עזרה בבחירת רמקולים + רסיבר לחדר

• פותח הנושא SunX
  • פורסם בתאריך

SunX

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מתעניין ברכישת מערכת קולנוע ביתית לחדר, הדוגל של החדר הוא 2.6*3.5
מאוד חשוב לי שיהיו רמקולים שיהיהו מעולה לסרטים, ולכן חשוב לי 5 רמקולים, 5 רמקולים גדולים זאת בעיה להכניס לחדר אז חשבתי על רמקולים סטייליטים.

ראיתי בחנות שהייתה את
Mordaunt Short Premiere system
הבנתי שזאת מערכת מעולה. למרות שלא היה לי זמן לשמוע אותה.
האם אתם ממליצים עליה?
איזה רסיבר כדאי לחבר אליה (אני די חסיד של DENON אבל גם התרשמתי לטובה מימהה RXV-461)?
יש לה באס טוב?
האם אני אהנה ממנה גם במוזיקה?, ובכלל, לאיזו מוזיקה היא מתאימה?
כמה לדעתכם יעלו לי הרמקולים +רסיבר - ב6000 אני יכול להשיג?

ושאלה אחרונה, האם בעתיד, עוד כמה שנים אני ארצה להחליף את שני הקידמיים באחוריים,
זה יהיה מתאים לעשות את זה? תהיה פרופרוציה מתאימה עם שני רצפתיים קדמיים, וסנטר ואחוריים סטייליטים?

קישור
http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=589084

אז כמו שאמרתי השימושים שלי יהיו צפייה בסרטי DVD-R מDVD,
וקבצי x264 720P מהמחשב (צריך לחבר SPDIF מהלוח אם אם או מכרטיס קול בשביל DD או DTS לפי מה שהבנתי)
וכמובן מוזיקה מכל הסוגים.

זה ממש חשוב לי, תודה לעוזרים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לחדר כזה עדיפים זוג רמקולים מדפיים, ואולי סאב בנוסף וזהו.
אין סיבה ביקום להכניס לכזה חדר מערכת סראונד.

SunX

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אווו אורי אני רואה שגם פה אתה שולט...

האמת שזה חדר די גדול, בגודל שרשמתי לא החשבתי ארון פנימי שהעומק שלו הוא עוד חצי מטר,
כל המטרה שלי היא לראות סרטים בDD וDTS כי סרטים זה דבר שממש חשוב לראות באיכות מקסימלית, ואני מעדיף את זה על שני רצפתיים,
וגם מבחינת אסטיקה אני לא רואה איפה אני מכניס בחדר שני רצפתיים, זה נראה לי בעייתי,
הנה תמונות:

תמונות מצורפות

• 1111.jpg
    1111.jpg
    KB 127.3 · צפיות: 566
  • 22.jpg
    22.jpg
    KB 118.7 · צפיות: 546
  • 333.jpg
    333.jpg
    KB 96.5 · צפיות: 396
  • 444.jpg
    444.jpg
    KB 127.4 · צפיות: 528
  • 555.jpg
    555.jpg
    KB 103.6 · צפיות: 412
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כאשר אתה רוכש רמקול מדפי אתה צריך לשים אותו על מעמד {סטנד} משלו, במילים אחרות הוא יתפוס מקום בדיוק כמו רצפתי.

נתחיל מכך שאם אתה הולך לתלות גם את הרמקול החדש בגובה שתלוי הרמקול הנוכחי שלך ההמלצה היחידה לי אלייך היא ללכת לקנה ובנה או שקם אלקטריק או וואלה שופ ולקנות רמקול זול, פשוט ולא משנה האיכות.

אם אתה הולך לשים אותו בגובה האוזניים אז יש הרבה מבחר.

במקרה של החדר שלך {ללא קשר לאסטתי} רמקול מדפי 2WAY תהיה בחירה נכונה.
בתקציב שלך שהוא בערך 3K לרמקולים המבחר מכובד {אני מדבר רק על קידמיים} למשל.

וורפידל אבלושן 3 יכול בהחלט להתאים , הוא חזק עם בס טוב וקל מאוד להניע אותו מחיר? בסביבות ה-2800 ש"ח.

SunX

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כמובן שהרמקולים לא יהיו כמו עכשיו, כמו שאתה רואה

כל הקירות ריקים ואני יכול למקם את הרמקולים איך שאני רוצה, וכמו שאמרת - משני צידי הטלווזיה זה יהיה מצויין מבחינתי, אני לא מוגבל משום בחינה.
אין מצב שאני אקנה רמקוליים מדפיים, אם כבר אז אני אזיז את השולחן לאמצע החדר ומשני הצדיים אמקם רמקולים ריצפתיים, זה יהיה מכוער, וכמו שאמרתי כרגע השיקול שלי הוא צפייה בסרטים בסראונד וכשאני רואה סרטים אני לא מוכן לוותר על זה, כמו שאני לא מוותר על צפייה בסרטים באיכות HD או מינימום DVD-R.

אתם אומרים שהחדר שלי לא מתאים לסט של 5 רמקולים סטלייטים מבחינת הגודל?
אם לא, אז לא, מה אני יכול לומר, סך הכל סרטים זה ההובי הכי גדול שלי...

Lazy Boy

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
סרטים זה הובי מצויין. אני יכול להגיד לך שרצפתיים בחדר קטן זה בעסה. יש לי שני רצפתיים b&w 305 בחדר "האזנה" שלי כלומר בממ"ד.. וזה לא הכי עובד. צריך להרחיק אותם מהקיר וכל מני דברים כאלה. כישלון. הצליל מאוד "אטום" יחסית למה שהם נתנו להורים שלי בסלון. חוצמזה אני חושב שלא הבנת את התשובות. או אולי אני לא הבנתי. לא אמרו לך שהחדר לא מתאים לסאטליטים, להיפך, הציעו לך רמקול יותר גדול, מדפי. הרמקול האחורי הרי הוא רק לאפקטים וכאלה, לא ממש למוסיקה או דיאלוג. אני הייתי שוקל ברצינות ללכת על פירמה פופולרית וידועה כאיכותית של רמקולים לקולנוע ביתי, למשל מישן או מוניטור אודיו, אני בטוח שיש עוד, לקחת 4 מדפים: 2 בינונים ו 2 קטנים + סנטר קטן + סאב קטן. ולתלות את כל הרמקולים עם זרועות. גם בתקציב וגם יראה סבבה. כשתעבור לבית גדול אינשאללה, תוסיף זוג רצפתים, ותשתמש בשתי "שאריות" שלך לחדר אחר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סרטים זה הובי מצויין. אני יכול להגיד לך שרצפתיים בחדר קטן זה בעסה. יש לי שני רצפתיים b&w 305 בחדר "האזנה" שלי כלומר בממ"ד.. וזה לא הכי עובד. צריך להרחיק אותם מהקיר וכל מני דברים כאלה. כישלון. הצליל מאוד "אטום" יחסית למה שהם נתנו להורים שלי בסלון. חוצמזה אני חושב שלא הבנת את התשובות. או אולי אני לא הבנתי. לא אמרו לך שהחדר לא מתאים לסאטליטים, להיפך, הציעו לך רמקול יותר גדול, מדפי. הרמקול האחורי הרי הוא רק לאפקטים וכאלה, לא ממש למוסיקה או דיאלוג. אני הייתי שוקל ברצינות ללכת על פירמה פופולרית וידועה כאיכותית של רמקולים לקולנוע ביתי, למשל מישן או מוניטור אודיו, אני בטוח שיש עוד, לקחת 4 מדפים: 2 בינונים ו 2 קטנים + סנטר קטן + סאב קטן. ולתלות את כל הרמקולים עם זרועות. גם בתקציב וגם יראה סבבה. כשתעבור לבית גדול אינשאללה, תוסיף זוג רצפתים, ותשתמש בשתי "שאריות" שלך לחדר אחר.

בדיוק.(Y)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

+2

בנוסף להשתדל שהרמקולים יהיו עם פורטים קדמיים מה שיעזור בכך שלא תהיה בעיה למקמם על הקיר ממש.

SunX

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה אורי יא מצחיק, אתה אמרת לי שאין לי מקום,

איך עכשיו אתה אומר שכן?

אני חושב על מה שאתם אומרים ואני באמת לא יודע מה לעשות...
אני לא רוצה ש4 מדפיים ועוד סאב וסנטר יכערו לי את החדר, למרות שמבחינה כלכלית אתם צודקים כי לטווח הארוך אני יכול להחליף את הקדמיים המדפיים בשני רצפתיים ואז יש לי סט מושלם, אבל בכל זאת אני מתלבט.

אני מודה לכם על כל העזרה, ואם אפשר המלצות למדפיים או סטלייטים 5-6 אלף שקל אז בכיף.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למה, מראש אמרתי " מדפיים". ואולי עוד סאב.

Lazy Boy

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
אני חושב על מה שאתם אומרים ואני באמת לא יודע מה לעשות...
אני לא רוצה ש4 מדפיים ועוד סאב וסנטר יכערו לי את החדר

אבוייה, ת'בלבלת קצת! פה זה לא פורום פנג שווי!! עצות עיצוב?? מה נסגר?? יאללה קבל עצה: בגילך, במצבך, מה שאתה צריך להשקיע בעיצוב של החדר זה תיקרה יפה. מעוטרת. עם כוכבים ונצנצים. ברור? או אם אתה ב"מחנה" האחר אז תשקיע בסט ציפיות לכריות. בניחוח הדרים ואולי אף בטעמים. מה שעושה לך את זה. ת'סט אפ של הסרטים, אתה צריך לעשות כמו שצריך. קודם שיראו טוב, אחרי זה שישמעו טוב, אחרי זה שתארח הרבה "מבקרות קולנוע", ובסוף בסוף בסוף: פנג שווי. קח את זה ממשהו שהיה נותן כליה לחזור לחיות שבוע במצבך...

bazil41

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
LAZY BOY - כל מילה בסלע !!

SunX

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה הכוונה: "2 בינונים ו 2 קטנים + סנטר קטן + סאב קטן"
2 בינוניים - בטח התכוונת מדפיים - איך אני אמקם אותם? משני צידי הטלוויזיה?
ו"2 קטנים" - האם התכווננת 2 אחוריים שהם סטיילטים או שהם 2 מדפיים בדיוק כמו הקדמיים?
(אותו דבר לגבי "סנטר קטן וסאב קטן"

Lazy Boy

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
לפי מה שידוע לי, לרוב החברות בתחום יש סידרות של רמקולים, כשבכל סידרה יש רמקולים בגדלים שונים: למשל שתי מידות של ריצפתיים, שתי מידות של מדפיים, שתי מידות של סנטרים וכו... ואכן, התכוונתי ל 4 מדפיים. כלומר אתה יכול לבחור שני מדפיים גדולים יחסית וסנטר קטן, ולמקם את הסנטר מתחת לטלויזיה ואת המדפיים לתלות על זרועות משני צידי הטלביזיה, ושני מדפיים קטנים יותר לתלות מאחור בשביל הסראונד. אתה יכול גם להשתמש ב 4 מדפיים באותו גודל, גדול או קטן, זו לא בעיה. אין לך צורך בסנטר גדול, כי החדר קטן, כנ"ל לגבי סאב: 10" מחברה סבירה בתחום של קולנוע ביתי יהיה מצויין.

SunX

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הבנתי אותך...

תודה.

SunX

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
טוב חברים כנסו בבקשה

שכנעתם אותי ובאמת רמקולים סטיילטים לא משתלמים לי כל כך - גם לטווח ארוך זה לא משתלם כי אם אני ארצה סט של 5 רמקולים גדולים אני אצטרך לקנות הכל מחדש וגם במוזיקה הם לא הכי מספקים.
חשבתי על 5 רמקולים מדפיים ושמתי על על QUAD LITE (בצבע שחור נראים מעולה)
לא שמעתי אותם עדיין, יש אותם ב5000 שקל בלי הסאב וופר ו9200 עם הסאב,
חשבתי לקנות אותם בלי הסאב (אל תשכחו שזה חדר), האם הבאסים יספקו אותי בלי סאבוופר? הרי הוא מקפיץ את המחיר כמעט פי שניים, ובעתיד גם ככה אני אוכל להחליף אותם בשניים קדמיים רצפתיים או לקנות סאב.
האם אני אהנה איתם במוזיקה? לאיזה מוזיקה הם מתאימים?
האם המחיר משתלם?
לאיזה רסיבר כדאי לחבר אותם כי אני צריך גם לקנות רסיבר,
האם ימהה RXV-461 מספיק טוב בשבילם?
ובאופן כללי הייתם ממלצים עליהם?
תודה רבה לעוזרים.

קישור:
http://www.aviyaffe.com/store/main/product.aspx?id_prod=1184&image=1

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הסאב יהווה חיזוק, במוסיקה ובסרטים.
עד כמה זה קריטי? זה תלוי בך, האם הבס של הרמקולים יספק אותך.
האזנה בחנות תעזור לך להחליט כמובן.

ה- RXV 461 יוכל להתאים להם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור