחרים שמגיעים למערכת, כמו חיבור לאינטרנט, לכבלים, למחשב, לאנטנות ו/או כל מה שעלול לחטוף מכת מתח ולהגיע למערכת, כולל באופן עקיף כמו דרך הטלוויזייה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור