עזרה ברכישת מצלמה חדשה

omer szy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
אני בשיטוטים ארוכים באינטרנט כבר כמה ימים, וההתלבטות העיקרית שלי היא-

קנון EOS 70D או ניקון D7100
מצאתי את שתיהן ביד 2, מצב כמו חדש וסביב ה2000 שח. עד עכשיו הקנון יותר משכה אותי, אבל כשחיפשתי עדשות מצאתי הרבה יותר של ניקון במחירים שפויים לעומת קנון. האם לניקון יש באמת יותר מגוון?
ואולי בכלל את הD60? אשמח להמלצות...

מבחינת עדשות חשבתי על (קיבלתי המלצה ממישהו לגבי אורכי המוקד)
Sigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM נראית לי מעולה ויש לה ביקורות ממש טובות.
ואני מחפשת אחת נוספת, באורך מוקד של 55-200 - אצל קנון מצאתי רק במחיר של 1000+, לעומת כמה של ניקון שהיו זולות יותר.
Tamron AF55-200mm F/4-5.6 Di II LD Macro היחידה שמצאתי לא של ניקון במחיר סביר, אבל אין חוות דעת בכלל. (לא ברור לי אם היא מאקרו או טלפוטו כמו שכתוב במפרט..) כדאי להשקיע באחת של קנון במחיר יותר גבוה?
ואולי עדיף דווקא להשקיע יותר כסף בעדשה השנייה (55-200) ולא בראשונה (17-50)?

המצלמה הנוכחית שלי היא סוני מדגם ישן, למדתי איתה את הבסיס ועכשיו אני רוצה משהו מתקדם יותר.
אני מצלמת בעיקר את המשפחה, בטיולים וכו, וגם קצת נוף (בטיולים לחול למשל).

אשמח להמלצות ודעות,
תודה רבה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לקנון וניקון מגוון עדשות רחב שבדרך כלל מאוד דומה, בדרך כלל עדשות ניקון קצת יותר יקרות - כך קשה לי להבין למה לא מצאת עדשת של קנון, איפה חיפשת? מדובר על עדשות יד שנייה?

הניקון D7100 לדעתי קצת יותר גובהה מה 70D ויש להשוות אותה אולי ל 7D למרות שה 7D קצת יותר גדולה וחזקה פיזית, אבל בהקשר של יכולות הן מאוד דומות. זה לא אומר שה 70D לא מצלמה מוצלחת, נהפוך היא מצלמה הנדרת למי שלא צריך גוף יותר גדול וקשיח יותר.

הסגמא היא עדשה מוצלחת ומומלצת , כמו כן גם טמרון 17-50 F2.8 - רק יש להקפיד לרכוש אחת שמתאימה לקנון או ניקון בהתאם למצלמה שאתה בוחר (היות ועדשה עבור ניקון תתאים רק לניקון ולהפך).

בקשר לעדשה נוספת - אני הייתי ממתין אחרי רכישה ורואה מה חסר לי ואיזה עדשה תתאים לי ולא הייתי רץ לרכוש עדשה נוספת בשלב ראשון - בכול אופן עדשות 55-200 בדרך כלל נחשבות עדשות פשוטות והייתי ממליץ לבדוק עדשות כמו 70-300 או אפילו 70-200 שהן אפילו עוד יותר טובות - יותר טובות זה אומר בדרך כלל גם יותר יקרות :)

אני לא יודע מה את הולכת לצלם אבל ברוב המקרים אי אפשר לוותר על עדשה עם התחום הרחב ואפשר לחיות ללא עדשת זום גדול - לי אין כעת כלל עדשת זום גדול , אבל זה אני - כך שברור שהייתי ממליץ כל 17-55 ולא על 55-200 (שכאמור לא ממש באותה רמה של ה 17-50).

לאחר שאמרתי כל זאת האם בכלל את מוכנה לשקול מצלמות ללא מראה - ובכלל מה התקציב שלך?
האם מצלמה כמו סוני A7 יד שנייה יכולה לבוא בחשבון?

נערך לאחרונה ב:

omer szy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כל תודה רבה,
התקציב שלי בגדול הוא עד 5000, למצלמה ועדשה.
חיפשתי עדשות בעיקר בזאפ, של ניקון היו יותר זולות משמעותית והיה יותר מגוון. (דווקא עדשות חשבתי לא לקנות ביד 2)
אני לא מכירה את הסוני, ולא יודעת מה ההבדלים, מה שאומר שאני מוכנה לבדוק את העיניין :)
אתה יכול להסביר על מצלמות ללא מראה? קראתי באינטרנט הסברים אבל לא בטוחה שהבנתי עד הסוף..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הסוני A7 עם עדשה עולה כחדשה כ 7800 ש"ח וזו מצלמה עם חיישן FF מקביל קנון 6D או ניקון D610

אז זה לא בתקציב - זאפ זו לא דוגמה לכלום בהקשר של זמינות בשוק, לקנון וניקון מבחר עדשות גבול בטווח מחירים מאוד דומה, אשמח לראות קישורים לעדשות עם הפרש לטובות ניקון - אולי זה נכון ואולי לא אשמח לתת לך הסבר לדוגמה.

כעיקרון מצלמות ללא מראה הן מצלמול ללא עינית אופטית ולכן אין להם מראה שמעלה את האור לעיניית - חובר במנגנון הזה מפשט את המצלמה וגם מקטין אותה פיזית. עדיין יש יכולת להחליף עדשות ולהוסיף ציוד נוסף כמו לכל DSLR. הנקודה שעבור שרוב המצלמות האלו עדשות נוספות פרט לקיט זה סיפור קצת יקר יותר מאשר עדשות לקנון או ניקון. כך שבמקרה שלך עם המשקל הוא לא בעיה הייתי נשאר עם ה DSLR

עדשות הן בעלות מנגנון די אמין, בדרך כלל יש להם רק פוקוס ולפעמים גם מיצב עם עדשה לא מקבלת מכה הן יכולות לעבוד הרבה מאוד שניים - כך שיד שנייה זו אופציה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור