עזרה בחיבור מחשב לרסיבר

משה הקיפוד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
אהלן , קניתי לוח אם תומך SPDIF אבל אין לי חיבור פיזי מאחורי המחשב לחבר את המחשב לרסיבר, לא אופטי ולא השני...

מה הפתרון לבעיה הנ"ל? אני רוצה לנצל את ההיתרון שיש לי בלוח אם ולהפיק צליל איכותי.

michatzu

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
איזה דגם הלוח אם?
אם אכן אין ממנו יציאה אופטית או קואקסיאלית, יש באמזון ממירים מ-usb ל-hdmi שיפתרו עבורך את הבעיה.
לדעתי אין הבדל גדול בין חיבור spdif על פני usb במקרה שאתה מתאר, ואם כבר הוא לטובת האחרון.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
מוזר מאוד. אולי המארז לא מתאים ללוח ומסתיר אותו?
מה הדגם של לוח האם?

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
פעם ראיתי שיש יציאת אוזניות שיודעת לשמש כ SPDIF
תבדוק

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
ללא הדגם המדוייק של לוח האם אין הרבה מה לאמר. בכל מיקרה תחפש בגוגל עם המודל המדויק ו-spdif ותראה מה אתה מקבל.
אין לך כניסת usb במגבר?

משה הקיפוד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
תודה על התגובות. הדגם הוא B760M DS3H DDR4 של GIGABYTE
לכתחילה בדקתי וידעתי שאין חיבור יעודי מאחור. אני בכלל לא מבין מה ההיתרון שזה תומך מצד אחד בspdif ומצד שני אין חיבור יעודי.

הקטע שאני מודע לזה שיש אופציות אחרות בכדי להעביר את הסאונד לרסיבר , העניין הוא שאני רוצה לנצל את ההיתרון שיש בלוח אם בגלל התמיכה בSPDIF. לא ממש הבנתי את הרעיונות שהציעו כאן.

יש לי חיבורים פנויים של HDMI מאחור, יש איזה מפצל/מתאם שיכול לפתור את הבעיה? ברסיבר עצמו יש כניסות לאופטי וגם קואקסיאלי.
אם יש איזה פתרון אשמח לשם של משהו כזה שאני יכול לרכוש בארץ..

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
לפי מה שאני מבין, אפשר אולי להשתמש בכבל כמו זה-

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה על התגובות. הדגם הוא B760M DS3H DDR4 של GIGABYTE
לכתחילה בדקתי וידעתי שאין חיבור יעודי מאחור. אני בכלל לא מבין מה ההיתרון שזה תומך מצד אחד בspdif ומצד שני אין חיבור יעודי.

הקטע שאני מודע לזה שיש אופציות אחרות בכדי להעביר את הסאונד לרסיבר , העניין הוא שאני רוצה לנצל את ההיתרון שיש בלוח אם בגלל התמיכה בSPDIF. לא ממש הבנתי את הרעיונות שהציעו כאן.

יש לי חיבורים פנויים של HDMI מאחור, יש איזה מפצל/מתאם שיכול לפתור את הבעיה? ברסיבר עצמו יש כניסות לאופטי וגם קואקסיאלי.
אם יש איזה פתרון אשמח לשם של משהו כזה שאני יכול לרכוש בארץ..

אתה צריך כזה

Optical Out Back Plate Cable Bracket, OutPlate Cable Bracket SPDIF Optical Electrical Components for ASUS/GIGABYTE/MSI Motherboard https://a.co/d/8sRC0cA

משה הקיפוד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
אתה צריך כזה

Optical Out Back Plate Cable Bracket, OutPlate Cable Bracket SPDIF Optical Electrical Components for ASUS/GIGABYTE/MSI Motherboard https://a.co/d/8sRC0cA
תודה רבה. האם זה מסובך לחבר דבר כזה? יש איפשהו מדריך?
בכלל, אם אני פונה לחנות מחשבים כמו אייבורי לדוגמא הם יכולים להתקין לי דבר כזה במקום להסתבך עם זה לבד?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה רבה. האם זה מסובך לחבר דבר כזה? יש איפשהו מדריך?
בכלל, אם אני פונה לחנות מחשבים כמו אייבורי לדוגמא הם יכולים להתקין לי דבר כזה במקום להסתבך עם זה לבד?

זה כמה דקות עבודה, אבל לא יודע אם יש להם את הכבל בארץ.

משה הקיפוד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
זה כמה דקות עבודה, אבל לא יודע אם יש להם את הכבל בארץ.
אז זה בעצם תושבת שמתחברת בקלות ליציאה של SPDIF בלוח אם?
אז אני פשוט צריך למצוא איזה מדריך וידאו לחיבור תושבות כאלה ולהבין לאן לחבר... ככה אני מבין את זה.

מוזר לי שמעבדה בארץ לא יכולה לעשות לי חיבור כזה ..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אז זה בעצם תושבת שמתחברת בקלות ליציאה של SPDIF בלוח אם?
אז אני פשוט צריך למצוא איזה מדריך וידאו לחיבור תושבות כאלה ולהבין לאן לחבר... ככה אני מבין את זה.

מוזר לי שמעבדה בארץ לא יכולה לעשות לי חיבור כזה ..

מעבדות בארץ לא אוהבים להתעסק עם ציוד לא שלהם ואין להם מבחר חלפים, אבל אתה יכול לנסות.
אפשר לעשות את זה לבד, זה מאוד פשוט, תזמין את החלק מאמזון

משה הקיפוד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
מעבדות בארץ לא אוהבים להתעסק עם ציוד לא שלהם ואין להם מבחר חלפים, אבל אתה יכול לנסות.
אפשר לעשות את זה לבד, זה מאוד פשוט, תזמין את החלק מאמזון
תודה רבה

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
על איזה רסיבר מדובר?

אם קיים בריסבר חיבור HDMI, תחבר אליו.

משה הקיפוד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
על איזה רסיבר מדובר?

אם קיים בריסבר חיבור HDMI, תחבר אליו.
יש רק אופטי אבל אני אקנה מה שכתב מיכאל . אני הבנתי מה לחבר ולאן עשיתי לעצמי בדיקה רצינית במחשב מבפנים , קראתי קצת מדריכים .

רק אם מישהו כבר חיבר ויכול להגיד לי , בלוח אם- איפה שאני צריך לחבר את הפלטה הזו של האופטי, יש שלושה צ'יפים כאלה קטנים , אחד זה SPDIF השני זה 5VDUAL והשלישי -GND.

אני צריך לחבר את כל השלושה?
אני מצרף תמונה שתבינו למה אני מתכוון, אבל אולי כבר הבנתם.

תמונות מצורפות

• SPDIF.png
    SPDIF.png
    KB 158.3 · צפיות: 43

משה הקיפוד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
אגב , אני צריך להגדיר לאחר מכן את המחשב בצורה מסוימת? אם כן , אז מה אני צריך לעשות בדיוק?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כן, לדעתי צריך לחבר הכל, אבל ברור כי עם התאמה
תמצא מדריכים ואם אתה פוחד לעשות לבד אז תמצא חבר שקצת מבין..
אל תרוץ לחבר לפני שאתה מבין מה הולך למה

לגבי ההגדרות, לדעתי לא צריך לעשות כלום, זה אמור לעבוד ישר

משה הקיפוד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
כן, לדעתי צריך לחבר הכל, אבל ברור כי עם התאמה
תמצא מדריכים ואם אתה פוחד לעשות לבד אז תמצא חבר שקצת מבין..
אל תרוץ לחבר לפני שאתה מבין מה הולך למה

לגבי ההגדרות, לדעתי לא צריך לעשות כלום, זה אמור לעבוד ישר

רכשתי את המוצר הזה , ואני מנסה לחבר את הפינים אליו ופשוט לא מצליח .. זה לא נכנס.
האם צריך לעשות משהו מיוחד? בתחילה חשבתי שאולי יש כמו חלק זעיר שאני צריך ללחוץ עליו בכדי שזה ידחף פנימה, נראה לי יש כזה אבל אני לא מצליח להבין אם אני מדמיין את זה או שהוא קיים. בכל אופן כל הניסיונות בינתיים עלו בתוהו, לכאורה זה אמור להיות מאוד פשוט..

עריכה: לאחר מליארד נסיונות , כשאני מנסה להכניס את זה בצורה של יאוש טוטאלי בלי כוונה שזה בכלל יכנס כי הרי ניסיתי מכל כיוון אפשרי, איכשהו פתאום זה נדחף.. ומפה לשם חיברתי את כל השלושה.. זה לא ממש היה קל כי הם צפופים אבל זו כבר היתה בעיה קלה מאוד.

נ.ב חיברתי עכשיו גם ללוח אם בהתאמה.
חבל שלא רכשתי גם כבל אופטי על הדרך, אצטרך להמתין בסבלנות :)

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור