פנינה מפתיעה - Beethoven - Violin Concerto

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
Henryk Szryng
London Symphony Orchetra
Hans Schmidt Isserstedt

Contour CC7568
$_35.JPG

לא יודע להגיד שזה "הביצוע הטוב ביותר ששמעתי", אבל בהחלט בין הבודדים המעולים. הסולן מצויין. התזמורת מעולה, השילוב בינהם לא פחות ממדהים! (וזה החלק הנדיר באמת)

בנוסף, ההקלטה היא לעילא, ולמזלי הרב, מצב התקליט נהדר.

אני שומע אותו כבר פעם שניה ברציפות - תענוג.
עד היום, לבושתי!, אפילו לא שמעתי על Henryk Szryng או על Schmidt Isserstedt...

תמונות מצורפות

• $_35.JPG
    $_35.JPG
    KB 20.5 · צפיות: 452

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
שרינג הוא אחד מהכנרים האהובים עליי ביותר.
הנגינה שלו סוחפת, מיוחדת ועשירה.
לא מכיר את הביצוע עליו אתה מדבר (תודה על ההמלצה), עם זאת, אני מאוד אוהב את הביצוע של שרינג והייטינק. מומלץ.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
תודה! אני אחפש.

עכשיו בדקתי, וההקלטה האחרת היחידה שיש לי של שרינג היא כאן. כבר לא שמעתי הרבה זמן, ואני זוכר את הדיסק הזה כמאוד בינוני, אבל הוא עבר להרימה שעל ה- CDP לשמיעה חוזרת :משתומם:

בינתיים שומע רקווים של ורדי לכבוד יום השישי :)

hd_100254707_01.jpg

הקלטה וביצוע טובים, תקליט, לשמחתי - במצב מעולה!
(ורד)

תמונות מצורפות

• hd_100254707_01.jpg
    hd_100254707_01.jpg
    KB 147.9 · צפיות: 413

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אין ספק ששרינג הייה כנר "טוב", ושהייה לו כמעט כל מה ש"צריך" כדי להיות כנר גדול, למעט אולי, לטעמי, דבר אחד "קטן" -- אמירה אישית.

כל מה שהוא אמר, הוא אמר יפה מאוד -- לא זייף באינטונאצייה ו/או בקצב, מאוד "מוזיקאל"י, מאוד ב"טוב טעם" והבנה -- רק שלפחות לי, מעולם לא הייה מעניין להאזין לו, למעט אולי בפאגאניני, שבמוזיקה שלו באמת הרוב בנוי על טכניקה, יותר מאשר על אמירה מיוחדת, וגם בטכניקה הוא הייה טוב.

יצחק פרלמן מיטיב לתאר את זה בטח יותר טוב ממני, ב-DVD שנקרא "The Art of Violin"' בסביבות 1:23:59
[video=youtube;2or09nXBUPg]https://www.youtube.com/watch?v=2or09nXBUPg[/video].

הכנרת הצעירה הילארי האן מדברת עליו שם ביותר הערכה, אבל אז מביאים קטע מביצוע שלו -- עלוב למדי -- ל"שאקון" של באך -- ודומני שאין צורך להוסיף... :)

עמיר

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
השאקון של באך הוא פרק מאתגר מאד לכנר.
אין תזמורת, כל האזניים (והמקרופונים) עליך, ואתה צריך להיות קודם כל מושלם טכנית, ועל זה לבנות דרמה ומתח עולה בתוך המוזיקה העתיקה הזו.

לא שמעתי את שרינג מנגן באך.
יש לי את השאקון בהקלטה של שלמה מינץ, ועוד אחת של גרומיו.
מעדיף את מינץ.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא שמעתי את שרינג מנגן באך.
יש לי את השאקון בהקלטה של שלמה מינץ, ועוד אחת של גרומיו.
מעדיף את מינץ.
אתה יכול לקבל דגימה משרינג בסרטון הנ"ל, בסביבות 1:25:32
[video=youtube;2or09nXBUPg]https://www.youtube.com/watch?v=2or09nXBUPg[/video]
קיים מצב שלא תרוץ לקנות את הביצוע השלם.

יש לא מעט ביצועים טובים לשאקון בפרט ולפארטיטות ולסונאטות לכינור בכלל, גם בכלים מודרניים וגם בכלי תקופה.

מהישנים זכורים לטובה שני ביצועים של נתן מילשטיין, מהחדשים איזבל פאוסט ואלינה איבראגימובה, מהתקופתיים אני זוכר כרגע לטובה את Lucy van Dael בנאקסוס, שהעדפתי בהשוואה גדולה ומפורטת על הרבה אחרים, אבל מאז צצו עוד חדשים...

עמיר

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
תודה על הסירטון.
עכשיו בגללך פחות שעתים שינה הלילה..

רונן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תודה על הסירטון.
עכשיו בגללך פחות שעתים שינה הלילה..

רונן
לא לוקח את האשמה -- הפניתי לשני קטעים קצרצרים מתוך! :)

אבל מקווה שזה הייה ניצול טוב של השעתיים! :)

בברכה!
עמיר

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
עמיר,
התגובה שלך מזכירה לי את הפרק על שרינג בספר "וירטואוזים" של נתן דונביץ'. לאחר אמירות מעין "שרינג כנר טוב" הוא דואג להזכיר שוב ושוב שהבינוניות שלו נובעת מחוסר ייחודיות ועודף בנאליות.
בעניין שרינג אני נוקט בעמדה הפוכה;
לשרינג התוודעתי באמצעות צמד הדיסקים של הסונטות והפרטיטות לכינור של באך. בשומעי את הפרטיטה השנייה ובפרט את השאקון, הבחנתי שמדובר בכנר של שבת ומועדים ולא בכנר של חול. הרגש, הייחודיות, הטכניקה הם רק חלק קטן מהאספקטים בגינם אני מעריך את שרינג. לטעמי את השאקון הוא מבצע בצורה הטובה ביותר (את פאוסט אני לא מסוגל לשמוע - היא משעממת אותי בבאך). לפני שרינג ההעדפה הייתה למילשטיין.
לא ראיתי את הסרטון עם פרלמן אך מבחינתי ההעדפה שלי לשרינג על מרבית הכנרים האחרים היא עניין סובייקטיבי לחלוטין.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר,
התגובה שלך מזכירה לי את הפרק על שרינג בספר "וירטואוזים" של נתן דונביץ'. לאחר אמירות מעין "שרינג כנר טוב" הוא דואג להזכיר שוב ושוב שהבינוניות שלו נובעת מחוסר ייחודיות ועודף בנאליות.
אולי בזכות זה מגיע לדונביץ' יותר קרדיט ממה שאני נותן לו בדרך כלל.

יש מצב שזה "הפוסל -- במומו פוסל": אני לא בטוח כמה דיעה משל עצמו יש למבקר הזה, ויכול להיות עד סביר שהוא מושפע גם כאן מדברי אחרים, כמו פרלמן ו/או ביקורות של אחרים שהוא קרא.

בעניין שרינג אני נוקט בעמדה הפוכה;
לשרינג התוודעתי באמצעות צמד הדיסקים של הסונטות והפרטיטות לכינור של באך. בשומעי את הפרטיטה השנייה ובפרט את השאקון, הבחנתי שמדובר בכנר של שבת ומועדים ולא בכנר של חול.
מעולם לא מצאתי מיתאם בין ימי השבוע וחגי ישראל לבין איכויות של מבצעים, אלא אם הכוונה שכנר של שבת מנגן כמו ש"נהג של שבת" נוהג, שזה כמעט תואם את המקרה של שרינג, אבל לא ממש -- שרינג לא עושה טעויות של חוסר ניסיון או היעדר שליטה -- לכל היותר זה טעם/השראה בינוניים בנהיגה מעולה.

הרגש, הייחודיות, הטכניקה הם רק חלק קטן מהאספקטים בגינם אני מעריך את שרינג. לטעמי את השאקון הוא מבצע בצורה הטובה ביותר (את פאוסט אני לא מסוגל לשמוע - היא משעממת אותי בבאך). לפני שרינג ההעדפה הייתה למילשטיין.
אין לי ספק שהוא מבצע את השאקון בצורה הטובה ביותר -- שהוא מסוגל לה -- וזה לא מבוטל -- הוא כנר טוב -- רק סתמי :(

לא ראיתי את הסרטון עם פרלמן אך מבחינתי ההעדפה שלי לשרינג על מרבית הכנרים האחרים היא עניין סובייקטיבי לחלוטין.
ברור שהכל סובייקטיבי, ואין צורך לראות את כל הסרטון, מספיקות כמה דקות באיזורי הזמן שהפניתי אליהם.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
עוררתם לי את התאבון עם נתן מילשטיין והסונטות והפרטיטות של באך.
הלכתי לחפש - ויש לו לפחות 3 הקלטות שונות שעשה במהלך השנים, אחת DG, עוד אחת של EMI.

יש המלצה מי הטובה ביותר?
עמיר?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עוררתם לי את התאבון עם נתן מילשטיין והסונטות והפרטיטות של באך.
הלכתי לחפש - ויש לו לפחות 3 הקלטות שונות שעשה במהלך השנים, אחת DG, עוד אחת של EMI.

יש המלצה מי הטובה ביותר?
עמיר?
ידוע לי רק על שתיים. ה-EMI במונו. מעדיף את ה-DG.

עמיר

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
ידוע לי רק על שתיים. ה-EMI במונו. מעדיף את ה-DG.

עמיר

תודה על המידע!
קניתי.
בדרך אלי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לדעתי דווקא ה"אמי"
גירסת ה-EMI מועדפת בד"כ על ידי ויניליסטים, דומני שאפילו בהדפסות של Capitol, אבל זה כאמור במונו, וכל הרימאסטרים שראיתי לזה היו ישנים, דומני שאפילו משנות ה-80. אני לא בביית כרגע ולא יכול לוודא.

עמיר

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
אני מכיר אותו דווקא מההוצאה בemi .היה לי פעם הקלטה היסטורית בתקליטים של אנסקו - סאונד פח וגם הביצוע לא משהו..

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
נראה לי שבשלישי אולי התכוונו למה שיצא ברסיטל האחרון שלו, שכולל גם את השאקונה, ואלגרו אסאי.
אחד הדיסקים האהובים עלי..

51UqJzQQbCL[1].jpg

תמונות מצורפות

• 51UqJzQQbCL[1].jpg
    51UqJzQQbCL[1].jpg
    KB 40.3 · צפיות: 446

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
http://www.amazon.com/In-27-Pieces-Hilary-Encores/dp/B00EPD3B2W

ראיתי פה את הילארי האן מדברת על שרינג, ורציתי להמליץ פה, בהזדמנות חגיגית זו שאוסישקין מת, על דיסק מהמעניינים ביותר שרכשתי לאחרונה - 27 מלחינים עכשוויים שכתבו קטעים במיוחד בשבילה. לא תמיד קל לי עם מוסיקה עכשווית ועל חלק מהקטעים דילגתי באמצע, אבל יש פה כמה יצירות יפיפיות והמכלול הוא פשוט חוויה מיוחדת ואפילו מרגשת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור