עזרה בבחירת מעבר למצלמת DSLR

לולי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
1. מהו שימושי המצלמה (לדוגמא: צילום משפחתי,ספורט,נוף וכו')? נוף, משפחה, ובעיקר הופעות (כתחביב)
א. האם המצלמה מיועדת לצלם מתחיל/חובב/מקצוען ? נראה לי חובבת
ב. האם המצלמה מיועדת להיות בשימוש מדי פעם/תדיר/כל הזמן/פרנסה? די תדיר אבל לא יום יומי או משהו.
2.מהו התקציב המקסימאלי? 1500-2000
א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות ולחסוך
ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? מעדיפה לא לחרוג היות וגם ככה אני מבחינתי עוברת את הגבול שלי
3. מהו הרזולוציה המקסימלית שבה תשתמשו? עד כמה חשובה האיכות התמונה? אין לי מושג לגבי הרזולוציה אבל היא צריכה להיות איכותית כי אני מצלמת על מנת להנות מהתמונות שאני מפיקה וכך גם לשתף ושיחמיאו.
4. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: פלאש חיצוני, חצובה, תיק, זכרונות ועוד)? אין צורך
אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.
5. האם יש ברשותך עדשות אשר תרצה להתאימן למצלמה? איזו? אין
6. האם מתוכננת שידרוג בעתיד? מניחה שכן
7. האם ישנה העדפה לרכוש את המצלמה מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים: אין העדפה לחנות אבל שיהיה באזור המרכז
8. מתי מתוכננת קניית המצלמה? מעדיפה בעיקרון לקנות בשבוע הבא היות ויש הופעה שאני מעוניינת לצלם.
9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון WIFI/BT,מסך מגע, חיבורים מיוחדים וכו' ): WIFI יהיה נחמד, כנ"ל לגבי מסך מגע אבל לא חובה.
10. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: אני רוצה מצלמה של קנון בלבד.
אני מצלמת שנים במצלמות SLR שונות ולמרות שאמרתי שאני אקנה שוב כזאת חדשה החלטתי לשדרג את עצמי קצת לליגה של הגדולים מה שנקרא.. אבל אני הרבה פחות מבינה במה אומרים הדברים במצלמה מקצועית למרות שחקרתי טיפה.
בדקתי כמה דגמים ואני מניחה שבגלל בעיות תקציב אני אלך על קיטים, השאלה מה אומר הגודל של העדשה..
אני רגילה לבחור מצלמה לפי הזום האופטי שחשוב לי, לפי מייצב, לפי איכות תמונה בתאורה חלשה וכדומה, ופה אין לי מושג מה אני מחפשת או איך אני מגיעה למסקנות ולכן אשמח לייעוץ לפני שאני שוב קונה דברים שאני אתחרט עליהם.
בנוסף מה לגבי קניית מצלמה יד שנייה? מה אמורים לבדוק? למה חשוב לדעת כמה קליקים מצלמה עשתה?
אה ודבר נוסף למה משמש המסך הקטן הזה למעלה? (בחלק מהמצלמות יש את זה ובחלק לא..

מקווה שלא חפרתי, ותודה רבה מראש :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קודם כול תקציב של 1500-200 ש"ח למצלמת DSLR זה ממש הבסיס של הבסיס
אם הכיוון הוא קנון (למרות שלדעתי ניקון מספקות תמורה טובה יותר למצלמות - חיישן טוב יותר, מערכת פוקוס טובה יותר) אז זה קנון 1300D
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735
אני לא ממליץ על עדשת קיט - היא פחות טובה אופטית וגם בעלת טווח קצר, הייתי ממליץ לעלות קצת בתקציב ולקחת את עדשת קנון 18-135
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=743716

זה יוצא קצת, ממש קצת, מעל 2000 ש"ח, אז למה אני אומר לעלות בתקציב היות ואני ממליץ גם לרכוש פלאש חיצוני זה יכול מאוד לעזור בצילום הופעות - אני ממליץ כאן על פלאש של חברת GODOX שהרבה יותר זול מזה של קנון, אבל בנוי כמו טנק ועובד מעולה - היבואן זה ארליך שהוא בכלל מקום מומלץ ואמין לרכישת מצלמות בארץ
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=920038

מצלמות DSLR עם מסך בחלק העליון של המצלמה לא בתקציב שלך - זה משמש לראות בקלות נתוני צילום לא במסך האחורי בהרבה מקרים לא נפעיל אותו (לדוגמא שלא רוצים שהאור שלו יפריע או שרוצים לחסוך סוללה אז לא מדלקים אותו), כמו כן במצלמת DSLR לא מצלמים דרך המסך האחרי (פרט למצב שצילום על חצובה) והוא משמש לראות את התמונות שצילנו ולהכניסה לתפריטים (אבל את זה לא עושים בדרך כלל לא בזמן הצילום), הצילום הוא דרך העינית.

שוב אני רוצה לציין שמדובר כאן על מצלמת הכניסה הזולה ביותר של קנון (ניקון קצת יותר יקרה, אבך לדעתי שווה את ההפרש :) ) ולא אני ממש לא ממליץ לחסוך בעדשה כדי לרכוש דגם קצת יותר יקר, זה לא יספק לך יתרונות באיכות התמונה (בנקודות אחרות כן לא באיכות התמונה) מצד שני עדש הטובה כן תספק תמונה טובה יותר -יותר מכך, עדשה בטח תישאר תקופת זמן ארוכה אם החביב יתפוס ובטח תוחלף המצלמה לדגם טוב יותר בעתיד ותוכל לעבוד עם העדשה הזאת.

אם את יכולה להמתין עם הרכישה הייתי ממליץ להכיר קצת את הנושא ולראות מה מתאים לך באמת - האם את יכולה לעלות בתקציב - בקשר ליד שנייה זה תמיג יכול להוריד עליות, הנקודה שקשה למתחילה בתחום לדעת מה לבדוק, מצלמה שצילמה כמו אלפי תמונות זו מצלמה חדשה לגמרי כמו כן גם יותר מכך זה סביר בהחלט.

ובבקשה לא לפחד להמשיך לשאול או יש נקודות לא ברורות

לולי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כול תקציב של 1500-200 ש"ח למצלמת DSLR זה ממש הבסיס של הבסיס
אם הכיוון הוא קנון (למרות שלדעתי ניקון מספקות תמורה טובה יותר למצלמות - חיישן טוב יותר, מערכת פוקוס טובה יותר) אז זה קנון 1300D
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735
אני לא ממליץ על עדשת קיט - היא פחות טובה אופטית וגם בעלת טווח קצר, הייתי ממליץ לעלות קצת בתקציב ולקחת את עדשת קנון 18-135
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=743716

זה יוצא קצת, ממש קצת, מעל 2000 ש"ח, אז למה אני אומר לעלות בתקציב היות ואני ממליץ גם לרכוש פלאש חיצוני זה יכול מאוד לעזור בצילום הופעות - אני ממליץ כאן על פלאש של חברת GODOX שהרבה יותר זול מזה של קנון, אבל בנוי כמו טנק ועובד מעולה - היבואן זה ארליך שהוא בכלל מקום מומלץ ואמין לרכישת מצלמות בארץ
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=920038

מצלמות DSLR עם מסך בחלק העליון של המצלמה לא בתקציב שלך - זה משמש לראות בקלות נתוני צילום לא במסך האחורי בהרבה מקרים לא נפעיל אותו (לדוגמא שלא רוצים שהאור שלו יפריע או שרוצים לחסוך סוללה אז לא מדלקים אותו), כמו כן במצלמת DSLR לא מצלמים דרך המסך האחרי (פרט למצב שצילום על חצובה) והוא משמש לראות את התמונות שצילנו ולהכניסה לתפריטים (אבל את זה לא עושים בדרך כלל לא בזמן הצילום), הצילום הוא דרך העינית.

שוב אני רוצה לציין שמדובר כאן על מצלמת הכניסה הזולה ביותר של קנון (ניקון קצת יותר יקרה, אבך לדעתי שווה את ההפרש :) ) ולא אני ממש לא ממליץ לחסוך בעדשה כדי לרכוש דגם קצת יותר יקר, זה לא יספק לך יתרונות באיכות התמונה (בנקודות אחרות כן לא באיכות התמונה) מצד שני עדש הטובה כן תספק תמונה טובה יותר -יותר מכך, עדשה בטח תישאר תקופת זמן ארוכה אם החביב יתפוס ובטח תוחלף המצלמה לדגם טוב יותר בעתיד ותוכל לעבוד עם העדשה הזאת.

אם את יכולה להמתין עם הרכישה הייתי ממליץ להכיר קצת את הנושא ולראות מה מתאים לך באמת - האם את יכולה לעלות בתקציב - בקשר ליד שנייה זה תמיג יכול להוריד עליות, הנקודה שקשה למתחילה בתחום לדעת מה לבדוק, מצלמה שצילמה כמו אלפי תמונות זו מצלמה חדשה לגמרי כמו כן גם יותר מכך זה סביר בהחלט.

ובבקשה לא לפחד להמשיך לשאול או יש נקודות לא ברורות

קודם כל תודה ענקית על התשובה המפורטת, הבאת לי פה מלא נקודות שבכלל לא חשבתי עליהן.
* מודעת שהתקציב שלי קטן אבל בעיקרון רציתי לשדרג ל-SLR ואז הבנתי שקצת מיותר ואם כבר הגיע לעבור לDSLR ולכן אני קצת מגדילה תקציב אבל כרגע אין לי מעבר לזה ולא יודעת אם בא לי לחכות או פשוט לקנות משהו בסיסי ואז לשדרג עדשות כמו שאמרת.
ואני סגורה על קנון לשם שינוי.
* לא ידעתי שלא מצלמים דרך המסך כמו שהייתי רגילה עד היום.. חשבתי שהעינית היא בגדר אופצייה פשוט.
* לגבי העדשה אני לא כל כך מבינה מה המספרים אומרים או איזו עדשה לקחת ולכן חשבתי שהקיט יהיה נחמד, בנוסף איך אם בכלל אני מודדת את זה ברמות של זום אופטי? (היום יש לי X30 ורציתי לעלות).
* מראש החשיבה שלי הייתה בין 1300D לבין 700D שהיא קצת יותר יקרה אבל גם מעניינת.
* לגבי יד שנייה אני תמיד עוקבת אם יש משהו מעניין שנראה לי במצב חדש (כמו לדוגמא שהיה איזה דיל על 70D שנורא התלהבתי ממנה אבל זה בסוף לא מסתדר מבחינת מיקום הקנייה)
* לגבי פלאש חיצוני ופלאש בכלל אז אם אני אהיה כנה אני לא משתמשת בפלאש בכלל היות ובכל המצלמות שהיו לי עד היום אז הפלאש רק הרס את התמונות ולא שיפר אותן משום מה (היה לי קנון, אולימפוס, קודאק ועוד.. כולן SLR).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתחיל מהסוף בגלל שהשתמשת בפלאש מובנה של המצלמה שבגלל שהפלאש לא עבד רמת TTL שזו צורת עבודה שבה הפלאש מספק אור לפי מה שהמצלמה מודדת ברגע הצילום - אז ברור שהפלאש רק הרס, למה את חושבת שכל צלמי הארועים מצלמים עם פלאש - כאמור פלאש זו לא חובה ובטח לא להשתמש בזה שיש במצלמה.

קשה מאוד לדעת איכות של מצלמה ובטח של עדשה מנתונים הטכניים שלהן.
נתחיל במצלמות ההבדל בין 1300D לבין 700D זה גוף קצת יותר גדול עוד מכה לחצינים ומערכת פוקוס קצת יותר טובה - מדובר על אותו חיישן ובאיכות תמונה תיהיה זהה. ה 700D היא דגם ישן שהוחלף על ידי 750D או 760D שבהן יש מערכת פוקוס יותר טובה ולוידאו ומסך עילי ב 760D למי שחושב להתקדם בתחום, כאמור שדרוג מה 1300D ל 700D לא יספק איכות תמונה טובה יותר רק נוחות שימוש ומערכת פוקוס טובה יותר.

עדשות טובות לא מגיעות עם טווח זום גדול בטח לא כפול 30 וגם לא כפול 20 - רוב העדשות הן כפול 3 או 4 פשוט טווח זום גדול מביא עדשות עם איכות אופטית פחות טובה ואין הרבה הגיון לחבר עדשה לא טובה למצלמה טובה - זה כמו לנסות לחבר צינור גינה לברז כיבוי אש.
עדשת הזום מגיעה בזום כפול 3 ובעלת איכות אופטית בנונית ביותר (היות וזו עדשה הכי זולה שיש בשוק) עדשת 18-135 באה עם טווח זום 7.5 וגם עם איכות אופטית טובה יותר. (להסיר ספק יש עדשות עם טווח זום של כפול 11 או 16, אבל הן בעלות איכות אופטית לא מדהימה ואני לא ממליץ על הכיוון הזה והן גם יקרות לתקציב שלך)

רבים חושבים אני הולך לרכוש את הגוף הכי טוב שיש עם עדשת קיט ומחר אני ארכוש עדשות נוספות - אז נהוג להגיד שעדשות טובות נשארות איתנו שניים רבות גוף המצלמה מתחלף ונמשיך להשתמש בעדשות שלנו עם הגוף החדש - כן אני יודע זה נשמע קצת מוסר לבטח, אבל אני מכיר מספר חברים שלי שהחליפו עדשת קיט לעדשת 18-135 במצלמה קנון בסיסית ופתאום ראו עד כמה השתפרו התמונות שלהן - כך שאת יכולה להבין את דעתי בנושא.

היות ואין לך ניסיון וידע בנושא - אפשר לשאול למה רק קנון?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אפשר לשאול למה רק קנון?

אתה ממש מסיונר :)

לא צריך להגזים, אשתי צילמה בזמנו עם קנון kiss.
מצלמה יחידה שהיא ממש התלוננה הייתה 7D עם backfocusing. בעיקר התלונות היו סביב העדשות.

אני בגללך התחלתי לשים לב יותר עם מה מצלמים, ופלא גם צלמים בעלי שם מצלמים עם קנון. (ויש להם גם לייקה והסלבלאד וסוני.. אבל אין ניקון)

יש מן הסתם צלמים עם ניקון.

אבל דעתי הצנועה היא שברמות המקצועיות של הפורום וקצת מעבר אפשר "להסתפק" בקנון

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה ממש מסיונר :)

לא צריך להגזים, אשתי צילמה בזמנו עם קנון kiss.
מצלמה יחידה שהיא ממש התלוננה הייתה 7D עם backfocusing. בעיקר התלונות היו סביב העדשות.

אני בגללך התחלתי לשים לב יותר עם מה מצלמים, ופלא גם צלמים בעלי שם מצלמים עם קנון. (ויש להם גם לייקה והסלבלאד וסוני.. אבל אין ניקון)

יש מן הסתם צלמים עם ניקון.

אבל דעתי הצנועה היא שברמות המקצועיות של הפורום וקצת מעבר אפשר "להסתפק" בקנון

כאן אתה טועה :)
מעניין לדעת למה היא רוצה קנון - יכול להיות שבגלל שיש לה גישה לעדשות של קנון או חברים שהיא יכולה לקחת או ללמוד מהם או לנסות את המצלמה, או חבר שמוכר מצלמה ביד שנייה שהיא יכולה לרכוש ממקום אמין (או שיש מוכר שהוא צלם ארועים מקצועי ואז לא הייתי ממליץ לרכוש ממנו את המצלמה :) ) או סיבות טובות אחרות שיכלות להשפיע על רכישת המצלמה.

לולי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אתחיל מהסוף בגלל שהשתמשת בפלאש מובנה של המצלמה שבגלל שהפלאש לא עבד רמת TTL שזו צורת עבודה שבה הפלאש מספק אור לפי מה שהמצלמה מודדת ברגע הצילום - אז ברור שהפלאש רק הרס, למה את חושבת שכל צלמי הארועים מצלמים עם פלאש - כאמור פלאש זו לא חובה ובטח לא להשתמש בזה שיש במצלמה.

קשה מאוד לדעת איכות של מצלמה ובטח של עדשה מנתונים הטכניים שלהן.
נתחיל במצלמות ההבדל בין 1300D לבין 700D זה גוף קצת יותר גדול עוד מכה לחצינים ומערכת פוקוס קצת יותר טובה - מדובר על אותו חיישן ובאיכות תמונה תיהיה זהה. ה 700D היא דגם ישן שהוחלף על ידי 750D או 760D שבהן יש מערכת פוקוס יותר טובה ולוידאו ומסך עילי ב 760D למי שחושב להתקדם בתחום, כאמור שדרוג מה 1300D ל 700D לא יספק איכות תמונה טובה יותר רק נוחות שימוש ומערכת פוקוס טובה יותר.

עדשות טובות לא מגיעות עם טווח זום גדול בטח לא כפול 30 וגם לא כפול 20 - רוב העדשות הן כפול 3 או 4 פשוט טווח זום גדול מביא עדשות עם איכות אופטית פחות טובה ואין הרבה הגיון לחבר עדשה לא טובה למצלמה טובה - זה כמו לנסות לחבר צינור גינה לברז כיבוי אש.
עדשת הזום מגיעה בזום כפול 3 ובעלת איכות אופטית בנונית ביותר (היות וזו עדשה הכי זולה שיש בשוק) עדשת 18-135 באה עם טווח זום 7.5 וגם עם איכות אופטית טובה יותר. (להסיר ספק יש עדשות עם טווח זום של כפול 11 או 16, אבל הן בעלות איכות אופטית לא מדהימה ואני לא ממליץ על הכיוון הזה והן גם יקרות לתקציב שלך)

רבים חושבים אני הולך לרכוש את הגוף הכי טוב שיש עם עדשת קיט ומחר אני ארכוש עדשות נוספות - אז נהוג להגיד שעדשות טובות נשארות איתנו שניים רבות גוף המצלמה מתחלף ונמשיך להשתמש בעדשות שלנו עם הגוף החדש - כן אני יודע זה נשמע קצת מוסר לבטח, אבל אני מכיר מספר חברים שלי שהחליפו עדשת קיט לעדשת 18-135 במצלמה קנון בסיסית ופתאום ראו עד כמה השתפרו התמונות שלהן - כך שאת יכולה להבין את דעתי בנושא.

היות ואין לך ניסיון וידע בנושא - אפשר לשאול למה רק קנון?

הבנתי לגבי הפלאש, תודה ;)
ולא ידעתי שה-700D ישנה יחסית, חשבתי דווקא שהיא חדשה.
ובעיקרון אין לי מושג מה ההבדלים בין המצלמות כי הרבה פחות קל להבדיל פה מאשר ב-SLR ששם יש נתונים הרבה יותר מלאים היות וזה מצלמה שמגיעה עם הכל קומפלט.
בקיצור אני מבינה שהמצלמה פחות חשובה ועדיף להתעמק בעדשה, אבל אם הזום שלהן כל כך קטן אז איך מצלמים דברים רחוקים כמו לדוגמא אנשים על הבמה כמו לדוגמא ירח? (כי ראיתי אנשים שצילמו גם עם עדשות הקיט וזה נראה קרוב..)
אני סגורה על הקנון היות וכל פעם שקניתי מצלמה בשנים האחרונות התאכזבתי.. כולן היו מהמלצות של אנשים וכולם אמרו שהם מדהימות וכו', ובפועל הם לא סיפקו אותי כמו שרציתי וכמו שהתנסתי בקנון למיניהם מחברים.
לשם השוואה מצלמה של קנון קטנה ושנחשבת איכותית פחות עשתה את העבודה הרבה יותר טוב ממצלמה גדולה שיש לי.
אין לי ניסיון עם ניקון אבל לכל מי שאני מכירה יש קנון ואני מעדיפה ללכת על בטוח.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא הבנתי מה שרשמת על SLR - נראה לי את מתכוונת לדמי SLR זה לא SLR זה דמוי, זו מצלמה עם חיישן קטן וזום ענק (עדשה פשוטה מאוד) ונקראת בפי העם דמוי SLR בגלל שהיא מזכירה להם SLR.
SLR זה כמו DLSR רק עם פיילים שהיה פעם, D הוסף כאשר עבורנו לדיגטלי

באמת ההבדלים בין דגם לזה שמחליף מאוד קטנים ולפעמים (בדרך כלל) כדי לרכוש דגם קודם ואז מקבלים יכולות מאוד דומות בפחות כסף וגם הדגם החדש בכל מקרה יהיה ישן תוך שנה :)

במצלמות קומפקטיות אני מאוד אוהב את המצלמות של קנון מצלמות סופר-זום מה שנראות בטעות דמוי SLR אני בכלל לא אוהב בגלל שהן מצלמות עם חיישן קטן כמו של מצלמה קומפקטית הכי פשוטה ועם עדשה ענקית בדרך כלל ללא איכות אופטית טובה.

תמיד אומרים שהתחליף לטווח זום זה רגליים - כלןמר להתקרב יותר :)

אפשר לרכוש מצלמה עם עדשת 18-300 זה אומר 300/18= 16.16667 כלומר זום כפול 16.667 או עדשת 18-200 זה אומר 200/18= 11.111 כלומר זום כפול 11.11. אבל אלו עדשות באיכות אופטית לא מדהימה לדעתי במחיר לא אטרקטיבי

מה שעוד ניתן לעשות זה לרכוש עדשת זום נוספת לעדשה הראשית ולעת הצורך להשתמש בה כמו 70-300 בנוסף לעדשת הקיט אומנם היא רק (300/70=4.2) זום כפול 4.2 אבל זה לא מה שחשוב הכפול זה לא ההגדלה זה חישוב שנהוג לעשות היות היא מגיעה ל 300 היא תספק אותה הגדולה ב 300 כמו עדשת 18-300 (היות ו300 זה 300 וזה קובע את גדולה הגדלה) עדשת קנון לא ממש זולה כ 1500 ש"ח אפשר לרכוש במקום דגם של סיגמא שהיא יותר זולה או לרכוש דגם קצת יותר ישן (אופטיקה זה לא אלקטרוניקה ופחות חשוב שיהיה חדש) את ה 75-300.

אפשרות נוספת לא יקרה במיוחד זו עדשת קנון 55-250 נחשבת קצת פחות טובה מעדשות הקנון 70-300/75-300.

אני מקווה שאני עוזר ולא מציף אותך במידע ושאת לא הולכת לאיבוד

לולי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא הבנתי מה שרשמת על SLR - נראה לי את מתכוונת לדמי SLR זה לא SLR זה דמוי, זו מצלמה עם חיישן קטן וזום ענק (עדשה פשוטה מאוד) ונקראת בפי העם דמוי SLR בגלל שהיא מזכירה להם SLR.
SLR זה כמו DLSR רק עם פיילים שהיה פעם, D הוסף כאשר עבורנו לדיגטלי

באמת ההבדלים בין דגם לזה שמחליף מאוד קטנים ולפעמים (בדרך כלל) כדי לרכוש דגם קודם ואז מקבלים יכולות מאוד דומות בפחות כסף וגם הדגם החדש בכל מקרה יהיה ישן תוך שנה :)

במצלמות קומפקטיות אני מאוד אוהב את המצלמות של קנון מצלמות סופר-זום מה שנראות בטעות דמוי SLR אני בכלל לא אוהב בגלל שהן מצלמות עם חיישן קטן כמו של מצלמה קומפקטית הכי פשוטה ועם עדשה ענקית בדרך כלל ללא איכות אופטית טובה.

תמיד אומרים שהתחליף לטווח זום זה רגליים - כלןמר להתקרב יותר :)

אפשר לרכוש מצלמה עם עדשת 18-300 זה אומר 300/18= 16.16667 כלומר זום כפול 16.667 או עדשת 18-200 זה אומר 200/18= 11.111 כלומר זום כפול 11.11. אבל אלו עדשות באיכות אופטית לא מדהימה לדעתי במחיר לא אטרקטיבי

מה שעוד ניתן לעשות זה לרכוש עדשת זום נוספת לעדשה הראשית ולעת הצורך להשתמש בה כמו 70-300 בנוסף לעדשת הקיט אומנם היא רק (300/70=4.2) זום כפול 4.2 אבל זה לא מה שחשוב הכפול זה לא ההגדלה זה חישוב שנהוג לעשות היות היא מגיעה ל 300 היא תספק אותה הגדולה ב 300 כמו עדשת 18-300 (היות ו300 זה 300 וזה קובע את גדולה הגדלה) עדשת קנון לא ממש זולה כ 1500 ש"ח אפשר לרכוש במקום דגם של סיגמא שהיא יותר זולה או לרכוש דגם קצת יותר ישן (אופטיקה זה לא אלקטרוניקה ופחות חשוב שיהיה חדש) את ה 75-300.

אפשרות נוספת לא יקרה במיוחד זו עדשת קנון 55-250 נחשבת קצת פחות טובה מעדשות הקנון 70-300/75-300.

אני מקווה שאני עוזר ולא מציף אותך במידע ושאת לא הולכת לאיבוד

אתה עוזר מאוד, אני נהנת לקרוא וללמוד :)
אבל מדקה לדקה אני מבינה שכמעט חסר סיכוי להגיע למה שאני רוצה בלי עדשות גדולות וטובות שהולכות לייקר פה הכל.

וכן זה דמוי SLR מסתבר, לדוגמא:
http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=736539

לדעתך עדיף להמתין ולקנות DSLR עם עדשה טובה כשיהיה לי כסף, ובנתיים לקנות דמוי SLR שתספק אותי או לקנות עכשיו משהו התחלתי ואז רק לשדרג עדשה?
בעצמאות התבאסתי על העניין שלא יצאו תמונות כמו שרציתי וגם המצלמה כבר קיבלה מכה איכשהו והמסך שלי חצי חי..
ומצד אחד לא בא לי להתבאס בהופעה הקרובה שוב, ומצד שני לא רוצה לקנות משהו בחיפזון שאני אתחרט עליו.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
"אין לי ניסיון עם ניקון אבל לכל מי שאני מכירה יש קנון ואני מעדיפה ללכת על בטוח."
קצת קשה לקבל טיעון הגיוני, אחרי ההודעה הזאת ובכל זאת מעט הרחבה:
ברמות ההתחלה והביניים נכון לבדיקות הקיימות, מצלמות ניקון טובות יותר ממצלמות קנון.
ברמות הגבוהות זה מאבק די צמוד ולדעתי כעת עם יתרון לקנון [גם סוני מתחרה על ההובלה].
יש יתרון מסוים לקנון על ניקון והוא בתחום הווידאו , למרות שהם רחוקים מביצועים כמו בפנסוניק GH5.
לסיכום הדעה המקצועית בנושא סטילס [כמו DX0], מעדיפה ברמות האמורות את ניקון. [זה לא אומרת שלא תוכלי להוציא תמונות של מיליון דולר עם קנון, זה יהיה תלוי בך ובנושא הצילום]
אני לא מציע לך לקנות מצלמת דמויי - חבל על הכסף והתוצאות לא יהיו טובות.
כהתחלה בגלל התקציב הנמוך הייתי הולך על ניקון 5300 ועדשת ניקון 50 מ"מ 1.8G כדי שתראי שזה לגמרי שונה מהיום וכן עדשת הפריים מאוד תגביל אותך עד שתקני עדשה אחרת.
לחילופין ואולי האפשרות העדיפה לקנות ניקון 5200\5300 יד שנייה ועדשת סיגמא 17-50 2.8 יד שנייה ומשם תתקדמי לפי רצונך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושב שלהשקיע כסף על דמוי SLR זו לא רעיון חכם אחרי הכל את רוצה לעבור ל DSLR
את יכולה לרכוש את 1300D עם עדשת קנון 18-135 שזו הייתה ההמלצה שלי מהתחלה ובעתיד לרכוש עדשות נוספות וכן אם הנושא יתפוס אותך לבטח יהיה לך כבר מושג מה יתאים לך, אחרי הכל מצלמת דמוי SLR זה לא יצא פחות מגוף DSLR בסיסי

אם את לא מוכנה לותר על הטווח אז את יכולה לרכוש עדשת קיט 18-55 וכן את עדשת קנון 55-250 איכות אופטית פחות טובה אבל יהיה לך טווח זום

לולי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
"אין לי ניסיון עם ניקון אבל לכל מי שאני מכירה יש קנון ואני מעדיפה ללכת על בטוח."
קצת קשה לקבל טיעון הגיוני, אחרי ההודעה הזאת ובכל זאת מעט הרחבה:
ברמות ההתחלה והביניים נכון לבדיקות הקיימות, מצלמות ניקון טובות יותר ממצלמות קנון.
ברמות הגבוהות זה מאבק די צמוד ולדעתי כעת עם יתרון לקנון [גם סוני מתחרה על ההובלה].
יש יתרון מסוים לקנון על ניקון והוא בתחום הווידאו , למרות שהם רחוקים מביצועים כמו בפנסוניק GH5.
לסיכום הדעה המקצועית בנושא סטילס [כמו DX0], מעדיפה ברמות האמורות את ניקון. [זה לא אומרת שלא תוכלי להוציא תמונות של מיליון דולר עם קנון, זה יהיה תלוי בך ובנושא הצילום]
אני לא מציע לך לקנות מצלמת דמויי - חבל על הכסף והתוצאות לא יהיו טובות.
כהתחלה בגלל התקציב הנמוך הייתי הולך על ניקון 5300 ועדשת ניקון 50 מ"מ 1.8G כדי שתראי שזה לגמרי שונה מהיום וכן עדשת הפריים מאוד תגביל אותך עד שתקני עדשה אחרת.
לחילופין ואולי האפשרות העדיפה לקנות ניקון 5200\5300 יד שנייה ועדשת סיגמא 17-50 2.8 יד שנייה ומשם תתקדמי לפי רצונך.

אני מצלמת גם וידיאו כמובן, ואבדוק את שתיהן למרות שאני עדיין בעד הקנון אבל תודה רבה :)

לולי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני חושב שלהשקיע כסף על דמוי SLR זו לא רעיון חכם אחרי הכל את רוצה לעבור ל DSLR
את יכולה לרכוש את 1300D עם עדשת קנון 18-135 שזו הייתה ההמלצה שלי מהתחלה ובעתיד לרכוש עדשות נוספות וכן אם הנושא יתפוס אותך לבטח יהיה לך כבר מושג מה יתאים לך, אחרי הכל מצלמת דמוי SLR זה לא יצא פחות מגוף DSLR בסיסי

אם את לא מוכנה לותר על הטווח אז את יכולה לרכוש עדשת קיט 18-55 וכן את עדשת קנון 55-250 איכות אופטית פחות טובה אבל יהיה לך טווח זום

שתי העדשות שאמרת לי נראות ממש טובות ואני מניחה שיספקו אותי מבחינת הזום, ככה שאולי כמו שאמרת אקנה אותן בנפרד ונקנה גוף בנפרד.
מה דעתך על ה-600D? (יד שנייה במצב חדש לטענת המוכר).
יש בכלל טעם להתעמק כל כך על הגוף?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שתי העדשות שאמרת לי נראות ממש טובות ואני מניחה שיספקו אותי מבחינת הזום, ככה שאולי כמו שאמרת אקנה אותן בנפרד ונקנה גוף בנפרד.
מה דעתך על ה-600D? (יד שנייה במצב חדש לטענת המוכר).
יש בכלל טעם להתעמק כל כך על הגוף?

סליחה על התגובה האיטית - ההודעה ברחה לי מתחת לרדאר
במחיר טוב ה 600D יכולה להיות בחירה טובה, זה דגם ישן שכבר לא נמכר יותר, כך שצריך באמת לראות שהיא במצב טוב ושהמחיר יהיה אטרקטיבי.

גוף טוב יכול לספק יכולת תפעול נוחה יותר - אז כן

לולי

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
סליחה על התגובה האיטית - ההודעה ברחה לי מתחת לרדאר
במחיר טוב ה 600D יכולה להיות בחירה טובה, זה דגם ישן שכבר לא נמכר יותר, כך שצריך באמת לראות שהיא במצב טוב ושהמחיר יהיה אטרקטיבי.

גוף טוב יכול לספק יכולת תפעול נוחה יותר - אז כן

לא נורא, קורה ;)
זה שהדגם ישן הבנתי, אבל מי שרציתי לקנות ממנו טען שהמצלמה שומשה פעמיים בחופשה לחו"ל וזהו.
הבעיה שקשה לדעת אם זה אכן נכון היות והם לא יודעים מה זה קליקים ואין להם קבלות או משהו שאפשר להסתמך חוץ ממילה.
נכון לעכשיו עוד לא יצא לי ללכת לקנות אבל אם אני לא אמצא משהו מפתה יד שנייה אז אקנה כנראה את מה שהמלצת לי שזה ה-1300D היות והיא זולה וככה אוכל לקנות לי לפחות שתי עדשות טובות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בדרך כלל מאטד קל לבדוק כמ קליקים עשתה מצלמה - מצלמים במצלמה תמונות JPEG ויש הרבה אתרים שניתן לראות בהם את מספר הקליקים שהמצלמה, פשוט מעלים את התמונה לשם ולרואים
לדוגמא
https://www.camerashuttercount.com/

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור