רמקולים פער מסוים עם שידוך של Comete ו-Xindak

Winterlord

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כמו שהבנתם מהכותרת, המערכת שברשותי מורכבת ממגבר משולב Xindak XA6900 ומ-Triangle Comete ES.
המקור הוא המחשב שלי (כרטיס קול Xonar D2) עם ספק מצוין ומאוד יציב של Corsair מדגם HX520.
הוא מחובר למגבר עם כבל של Ultralink ומשם לרמקולים עם Xindak SC01. הרמקולים יושבים על סטנדים של Aurum Cantus Volla.

הבעיה היא כזו, אני שומע בעיקר מטאל, קצת אלקטרוני וקצת ג'אז, ובגדול זו מוזיקה די תובענית, המון מהירות ודיוק ביחד עם עוצמה שחייבת להתפרץ ולהישמע אמיתי, אסור לבאס להיות בומי או מרוח אך עדיין הוא צריך הרבה כח, המיד צריך בשר ונפח ואסור שהבאס יאפיל עליו כי שם הגיטרות חיות, וכמובן שגם בתחום הגבוה לא קל להגיע לתוצאות מספקות. ואחרי כל זה, אני לא רוצה שהרמקולים יעייפו אותי! לא סתם באחד המאמרים באתר נכתב שרוק כבד ומטאל הם בין המוזיקות שהכי קשה לשחזר בצורה טובה במערכות.
בגדול המערכת נשמעת די טוב ולא מאכזבת בכלל, אבל לפעמים כאשר הקטעים עמוסים ומסובכים נורא אני מרגיש שמשהו משתנה בה, אין לבאס את אותו כח והטוויטר מתחיל טיפה לצעוק. אני חושב שזה המגבר ההיברידי אשר מחזיק פרה שפופרתי ואולי מעגל קצת את הצליל. אך ממה שהבנתי, הטוויטר ברמקולים האלו נוטה לצווחנות ועם מגבר טרנזיסטורי התוצאה עלולה להיות חדה מדי. אני אשמח לקבל עזרה מאנשים מנוסים ממני שמכירים את הרמקולים האלו או המגבר או ששומעים מוזיקה דומה ויכולים לספק לי מידע על מגברים שיתאימו להם או אפילו להגיד לי אם הרמקולים מתאימים למוזיקה הזו או שאני בכלל פותר בעיה ברכיב הלא נכון.

אסף

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם אני מבין נכון, מה שאתה מתאר זה שבקטעים מורכבים "המערכת לא סוחבת".
הקומט לא מוגבל רק למגברים עם מנורות (או שכוללים מנורות בחלק כלשהוא במעגל), יש גם מגברים טרנזיסטוריים שיביאו לתוצאה טובה.

הייתי מנסה, בשלב הראשון, לשדך מגבר טרנזיסטורי חזק, מבלי להתייחס אל אופי הצליל, רק לשם הבדיקה "בעומס".

מיכאל

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אחלה רמקולים גם לי יש אותם אני ממש מבסוט וגם אצלי הם מחוברים לXINDAK

מיכאל

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אצלי זה מחובר למגבר טרנזיסטור ADVANCE ACOUSTIC וזה נשמע דיי מספק ברוב הסגננות

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
יש לי אותו השינדק

לאחר שידרוג מקיימברידג' 640 - הרבה יותר חזק מדויק ומלא נפח.
אצלי הוא משודך למורל אוקטאב סיגנצ'ר והתוצאה מעולה - נכון שאני שומע בעיקר קלאסי וג'אז אבל הבן שלי שיהיה בריא שם עליהם גם מטאל והתוצאה מרשימה.
נכון שלקומט באס מרשים אבל משמיעה ראשונה ובכל סוג מוזיקה או ווליום הגבוהים שלו צורמים בעיני (אזני). אז אולי תשקול להשאר עם השינדק ולהחליף רמקולים ? נסה את המורל. אתה יכול לנסות את הקאבס מינורקה MC40. או אפילו את הגיבון 3 אם נשאר ביד שנייה אצל איל פור שמייבא גם את השינדק.
לחלופין לאיל יש את הדגמים המקבילים של שינדק שהם טרנזיסטורים בלבד (6800 אם אינני טועה או 6950 החזק יותר) - אולי זה יתן את השינוי שאתה רוצה.

Winterlord

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לאחר שידרוג מקיימברידג' 640 - הרבה יותר חזק מדויק ומלא נפח.
אצלי הוא משודך למורל אוקטאב סיגנצ'ר והתוצאה מעולה - נכון שאני שומע בעיקר קלאסי וג'אז אבל הבן שלי שיהיה בריא שם עליהם גם מטאל והתוצאה מרשימה.

האמת שהמורל תמיד סקרנו אותי, אבל אין לי מושג אם המגבר מספיק חזק כדי לדחוף אותם ברמה הרצויה, לפי מבחן המדפיים הגדול באתר הם צריכים מגבר עתיר וואטים ולשינדק יש רק 85, אבל אם אתה אומר אז זה שווה נסיון.

בנוג לבדיקת מגברים טרנזיסטוריים, נראה לי שזה באמת תהליך בדיקה פשוט יותר ואנסה לערוך איזושהי השוואה מול מגבר אחר, לפני שאבדוק רמקולים חדשים.

תודה לכם על העזרה

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי תתחיל עם הרמקולים...רמקולים מדפיים חסרים את ה"נפח" והבשרנות הדרושים למוסיקת רוק כבד/ מטאל..

זה הסיגנון המועדף עליי וחשבתי על מדפיים והאזנתי ממושכות למוראל אוקטב...רמקול מרשים אבל זה לא מספק בסיגנון המוזיקה הזה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יש מדפיים שיכולים לספק את זה.
אבל צריך לברור אותם מאוד בקפידה ולהתאימם לחדר.
בנוסף לדעתי אם אתה לא אודיופיל על, או בעל חדר לא גדול, סאב של 10" יפתור לך את הבעיה בכיף.
משהו מוזיקלי ונחמד, למשל:
וולודיין CHT 10R או אפילו ה 8R , שניהם מגיעים עם שלט ככה שנוח לשלוט בהם.
אגב אם התקציב מרשה אתה יכול ללכת כל וולודיין SPL-800R שבא גם עם מקרופון שיצור התאמה לאק' שלך כולל התאמה לרמקולים שלך.

michael.ms

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אנחנו בבית מאזינים בעיקר למטאל לסוגיו וגם לשאר הרוק ורוק הקלאסי . מוזיקת ג'ז וקלאסי לעיתים רחוקות.
לדעתי הבעיה היא ברמקולים והתאור שלך לגביהם הוא הסיבה לכך שלאא רכשנו טריאנגל.

לנו יש מערכת שבנוייה מנגן מנורתי ומגבר מנורתי וזה נשמע מדהים ( זהה לתאור שאתה מחפש).

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
האמת שהמורל תמיד סקרנו אותי, אבל אין לי מושג אם המגבר מספיק חזק כדי לדחוף אותם ברמה הרצויה, לפי מבחן המדפיים הגדול באתר הם צריכים מגבר עתיר וואטים ולשינדק יש רק 85, אבל אם אתה אומר אז זה שווה נסיון.

בנוג לבדיקת מגברים טרנזיסטוריים, נראה לי שזה באמת תהליך בדיקה פשוט יותר ואנסה לערוך איזושהי השוואה מול מגבר אחר, לפני שאבדוק רמקולים חדשים.

תודה לכם על העזרה

יש לאיל מגבר הייברידי של CARY
cad-308 ,נסה אותו עם פרה מנורתי.
אני בזמנו עבדתי איתו ורמקולים של טריאנגל.
התוצאה היתה מצויינת.
בהצלחה.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
יש לאיל מגבר הייברידי של CARY
cad-308 ,נסה אותו עם פרה מנורתי.
אני בזמנו עבדתי איתו ורמקולים של טריאנגל.
התוצאה היתה מצויינת.
בהצלחה.

תרשו לי לחזק את דבריו של שלמה-
שמעתי את השילוב הנ''ל אצלו בבית,מסכים עם כל מילה.
שילוב מנצח.
(Y)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אחלה רמקולים גם לי יש אותם אני ממש מבסוט וגם אצלי הם מחוברים לXINDAK

אצלי זה מחובר למגבר טרנזיסטור ADVANCE ACOUSTIC וזה נשמע דיי מספק ברוב הסגננות

??????

Winterlord

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
פרט נוסף ששכחתי לציין, הוא שכרגע התקציב שלי די מוגבל ואני גם משתמש במערכת למשחקים ושמיעת מוזיקה כאשר אני משתמש במחשב, ולכן מטעמי שימושיות ותקציב רצפתיים לא ממש עונים על השאלה. מעבר לכך אני לא ממש יכול להרשות לעצמי מגברים אקזוטיים למיניהם והייתי מעדיף מגבר טרנזיסטורי משולב טוב או רמקולים. כמובן שאם זה שווה את זה אז יש למה לחסוך.. :)

האופציה שנראית לי הטובה ביותר בינתיים היא שילוב סאב עם תמורה מצוינת למחיר במערכת, ותקנו אותי אם אני טועה, אבל לסאבים אקטיביים יכולה להיות בעיה עם מגבר משולב שאין לו יציאת pre-out. המחסור ביציאה הזו עלולה להקשות על חיבור סאב עם קדם מגבר משלו כך שכל שינוי בווליום של המגבר יגרור שינוי בווליום של הסאב וזה פשוט מציק, לא בלתי אפשרי אבל מציק ברמה שזה פשוט הורס את הכיף. עכשיו יכול להיות שאני טועה בעניין הזה וזה אפשרי, פשוט וקל אבל אין לי מושג איך כל עסקי הסאבים האלו הולכים אז אשמח אם מישהו יעזור לי פה.

ודרך אגב, ממש תודה על כל העזרה, עזרתם לי המון.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
פרט נוסף ששכחתי לציין, הוא שכרגע התקציב שלי די מוגבל ואני גם משתמש במערכת למשחקים ושמיעת מוזיקה כאשר אני משתמש במחשב, ולכן מטעמי שימושיות ותקציב רצפתיים לא ממש עונים על השאלה. מעבר לכך אני לא ממש יכול להרשות לעצמי מגברים אקזוטיים למיניהם והייתי מעדיף מגבר טרנזיסטורי משולב טוב או רמקולים. כמובן שאם זה שווה את זה אז יש למה לחסוך.. :)

האופציה שנראית לי הטובה ביותר בינתיים היא שילוב סאב עם תמורה מצוינת למחיר במערכת, ותקנו אותי אם אני טועה, אבל לסאבים אקטיביים יכולה להיות בעיה עם מגבר משולב שאין לו יציאת pre-out. המחסור ביציאה הזו עלולה להקשות על חיבור סאב עם קדם מגבר משלו כך שכל שינוי בווליום של המגבר יגרור שינוי בווליום של הסאב וזה פשוט מציק, לא בלתי אפשרי אבל מציק ברמה שזה פשוט הורס את הכיף. עכשיו יכול להיות שאני טועה בעניין הזה וזה אפשרי, פשוט וקל אבל אין לי מושג איך כל עסקי הסאבים האלו הולכים אז אשמח אם מישהו יעזור לי פה.

ודרך אגב, ממש תודה על כל העזרה, עזרתם לי המון.

סאב טוב ומהיר שישתלב עם
הטריאנגל יעלה לך הרבה כסף.
כל סאב שהוא"פשרה ",חבל על
הכסף.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שלמה אני הפעם לא מסכים איתך.
הטריאנגל האלו לא מייצרים מספיק באס כדי לייצר בעיות קשות מדיי, ובנוסף כזכור לי יש להם פיר קדמי.
אפשר לחבר סאב למגבר בלי PRE, כיוון שמחברים ביציאות B של המגבר ל HI LEVEL.
דבר שני צריך לבדוק האם למגבר אין יציאה לסאב.
כמו כן סאב מוזיקלי קטן ומהיא כמו הוולודיין שהצעתי, שמגיע גם עם מקרופון להתאמה אקוסטית יכול בקלות להתייצב ביחד עם זוג רמקולים מדפיים כאלו.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שלמה אני הפעם לא מסכים איתך.
הטריאנגל האלו לא מייצרים מספיק באס כדי לייצר בעיות קשות מדיי, ובנוסף כזכור לי יש להם פיר קדמי.
אפשר לחבר סאב למגבר בלי PRE, כיוון שמחברים ביציאות B של המגבר ל HI LEVEL.
דבר שני צריך לבדוק האם למגבר אין יציאה לסאב.
כמו כן סאב מוזיקלי קטן ומהיא כמו הוולודיין שהצעתי, שמגיע גם עם מקרופון להתאמה אקוסטית יכול בקלות להתייצב ביחד עם זוג רמקולים מדפיים כאלו.

עקרונית אני מסכים איתך,
אבל לא עם הטריאנגל.
רמקול אחר יהיה קל יותר להגיע להתאמה.
הטריאנגל אכזרי עם האלקטרוניקה.:מבולבל:
אבל כשאתה פוגע ,אין עליו.(כמובן לרמת המחיר)

Winterlord

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אולי באמת כשאתה פוגע אתה פוגע, אבל כמה קשה אמורה להיות הפגיעה המיוחלת?

בכל מקרה, עוד 3 חודשים אני עובר דירה ואז כנראה שכל האקוסטיקה תשתנה, ואז יהיה שווה יותר לבדוק רמקולים חדשים ומגברים שונים. מישהו יודע אם יש חברות שעדיף להתמקד בהן?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אולי באמת כשאתה פוגע אתה פוגע, אבל כמה קשה אמורה להיות הפגיעה המיוחלת?

בכל מקרה, עוד 3 חודשים אני עובר דירה ואז כנראה שכל האקוסטיקה תשתנה, ואז יהיה שווה יותר לבדוק רמקולים חדשים ומגברים שונים. מישהו יודע אם יש חברות שעדיף להתמקד בהן?

תגדיר תקציב ואז יהיה קל יותר
לחברה פה לעזור לך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור