עזרה בקניית טלויזיה חדשה- מספר שאלות ממוקדות

doronma

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
בוקר טוב לכם,
לאחרונה זכיתי בעקבות משחק כדורגל בגבס חדש על הקרסול, ובתזמון מדהים הלכה לעולמה ה-Toshiba הישנה שלי, למרות שהפצרתי בה להמתין מספר חודשים עד הבונוס השנתי...
קצת פרטים על עצמי: מרחק הצפייה הוא 2.5-3 מטר, רב הצפייה תהיה בשידורי טלויזיה רגילה (לפחות בעתיד הקרוב עד שיס ירדו מהעץ עם המחירים שלהם), וסרטי DVD HD, תקציב- 10000 שח, מחובר למערכת קולנוע ביתית (אז אז ה-sound אני אקבל משם ולא מהטלויזיה) .
מספר שאלות לי אליכם, ברשתוכם:
1) בגלל המרחק הזה והשימוש שלי, האם שווה לי ללכת על Plasma או מכשירי LCD, ואם LCD האם לא מספיק Ready, ואם כן, האם זה גם נכון במחשבה קדימה של עד 4 שנים?
שאלה ארוכה, אבל הכרחית....
2) האם האדם הפשוט, יבחין בבדלים שבין זמן תגובה של 8 לבין זה של 6, וכמה זה קריטי כאשר אנו צופים בתכנים שלעיל?
3) ניגודיות: אמנם המליצו לנו לחשוב על מספרים כמו 1:10000 וצפונה, אך מגלישה פשוטה ב-ZAP, רוב המכשירים שאני מוצא שם, המסה הקריטית, נעים בין 1000 ל-3500, עד כמה זה קריטי להצפין למספרים הגבוהים?
תודות מראש, ממני, המגובס,
דורון

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלום,

במרחק שלך, ניתן לבדוק מסכים בגודל 37" או 42" (תלוי גם בטעם האישי שלך).
1) בתקציב הזה, פלזמה תוכל להציג שידורי טלוויזיה באיכות טובה יותר.
2) אין כיום תקן אחיד שמחייב את היצרנים למדוד זמן תגובה בצורה זהה, לכן המספרים לבדם לא אומרים כלום. שני מסכים עם זמן תגובה זהה יכולים להציג ביצועים שונים בפועל.
בכל מקרה, רוב המסכים כיום (ובמיוחד בתקציב הזה) מציגים זמני תגובה שלא מהווים בעיה.
3) גם כאן, המספרים לא תמיד מראים את התמונה האמיתית 1000-2000 יכול להיות נתון של ניגודיות טבעית, 1:10,000 זו כבר ניגודיות דינמית. צריך להשוות דינמית מול דינמית.

doronma

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה על ההכוונה.
אכן, יש לי לבטים מצד הפלזמה בין Panasonic TH-42PH9 (דעתך עליה?) לבין מספר דגמים של מסכי LCD.
ענית לי על רוב השאלות כבר קודם, אז אני אטריד רק בשאלה אחרונה ברשותך-
אם כבר הולכים לכיוון של LCD HD, קשה לי להחליט האם שווה להשקיע את התוספת עבור HDF, בגלל שקשה לי אישית, לראות האם בעוד 3 שנים מהיום השוק הנ"ל יראה אחרת, האם HDF יהיה משהו סטנדרטי, כזה שכל ההתקנים ידעו לנצל את יכולתיו?
להערכתך, כמובן?
תודה רבה ליאור !
דורון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה Panasonic TH-42PH9 כאשר כבר יש בשוק את ה PH10?
היות ורוב התכנים שאתה רואה הם טלויזה רגילה לדעתי זה נראה יותר טוב בפלזמה.
בקשר ל FULL HD- כל עוד אתה צופה בשידור רגיל (ולדעתי כאלו יהיו בשנים הקרובות רוב השידורים) ההמרה משידור רגיל ל FULL HD זה כאילו זום לתמונה פי 5 מהרזולציה שלה ומצריך מעבד תמונה מאוד טוב.
המרה ל HD READY היא פחות קשה ובדרך כלל יראו בה יותר טוב שידורי טלויזה רגילה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
גם HD READY יתן לך תמונה מהנה לשנים הקרובות.
ההבדל הגדול הוא בין מסך שאינו תומך HD לבין מסך HD.
בין HD READY ל- FHD ההבדל קטן יותר ולא תמיד נראה לעין בגודל 42" ממרחק 3 מטרים ויותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור