פלטפורמות סטרימינג מטפלות בקבצים שהן מקבלות?

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
1. אני לא משתמש בקובוז, אני לא יודע.
2. יש כל מני אלגוריתמים של דחיסה, עם כל מני מטרות, אני לא יודע במה משתמשת קובוז, אבל המטרה העקרית היא לא "דחיסה" במובן של להביא יותר מהמוסיקה לאוזניות\התקנית BT (שזה רוב מכריע מהלקוחות), אלא לנרמל להוריד לאודנס כדי שלא יהיו פיקים "כואבים" (זו המטרה של המוצהרת). תחשו שבעבר שכשאנשים היו צופים בלילה ב ערוץ 2, הילדים היו מתעוררים כשפתאום יצאו לפרסומות כי הקפיצו את הלאודנס וזה ממש עצבן. זו המטרה.
בלי קשר, משום מה הם לא הכי מתלהבים להסביר מה הם עושים למאסטרים. לא רק ללאודנס, אלא אפילו להבין מה בדיוק הלקוח מקבל במשהו כמו MQA, למרות שהשירות עולה אקסטרא, זה (היה) סיפור מההפטרה.
3. אני לא יודע עד כמה ההבדל השמיע, אבל איך שלא תהפוך את זה "מתעסקים" עם המאסטר, ומקטינים טווח דינאמי.

תיאורתית, קבצי flac של קובוז אמורים להכיל metadata כולל מידע על הקודק. אני לא יודע אם הסטרימינג זה אותם קצבים כמו ברכישה של קבצים להורדה.

תוספת: ההגיון של אודיופילים הוא ש"פשוט תנו לנו את המאסטר, ואנו נעשה מה שמתאים לנו בנגן".
רק שזה לא ה"הגיון" של התעשייה.. דיברנו גם על צריכת CPU וכו..? אבל צריך להבין שאפילו אם קובוז או טיידל חושבות שזה הכי סביר לתת את המאסטר המקורי, יש עליהן מגבלות שלא תלויות בהן. למשל אפל וגוגל בוחנות את האפליקציות ובודקות כמה זכרון ומעבד הן צורכות. מערכת ההפעלה מדווחת את זה להם, והן משפיעות על יצרני האפליקציות. זה נכון במיוחד לאפליקציות "רקע" כמו נגינת מוסיקה (שנית, אתה זו לא הדוגמא הטיפוסית של משתמש סטרימינג), שבלחץ ענקיות הטק צריכות לצרוך כמה שפחות סוללה ולהכביד כמה שפחות על המערכת. אל תשכח שיש גם טלפונים ישנים יותר, או פשוטים יותר בחלקים גדולים בעולם. מה שנראה לי ולך זניח, יכול לעצבן את מי שקובע.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
1. אני לא משתמש בקובוז, אני לא יודע.
2. יש כל מני אלגוריתמים של דחיסה, עם כל מני מטרות, אני לא יודע במה משתמשת קובוז, אבל המטרה העקרית היא לא "דחיסה" במובן של להביא יותר מהמוסיקה לאוזניות\התקנית BT (שזה רוב מכריע מהלקוחות), אלא לנרמל להוריד לאודנס כדי שלא יהיו פיקים "כואבים" (זו המטרה של המוצהרת). תחשו שבעבר שכשאנשים היו צופים בלילה ב ערוץ 2, הילדים היו מתעוררים כשפתאום יצאו לפרסומות כי הקפיצו את הלאודנס וזה ממש עצבן. זו המטרה.
בלי קשר, משום מה הם לא הכי מתלהבים להסביר מה הם עושים למאסטרים. לא רק ללאודנס, אלא אפילו להבין מה בדיוק הלקוח מקבל במשהו כמו MQA, למרות שהשירות עולה אקסטרא, זה (היה) סיפור מההפטרה.
3. אני לא יודע עד כמה ההבדל השמיע, אבל איך שלא תהפוך את זה "מתעסקים" עם המאסטר, ומקטינים טווח דינאמי.
תודה על התשובה!

השאלות #2 ו-#3 לא היו ספציפיות לקובוז. אם אתה יודע מהן התשובות לספוטיפיי זה יותר ממספיק טוב.

תוספת: ההגיון של אודיופילים הוא ש"פשוט תנו לנו את המאסטר, ואנו נעשה מה שמתאים לנו בנגן".
רק שזה לא ה"הגיון" של התעשייה.. דיברנו גם על צריכת CPU וכו..? אבל צריך להבין שאפילו אם קובוז או טיידל חושבות שזה הכי סביר לתת את המאסטר המקורי, יש עליהן מגבלות שלא תלויות בהן. למשל אפל וגוגל בוחנות את האפליקציות ובודקות כמה זכרון ומעבד הן צורכות. מערכת ההפעלה מדווחת את זה להם, והן משפיעות על יצרני האפליקציות. זה נכון במיוחד לאפליקציות "רקע" כמו נגינת מוסיקה (שנית, אתה זו לא הדוגמא הטיפוסית של משתמש סטרימינג), שבלחץ ענקיות הטק צריכות לצרוך כמה שפחות סוללה ולהכביד כמה שפחות על המערכת. אל תשכח שיש גם טלפונים ישנים יותר, או פשוטים יותר בחלקים גדולים בעולם. מה שנראה לי ולך זניח, יכול לעצבן את מי שקובע.
כן, ברור. תודה!

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
ניסיתי לבדוק את הנושא של קובוז משום שזה השירות בו אני משתמש. אין לי תשובה חד משמעית וכרגע גם אין לי כל כך זמן לבדוק לעומק אבל מי שרוצה - בפורום https://audiophilestyle.com/forums/ יש שרשור קובוז שבו ניתן לשאול הכל ובדרך כלל מקבלים תשובה די מהירה מהנציג של קובוז בארצות הברית david craft.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כותבים שזה (מן הסתם) פונקציה של התוכנה המנגנת (קליינט)

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
שנים שאני משלם לחשבון qobuz דרך ארה"ב, רק עכשיו שמתי לב שהם פתחו את ישראל

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
איך לא? הכנסתי פרטי תשלום מקומיים והמנוי עובד

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
איך לא? הכנסתי פרטי תשלום מקומיים והמנוי עובד
מוזר,

רושם לי שזה לא נתמך במדינה שאני נמצא בא (אני לא על VPN)

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
במשך שנתיים שילמתי דרך חבר אמריקאי, לפני כמה ימים החלפתי לתשלום בפייפאל שמקושר לארץ וזה אושר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
במשך שנתיים שילמתי דרך חבר אמריקאי, לפני כמה ימים החלפתי לתשלום בפייפאל שמקושר לארץ וזה אושר.
זה שהם מקבלים אמצעי תשלום ישראלים לא אומר שהם מוכנים לקבל לקוחות ישראלים.

לא ענית לשאלות:
באיזו מדינה היית כשביצעת את ההרשמה? האם אתה עובד עם VPN?

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
את ההרשמה ביצעתי פיזית בארה"ב. עכשיו בחידוש בארץ ללא vpn

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
את ההרשמה ביצעתי פיזית בארה"ב. עכשיו בחידוש בארץ ללא vpn
קובוז לא מאפשרים להירשם מהארץ (ומרוב מדינות העולם), אבל מתירים למי שנרשם במדינה שכן נתמכת להשתמש בשירות גם במדינות שאינן נתמכות -- הם לא מפסיקים את השירות שלהם למי שבמקרה מבקר במדינה אחרת -- ומאפשרים לשלם בכרטיס מקומי.

ראה כאן (Locations) כמה מעט מדינות נתמכות.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
שאלה לאנשים עם חשבונות קובוז וטידאל - איך אתם מנהלים את רשימות המועדפים הכפולות? roon עוזר בכך?

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
שאלה לאנשים עם חשבונות קובוז וטידאל - איך אתם מנהלים את רשימות המועדפים הכפולות? roon עוזר בכך?
אפשר לנהל בכל שירות סטרימינג בנפרד
אבל כמובן עדיף ב roon שעושה אינטגרציה מלאה
כולל קבצים מקומיים על כונן קשיח

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
אפשר לנהל בכל שירות סטרימינג בנפרד
אבל כמובן עדיף ב roon שעושה אינטגרציה מלאה
כולל קבצים מקומיים על כונן קשיח
תודה
לנהל בנפרד מבאס...
אם יש לי אלבום בטידאל, רון יכול להציע לי את אותו אלבום ב QUBUZ?

• Like
Reactions: web

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
מניסיוני עד עכשיו QOBUZ נשמעו הרבה יותר טוב מטידל

בנוסף לקובוז באופן מפתיע יש מבחר יחסית רחב של אלבומים בעברית
לא אוסף מושלם כמו של ספוטיפי ודיזר אבל די מכובד לחברה שבכלל לא פותחת את השירות לישראל

לכן בשנים האחרונות ביטלתי את המנוי בטידל ועברתי לקובוז

מעניין עכשיו שהם תומכים בTIDAL MAX לחזור על הבדיקה ולראות האם הם עברו את קובוז מבחינת האיכות
אני מנחש שהתשובה היא שלילית , במקרה הטוב הם סגרו את הפער , ובמקרה הגרוע הם עדיין נשמעים פחות טוב , אבל לא ניסיתי ..

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
תודה
לנהל בנפרד מבאס...
אם יש לי אלבום בטידאל, רון יכול להציע לי את אותו אלבום ב QUBUZ?
בדיוק
Roon מציע לך גירסאות שונות של אותו אלבום
בין אם זה טידאל, קובוז, הספריה המקומית שלך
וכמובן שמציין את הרזולוציה של כל אלבום ואתה יכול לבחור

מצרף לך דוגמה

תמונות מצורפות

• IMG_0628.png
    IMG_0628.png
    KB 378.9 · צפיות: 37
  • Like
Reactions: omi

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בדיוק
Roon מציע לך גירסאות שונות של אותו אלבום
בין אם זה טידאל, קובוז, הספריה המקומית שלך
וכמובן שמציין את הרזולוציה של כל אלבום ואתה יכול לבחור

מצרף לך דוגמה
אוי ואבוי, איך זה שהוא לא מראה שבקובוז יש גם גירסת 24/96? :oops:

ZZ.jpg

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
אוי ואבוי, איך זה שהוא לא מראה שבקובוז יש גם גירסת 24/96? :oops:

צפה בקובץ המצורף 64984
יש ועוד איך
מתפלא עליך…
אתה בדרך כלל מאוד קפדן ולא מפספס פרטים

שים לב בצילום שצירפתי את הקובץ הראשון שמסומן באדום currently viewing

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור