פונוסטייג' ישראלי במבחן: Analouge Homage Virtuoso

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אחלה, תודה.
: -)

וכמובן....
תתחדש ותהנה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
יש לי ראש audio technica at 150 mlx
ההתרשמות שלי דומה מאוד לזה של נמר, אבל יש לי פחות ניסיון בתחום ממנו
לדעתי הפונו מאוד דינמי עם פרוט נהדר, צליל טבעי ובמה גדולה (שמעתי טובים ממנו, אבל הם גם היו הרבה יותר יקרים :) ) ובמחיר שלו לא מצאתי פונו שהתאים כך לסטאפ שלי.

בקרוב אשמח לארח ולהשמיע :)

(ורד):בעד:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מי תיכנן את המכשיר? והיכן יצרו אותו ? האם באמת הכל כחול לבן?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כחול לבן לגמרי.

המתכנן הוא אושיק (ישראלי מלידה), מיוצר ברמת גן (עיר ישראלית לחלוטין) עטוף בדגל ישראל (דגל ישראל ישראלי).

Sigma

עוסק בתחום
מעורבות
15
נקודות
18
כחול לבן לגמרי.

המתכנן הוא אושיק (ישראלי מלידה), מיוצר ברמת גן (עיר ישראלית לחלוטין) עטוף בדגל ישראל (דגל ישראל ישראלי).

על פי ידע מרוקאי :)

https://www.facebook.com/virtuosoaudio

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
היה באמת לקבל קצת יותר מידע על החברה.
כל פעם שחברה בניכר מוציאה מוצר חדש, הכתבים טורחים להשתפך לפחות 1000 מילים על איך הם נסעו, לקחו את המוצר, דיברו עם הבעלים או קיבלו מהם טלפון, ואז לתת קצת רקע על למה הבעלים הם גאונים מלידה.

פה לא קיבלנו כלום. מלבד העובדה שאושיק עושה כבלים תחת המותג סיגמא, אין שום מידע נוסף וחבל.

Sigma

עוסק בתחום
מעורבות
15
נקודות
18
כל פעם שחברה בניכר מוציאה מוצר חדש, הכתבים טורחים להשתפך לפחות 1000 מילים על איך הם נסעו, לקחו את המוצר, דיברו עם הבעלים או קיבלו מהם טלפון, ואז לתת קצת רקע על למה הבעלים הם גאונים מלידה.

פה לא קיבלנו כלום. מלבד העובדה שאושיק עושה כבלים תחת המותג סיגמא, אין שום מידע נוסף וחבל.

איזה גאון מלידה? מקסימום התגלות אלוהית פעמיים שלוש לא יותר סתאאם.
אז למי שלא מכיר, את דרכי התחלתי כטכנאי סאונד, ב-15 שנים האחרונות אני עוסק בייצור כבלים בעיקר לזרועות פטיפון ולאוזניות ,שיפוץ פטיפונים וייבוא זרועות של Jelco Japan וייצור מערכות כבילה לתחום ה Pro audio/video
פרויקט הפונוסטייג' נמרח על גביי לא מעט זמן כתוצאה מאילוצים שונים
לפני כשנתיים הייתי צריך לקבל החלטה האם לסיים את תהליך הפיתוח/ייצור או לקפל את הבסטה
לפני תהליך הייצור עשיתי סיבוב מכובד בין אנאלוגו-פילים על מנת לבחון את הפונו על מערכות בעלות אופי שונה עם מגוון ראשים ומול המוצרים הקיימים בשוק ברמות מחיר שונות וכמובן הכי חשוב לשמוע דעות.
מכיוון שאני עדיין מייצר כבלי אוזניות, החלטתי להפריד בין התחומים ולהקים מותג חדש לתחום האנאלוג

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לגבי מגבר פונו חיצוני, בגדול אני חושב שעצם העובדה שמחברים מגבר כזה עם ספק כוח שלו, ואולי רצוי גם לנתק את המתח ממגבר הפונו הפנימי כדי להקל על הספק של המגבר, כבר משיגים יתרון גדול.

אריה

Sigma

עוסק בתחום
מעורבות
15
נקודות
18
:בעד::בעד::בעד:
יופי של סקירה ומוצר מאוד מסקרן.
באמת ובלי שמץ של ציניות גאווה ישראלית.
האם יש להם גם דגם עם שליטה על הגיין והאם להערכתך יש צורך/יתרון לכזו פונקציה בפונו הזה?
(ובאמת צריך לסדר את הדף, הטקסט גולש הצידה)

יש שלוש רמות של גיין אחת ל MM אחת MC High ואחת ל MC Low מרגע שהמכשיר מיועד ליותר מסוג ראש אחד,השליטה על הגיין היא הכרחית

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
המון הצלחה אושיק.
הן פה והן בחול (בעה).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אני כותב ביקורות באופן שאני נהנה לקרוא אותן. מדלג על הטפל וקורא את העיקר. מי שרוצה לדעת על ההיסטוריה של b&w למשל יכול להיכנס לאתר שלהם ולקבל לא רק 1000 אם כי 2000 מילים. בלי קשר, אני לא סובל ביקורות ארוכות ומייגעות שב-90 אחוז ממנה מדברים על רגשות, פחדים, תחושות פנימיות, סדר היום ואיך בכלל המוצר הגיע לפתח ביתו וכמה קשה היה לפתוח את האריזה. כל אלה לא קשורים לאודיו אם כי מילוי תוכן על ״פרש״.

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
גם אני לא אוהב ביקורות באורך הגלות, זה מאבד את מהות הביקורת. (הולכים לאיבוד בלי להבין מה הייתה המטרה)
זו הסיבה שאני כן קורא את הביקורות של נמר.
אבל שמדובר על מותג חדש ועוד כחול לבן-כמה מילים על מתכנן המותג היה מוסיף המון.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
גם אני לא אוהב ביקורות באורך הגלות, זה מאבד את מהות הביקורת. (הולכים לאיבוד בלי להבין מה הייתה המטרה)
זו הסיבה שאני כן קורא את הביקורות של נמר.
אבל שמדובר על מותג חדש ועוד כחול לבן-כמה מילים על מתכנן המותג היה מוסיף המון.

קודם כל, זה נכון. לא ביקשתי ליהוגים מפה עד הגלות. ביקשתי קצת יותר מידע על "חברה" אנונימית, אלמונית שבינינו זה הרי ברור שמורכבת מאדם אחד ואולי עוזר/ת בחצי משרה; הרי הפירגון מבעלי הפורום הוא כמעט כמובן מאליו. לכל הפחות, אפשר לבקש בתמורה קצת יותר מאשר את שם החברה או המותג.

דבר שני, אם כבר בפורמט של סקירה עסקינן - כל בלבולי המוח בהתחלה הם ללא ספק מיותרים. מצד שני, אני תמיד קורא את ההתחלה ואת הסוף אצלך. באמצע, כשאתה מרחיב על אותם אלבומים כל הזמן, שאותם אני לא מכיר וברוב המקרים גם לא רוצה להכיר, זה חסר משמעות בעיניי.
אני אף פעם לא הצלחתי להבין מה נותן לקבל סקירה של ציוד אודיו מבוסס אלבום ספציפי. אם אני טורח לקרוא את מה שאתה כותב, מעניינת אותי ההתרשמות *שלך*, החווייתית ולא המדודה פר אלבום, מהמוצר. כי אם אני לא מכיר אלבום מסויים, אז תעשה עוד 500 סקירות על מוצרים אחרים עם אותו אלבום, ועל כולם אאלץ לדלג. וגם אם אני מכיר אותו, זה לא נותן לי כלום בהשוואה למה שאני שומע בבית.
אז צריך למלא חלל בביקורת. אתה בוחר לעשות את זה באמצע עם אלבומים, אחרים בניכר אוהבים לעשות את זה בהתחלה עם בלבולי מוח של "רגשות, פחדים, סדר יום" וכיו"ב. אחרים עושים את שניהם.

אז מה כן? הייתי בשמחה קורא "סיכום מורחב"; כזה שיגרום לי להבין מה המוצר עשה לך, ולא מה שמעת איתו. איך הרגשת שהמוצר מפרש את המוסיקה (או מציג אותה), האם התמורה לכסף טובה, איך הוא ביחס לאחרים במחירו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ראשית כדאי שתכיר את המוסיקה שאיתה אני בוחן. כדאי גם שתשמע אותה על הרמקולים שלך. יש סיכוי יותר מסביר שתגלה כמה דברים מעניינים בסקירות שלי אם תבדוק עם מה אני סוקר.

אין שום דרך בעולם לבחון מוצר אודיו בלי מוסיקה. אין גם שום דרך להגיע למסקנות על מוצר אחד ביחס לשני אם קטעי הבדיקה שונים מסקירה אחת לשניה. אני לא אמור לעניין אותך במוסיקה עימה אני בוחן, אני אמור לספק לך מידע לגבי איך הרמקול נשמע לדעתי. זו השיטה שלי, כבר 7 שנים ברציפות.

שורה תחתונה.
שמע את המוסיקה שאני בוחן איתה. אולי סוף סוף תפתח למוסיקה חוץ מ- y.m.c.a ולהקת אבבא. :)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ראשית כדאי שתכיר את המוסיקה שאיתה אני בוחן. כדאי גם שתשמע אותה על הרמקולים שלך. יש סיכוי יותר מסביר שתגלה כמה דברים מעניינים בסקירות שלי אם תבדוק עם מה אני סוקר.
יקירי, infected mushroom ו- dream theater הם חומרים שלא הייתי בודק איתם גם רמקולים של טלוויזיה. ודווקא את DT אני מכיר מצוין. זה לא אומר שאני חושב שהשימוש שלך בהם הוא פסול. אבל זה כן אומר שאין לי שום יכולת להתייחס למה שאתה כותב עליהם משום שלדעתי זה לא מוסיקה לסקירות כי אין שם מספיק מידע להגיד לי אם מערכת היא טובה מאד או מצויינת.

אין שום דרך בעולם לבחון מוצר אודיו בלי מוסיקה. אין גם שום דרך להגיע למסקנות על מוצר אחד ביחס לשני אם קטעי הבדיקה שונים מסקירה אחת לשניה. אני לא אמור לעניין אותך במוסיקה עימה אני בוחן, אני אמור לספק לך מידע לגבי איך הרמקול נשמע לדעתי. זו השיטה שלי, כבר 7 שנים ברציפות.

גם אין שום דרך בעולם לבחון מצלמה בלי לצלם תמונות. אבל משום מה לא תראה סוקרים מצלמים כל הזמן את אותו הפרח. הסוקרים לא מתעסקים כלל במושא הצילום והוא אינו רלוונטי לסקירה.
ובכלל, מתי לאחרונה שאלת לדעתו של מישהו על מוצר כלשהו, והוא ענה לך תשובה דרך אלבומים?
בסקירות שלך אני תמיד יורד לקטעים שאתה צובע בחום, כי הם נותנים לי את החוויה הסובייקטיבית שלך עם המוצר, במקום לתאר לי את האלבום כפי שהאזנת לו דרך המכשיר.

הרי הפירגון מבעלי הפורום הוא כמעט כמובן מאליו.
טעות שלי, התכוונתי מחברי הפורום. אחרי הכל,כולנו רוצים מישהו "משלנו" שעושה מוצרים טובים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני נותן חוות דעת גם למי ששומע אינפקטד. עם דרים טיאטר אני כבר לא בוחן. יש לי קטע אחר ברוק כבד. יחד עם זאת, דרים טיאטר זה אחלה רפרנס להקלטה טובה ברוק.

אני בוחן גם עם קלאסי, ג׳אז, שירה.

לגבי העניין של הצילום.
לא מצלמים את אותו פרח כי אי אפשר. הוא נובל - דיסק לא. אם היה אפשר לצלם את אותה תמונה בדיוק כולם היו עושים את זה. הרי כיצד אפשר להשוות שחור של מצלמה שפעם הוא מצולם מצבע של בגד ופעם מצבע של רכב?

כשאתה למשל משוחח איתי על מוצר אני מתאר לך מה הוא מסוגל או לא מסוגל לעשות בקטעי מוסיקה שמהווים רפרנס עבורי. אתה מבקש תיאור של המוצר בלי שאני אגלה על איזו מוסיקה בחנתי אותו?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מתנוש, לא הבנתי את הפואנטה.
מדוע חשוב לך איזה קטעים מנוגנים במבחן שכתב כלשהו עושה?
מה שחשוב זה לקרוא כיצד הוא התרשם מהמכשיר, בז'אנרים שונים.
גם אם אני לא מכיר את מה שמתנגן שם (ואני לא) אני רוצה לדעת איך המכשיר מתפקד לגבי כל אחד מהם. אם נמר או כל כתב אחר כותב, למשל - "הוא מצליח לשמור על דינמיות מעולה, פירוט מרשים, הפרדה מעולה ובמה מאורגנת וברורה. גם במיקוד כלים הוא שומר על טבעיות ונטרליות יוצאת מגדר הרגיל. הבס שלו מפתיע. הרבה אנרגיה, איזון ומהירות. התוצאה גם כאן, כמו קודם, פשוט נפלאה" - אני מצליח להבין היטב כיצד הוא התרשם מהמכשיר ומה החוזקות של אותו מכשיר, וזה מה שחשוב, לא?
ואם הוא גם מוסיף לפני כן שבקטע הספציפי הזה מכשירים קודמים הצליחו יותר או פחות, אז אני מקבל נקודת השוואה, וגם זה מאוד חשוב, במיוחד אם אני מכיר חלק מהמכשירים האחרים.
העובדה שכתב בוחר לסקור מכשיר בכמה ז'אנרים ומעדכן אותנו בכל סקירה באיזה ז'אנר המכשיר הצטיין יותר או פחות, מסייעת לכל אחד לגבש לעצמו דעה האם המכשיר הזה שווה מבחינתו בדיקה, או לא.

אני בדכ' מאוד נהנה לקרוא את הביקורות של נמר, כי בניגד לרבות אחרות אין מריחות ופילסופי אינסוף שמכבידים על הקריאה ומסיטים את תשומת הלב מהנושא העיקרי - איך המכשיר נשמע. אני גם מעריך את זה שנמר לא מהסס לבקר ציוד ולציין אם הוא לא נשמע לו טוב מספיק. זה לא עניין של מה בכך בביצה קטנה, צפופה ורווית אינטרסים כמו שוק האודיו בארץ.
מה שכן, הייתי שמח שבכל סקירה תהייה יותר התייחסות להשוואה מול מכשירים אחרים, בסביבת המחיר או לאו דווקא. דווקא בסקירה הזו הייתה התייחסות מעניינת. כדאי לסגל את זה לכל הסקירות.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
קודם כל,
מאוד נהניתי לקרוא את הסקירה, גם בגלל הייחוס למוצרים אחרים.
שנית, נראה שרצית לצאת פוליטיקלי קורקט בנוגע ל Ear 834p, בסקירה כתבת שאתה משווה את הפונו הזה לטובים שהיו אצלך, כלומר איינשטיין, ASR וה Ear 88 ואח"כ בסיכום, כתבת שהוא פחות או יותר ברמה של ה Ear ואולי קצת פחות (בגלל שכתבת שהוא קנייה משתלמת עד 6000 וגם שה ear עושה כמה דברים בכל זאת טוב יותר).

אם מנסים לקרוא בין השורות, הסקירה הזו קצת מבלבלת, אבל ניתן להבין שאהבת את הפונו הזה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אם מנסים לקרוא בין השורות, הסקירה הזו קצת מבלבלת, אבל ניתן להבין שאהבת את הפונו הזה.
גם אני קיבלתי את ההרגשה הזאת. זה קצת מבלבל. אבל מצד שני, כנראה שאין שורה תחתונה דפיניטיבית. אין טובים ורעים, שחור ולבן. יש מכשיר טוב, עם סייגים קטנים לכאן או לכאן.

מתנוש, לא הבנתי את הפואנטה.
מדוע חשוב לך איזה קטעים מנוגנים במבחן שכתב כלשהו עושה?
מה שחשוב זה לקרוא כיצד הוא התרשם מהמכשיר, בז'אנרים שונים.
בדיוק! בגלל זה אני לא מבין הקלטות בודדות. אם אתה רוצה לטייל באוסטריה, או במרוקו, ומחפש סקירה על החוויה הכללית במדינה, יעניין אותך פחות החומוסיה של יוסוף או השטרודל של הנס. יעניין אותך יותר מה המכנה המשותף לכל החוויות.
לא משנה, טוחנים מים.

העובדה שכתב בוחר לסקור מכשיר בכמה ז'אנרים ומעדכן אותנו בכל סקירה באיזה ז'אנר המכשיר הצטיין יותר או פחות, מסייעת לכל אחד לגבש לעצמו דעה האם המכשיר הזה שווה מבחינתו בדיקה, או לא.
ז'אנרים בהחלט. כל אחד מאיתנו, ככל הנראה, אוהב משהו אחד לפחות בכל ז'אנר. אחרת לא היינו קונים מערכות בעשרות אלפים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הפונו בידנו

הפוני נחת אצלי

DSC_2547.jpg

תמונות מצורפות

• DSC_2547.jpg
    DSC_2547.jpg
    KB 122.3 · צפיות: 454

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור