עזרה בנושא חדר האזנה

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
היי לכולם

אני מתכנן לעבור לדירה שבה יש מרתף בעל חלל של 26מר 6.15x4.35 כמו בשרטוט המצורף
גובה 2.8מ וכמובן קירות בטון.
אשמח לקבל טיפים איך להתמודד אקוסטית וחשמלית מבעוד מועד לדוגמה: קו מתח ייעודי? תקרה אקוסטית?
פרקט? שטיחים?טיח מיוחד? מה לגבי כיוון האזנה כלומר הרמקולים באורך או ברוחב? אינטרנט?
אם יש לכם תובנות אשמח לשמוע.

music.jpg

תמונות מצורפות

• music.jpg
    music.jpg
    KB 109.4 · צפיות: 408

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לפני הכל... איזה קירות אלו?

אם זה קיר בטון כמו בממ"ד הייתי מוותר על החלום. הגלים חוזרים ב100% וזה לא פחות מסיוט אקוסטי.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
אלו קירות בטון,נכון שמאתגר אבל יש המון
חברים ששומעים בממדים,גם אני והבעיה לא כזאת גדולה.
2 יבואנים לפחות שביקרתי נמצאים בחללים עם קירות בטון.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83

אם זה קיר בטון כמו בממ"ד הייתי מוותר על החלום. הגלים חוזרים ב100% וזה לא פחות מסיוט אקוסטי.

שטויות

אלו קירות בטון,נכון שמאתגר אבל יש המון
חברים ששומעים בממדים,גם אני והבעיה לא כזאת גדולה.
2 יבואנים לפחות שביקרתי נמצאים בחללים עם קירות בטון.

לא מאתגר ואין בעיה יותר מקיר לבנים..
שים את הרמקולים על הקיר "הארוך", תתרחק מהפינה ותתרחק כמטר מהקיר האחורי..
מנסיוני, שטיח גדול (ויפה) על פרקט עץ אמיתי זה סבבה.

נ.ב. איפה הבית ??

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
מרתף עם קירות בטון לעולם יהיה מאתגר יותר מחלל רגיל מבחינה אקוסטית.
האנרגיה מוחזרת מקירות הבטון ואין לה לאיפה להשתחרר, כך שמעבר להחזרים יכול להווצר מצב של סאונד לוחץ ומעיק לאורך זמן.
מצד שני, אם תמלא את המרתף בחומרים סופגים, טיח אקוסטי וכו, הסאונד יכול להתייבש לגמרי.
אם זה בית שאתה הולך לגור בו הרבה זמן והמרתף ישמש כחדר האזנה שלך בעיקר, לדעתי אין מנוס אלא להתייעץ עם יועץ אקוסטיקה כבר בשלב תכנון התשתיות. יש היום המון פתרונות תשתיתיים שיכולים לסייע, הדבר החשוב הוא המינון הנכון, וזה אני חושב עניין למקצוענים.
אם הדירה בשכירות או לא לטווח ארוך אז הייתי מציע שפשוט תעבור לשם ותבדוק בעצמך לאט לאט מה עדיף, לאורך או לרוחב, שטיחים וילונות ספות ספריות וכמובן אביזרי אקוסטיקה יעודיים. כל פעם משהו אחד ולראות את ההשפעה.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
תענה כמו שצריך עם אסמכתאות כולל גרפים, ואל תענה כמו הליצנים מהגנון בפורום הכחול.

לא מאתגר ואין בעיה יותר מקיר לבנים..
שים את הרמקולים על הקיר "הארוך", תתרחק מהפינה ותתרחק כמטר מהקיר האחורי..
מנסיוני, שטיח גדול (ויפה) על פרקט עץ אמיתי זה סבבה.

נ.ב. איפה הבית ??
ואם זו התשובה שלך לפתרון אקוסטי בממ"ד, עם בטון מזוין והחזרים של 100% מהאנרגיה האקוסטית, תתקדם לשרשור הבא, כי מה שכתבת זה קשקוש מוחלט - לא רק פיזיקלית אלא גם מעשית.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

שאלה
אם שמים וילונות על הקירות או ציפוי דמוי שטיח בדומה לחדרי קולנוע , זה לא יפתור את בעיית ההחזרים?

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
שאלה
אם שמים וילונות על הקירות או ציפוי דמוי שטיח בדומה לחדרי קולנוע , זה לא יפתור את בעיית ההחזרים?
לא.

ממ"ד חייב ריסון אגרסיבי בתחום הנמוך, בין קירות מקבילים וקיצור משמעותי של זמן ההדהוד ותדרים עומדים, במיוחד בתדרי המיד.

זה לא משהו שאפשר לפתור עם וילון או שטיח.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
מרתף עם קירות בטון לעולם יהיה מאתגר יותר מחלל רגיל מבחינה אקוסטית.
האנרגיה מוחזרת מקירות הבטון ואין לה לאיפה להשתחרר, כך שמעבר להחזרים יכול להווצר מצב של סאונד לוחץ ומעיק לאורך זמן.
מצד שני, אם תמלא את המרתף בחומרים סופגים, טיח אקוסטי וכו, הסאונד יכול להתייבש לגמרי.
אם זה בית שאתה הולך לגור בו הרבה זמן והמרתף ישמש כחדר האזנה שלך בעיקר, לדעתי אין מנוס אלא להתייעץ עם יועץ אקוסטיקה כבר בשלב תכנון התשתיות. יש היום המון פתרונות תשתיתיים שיכולים לסייע, הדבר החשוב הוא המינון הנכון, וזה אני חושב עניין למקצוענים.
אם הדירה בשכירות או לא לטווח ארוך אז הייתי מציע שפשוט תעבור לשם ותבדוק בעצמך לאט לאט מה עדיף, לאורך או לרוחב, שטיחים וילונות ספות ספריות וכמובן אביזרי אקוסטיקה יעודיים. כל פעם משהו אחד ולראות את ההשפעה.

למה הכוונה פתרונות תשתיתיים?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תענה כמו שצריך עם אסמכתאות כולל גרפים, ואל תענה כמו הליצנים מהגנון בפורום הכחול.

ואם זו התשובה שלך לפתרון אקוסטי בממ"ד, עם בטון מזוין והחזרים של 100% מהאנרגיה האקוסטית, תתקדם לשרשור הבא, כי מה שכתבת זה קשקוש מוחלט - לא רק פיזיקלית אלא גם מעשית.
המערכת הכי טובה בארץ שוכנת במרתף ( של דורון כפרה עליו ) !
אבל נניח שאתה סבור אחרת , מה צורת הפניה הזו לאיתי ? חסר לנו בעיות חברתיות כאן לאור המצב ? האינך סבור שאולי כדאי למתן קצת את התגובה ?
מה קורה כאן חברים , אחרית הימים אם שניצל הידוע ב״ עדינותו ״ צריך לקרוא לכם לכבד איש את רעהו

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
איתי נשמה , לא להפגע ! יש מספיק דברים אמיתיים בחיים !(ורד)

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
המערכת הכי טובה בארץ שוכנת במרתף ( של דורון כפרה עליו ) !
אבל נניח שאתה סבור אחרת , מה צורת הפניה הזו לאיתי ? חסר לנו בעיות חברתיות כאן לאור המצב ? האינך סבור שאולי כדאי למתן קצת את התגובה ?
מה קורה כאן חברים , אחרית הימים אם שניצל הידוע ב״ עדינותו ״ צריך לקרוא לכם לכבד איש את רעהו
תגיד, למה הוא צריך לכתוב "שטויות" על דעתי (ועוד להדגיש את זה)? אפשר לפנות בצורה מכבדת ולחלוק על דעתי.

לגבי דורון, כפרה עליו, אני בטוח שהמערכת שלו הכי שווה בארץ.

העניין שהוא השקיע שם הרבה יותר משטיח.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
תגיד, למה הוא צריך לכתוב "שטויות" על דעתי (ועוד להדגיש את זה)? אפשר לפנות בצורה מכבדת ולחלוק על דעתי.

לגבי דורון, כפרה עליו, אני בטוח שהמערכת שלו הכי שווה בארץ.

העניין שהוא השקיע שם הרבה יותר משטיח.
אתה צודק. גם לי זה מאוד צרם.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
היי לכולם

אני מתכנן לעבור לדירה שבה יש מרתף בעל חלל של 26מר 6.15x4.35 כמו בשרטוט המצורף
גובה 2.8מ וכמובן קירות בטון.
אשמח לקבל טיפים איך להתמודד אקוסטית וחשמלית מבעוד מועד לדוגמה: קו מתח ייעודי? תקרה אקוסטית?
פרקט? שטיחים?טיח מיוחד? מה לגבי כיוון האזנה כלומר הרמקולים באורך או ברוחב? אינטרנט?
אם יש לכם תובנות אשמח לשמוע.

צפה בקובץ המצורף 50517

לדעתי אתה עושה לעצמך נזק...תתייעץ עם אנשי מקצוע וחזקה עליהם שהם ידעו לתת מענה למצב החדר בפועל. עצות זה נחמד, אבל יכולות גם לבלבל ולהזיק ללא כוונת מכוון כמובן. אחלה חדר האזנה אגב, גם אני רוצה ;):כל-הכבוד:

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
לקחתי ברצינות את העצות והחלטתי לבטל את קניית הדירה. אנחנו נעבור במקום זה לפנטהאוז 6 חדרים ואמקם את חדר האזנה בחדר רגיל גדול.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לקחתי ברצינות את העצות והחלטתי לבטל את קניית הדירה. אנחנו נעבור במקום זה לפנטהאוז 6 חדרים ואמקם את חדר האזנה בחדר רגיל גדול.
אלוהים.
וכבר חשבתי שראיתי את הכל.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
אלוהים.
וכבר חשבתי שראיתי את הכל.

אני סתם מתבדח כמובן
החדר הוא נתון ועם זה צריך להסתדר
עדיף מלשים מערכת בסלון ולשמוע כל הזמן
תנמיך תנמיך
מה גם שאפשר לשמוע בלילה ולהזמין חברים.
במקסימום נסבול קצת מבסים

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אני סתם מתבדח כמובן
החדר הוא נתון ועם זה צריך להסתדר
עדיף מלשים מערכת בסלון ולשמוע כל הזמן
תנמיך תנמיך
מה גם שאפשר לשמוע בלילה ולהזמין חברים.
במקסימום נסבול קצת מבסים
ניב,
יש לך חלון הזדמנויות קצר.
תעשה מה שצריך ואל תתקמצן עכשיו.
זה יעלה לך פי שבע בעתיד...
תתיעץ עם מקצוען.
בהצלחה

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
תודה דוד
אשמח לפרטים של מקצוענים כאלה לייעוץ

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור