עצלנות מול אודיופיליה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בפעם הראשונה הרווחתי לא מעט מתופעת העצלנות מול אודיופיליה. זה קרה בתחילת שנות ה 80 כשלא מעט מחברי עברו לנגני תקליטורים ומכרו בזול או אפילו מסרו במתנה אוספים שלמים של תקליטים. זו הייתה תקופת דור הזהב של אוהבי תקליטים. חובבי מוסיקה אהבו את הדיסקים הקטנים והמבריקים, את חוסר הרחשים בזמן ההאזנה, את ביטול הצורך לקום ולהפוך את הדיסק בזמן השמעתו כמו גם העובדה שאפשר לדלג בקלות מקטע לקטע קדימה ואחורה והכל בלחיצת שלט, בלי לזוז מהכורסה. עצלנות. אבל עד שנות ה 2000, כל מי שאוזניהם לא הסתנוורו ממה שעיניהם ראו ידעו היטב שהתקליט עולה באיכותו על התקליטור או יותר מכך, התקליטור הוא הסמרטוט איתו התקליט שוטף את הרצפה.

מאז זרמו הרבה מים בירדן (אם נתעלם מחמש השנים האחרונות של בצורת) ורמת התקליטורים ונגני התקליטורים עלתה פלאות. היום אין לי בעייה להפיק הנאה גדולה מדיסקים רבים, הנאה שלא נופלת מזו המופקת מהאזנה לתקליט. נכנס בנוסף השחקן החדש, הסטרימר. אני משתמש בשאיומי מיו שעולה גרושים ובטידאל. אני יושב מול המערכת ומעלה קטעים ישנים שאני מתגעגע אליהם ואין לי אותם, אני מאזין לקטעים מעניינים שאין לי אותם, ואני, אבוי לאוזניים שכך שומעות, מעלה תקליטים שיש לי אותם אבל קל יותר לשלוף אותם מול מסך הטלוויזיה. איך זה נשמע? הרבה יותר טוב מהדיסקים של שנות ה 80. האופי של המערכת לא משתנה, הצליל אותו הצליל. אני כנראה מוותר על כמה פרטים אבל לעומת זאת, אוי, החיים הטובים: אני לא צריך לקום מהספה לנגן התקליטורים כדי להוציא את הדיסק, להחזירו לאריזה, לפתוח אריזה חדשה ולהשחיל דיסק חדש לנגן ואז לחזור לספה וללחוץ על פליי. הכל נחסך. העצלנות משתלטת על חשבון האודיופיליה.

איך זה אצלכם?

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני משתמש ב-Spotify בחדר כושר ובנהיגה, שני אלה יחד אצלי מצטברים לכ-25 שעות האזנה בשבוע.
Spotify לומד את הטעם שלי, ואני נהנה מהמלצות, ולאחר מכן מאזין במערכת באיכות מצוינת

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני משתמש ב-Spotify בחדר כושר ובנהיגה, שני אלה יחד אצלי מצטברים לכ-25 שעות האזנה בשבוע.
Spotify לומד את הטעם שלי, ואני נהנה מהמלצות, ולאחר מכן מאזין במערכת באיכות מצוינת
אתה קונה דיסקים על פי המלצות של ספוטיפיי?

אריה

שי.א

חבר אתר
מעורבות
21
נקודות
8
אריה - ואיך אתה מחבר את השיואמי למערכת שלך?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
דרך dac של תדי.

אריה

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אריה ,אם אתה מדבר על עצלנות אז אתה צודק.גם אני פותח יוטיוב שם שעתיים בלדות בלוז ומפסוט עד השמיים.
אבל כשעובר באמת להתחבר למה ששומע מפעיל המע.
וכמו היום כך בשנות ה80.מרבית האוכלוסיה החזיקה מחרשות קרי פט bsr ודומיהם.אז אין ספק שהקטן המבריק ללא הפיצפוצים היה עדיף בהרבה.אבל אדיופילים בוגרים מעולם לא מסרו תקליטים למעט חלקי % בודדים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אתה קונה דיסקים על פי המלצות של ספוטיפיי?

אריה

הוא משמיע לי מוזיקה, ואם אהבתי - אני מסמן ב-favorites

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אני מכור ל- Roon - תוכנה אדירה!
במיוחד אם יודעים להשתמש בה כמו שצריך ומחברים רנדרר או סטרימר טופ אוף דה ליין

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אוהב דיסקים, אוהב תקליטים ואוהב את את ההזרמה שטידל מאפשר לי.
לא חושב שיש עליונות לאחת הצורות, בכול צורה ניתן למצוא מצויין, טוב ורע.

הנוחות - טידל, גם כאן אין ארוחות חינם, סטרימר ודאק טובים מביאים לתוצאות מעולות.
דיסקים - יש לי אוסף לא קטן, לפעמים נחמד לקחת דיסק ללחוץ PLAY ולשמוע אלבום שלם - אין ייתרונות לעומת הצורה הקודמת, גם כאן ניתן למצוא איכות פנומנילית.
תקליטים - כשיש זמן, אינטימיות ורצון, למרות אוסף יחסית מצומצם של כ 100 תקליטים אני מוצא את עצמי בחודשים האחרונים מאזין לפחות ל 2 - 3 תקליטים ביום. לשמחתי הרבה הסטאפ האנלוגי שלי אינו נוטה להשמיע פיצפוצים, דבר שגורם לי להעריך את האופציה הזו יותר ויותר, בטח לעומת המחרשה שהיתה בביתנו עד תחילת שנות השמונים אז הוחלפה אחר כבוד בדיסק.

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
טידל לא נותנים את האיכות הטובה ביותר דרך סטרימר אלה אך ורק דרך מחשב שזה ממש מוריד את הנוחות אבל משפר מאוד את איכות ההאזנה. Roon אחלה תכנה שעובדת מצויין יחד עם טידל ולגמרי משדרגת את חווית ההאזנה. אבל בזמן האחרון התחלתי לרכוש מוזיקה היי רז בhdtracks. את המוזיקה אני מעביר לשרת nas והדאק/סטרימר שלי מפענח ישר ממנו. חייב להודות שמבחינת איכות זה עשה מהפך! פירוט, במה, גוון, אוויר, נפח, יש הקלטות שאני לא מאמין ששמעתי דרך טידל ונהניתי...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
טידל לא נותנים את האיכות הטובה ביותר דרך סטרימר אלה אך ורק דרך מחשב שזה ממש מוריד את הנוחות אבל משפר מאוד את איכות ההאזנה. Roon אחלה תכנה שעובדת מצויין יחד עם טידל ולגמרי משדרגת את חווית ההאזנה. אבל בזמן האחרון התחלתי לרכוש מוזיקה היי רז בhdtracks. את המוזיקה אני מעביר לשרת nas והדאק/סטרימר שלי מפענח ישר ממנו. חייב להודות שמבחינת איכות זה עשה מהפך! פירוט, במה, גוון, אוויר, נפח, יש הקלטות שאני לא מאמין ששמעתי דרך טידל ונהניתי...

באיזה סטרימר אתה משתמש?
מסכים שקובץ HD מקומי/NAS אמור להשמע טוב יותר, בגדול זה מאוד תלוי הקלטה.

על ה NAS שלי הקלטות DSD ו HiRes, אני מתקשה להבדיל - אם בכלל, בין השמע של הקבצים המקומיים לאלו שהסטרימר מנגן מטידל.

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
היה לי TIDAL עד לא ממזמן, ואכן נהנתי מהשירות, אם כי הרבה פעמים לא היה ב TIDAL משהו שרציתי להאזין, חוצמזה שמתי לב שאני מאזין לזמרים/להקות שאני אוהב שוב ושוב,
ולכן כמעט תמיד לבסוף אני קונה את ה CD או התקליט,אבל תמיד מחפש לקנות קודם את ה MASTER (היי רז בhdtracks) ....
מכיוון שיש לי אוסף די מכובד של CD שעשיתי להם המרה ל FLAC ותקליטים שעשיתי לחלקם המרה ל WAV ב 192 קילו לא עלינו :)
הגעתי למסקנה שעדיף לי להמשיך ולרכוש CD's או תקליטים ובעיקר היי רז מאשר להמשיך לשלם ל TIDAL ובכך בעצם להגדיל את האוסף שברשותי ...
בשורה התחתונה, כל האוסף מתנגן לי על All in ONE אמיתי הכולל דיסק ענק (בגיבוי NAS שגם מחובר לסטרימר) , אכן עצלנות בהאזנה, אבל הרבה עבודות המרה לפני זה :)

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
באיזה סטרימר אתה משתמש?
מסכים שקובץ HD מקומי/NAS אמור להשמע טוב יותר, בגדול זה מאוד תלוי הקלטה.

על ה NAS שלי הקלטות DSD ו HiRes, אני מתקשה להבדיל - אם בכלל, בין השמע של הקבצים המקומיים לאלו שהסטרימר מנגן מטידל.
אני משתמש במק מיני

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני "אספתי" היי-רז במשך כ-20 שנה, עוד מימי DVD-A, וזה באמת נתן יתרון. אבל מאז שאני 4 (?) שנים עם מטרונום, זה לא עושה כזה הבדל מהותי. אני עדיין "אוסף" היי-רז למינהם, אבל אם אני שומע הבדל - זה בעיקר בגלל איכות ההקלטה ולא בהיותה 24-ביט או DSD או מה שזה לא יהיה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני "אספתי" היי-רז במשך כ-20 שנה, עוד מימי DVD-A, וזה באמת נתן יתרון. אבל מאז שאני 4 (?) שנים עם מטרונום, זה לא עושה כזה הבדל מהותי. אני עדיין "אוסף" היי-רז למינהם, אבל אם אני שומע הבדל - זה בעיקר בגלל איכות ההקלטה ולא בהיותה 24-ביט או DSD או מה שזה לא יהיה

מסכים עם דבריך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני משתמש במק מיני

למול איזה דאק וסטרימר השוות השוות את המק?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
התחלתי עם נגן דיסקים, עברתי לdac ומשם לאנלוג, מצטער שלא הגעתי לסוף מההתחלה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני עדיין "אוסף" היי-רז למינהם, אבל אם אני שומע הבדל - זה בעיקר בגלל איכות ההקלטה ולא בהיותה 24-ביט או DSD או מה שזה לא יהיה

:בעד: היה דיון כאן לפני מס' ימים על החשיבות של איכות ההקלטה ואכן אם ההקלטה היא מצויינת ב- 44.1/16 התוספת של HiRes היא שולית.

ברוב הרמקולים בעולם מותקן טוויטר ממשי (יענו Soft Dome ) הם מתחילים להנחית ב- 17-18 KHz (רובם) .....למעט מאוד אודיופילים יש רמקולים שמעבירים עד 40-50 KHz כך שבפועל ה- Hi Res לא ממוצה ע"י מרבית האודיופילים.

זאת לפני שבכלל נכנסנו לשאלה אם האוזן האנושית שומעת (או חשה ) תדרים מעל 20 KHz

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור