עזרה בבחירת מצלמה

Sharonzar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום!
אני רוצה לקנות מצלמה מקצועית לחברה שלי בהשקעה של כ3000.
אני מתלבט כבר הרבה זמן, וככל שאני קורא יותר אני רואה שאני מבין פחות.. בהתחלה חשבתי על סופרזום, כגון ה-p900. למיטב הבנתי הן מספקות תמונה לא איכותית בגלל החיישן הקטן יחסית.. את עניין הזום היא מאוד מאוד אהבה, וכבר חשבתי לקנות אבל לפי מה שקראתי, אני לא רוצה שהיא תתבאס אז נעצרתי בינתיים עם העניין הזה.
בנוסף, שמתי עין על ה-d5600 בגלל המסך המפרקי. אני חושב שזה יכול להיות נחמד לצילומים עצמיים. אני יודע שהיא תרצה לצלם וידאו, תמונות עצמיות, ציורים, ילדים, נופים וחיות בטבע...
תעשו לי טובה ותגאלו אותי אחרי שבועות של חיפושים תהיות וחפירות והמומולדת שלה כבר ביום שני.. אם אפשר איזה שתיים שלוש אפשרויות של מצלמה רק לא קומפקטית.. דגש נוסף, עד היום היא הסתפקה במצלמת הטלפון ואני יודע שהיא רוצה לקחת את זה צעד קדימה.. רק צריך לקחת בחשבון שאולי היא תהיה מרוצה מאוד ממשהו שאתם עם עין מקצועית פחות תאהבו. אני בכל זאת אין לי שמץ מושג, כי לא החזקתי מצלמות כאלה אפילו ככה שאין לי מושג ירוק אילו תמונות הן מוציאות ואם הן מספקות וכו'.. אשמח מאוד להעזר בנסיונכם וטוב לבכם.
תודה רבה מראש!!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תרשה לכתוב כמה דברים,
אין דבר כזה מצלמה מקצועית, כמו שאין מכונית מקצועית (בעצם יש: מכונית זבל, מונית, אוטובוס) יש מצלמה שמתאימה לצרכים.

מצלמות DSLR כמו D5600 הצילום הוא דרך העיניית ולא דרך המסך (אפשר לצלם דרך המסך, אבל הפוקוס איטי מאוד והמצלמה לא בנויה לכך), יותר מכך בצילום וידאו רוב מצלמות ה DSLR, בעיקר אלו של ניקון לא ממש עושות אוטופוקוס בוידאו כך שמסך מפרקי פחות חושב במלצמת DSLR, מצד שני אם צילום סלפי ווידאו חשוב אז יכול להיות שמצלמות DSLR כמו ניקון D5600 פחות תתאים למשימה.

אז לדעתי צריך להבין את הצרכים ואז אפשר יהיה למצוא המצלמה המתאימה ביותר לצרכים.
אז מה הצרכים?

היות ואתה לחוץ קצת בזמן אז בבקשה כמה אופציות:

עבור צילום חובבני ברמה גבוהה יותר מזו של טלפון עם יכולת שליטה, מצלמה יחסית קטנה עם וידאו מוצלח - אפשר למצוא את אוליפטס OMD-EM10 III עם עדשת קיט 14-42
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=966124

להסיר ספק אני מאוד להמליץ על המצלמה הזו שמספקת כלי נהדר לצלם מתחיל שרוצה להתקדם בתחום, אבל עדשת 14-42 לא מספקת טווח זום גדול, האם זה באמת חושב.

אם טווח זום חשוב כדי לבדוק את מצלמת דמוית SLR כמו פנסוניק FZ1000 עם חיישן בגדול 1 אינצ' וזום כפול 16 (אולי זה לא נראה המון, אבל לדעתי זה מספיק מעל הראש) והמצלמה מספקת איכות תמונה טובה יחסית לגודל הזום שלה.
https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=878396

אם עדיין אתה חושב על DSLR אז מצלמת קנון 750D שאפשרת יכולת אוטוקוס בוידאו יכולה להתאים ויש לרכוש אתה ללא עדשת קיט , במקום זאת עדשת קנון 18-135 STM (מדובר על טווח זום של 7.5 שלדעתי גם מספיק לרוב הצרכים מעל הראש)

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=893552
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=834670

אם אתה שואל את עצמך למה אני ממליץ על עדשות ללא טווח זום גדול היות וטווח זום גדול פוגם באיכות העדשה ואין עדשות טובות עם טווח זום גדול (זה לא אומר שכל עדשה עם טווח זום קטן היא טובה :) )

Sharonzar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כל תודה רבה, ויש לשבח אותך על ההיענות והסבלנות.. קראתי המון ביקורות שלך כאן בשקיקה.. ואמרתי לעצמי במקומך אני הייתי מתחרפן. אז ח.ח ענקי.
לענייננו..
ראשית כל, פשפשתי קצת עם הגברת שלי והבנתי שהיא התלהבה מאוד מזום גדול. ומאידך, היא רוצה מצלמה מקצועית( כביכול. בגלל מה שאמרת בפתיח). הכוונה כנראה יותר, שנראית כמו מצלמה שרוב הצלמים המקצועיים עובדים איתם. שהן לרוב DSLR של ניקון או קנון..ושיהיה בעתיד אפשרות להשתדרג בעדשות (נשים..(במובן החיובי כמובן))..
בכל מקרה ניסיתי להסביר לה שכנראה אין חיה כזו.. כי המצלמות האלה לא בנויות לזום גדול. ואם יש משהו כזה אז הוא לא פרקטי...

מקריאת הביקורות שלך דווקא בחרתי בניקון.. וראיתי תמונות שהעלית של קנון שהיו פחות חדות משמעותית מהניקון.. אז ככה שאני קצת בחרדה על הקנון שהמלצת.
הוידאו חשוב אבל הסטילס יותר.. ולכן גם החלטתי לפרוש מהדמויות למרות שהזום מפתה. אני חושב שכדאי לחיות עם זום כפול 10 ואת השאר דרך הרגליים בשביל איכות מעולה..
וצילום עצמי בעיקר לתמונות ולא וידאו, לכן אני חושב שמסך מפרקי יהיה מועדף.
אין חיה שמשלבת את השניים ביחד באיכות מעולה(וידאו וסטילס)? ואולי אם אפשר להוסיף לשניים האלה גם זום(שזה כמובן תלוי עדשה).
האם לניקון יש דגם מקביל עם מסך מפרקי שמוציא תמונות ווידאו באיכות מעולה? או שזה או זה או זה? והאם הניקון ברמה כזו בלתי נסבלת שהיא לא מצליחה להוציא סרטון של מסיבת יום הולדת לדוגמא בפוקוס מלא ותמידי?
בקשר למצלמות ללא מראה אני חושב שהיא לא תתחבר בגלל המראה הלא פופולרי, מקצועי כביכול.
ושאלה אחרונה, האם טווח הזום פוגע באופן קריטי או מזערי, מזערי פלוס. לדוגמא עדשות 15-300 או18 לא זוכר

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמה חידודים קטנים:

מצלמת DSLR ועוד לפני שחיברנו עליה עדשה עם זום גדול שוקלת כחצי קילו וגם עם יש לה מסך מפריק לא ניתן לצלם איתה סלפי - צריך חצובה או עזרה מחבר ואז לא צריך מסך מפרקי. מעבר לכך מסך מפרקי יהיה נוח לשימוש רק בוידאו או בצילום על חצובה.

חיישני קנון פחות טובים מאלו של סוני וניקון, ולכן הבחירה בקנון תספק יכולת קצת פחות טובה בטווח דימני וקצת פחות ביכולת לצילום בתאורה חלשה וזו הסיבה שאני מעדיף בדרך כלל ניקון. מצד שני לדגמים החדשים של קנון יש יכולת לאוטופוקוס בוידאו נקודה שממש לא באמת קיימת בניקון (יש אוטופוקוס אבל הוא כל כך איטי שלפעמים יקח לו יותר משנייה לקבל פוקוס - זה לא אופציה שמישה) . כך שאם רוצים וידאו אפילו קצת, ניקון מחוץ למשחק.

אני פוסל מצלמות ללא מראה בגלל שבתקציב הזה לא תוכל לקבל מצלמה עם זום יותר מכפול 3 גג 4.

כמו בהרבה מקרים בחיים גם כאן צריך פשרות וקנון 750D עם עדשת 18-135 היא לדעתי הפשרה הטובה ביותר לצרכים שהגדרת.
*) יכולת לצלם עם טווח זום לא רע (לא ענק, אבל לא רע בכלל) רוב האנשים חושבים שצריך הרבה זום, אבל באמת לא צריך - תמיד אפשר בשלה מאוחר יותר לרכוש עדשת זום למי שבאמת רוצה זום.
*) איכות תמונה לא רעה בכלל - כן, סוני, פוג'י וניקון מספקות איכות תמונה טובה יותר, אבל זה לא הופך את הקנון לרעה פשוט פחות טובה בנושא זה.
*) יכולת לצלם עם אוטופוקוס בוידאו ומצלמות ניקון לא מסגולות לספק וגם אם רוצים גם קצת מזה - אין את זה, להסיר ספק הוידאו בניקון לא רע, אבל יהיה צורך בפוקוס ידיני שעבור צלם חובבים כמונו זו לא אופציה שאנחנו מוכנים לחיות איתה.

דרך אגב הייתי מותח קצת את התקציב ולוקח את הקנון 800D שהיא קצת יותר טובה בכל נקודה מה 750D ועולה רק קצת יותר.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=937966

https://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-750D-vs-Canon-EOS-Rebel-T7i

Sharonzar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מקבל את עצתך שעזרה לי מאוד. ראיתי גם את הדיל הזה שהוא די בתקציב..
https://www.zap.co.il/jacket.aspx?siteid=1337&siteurl=https://www.photoshwartz.co.il/item/canon-eos-800d-18-135stm/&modelid=937966&prodId=543893362&platform=2

עדיין האמת אני קצת חושש בגלל הפרש איכויות התמונה שראיתי בתמונות שהועלו.. בתקריב הן היו ממש לא ברורות.. אני לא זוכר מאיזה דגם ראיתי... האם יש לך קישור לתמונות שצולמו במצלמה הזו

ושאלה לידע כללי, אם אני קופץ ל80d איכות התמונה משתווה לניקון או שעדיין לא

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@Sharonzar
אני סומך את שתי ידי על מה ש @carmi המליץ לך ולא רק בגלל שאני מצלם (ונאמן למותג) בקנון. אבל,לא בשביל זה אני מגיב פה - אלה בשביל זה:

מה שעושה תמונה טובה זה שלושה דברים,מצויינים לפי סדר החשיבות מהחשוב ללא חשוב,והם:הצלם,העדשה והמצלמה (גוף). בנוסף לזה: התמונות ממצלמות היום הן ענקיות ואני מסופק אם יש מסך שמסוגל להראות אותן בגודלן המקורי,כפי שנשמרו בכרטיס הזיכרון של המצלמה.

משכך,כאשר מפרסמים תמונה היא עוברת הקטנה,לפעמים מאסיבית מאוד ולפעמים לא מאסיבית....וההקטנה,מה לעשות, "מעלימה" אי אליו בעיות שבמקרה הנדון,למשל,החישנים של קנון מאתגרים את הצלם.

דוגמא?

בבקשה: התמונה שאצרף צולמה אתמול בלילה. המצלמה קנון FF ואליה מחוברת עדשת פריים אחת הטובות מסוגה. התמונה צולמה במצב ידני על חצובה וסובלת מזיהום אור,קומפוזיציה לא משהו והקצה הימני עליון של התמונה סובל מרעש דיגיטאלי שהחיישן של קנון לא ממש מחמיא לו. התמונה המקורית נראית עוד יותר גרוע וזו שפה עברה עריכה,קלה,בלייטרום והוקטנה לפורמט שהאתר מקבל.

ועכשיו: תסתכל על התמונה ותגדיל אותה,למה באתר מאפשר,ותראה שספק אם כל מה שציינתי בגנותה באמת בולט לעין שלך ובכלל.

מה השורה התחתונה?
"קפיצה" ל 80D לא באמת תעזור או תיתן איזה שהוא ערך מוסף,עדיף,עכשיו או בעתיד,להשקיע את הכסף בעדשה וחשוב יותר מזה ללמוד לתפעל את המצלמה ואת "רזי" הצילום. ודבר שני: יש הבדל,והבדל גדול או קטן תלוי בעיני המתבונן,בין החשנים של ניקון/סוני (הן חולקות את אותו החיישן) לבין אלה של קנון יש וישאר כזה אלא אם קנון תפתיע אותנו ב 2019 ולמיטב ידעתי הפתעה כזו מתוכננת והיא הרחק מהתקציב שלך בהרבה.

והתמונה

תמונות מצורפות

• _MG_0022.jpg
    _MG_0022.jpg
    KB 109 · צפיות: 303

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ההבדל בין דגם לדגם בכיר יותר של באתם שנים לא תספק איכות תמונה טובה יותר, היא תספק מערכת פוקוס טובה יותר, קצב צילום מהיר יותר, גוף חזק ומוגן יותר - אבל איכות התמונה תיהיה באותה רמה.

בבקשה השוואת תמונות של קנון 800D מול ניקון D5600 ב ISO 6400
קנון 800D
https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-t7i/FULLRES/T7IhSLI06400NR2D.HTM

ניקון D5600
https://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d5600/FULLRES/D5600hSLI06400NR2D.HTM

האם התמונות של ניקון טובות יותר, האם זה חשוב לדעתי חוסר יכולת הוידאו חשוב יותר וב ISO נמוך יותר לא יהיה הבדל כזה
בבשקה תמונות ב ISO 400
קנון 800D
https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-t7i/FULLRES/T7IhSLI00400NR2D.HTM

ניקון D5600
https://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d5600/FULLRES/D5600hSLI00400NR2D.HTM

אתה יכול להיכנס לאתר לעשות השוואות לבד
https://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

אבל אני ממליץ לראות את התמונה בכללית ולא רק את איכות התמונה - אם איכות התמונה היא הנקודה הכי חשובה, אז כדי לבדוק עדשות טובות יותר כי שם באמת יש את ההבדל האמיתי וגם התקציב היקר :)
אבל לא צריך להחליט על פשרות בכל מקרה

Sharonzar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה חברים, עזרתם לי מאוד... אפשר לומר שהשתכנעתי.. וכנראה שארכוש את ה 800d לאור ההמלצות המקצועיות והכנות שלכם...
דבר אחרון בקשר לעדשה..
האם ה 18-135 תספק אותי יחסית לכל סוגי הצילום.. נוף, חיות, אנשים ווידאו.. מה שנקרא בשפתכם, עדשת כלבו

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
האם ה 18-135 תספק אותי יחסית לכל סוגי הצילום.. נוף, חיות, אנשים ווידאו.. מה שנקרא בשפתכם, עדשת כלבו

אענה לך ברמה הלגמרי אישית...

אני לא יוצא לצלצם בלי תיכנון מראש. התיכנון מראש כולל את המיקום,התוכן שיצולם וגם את הסט שאקח איתי. כבר שבועיים אני מתכנן לצאת לשדות של מושב שנמצא לא רחוק ממני. תיאמתי את ההגעה שלי למושב,כדי שאף אחד לא יבהל מאדם חמוש בחצובה מסתובב בשדה שלו ירה ואחר כך ישאל שאלות. ישנו,במושב,שער סגור לשדות ותיאמתי את פתיחתו. שבועייים חכתי שיפסק הגשם והבוקר יצאתי כשברור לי שה"מסע" הזה כרוך בהרבה בוץ והתארגנתי בהתאם. מאחר ומאז ותיכננתי ירד גשם והתרבה הבוץ לקחתי איתי סט גדול וכבד (וגם יקר אם יורשה לי) כדי שלא יתפספס שום דבר.

אני לא מתכנן ולא מבצע צילומים אם לא עומד מאחורי אותו "מסע" סיפור כשלהו שהתמונות עוזרות לספרו. כך גם היה הבוקר במושב.

בד"כ אני חוזר מה"מסע" נפטר מתלאות הדרך ומתישב ליד המחשב לראות מה יצא ולהחליט מה יפורסם,לצד הסיפור,ומה לא וכו וגו'.

לו היית עוקב אחרי היית רואה שכבר ערב ואין שום פרסום. הסיפור מוכן. התמונות צולמו. ולמרות שהשתמשתי בטובות (והיקרות) שבעדשות שבסט שלי - אני לא מצליח להיות מספיק מרוצה מהשלל כדי לספר את הסיפור ולצרף אליו.....את התמונות.

בהנחה והובן מראש שמה שכתבתי עד פה הוא תשובה לפוסט הזה,או חלק ממנו ולא קידום עצמי,אז: הרעיון פה הוא פשוט,מה שעושה את התמונה זה הצלם שמאחורי הסט. לפעמים האדם הזה מרוצה ואפילו מאוד ולפעמים...לא - והדוגמא ל"לפעמים לא" פררטתי לעיל.

האם עדשת ה 18-135 של קנון עם ה 800D של אותו יצרן תספיק לצלם קצת מכל אחד מהנושאים שציינת? התשובה היא כן ובאותה נשימה:רמת שביעות הרצון של הצלם (או הצלמת - לא כן?) מהתוצאה תלוי אך ורק בו/בה.

כל זה לגבי תמונות. לגבי וידאו:המצלמות שלי,כפי שציינתי,כבר,גם הן קנון,יכולות לצלם וידאו אולם מהיום שיוצרו ועד לרגע זה כפתור הוידאו והפונקציות הנילוות אליו לא הופעל מעולם. כך שבעניין זה אינני יכול לחוות דיעה.

ה 18-135 היא עדשה טובה ומתאבן מצויין. מתאבן? כן. אם הצלם/צלמת יחליטו להתעמק בתחביב היא מקום טוב להתחיל בו ולהמשיך בעדשה יעודית לפי נושא ההתענינות כי,וזה המקום להסביר,צילום נוף הוא ג'אנר צילום בפני עצמו,אותו דבר נכון לצילום חיות,ולצילום בני אדם ולכל אחד מהם עדשות משלו....ולה,עוד חזון לעתיד מבחינתך.

בהצלחה ובעיקר:בהנאה.

מנחם

Sharonzar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אחלה מנחם...
הבנתי את התשובה שלך... רק תבין שאני שואל מתוך בורותי כי אני באמת לא כל כך מבין.. ברור לי שאפשר לצאת לא מרוצה או מרוצה מאוד. הכוונה שלי אם זה ניתן, זאת אומרת שיהיה אפשרי להוציא תמונות ברורות וחדות בכל המצבים.. ואם לדוגמא יהיה אפשר לעשות טשטוש ברקע הלא ממוקד של התמונה ולהיפך, אם יהיה ניתן לעשות תמונה שהיא כולה ברורה ללא טשטוש כמו שצריך לנוף למשל. וכאלה דברים
וברור לי שגם יש עדשות מיוחדות ומיועדות לסוגי צילום ספציפיים.. וזה מה שלא הייתי רוצה שהיא תתקע איתו, אלא שבתור התחלה תהיה לה אפשרות לגעת בכל העולמות בו זמנית,ועם הזמן להשתדרג עם הנסיון.
לכן שאלתי, וענית לי שכן, כך שאני רגוע

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשת קנון 18-135 היא יופי של עדשת כולבו כלומר היא תעשה את רוב הדברים בסדר - יש לה טווח זום מוצלח זווית ראיה מספיק רחבה וכן היא חד מהירה וגרסת ה STM אפילו תתאים לוידאו. בקיצור בחירה טובה.

כן, תמיד יש אבל לעדשה אין צמצם גדול וזה חסרון.
למה צריך צמצם גדול, הצמצם שולט על כמה נושאים:
עומק שדה של התמונה, כאשר מצלמים עם צמצם סגור ערכים גדול של F מקבלים את רוב התמונה בפוקוס, כאשר מצלמים עם צמצם פתוח ערכי F קטנים מקבלים עומק שדה רדוד שבו האוביקט בפוקוס מובלט מהרקע שלא בפוקוס.
כמו כן צמצם גדול מאפשר לצלם בזמן חשיפה מהיר יותר בכמות אור נתונהף היות וצמצם גדול מכניס יותר אור מול מצב של צמצם יותר סוגר - זה טוב לצלם גופים שזזים מהר וכן שצריך לצלם שיש פחות אור.

כמו שאמרתי לעדשה אין צמצם ממש גדול וכך שנושא העומק שדה רדוד יהיה פחות מוצלח עם עדשה זו כמו גם יכולת לצילום טוב יותר של אוביקטים בתנועה ובתאורה לא אופטימלית - יש עדשות עם צמצם גדול, אבל אין עדשות עם צמצם גדול וטווח זום גדול - לדוגמא יש עדשת סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 עבור קנון, F2.8 כבר נחשב צמצם גדול ומאפשר, אבל עדשה זו מגיעה עם זום כפול 3 בלבד.

שוב אני חוזר לנושא הפשרות - אין גם כאן פתרון מושלם וצריך פשרות. ומי שמתקדם בתחום הצילום מבין שצריך יותר מעדשה אחת, אבל אני מקדים את המאוחר.

להסיר ספק אני מאוד אוהב את עדשת סיגמא 17-50 F2.8 וממלית עליה רבות (יש לה גם אופטיקה מוצלחת), אבל למי שחשוב טווח זום ועדשה לוידאו (היא פחות טובה לוידאו) היא לא תתאים.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
רק תבין שאני שואל מתוך בורותי כי אני באמת לא כל כך מבין
נראה לי שהבנו זה את זה. לא חשבתי שאתה שואל....כי אתה יודע :)

אלא שבתור התחלה תהיה לה אפשרות לגעת בכל העולמות בו זמנית,ועם הזמן להשתדרג עם הנסיון.

אלי,כרמי,פירט בתשובתו ואין לי להוסיף,אבל:בהינתן הצרכים שהגדרת העדשה הזו בהחלט יכולה לתת טעימה מכל העולמות.

מניסיון שלי עם העדשה הזו,וכן שכחתי לציין שיש לי אותה כך שהניסיון הוא אמפירי,זו עדשה,כפי שציינת,שהיא "מקום טוב להתחיל איתו" ואם עם האוכל יבוא התיאבון אז תוסיף עדשה יעודית. אני די בטוח שלא תגיע למצב שהעדשה הזו תוכנס לארון ותישכח. לפעמים זה טוב שיש על המצלמה עדשת כלבו וגם כשאתה כבר יודע שהיא "כלבו" ויש או צריך עדשה יותר יעודית זה טבעי,לפחות מנסיוני,לחזור אליה ולהשתמש בה.

בהנחה,ומבחינתי התקווה כי אני "בעד" קנון (...:)...) יש איזו שהוא Road Map שצלמים מתחילים עוברים בו. זה כולל סט של גוף אחד ועדשה אחת וצילום במצב אוטמטי של המצלמה. בהמשך,לומדים את הפונקציות השונות של המצלמה (הגוף) וגם קצת את "רזי הצילום" ואז עוברים למצבים יותר ידניים כמו עדיפות לצמצם או עדיפות למהירות התריס,ואז "מגלים" שהעדשה הקיימת יש לה פוטנציאל גדול יותר ממה שכבר נוצל. לפעמים נעצרים פה ונהנים ממה שיש וממה שיוצא ולפעמים מתחיל הסכסוך עם מנהל הבנק ומתחילים להתקדם בתחום העדשות...וכן,זה ממש לא זול וגם פה יש הרבה פשרות בין הרצוי/כיס למצוי.

באותו Road Map,אולי,יהיה שווה במעלה הדרך לצרף את הסיגמא 17-50 F2.8 (כן זו שאלי אוהב וממליץ עליה רבות) או את האחות היותר בחירה,והקצת יותר יקרה,הסיגמא 17-70 F2.8 שגם עליה ידי מונחות ולא מעט - וגם היא לא State of the art לצילום וידאו אבל לתחומים מסוימים מאלה שמענינים אותך היא כן מתאימה ומהנה מאוד... עוד חזון למועד.

בהצלחה ו...אפשר כבר לומר:תתחדש?

מנחם.

Sharonzar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תקשיבו, אתם עושים לי רצון לקנות כל יום מצלמה. מה יהיה.?. גם ככה כבר עולה לי חשק גם לצלם..
בכל מקרה, כן, זה קרה, קניתי לפני מספר שעות את ה- 800d עם 18-55 לפי ההמלצה, עם כל מיני אביזרים. עבר את התקציב, אבל אני מרוצה.. צריך לקחת את זה בחשבון.

רושם לעצמי את סוג העדשה העתידית המומלצת.

קיבלתי הדרכה בסיסית להפעלה. האם יש טיפים מסויימים שכדאי לי לדעת, מה שנקרא טיפי זהב, שאוכל לדעת ולהדריך את הגברת?

וכמובן, שוב הרבה הרבה תודה לכם, כרמי ומנחם. עזרתם לי מאוד, באמת... הייתי צריך לעשות את זה מזמן, היה חוסך לי הרבה חפירות. אתם עושים עבודה נהדרת וכל הכבוד על הזמן, הרצון, האכפתיות והסבלנות..

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
תתחדש.

טיפים:

צאו לצלם....:)

להתחיל במצב אוטומטי של המצלמה...ולא להתקע שם.

לקרוא וללמוד את המצלמה יש בה הרבה דברים מענינים שישפרו את התמונות ויעצימו את הכיף של:לצלם.

תעזרו ביוטיוב למדריכים,גם כאלה לתפעול המצלמה,גם טיפים הקשורים ב"רזי" הצילום וגם בכל מיני קונפיגורציות של המצלמה - ויש לא מעט כאלה.

תהנו ועוד פעם:תהינו.

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש, אבל למה עם 18-55?
כיף עשינו לך חשק לצלם - וחשבתי שהמצלמה היא לבת הזוג שלך :)

Sharonzar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טעות הקלדה כרמי. לא שמתי לב אפילו.. ברור 18-135.. אתה אמרת אני עשיתי..
אגב, ניסיתי להעלות תמונה שלה לכאן מהטלפון, אבל לא מאפשר- אומר שהקובץ גדול מידי

לא התבלבלת זה לבת הזוג שלי, רק אמרתי שמרוב התעסקות בעניין קיבלתי חשק גם, ובגלל שאתם מקסימים זה עושה לי חשק כל יום לקנות מצלמה אבל זה יקרה רק שאמצא עוד מזוודה עם כסף ;)
וחוץ מזה אני גם צריך קצת ללמוד כדי לעזור לה ולהדריך אותה.. והסמיילי שלך בהחלט במקום חחח.. ומצאתי את זה לא פשוט שצריך ללמוד לצלם באופן כללי, ובו זמנית ללמוד את המצלמה ותכונותיה..
אל דאגה אני די חפרן אז הכל טוב, אבל מעניין אם זה יתיש אותי... תלוי כמה זה יעניין באמת.. בינתיים זה בסדר.
בכל מקרה אני מאמין שזה כמו כל דבר. למשל, שעוברים לעיר חדשה, לא מכירים כלום, ועם הזמן וההתעסקות כבר הכל נראה מוכר.

לכן גם ביקשתי כמה טיפים בסיסיים לצילום, כי אחרי שעה עם המצלמה הבנתי שהיא לא תעבוד במצב אוטומטי הרבה.. אז יש צורך להבין את האופציות הרבות הנוספות שיש במצלמה. ובנוסף, את אופן הצילום, כמו, איזו, צמצם, וכו'..
משהו אולי ככה שטחי על רגל אחת, שנבין במה דברים אמורים. כדי להקל על הכניסה מה שנקרא...
את העצות המעולות של מנחם, קיבלתי וכבר נמצאות ביישום

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הינה,קח משהו מועיל:

תמונות מצורפות

• Cheat-Sheet-v1-s.jpg
    Cheat-Sheet-v1-s.jpg
    KB 138.3 · צפיות: 290
  • Manual-mode-infographic.jpg
    Manual-mode-infographic.jpg
    KB 158.6 · צפיות: 261

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ועוד קצת:

ועוד אחד...קצת יותר,מפורט:

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
:כל-הכבוד:
כרמי ואני ענינו בו זמנית.....:):):)
מנחם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור