עזרה בבחירת מצלמה ראשונה

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
אני מעוניין לרכוש מצלמת DSLR, תשמש לטיולים ואירועים משפחתיים בעיקר.
קראתי לא מעט בימים האחרונים על הנושא אבל עדיין כל העניין מאוד לא ברור,
ובעיקר קשה לבחור בלי לאחוז במצלמה ולנסות עדשות שונות.

תקציב - עד 3000 ש"ח כולל עדשה, פילטר UV, תיק, רצועה וכו'
העדיפות היא למצלמה לא גדולה/כבדה (ידיים קטנות), עדשה בודדת.

הבנתי שהמומלצת בתחום המתחילים היא Nikon D3200 (או בעצם הD3300).

למשל הקיט הזה -
http://www.cameramia.co.il/מוצר-4011,1891-מצלמת-רפלקס-Nikon-D3300-Kit-18-55mm-VR-II.aspx

1. האם זאת באמת המצלמה המומלצת בתקציב/למתחילים?
2. אפשר להסתפק בעדשת 18-55 או שעדיף לפנות לעדשה רחבת טווח (למשל 18-140)?
3. בסופו של דבר אני רוצה להיות מרוצה מהקניה - עדיף להוסיף לתקציב ולרכוש מצלמה מתקדמת יותר?
למשל הD5500? או אלטרנטיבה מוצלחת יותר של Canon?

תודה מראש לכל העוזרים.

נערך לאחרונה ב:

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
הטעות הראשונה שלך, והיא לא רק שלך אז אין סיבה להרגיש רע עם זה, היא שאתה מדבר בעיקר על המצלמה. אבל לא פחות חשובה, ואולי יותר, היא העדשה.

להשקיע עוד כסף כדי לקנות מצלמה יותר טובה זה בזבוז מיותר.
אני הייתי קונה יד שניה כדי לחסוך בעלויות ולאפשר לך תוצאות הרבה יותר טובות.

לפני שאני ממשיך לענות, למה דווקא DSLR?

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יד שניה לא רלוונטי, חדש זה בסדר גם כשעולה יותר.
אז איזו עדשה תהיה יותר מומלצת?
(בהנחה שהתקציב עולה לסביבות ה4.5-5)

ולמה לא DSLR? מה האלטרנטיבה? דיגיטלית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ולמה לא DSLR? מה האלטרנטיבה? דיגיטלית?

אנשים רבים רוצים DSLR בגלל שהם שחושבים שזו האפשרות היחידה לקבל איכות תמונה טובה.

ה D ב DSLR זה דיגלטלי, כל המצלמות שתקבל המלצות עליהן הן דיגיטליות (יש גם מצלמות פילים, אבל זו נישה ולא נכנס לכך כלל)

יש מצלמות ללא מראה שהן מצלמות עם יכולות להחלפת עדשות כמו מצלמות DSLR, אבל ללא העינית האופטית ולכן ללא מראה לעלות את האור לעינית. הן לא פחות טובות ממצלמות DSLR, אבל קטנות וקלות יותר זה לא אופציה שהייתי פוסל .

מצלמה כמו סוני A6000 עם עדשת קיט 16-50 (לא עדשה מדהימה, אבל בסדר), אפשר לרכוש ב פחות מ 3000 ש"ח יופי של מצלמה, אבל עדשות נוספות למצלמה זו לא זולות.

אפשרות אחרת הן מצלמות ללא מראה של פוג'י כמו X-A2 או X-M1 עם עדשת קיט - יופי של מצלמה עם איכות תמונה נהדרת בכ 2000 ש"ח

החיישנים במצלמות האלו זהה בגדולו לזה של הניקון D3300 (חבל לדבר על ה D3200 ההפרש קטן וה D3300 עדיפה) ואיכות התמונה באותה רמה. היתרון של ה DSLR זה במבחר עדשות - השאלה עד כמה זה באמת חשוב לך? החסרנות של ה DSLR זה גדול פיזי, משקל ויכולת וידאו פחות טובה מול ה ללא מראה

בהקשר של עדשות לניקון יש שתי אופציות שהייתי בודק אחת זו עדשת ניקון 18-140 שבנוסף לטווח גדול גם מספקת איכות אופטית טובה יותר. אופציה אחרת זו עדשת 17-50 עם צמצם גדול של F2.8 לכל האורך הטווח. איכות אופטית טובה וצמצם גדול הוא יתרון ביכולת לצלם מהר יותר (צמצם גדול מאפשר צילום בזמן חשיפה מהיר יותר), כמו כן מספק יכולת לעומק שדה רדוד (שבו באוביקט בפוקוס מובלט מהרקע שלא בפוקוס) - זו נקדה שקשה לקבל ללא צמצם גדול.

לאחר כל האמור - אני חושב שמצלמה של פנסוניק LX100 עם צמצם גדול ויכולת וידאו 4K מעולה, יכולה להיות פתרון הרבה יותר מתאים עבורך למרות שאין לה יכולת להחליף עדשות, יש לה חיישן גדול ועדשה מוצלחת רק לקחת לצלם

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב אז כנראה באמת שיותר מדי נכנסתי לזה בלי להבין מספיק.
כל הרעיון על רכישת מצלמה מעבר לתמונות מרשימות ואיכותיות יותר היא ההנאה מהצילום.
הניסיון שלי מסתיים בכמה מצלמות שיצא לי "לשחק" איתן - D900 למשל, לא יודע עם איזו עדשה.

מבחינתי מבחר עדשות - נכון לעכשיו אני לא רואה את עצמי משתמש ביותר מעדשה אחת.
לא חשבתי על מירורלס כי חשבתי שהן יותר יקרות ממה שציינת, וגם לא בטוח ש"אהנה" ממנה.

לגבי מצלמה - בהנחה ומתעלמים מהתקציב, באמת אפשר להסתפק במצלמה כמו D3300 או שעדיף לפנות לכיון הD5500/D5300? (הבדל של פי 2 במחיר של גוף המצלמה, 1200+- לעומת 2500+-)
מעבר לעניין החיישן שהוא זהה, מה לגבי נקודות פוקוס ושאר הפונקציות שנוספו?

לגבי עדשה - החשש שלי היא שעדשה שהטווח המירבי שלה הוא 75 מ"מ תגביל אותי (מבחינת זום)
מצד שני אני כן רוצה עדשה שתוכל לעזור לי להשיג את התמונות עם העומק שדה שדיברת עליו.
(ברור לי שאי אפשר להנות מהכל בעדשה אחת בתקציב מוגבל..)

רק בשביל לראות ששנינו מדברים על אותן עדשות:
18-140 - http://www.cameramia.co.il/מוצר-3433,1567-Nikon-AF-S-DX-NIKKOR-18-140mm-f-3-5-5-6G-ED-VR.aspx

17-50 - http://www.cameramia.co.il/מוצר-1707,1418-Tamron-SP-AF-17-50mm-F-2-8-VC-For-Nikon.aspx

ושוב, אם פונים לכיוון ה17-50 אולי באמת המירורלס תהיה פתרון טוב יותר.

----------------------

קיבלתי לידי כרגע בשביל "לשחק" קצת את הCanon 60D עם עדשה של Tamron 18-270 F/3.5-6.3.
דבר אחד שמאוד בלט - המשקל והגודל. יד קטנה + 1.15 ק"ג = לא נוח לזמן ממושך.
מבחינת צילום וכו' אני עוד מתנסה. לחיוב - כל עניין הQ.Menu והשליטה המהירות במהירות וגודל צמצם.

נערך לאחרונה ב:

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
לגבי השאלה שלך על ה-D3300, כן. באמת אפשר להסתפק במצלמה כמוה. גם יש להן את אותו חיישן ומעבד תמונה, לא מאמין שתראה הבדל בין התמונות בכל מקרה. את ההפרש תשמור לעדשה.

כיוון שכתבת שאתה רוצה שהמצלמה תשמש אותך לטיולים, אני ממליץ לך לרדת מ-DSLR.
אני עברתי מ-Canon 20D למירורלס וההבדל מורגש.

אם גם ככה אתה מתכנן להיות עם עדשה אחת, למה באמת לקנות מצלמה עם עדשות מתחלפות?

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
סיבה עיקרית ומעט ילדותית אולי - לא חושב שאהנה לצלם בה.
מצלמות "קומפקטיות" למיניהן פשוט משעממות. עם DSLR יש תחושה הרבה יותר כיפית.
ניסיתי היום עם 2 מצלמות "קומפקטיות", שני דגמים של Nikon מסדרת הCoolPix, וקצת השתעממתי.
מצטער אם זה נשמע דבילי, אבל נכון לעכשיו (אולי עד שאנסה פיזית וארגיש אחרת) זאת התחושה.

לגבי הD3300 שוב - עכשיו כשאני מתנסה פה עם הקנון, אני רואה שיש המון מקום להתאמה אישית מהירה ונוחה.
האם זה ככה גם בD3300? כי אני רואה שבה יש רק גלגלת אחת. ומה לגבי עניין ה"נקודות פוקוס"? לא משמעותי שיש רק 11?
בקנון יש רק 9 וזה מרגיש שקצת חסר לפעמים (לא יותר מדי).

ולגבי העדשות - באמת שמאוד קשה להחליט. ה18-140 נשמעת כמו אופציה בטוחה יותר למרות הצמצם הקטן.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כדי לך לחשוב על מצלמות קומפקטיות מתקדמות כמו סוני RX100 III או פנסוניק LX100
הן ממש לא מצלמות משעממות וזה ממש לא מצלמה קומפקטית עם חיישן קטן ומערכת פוקוס איטית - זו חייה שונה עם מערכת פוקוס נהדרת ומהירה קצב צילום מוצלח וחיישן טוב והתמונות בהתאם נהדרות.

באמת חבל על המשקל והגב שלך עם מצלמות DSLR

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
2 הסנט שלי:
אחרי דיון כאן קניתי את הLX100 והיא כייפית.
קודם לרכישתה לא הכרתי את כל המצבי צילום. אצלה הכל נגיד ונוח. צמצם, מהירות, חשיפה.
אני מבין את התחושה של צעצוע, גם ה RX100 של סוני לא נותנת הרגשה של מקצועית. כל התפריטים שם מאוד לא נוחים ולא נגישים. אין כמעט ום שליטה ידנית נוחה.
ב LX100 יש לך לכל האופציות החשובות שליטה ידנית.

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש מקום באזור המרכז/ת"א שיש בו מבחר של מצלמות שאפשר לנסות כולל הLX100?
לא רוצה להחליט על סמך הרגשה של דבר אחד מהשניים.
מהקנון מאוד מאוד נהניתי בסופ"ש. קצת הפריע לי עניין הפוקוס שלא תמיד הסתדר כמו שצריך/מספיק מה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אולי זה מפתיע אבל רוב המקומות לא מוכנים לתת לנסות מצלמות חדשות - אני יודע שזו בעיה
כדי לנסות ברואים עולם, יוגנד, קמרה, קמרה מיה, ארליך ו MDK
כדי לבדוק בטלפון אם יש את המצלמה שאתה מחפש במלאי וניתן להחזיק אותה ביד לפני שקופצים לחנות.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
יוגנד נותנים להתנסות במגוון מצלמות, לא יודע אם יש להם LX100

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הייתי ביוגנד אך לצערי הגעתי כבר לקראת הסגירה.
הספקתי להרגיש את הD3300 עם 2 עדשות - 18-55 ו 18-140 (לא לצלם כי לא היה כרטיס בפנים).
מצד המירורלס ראיתי את את הSony A6300 עם עדשה כלשהי של Zeiss, לדעתי 25 מ"מ
(אין להם את הLX100, אולי אסע למקום נוסף שבוע הבא)

הניקון מאוד נוחה וקלה. גם עם עדשה 18-140.
ה18-55 מרגישה לי מאוד מגבילה, ולכל מקרה בעתיד תמיד אפשר להחליף/להוסיף עדשה.

לגבי המירורלס - הסוני ללא ספק מדהימה, בטח עם העדשה הזאת, אבל בסוף של דבר היא בדיוק מה שחשבתי..
קלה, נוחה ומשעממת אחרי כמה תמונות. אולי הבעיה אצלי :(

ושתי שאלות נוספות:
1. בעדשות תמיד מצויין "מינימום פוקוס".
מאיפה המרחק נמדד? קצה העדשה או קצה החיישן המצלמה?
כי למשל לצלם את הכלבה "מקרוב" באמת בלתי אפשרי..
ב18-140 זה 45 ס"מ (לעומת ה17-50 - 27 ס"מ)
יש פילטר/טריק זול כלשהו שאפשר להוסיף? או רק עדשה אחרת?

2. לגבי העינית - מה הפתרונות לאנשים חצי עיוורים כמוני?
אני רואה שיש לידה גלגלת אבל לא בטוח שהבנתי מה המטרה שלה.
חוץ מלשם עדשות מגע/להתמודד עם המשקפיים - יש מה לעשות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נתחיל מהקל
אין פתרון לטווח מינימום של עדשה
אני חושש שאתה מתמקד בנקודות הלא חשובות 18-140 טובה יותר ולא בגלל הטווח בגלל איכות אופטית
אם אין לך בעית משקל וגודל אז לך על הניקון - זו מצלמה נהדרת, מה זאת אומרת מצלמה משעממת? לא מבין לחלוטין מה הכוונה מצלמה צריכה לצלם והסוני עושה זאת מדהים בהרבה תחומים כמו מהירות תגובה, מערכת פוקוס, קצב צילום היא אוכלת את הניקון הזו בלי מלח.

צלמים רבים בעלי משקפיים מעדיפים לצלם עם משקפיים, אחרת זה מגביל אותם הצורך להוריד את המשקפיים לפני כל צילום.
וכן החוגה ליד העניית זה עבור שינוי המיקוד של העינית בדיוק לבעלי משקפיים - כאמור זה שיקול שלך איך נוח לך להשתמש בזה.

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
- ה18-140 (קיט) יותר טוב מה18-55 (קיט) או גם יותר מה17-50 (טמרון)?

- עכשיו קראתי בכמה מקומות שהD3300 עומדת לקבל מחליף חדש בזמן המאוד קרוב.
זה משהו ששווה להמתין בשבילו? ההבדלים בד"כ שווים המתנה?
המחיר בד"כ נשאר באותה רמה? מגיע לארץ מהר?..

- חוץ מזה, לא שמעתי בכלל על מצלמות של Canon במחירים האלו.
הן פחות טובות משמעותית?

- כרגע שאני עומד לפני רכישה, יש פילטר UV מומלץ כלשהו?
הבנתי שבתכלס שמים אותו כדי למנוע מהעדשה להשרט.
יש פילטר נוסף שמומלץ? משהו נוסף שכדאי לרכוש? (אולי רצועה שיותר נוחה או כל דבר בסגנון)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נתחיל מהקל פילטר UV בהחלט רצוי המיום הראשון כדי למנוע שרטות של העדשה כדי לרכוש מהחברות: הויה, טיפן, B&W או מחברות שמיצאות מצלמות ועדשות - לעדשות שאתה בוחר לא צריך משהוא מאוד יקר כמה עשרות שקלים מספק

בקשר לציוד נוסף צריך כרטיס זיכרון ואולי תיק (אני לא ממצליץ על תיק אף הולכים איתו על הבטן, תיק צד לדעתי פתרון יותר נוח - שוב זו דעתי האישית בלבד) , שאר הדברים אפשר לרכוש לאחר מכן שיהיה קצת יותר ניסון עם המצלמה.

עדשת ה 18-55 ממש לא שווה את הרכישה - זו דעתי ה 18-140 מוצלחת מאוד למחירה עם טווח זום יפה ואיכות אופטית לא רעה בכלל.
את ה 17-50 עם צמצם F2.8 אני מאוד אוהב בגלל איכות אופטית טובה ובגלל צמצם גדול - חשוב לצילום בזמן חשיפה מהיר והן לקבלת עומק שדה רדוד שבו האוביקט המוצלם נמצא בפוקוס בולט מהרקע שלא בפוקוס.
אבל לעדשה זו טווח זום קטן יותר ולאחדים זה מפריע - אני אישית כאמור מעדיף אותה.

דגם חדש בדרך כלל מביא שינוי קטן לטובה ובדרך כלל לא סיבה לרוץ לרכוש אותו - אבל גם גורם לדגם הקודם למחיר טוב :)
דגמי קנון לא רעים בכלל, אבל החיישן שלהם פחות מוצלח מזה של ניקון בטווח דינמי ויכולות ISO - כך שאני לא הייתי רץ לרכוש קנון היום.

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ראיתי 2 פילטרים זולים - של Sunpak ב125 ש"ח ושל Tiffen ב90 ש"ח. יש עדיפות לאחד מהם?

יוצא בסביבות ה3000~3100 ש"ח כל העסק כולל תיק, כרטיס ופילטר. (בMDK, קאמרהמיה וארליך)
יש חנות שעדיפה מבחינת אחריות? או לפנות למקום הכי זול/שאפשר לרכוש בו במרוכז הכל?

מה שכן נתקלתי בעדשה נוספת, 18-105.
ראיתי שהיא מאוד ישנה יחסית, ושהיא כמעט וזהה ל18-140 בהכל חוץ מהטווח.
היא עדיפה בצורה כלשהי עליה או שפשוט עדשה ישנה שעדיין קיימת?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
Tiffen היא חברה ידוע והיות וזה זול יותר זה בטוח יספק אותך - אבל שאתה הולך לרכוש הכול יחד לא בטוח שבחנות יהיה את הפילטר המסוים הזה, יכול להיות שיהיה של חברה אחרת - אז בגלל זה לא תרכוש ? :)

ארליך וקמרה מיה, הם מקומות מומלצים לרכישה, אתה יכול להוסיף לרשימה גם את רואים עולם ויוגנד.

אני לא רואה סיבה לרכוש את ה 18-105 שיש היום את ה 18-140 החדשה יותר עם טווח גדול יותר.

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אני הייתי בדיוק כמוך. רציתי מצלמה, לא יותר מידי יקרה אבל טובה, התלבטתי מאוד בין ניקוןD3300 ל- D5500 בעיקר התלבטתי בנוגע לעדשה. בסופו של דבר קניתי D3300 ועדשה של 18-140 ואני מאוד מרוצה ממה שקניתי. עדיף גוף פחות טוב (הD3300 במקום הD5500) ולקחת עדשה טובה יותר ואיכותית יותר (ה18-140 במקום ה 18-55)
אני את שלי קניתי בקאמרה
http://camera.co.il/p24615/nikon d3300 + 18-140mm lens
הקישור הוא למה שאני קניתי
אני חייבת להגיד שאני לא הכי מבינה ואני עשיתי פה מיליון פוסטים עד שהגעתי להחלטה, למדתי המון על מצלמות ועל המצלמה שבחרתי, אבל לפי הפוסט שלך ומה שראיתי שאתה רוצה אתה בדיוק כמוני ולכן אני ממליצה על הקיט שאני קניתי כי מאוד מרוצה ממנו.

ToMeRv32

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב, אומנם עבר קצת זמן אבל מאוד חשוב לי לשתף.
בסופו של דבר רכשתי את הD3300 וה18-140, ובקיצור - מאוד מרוצה!
המון תמונות נהדרות. מאוד נהנה מהצילום גם כן. כמה נקודות:
- משתמש אך ורק במצב ידני, שכן המצלמה מוותרת דיי בקלות על ISO נמוך בשביל מהירות צמצם.

- אור זה לא הצד החזק של העדשה, אבל אפשר להסתדר (וגם לרוב מצלם בחוץ ככה שהכל טוב).
אני כן שוקל לרכוש עדשת 50mm יד 2 עם צמצם גדול יותר בשביל ההתנסות ותמונות מוצלחות יותר לסיטואציות מסויימות.

- נאמר לי מהמשפחה לקנות סוללה נוספת, כי לא כדאי להתקע בלי אף פעם.
אחרי טיול של שבוע בחו"ל, ושהסוללה ישבה עמוק בתיק של המצלמה, אני לא בטוח שזה הוצאה חיונית לכולם. (270 ש"ח+-)
אולי באמת לא צילמתי כל כך הרבה, אבל 700+- תמונות שהסוללה מחזיקה זה דיי והותר ליום שלם.
(כמובן שקניתי סוללה מקורית, ראיתי שאין ממש אופציות אמיתיות של סוללות מתחרות רציניות)

- לא מעט אני מקבל תמונות עם הפוקוס ה"לא נכון" גם כשבזמן הצילום נדמה שזה מושלם.
הבעיה העיקרית היא שלרוב שמים לב רק כשמגיעים הביתה, במחשב. מאמין שזה עניין ה"נקודות פוקוס". בD3300 יש רק 11.
אני משתדל לצלם כמה תמונות ברציפות, להסתכל עם זום במסך של המצלמה ותמיד עוזר צמצם מהיר.

- למי שיודע (ולמי שלא - לנסות) להתעסק מעט עם Photoshop/Lightroom אני ממליץ בחום.
צילום בRaw וכמה דקות על כל תמונות מוצלחת - עושה פלאים.

- לגבי תיק - הומלץ לי פה לא לקחת תיק אף ולכן הלכתי על תיק צד גדול.
כשקיבלתי אותו ישר הלכתי להחליף מהסיבה שהוא מאוד גדול. יש בו מקום לעוד מלא אביזרים,
משהו שלי אין צורך בו כרגע, ולרוב המוחלט גם לא יהיה.
לקחתי לבסוף את הLowepro TLZ30 II, שהוא היחיד שלא גדול מדי ולא קטן מדי. תיק מעולה. ממליץ להסתכל בחנות לפני רכישה.

- למי שאוהב שטויות - אפשר להזמין מ-eBay פילטר מאקרו, מגן שמש, מתאם לHotshoe לGoPro, מגן זכוכית למסך..
המון דברים שלא דווקא מצריכים מקוריות ואיכות מאוד גבוהה במחירים מאוד מצחיקים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור