עזרה בבחירת מסך lcd

lir999

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,
אני מחפש מסך lcd טוב למחשב במחיר סביר.
בגדול אני רוצה מסך רחב, למרות שאני עוד לא סגור לגמרי בקטע הזה בגלל שהסיבה העיקרית היא שאני רוצה שהסרטים יגדלו ביחד עם המסך(רוב הסרטים הם רחבים עם שוליים שחורים למעלה ולמטה). האם זה באמת ככה ? הסרטים גדלים למסך מלא או כמעט מלא או שזה לא משנה ?
אני רוצה 19 או 20 אינץ', לא ממש משנה לי.
ועכשיו לקטע הקשה. לפי מה שהבנתי יש פאנלים למסך (TN, VA,IPS), יש זמן תגובה, ניגודיות ועוד. מישהו יכול להסביר לי מה החשיבות של כל אחד מהדברים האלה ולהמליץ על דגם שמשלב נתונים טובים בכולם ? אני אשמח לקצת הכוונה איפה אני מוצא לדוגמא מסך IPS 19 אינץ' רחב, 2ms זמן תגובה וניגודיות גבוה. זה הכי טוב שאפשר לבקש אבל לא מצאתי. יש משהו דומה ??
תודה רבה!!

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלום וברוך הבא,

- אכן מסך רחב (במחשב הוא ביחס 16:10) מתאים יותר לסרטי קולנוע, השוליים יהיו צרים יותר בהשוואה למסך 4:3 "רגיל".
- מה התקציב למסך?

כאן תקרא על חשיבות הפאנל במסך LCD

lir999

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה. קראתי על חשיבות הפאנל. נראה לי שאני מעדיף פאנל IPS.
שאלה, מה ההבדל במסכים הרחבים בין יחס 16:9 ליחס 16:10. מה עדיף ? והאם השוליים של הסרט יהיו צרים יותר רק ביחס 16:10 ?
ובקשר לתקציב, אני מקווה בסביבות 1000-1200 להשיג מסך בציפיות שלי. אני משתמש המון במחשב...
האם יש דגמים מסויימים שאתה מכיר שיעניינו אותי ? כי בינתיים לא מצאתי מסך רחב עם פאנל IPS שיש לו זמן תגובה וניגודיות טובים.
שוב תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
היחס במסכי מחשב הוא 16:10, אכן מעט פחות רחב לעומת מסכי טלוויזיה שמגיעים ביחס 16:9 אבל רחב בהרבה ביחס למסכים ה"רגילים" של 4:3
איזה דגמי IPS מצאת בתקציב הזה?

lir999

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עדיין לא ממש הסתכלתי על התקציב כי כל המסכים עם פאנל IPS שמצאתי יש להם זמן תגובה לא טוב וניגודיות לא טובה. הסתכלתי על הנתונים שלהם מהאתר http://flatpanels.dk/panels.php. בעיקר על דגמי S-IPS.
אם זה אחד הפנלים היותר טובים, מדוע זמן התגובה והניגודיות לא טובים ?
בסכום הזה, מסך עם איזה נתונים אפשר למצוא?
תודה על העזרה

lir999

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לרוב הפנלים האלה יש זמן תגובה של 8 או 16 ms וזה גרוע לא ? יש היום גם 2 ms ..

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בד"כ למסכי TN יש זמן תגובה מהיר יותר.
הנתונים בתאוריה לא אומרים הכל, מה שחשוב זו התוצאה במציאות.
בד"כ במסכים עם זמן תגובה של פחות מ- 12MS תתקשה להבחין במריחות.
אני לא מכיר מסכי S-IPS בתקציב שציינת.

lir999

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אז מה כן יש בתקציב הזה ? יש מסך עם פאנל VA במחירים האלה ? איפה אפשר למצוא דגמים מסויימים, אני לא ראיתי.
איזה פירמות הן האמינות ביותר ?
תודה רבה. מאוד מעריך את העזרה

israelnba

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יש את ה971 של סמסונג בסביבות 1500

lir999

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אפשר בבקשה חוות דעת על המסך Samsung T200 - http://www.zap.co.il/compModels.asp?sog=C-Monitor&model_id=708199.

הבעיה שאני לא יודע מה סוג הפאנל שלו, וניסיתי לבדוק דרך גוגל בכל מיני אתרים ובכל אתר רשום שהוא גודל שונה. בזאפ היה כתוב שהוא 20 אינץ, באתר של סמסונג כתוב 22 אינץ ובאתר אנטרנט אחר כתוב 24 אינץ.
מה לעשות? מישהו יכול לברר לי באיזה גודל באמת הדגם הזה ואיזה פאנל הוא ? תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתר סמסונג כתוב שמדובר במסך 22"
קישור: מסך LCD סמסונג T200
הפאנל שלו מסוג TN.
הרוב המוחלט של מסכי 22" בארץ כוללים פאנל TN (מלבד דגמים שמיועדים לשימוש מקצועי כמו של EIZO ועולים סביב 3,000 ש"ח).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור