עזרה בבחירת מצלמה

• פותח הנושא bat7
  • פורסם בתאריך

bat7

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום,
אני מעוניינת לקנות מצלמה.

1. תקציב עד 2500 שקל, גמישה עד 3500
2. מצלמה לשימוש ביתי - צילום ילדים בעיקר + הסרטות
3. חשוב לי שאיכות ההסרטה תהיה טובה+
4. יש לי ידע בסיסי ביותר בצילום
5. אני רוצה אפשרות למיקוד טוב (תמונות עם טשטוש כזה מסביב לאובייקט)
6. ראיתי מצלמות כמו Canon PowerShot G9 X Mark II, אבל הבנתי שהזום שלהם לא מתקרב יותר מידי - אני רוצה משהו עם זום גדול יותר.
7. מהירות צילום - שתהיה גבוהה
8. תפעול מצלמה פשוט וברור, עדיפות למסך מגע
9. מצלמה קלה
10. עדיפות לCANON, אלא אם אבין שהאלטרנטיבות טובות יותר
11. אני לא שוללת מצלמה עם עדשה נפרדת, אם התוצאות שלה יהיה טובות יותר (במצב אוטומטי, בלי יותר מידי ידע)

אשמח לשמוע את חוות דעתכם, שוטטתי הרבה בפורום ולא מצאתי תשובה ברורה לשאלתי.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כדי לקבל איכות תמונה טובה ממצלמה יש כמה נקודות חשובות חיישן גדול יותר, עדשה עם איכות אופטית טובה ועוד....
כאשר מצלמות עם טווח זום גדול בדרך כלל מספקות איכות אופטית פחות טובה ובדרך כלל גם לא מגיעות עם חיישן מאוד גדול.

אז אם חשוב לך טווח זום גדול יש להבין שזה בא על חשבון איכות התמונה

לפנסוניק יש שתי מצלמות עם טווח זום יחסית טוב
FZ1000 עם חיישן של 1 אינצ' וטווח זום כפול 16 שזה לא נשמע הרבה, אבל זה באמת הרבה מעבר מה שרוב האנשים צרכים באמת - זה דגם קצת ישן, החדש FZ2500 קצת יותר יקר ואני חושב שאם מצליחים למצוא עדיין את ה FZ1000 היא מספיקה בהחלט
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=878396

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=937884

יש גם את TZ100 עם חיישן בגדול 1 אינצ וזום כפול 10 שגם לדעתי מספק והיא יופי של מצלמה - לא גדולה מידי, עם איכות תמונה לא רעה בכלל
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=921763

אני ממליץ כאן על מצלמות פנסוניק ולא קנון בגלל טווח זום מוצלח יותר ואיכות תמונה בוידאו טובה יותר
יש לקנון מצלמה חביבה מאוד G1X II עם חיישן בגדול 1.5 אינצ' וזום כפול 5 שלדעתי גם צריך להספיק
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=878268

אם אני מוריד את נוזא טווח הזום הגדול ועובר לטווח זום של כפול 3 בלבד, אז אני יכול לקפוץ מדרגה לרמה הרבה יותר גבוהה עם מצלמה מעולה כמו פוג'י X-T100 עם חשיין ענק כמו של DSLR ואיכות תמונה בהתאם והיאט מגיעה עם עדשת קיט 15-45 בעלת טווח זום כפול 3 בלבד
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=991974
האם זו אפוציה אפשרית?

bat7

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה על התשובה המהירה והמפורטת.

1. הציעו לי בחנות בין השאר מצלמה של קנון M50 עם עדשה 18-150,
כשאני משווה את הנתונים שלה להצעה האחרונה שלך - הכל נראה לי דיי דומה מבחינת גוף המצלמה, אבל לפי מה שהבנתי עדשה כזו תתן לי זום יותר טוב. מה דעתך עליה?

2. באופן כללי, מצב אוטומטי של מצלמה כמו X-T100 תתן לי תוצאות טובות יותר מכל קומפקטית אחרת שהצעת, בלי הידע הנרחב בהתעסקות עם עדשות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חיישני קנון פחות מוצלחים מאלו של המתחרים ומצלמות ללא מראה של קנון לא ברמה של מצלמות ללא מראה של המתחרים.
עדשת 18-150 STM היא עדשה בסיסית (אבל לא זולה) שמספקת איכות אופטית בנונית.

כסט של M50 עם עדשה זו זה יכול להיות פתרון טוב עבורך, אבל זה לא פתרון זול וניתן לקבל איכות תמונה טובה יותר במחיר זה.

האם את תצלחי לצלם בצורה אוטמטית עם מצלמה זו ולקבל תוצאות סבירות - התשובה היא בהחלט, האם פוג'י עם טווח זום קטן יותר תספק תמונות טובות בצילום אוטמטי, כן, ויותר טוב מכל מצלמה אחרת, אבל זו פשרה על טווח הזום - כך שאם יש לך את התקציב ואת רוצה טווח זום גדול, אז הסט של ה M50 בהחלט אופציה טובה עבורך

bat7

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אם אני משווה בין canon G1X II לבין canon M50 עם עדשה 18-150
עושה רושם שהM50 איכותי יותר בכל פרמטר.
האם יש איזה חיסרון במצלמה ללא מראה לעומת המצלמות הקומפקטיות שלא עליתי עליו?
מבחינת מהירות צילום / מהירות מיקוד, במיוחד בצילום ילדים (שזזים הרבה)?
מבחינת מהירות המיקוד בהסרטה?
החשש שלי הוא להשקיע בM50 ולהתאכזב מסרבול ומאיטיות, אני טועה?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה M50 מצלמה ללא מראה שפשוט לא ברמה של מצלמות ללא מראה של המתחרים, מעבר לכך עדשת 18-150 היא עדשה בנונית.

עדיין היא טבה יותר מ G1X II, אבל פוג'י X-T100 ובטח שה X-T20 עם עדשת 15-45 אוכלת אותה בלי מלח וזה יוצא יותר זול, נכון אין עדשה עם טווח זום גדול, אבל עדשת 15-45 טובה יותר מעדשת 18-150 אופטית.

צריך לקבל החלטה מה חושב יותר, איכות תמונה או זום

bat7

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מה אם אני יורדת מהמצלמות הקומפקטיות ועוברת לDSLR?
יש לי צורה לקבל גם איכות תמונה וגם זום במחיר כזה?
הציעו לי בחנות למשל את Canon EOS 800D + 18-135 IS USM Nano
מה דעתך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות קנון מספקות וידאו ברמה נמוכה מול המתחרים ובכלל ה 800D מספקת וידאו שהוא לא ברמת 4K, איכות הוידאו של M50 טובה יותר.

מצד שני DSLR תיהיה לך פחות נוחה לשימוש, למרות שעדשת קנון 18-135 באופן מפתיע היא עדשה טובה. כך שאם איכות וידדאו פחות טובה ועקומת לימוד עבור DSLR לא מפחידה אותך זה יכול להיות סט לא רע.

bat7

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אם אני מסכמת את ההבדלים בין M50 עם 18-150, למול 800D עם 18-135:

- וידאו איכותי יותר בM50
- נוחות ותפעול ללא ידע נרחב - טוב יותר בM50
- זום - אין הבדל משמעותי
- קומפקטית יותר M50
- מחיר החבילות כמעט זהה
- תוספת עדשות יקר יותר בעתיד בM50
- איכות תמונות טובה יותר ב800D (?)

אז נשמע שהחבילה של M50 טובה יותר?
או בכלל יש לך רעיון אחר?

אני דיי מבולבלת.. :(
אם רוצה זום של 5X לפחות, ולא מוותרת על איכות תמונות והסרטות, מה לבחור?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
את מבולבלת בצדק היות ואין חיה כזו עדשה טובה עם טווח זום גדול,
בקשר למה שרשמת את די צודקת, פרט לכך שאיכות התמונה בסטיילס בשתי ב 800D וב M50 תיהיה זהה, אותו חיישן אותה חברה, ההבדל הוא בעדשה (ויש לה משמעות).
נקודה נוספות מגוון העדשות עבור M50 הוא קטן יותר וזה לא צריך לשנות לך הרבה.

אם את רוצה קנון, ואת כל הזמו כותב קנון קנון אז M50 יכול להיות הפתרון עבורך, ואז מה אם יש מצלמות עם איכות תמונה טובה יותר? את צריכה כלי שיספק אותך ואת הצרכים שלך ולא את יספק את איכות התמונה הטובה ביותר (צריך פשרות, אין פתרון מושלם)

bat7

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה על הסבלנות, עזרת לי מאוד!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור