עזרה בבחירת מגבר סטריאו

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
SB

היי אורי,

המוצר הוא כיום של LOGITECH. אולי מישהו מחברי הפורום יודע מי היבואן שלהם, לי אין מושג.

אני בזמנו רכשתי את המכשיר בחו"ל מהיצרן דאז שנרכש בהמשך ע"י לוג'יטק. בסופו של דבר כולל משלוח עלה לי כ 1800 ש"ח. כך שאם בזק עדיין במבצע זה מחיר טוב מאד.

אבישי

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אתה יכול להסביר לי איך המכשיר הזה מתחבר וכיצד אני מסנכרן אותו עם כל הספרייה הגדולה של itunes?

תודה

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0

אבישי

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
הי אורי,

1. כל ההסברים להתחברות מופיעים באתרים. אם אתה איש מחשבים/פריק/התקנת תוכנות או מערכת הפעלה - אין לך בעיה. אם לא - תבקש עזרה מחבר.

2. לגבי ITUNES יש בעיה והעתקתי עבורך קטע מהאתר

?Can purchased iTunes Music play through SlimServer

:Answer
Unfortunately no.
Due to the iTunes Story encryption, we are not able to play songs downloaded from the iTunes Music Store at this time. These files would have to be converted to MP3 files (or any other standard file format) for playback on any Slim Devices player.

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
עדיין אף אחד לא ענה לי כאן, מדוע כשאני מוריד טרבל ובס המערכת נשמעת רע כל כך? .

התשובה נמצאת בשאלה : פשוט כי המערכת שלך נשמעת רע כל כך.
=======================================

HI FI = "נאמנות גבוהה ".

עזוב את השאלה מהי נאמנות - מהו המקור וכו', אבל כל שינוי שאתה מבצע הוא עיוות של אותו מקור. קשה להניח שהכפתורון שלך משול לעבודת הקלטה/אולפן שלמה, אלא זו סתם פונקצייה מיכנית גסה מאוד בעיני :

אם תביט בכל מיני תוכנות ניגון, תוכל לראות שלרוב שינוי של באס או טרבל גורר את כל הגרף של האקולייזר - וזה גם מה שנעשה בפועל, לא ניתן רק 'להעלות באס' ולהותיר את שאר הפרמטרים שווים [ גם אם התוכנה מאפשרת, הרמקול עצמו אולי לא ].

כל שינוי שאתה עושה משפיע על הצליל כולו - ובטח מתרחק מהיי-פיי.

מערכת נאמנה למקור היא, בין השאר ולעניות דעתי,
1. מערכת שמחברים ומאזינים - ללא שינויים בבית וכן
2. מערכת ששומרת על הצליל גם בווליום גבוה מאוד.

יניב.
במערכת שלי אני מבחין בין MP3 כל עוד הוא עד 192. ניסיתי לבחון את עצמי בבחנה של MP3 ב-320 והיה קשה מאוד להבחין.

נמר - מה ההבדלים ? מה זה אומר ? באוזניי ה-320 נותן צליל בוטה וגס, ממש כמו להוסיף "לאודנס", ה 192 ו - 128 עדיפים [ לפעמים ]. למה זה ?

בתלות בהשקעה שלך אתה יכול ליצור ממחשב נגן מעולה שיביס נגנים בכמה אלפי דולרים .

ג'וקר - אודה אם תוכל לתת לינק או מידע על זה, אני מתחיל להרכיב מחשב חדש לסלון ומחפש משהו 'נורמלי' [ סביב 5-6 , לסרטים ומוזיקה ] וכן על-הדרך הסבר קצר למה קבוצת דלק מקרטעת , מתי 'פרוטרום' תמריא ואיך לנצל את המחירים הנמוכים בשוק.

שבוע טוב לכולם

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
נמר - מה ההבדלים ? מה זה אומר ? באוזניי ה-320 נותן צליל בוטה וגס, ממש כמו להוסיף "לאודנס", ה 192 ו - 128 עדיפים [ לפעמים ]. למה זה ?

בא לך לשים כסף על זה ? :cool:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בלתי אפשרי שתשמע יותר טוב ב192 , מאשר ב320 , אלא אם כן משהו גרוע קורה למערכת שלך , או שהתרגלת כ"כ לסאונד גרוע עד שסאונד יותר טוב נשמע לך גרוע יותר .
צריך להבין שהמוח האנושי יתן לך מה שתרצה , אם תרצה לספק לו סאונד באיכות נמוכה , הוא יקבל אותו יעשה לו UPSAMPLING פנימי (שאף אחד לא יודע מהו ואיך הוא) , ואת האיקוליזציה הזו הוא ישמור כול הזמן . אם תתחיל לשמוע טוב , אתה עדיין תשמע באיקוליזציה הגרועה , ולכן הוא עלול להשמע לך לא טוב . מי שרגיל כול הזמן לשמוע באיכות גבוהה , יודע להבחין בהבדלים

ג'וקר - אודה אם תוכל לתת לינק או מידע על זה, אני מתחיל להרכיב מחשב חדש לסלון ומחפש משהו 'נורמלי' [ סביב 5-6 , לסרטים ומוזיקה ] וכן על-הדרך הסבר קצר למה קבוצת דלק מקרטעת , מתי 'פרוטרום' תמריא ואיך לנצל את המחירים הנמוכים בשוק.

שבוע טוב לכולם

5-6 לא יתנו לך משהו נורמאלי , כי DAC טוב עולה כסף , וכרטיס קול מעולה גם עולה כסף , ושניהם מדובר על 500-1000 דולר
ולגבי השוק , אני כבר המון זמן לא בשוק (פרשתי מסיבות אישיות מזמן) , אבל אם מישהו חושב שזה נמוך , אני חושש שבעתיד הוא יחשוב שזה גבוה

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני כמובן דיברתי על יציאת הדוק ולא אוזניות.
נו .... אם כך ביציאת הדוק אתה תקבל סאונד יותר טוב , כי שם זה לא עובר מגבר אוזניות אלא ישר מהDAC החוצה

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אבישי,
אתה יודע היכן חוץ מהמכשיר של בזק אני יכול למצוא מכשירים כאלו?

אגב, יש לי אייפוד, אם הבנתי כאן בין ההודעות אז כדאי שאשמע את המוזיקה מהאייפוד?
אתה יכול לשמוע מוסיקה מהאייפוד , אתה גם יכול להעביר אותה ישירות למערכת . מפת הדרכים הבאה תיתן לך מושג על מה אפשרי
1 - את הדיסקים שלך אתה חייב לעשות RIP בתוכנה חינמית שנקראת EAC , האיטיונס טובה למחשבי מק , במחשבי PC היא נחותה בכמעט כול מישור חוץ מהנוחות והפליליסט
2 - אתה מעביר את קובץ הWAV לאיטיונס ומבקש שהיא תעשה המרה לאפל לוסלסס
3 - אתה יכול לקנות אוזניות מעולות ולשמוע בחוץ
אתה יכול לקנות דוק שמתחבר ליציאת LINEOUT של האייפוד , ומשם להעביר את המוסיקה למגבר שלך

אם האיכות הזו אינה מספיקה לך , אתה יכול להוסיף 350 דולר ולקנות את הדוק של (לא זוכר כרגע את השם , אני אבדוק ואחזור איתו ) שהוא מוציא לך חוץ מLINEOUT גם את הDATA שיש באייפוד ישירות כך שאתה יכול לחבר את זה לDAC ברמות שונות , ולהגיע לרמות נגן , הכי גדולות שיש . וכאן השמיים הם הגבול . יש את הרינג DAC של אלגר אאל"ט , שאם תמצא נגן אחר יותר טוב אני אופתע , אבל עדיף שלפני שתבדוק את המחיר שתשב שלא תקבל הלם :)

דרך אגב אם אתה קונה DAC עם USB אתה יכול להשתמש איתו גם עם המחשב . לא בדקתי את זה עדיין , אבל נראה לי שהאייפוד יהיה יותר מוצלח כי הוא על בטריה , ולא על ספק כוח מזרם חילופין . מה עוד שכול הנושא של הUSB הוא טיפה בעייתי .
בקיצור אם הגודל של הHD מספק אותך האייפוד הוא הטרנספורט הכמעט מושלם , והאיכות הסופית שלו תלויה בכמה תקציב לזה

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה,
עכשיו חזרתי מביקור מהנה ומעניין בחנות פיוז בגבעתיים.
יגאל היה מאוד אדיב והסביר בסבלנות כל דבר ששאלתי והתעניינתי.
אין קיצורי דרך, הבנתי שאצטרך להגיע עם הרמקולים שלי אליו על מנת להקשיב ולאט לאט להתגבש
הקשבתי לסטאפ נעים ומפורט של מגבר rotel ra1062 רמקולים מדפיים של bw סדרה 705 מאוד מפורטים ונעימים. המקור היה סידי של nad.

אני מתחיל לחשוב שלא תהיה ברירה אלא לבנות סט אפ של מגבר ורמקולים.
יגאל גם הוסיף ואמר שבלי להשתחצן הרמקולים שלי הם בלשון המעטה - מדבקה לכל היותר.
יגאל גם השמיע רמקולים dali icon 6 רצפתיים שפחת אהבתי מהbw באותומחיר
הדאלי-8000 אחרי שלקוח שמע והחזיר אחרי יומיים
bw 8000 חדשים
המגבר - איזור ה-6 .
עם סטנדים וכבלים טובים אני נושק ל-18 ....

אני יודע שעל מנת שאבחין בהבדל אהיה חייב ללכת ליגאל עם הרמקולים.
דעתכם תתקבל בברכה

אורי

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מערכת

זה א' ב' של הדגמה שאתה צריך להגיע עם הרמקולים שלך.

בלי לשמוע הגברה איתם או בלעדיהם אבל תוך השוואה, לא יהיה לך מושג מה בא מההגברה ומה מהרמקולים שאתה שומע.

ומעבר לכך: אתה חייב להביא איתך את המקור שבו אתה עומד להשתמש.

אין קיצורי דרך בנושא הזה.

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
בלתי אפשרי שתשמע יותר טוב ב192 , מאשר ב320 , אלא אם כן משהו גרוע קורה למערכת שלך , או שהתרגלת כ"כ לסאונד גרוע עד שסאונד יותר טוב נשמע לך גרוע יותר .
צריך להבין שהמוח האנושי יתן לך מה שתרצה , אם תרצה לספק לו סאונד באיכות נמוכה , הוא יקבל אותו יעשה לו UPSAMPLING פנימי (שאף אחד לא יודע מהו ואיך הוא) , ואת האיקוליזציה הזו הוא ישמור כול הזמן . אם תתחיל לשמוע טוב , אתה עדיין תשמע באיקוליזציה הגרועה , ולכן הוא עלול להשמע לך לא טוב . מי שרגיל כול הזמן לשמוע באיכות גבוהה , יודע להבחין בהבדלים

תודה על המענה.

חשבתי עמוקות על דבריך.

יוצא ש- 1. התרגלתי לסאונד גרוע ש- 2. דפק לי את המוח ו- 3. לא אוכל יותר לשמוע טוב.

איזה שיט זה. אתה בא בבוקר מבסוט למשרדך, חושב שאתה בסוג של שליטה,
ופתאום אתה מגלה שחיית באשליה. :(

מה אומרים המספרים האלה, אגב ? אני ממש לא מבין בהם.

אצלי הכל מגיע מאחי הצעיר שמביא לי לפעמים מוזיקה מהרשת .
יש דברים שמגיעים ב 128 ונשמעים מצויין, ויש דברים ב 320 שנשמעים צורמני.

חשבתי שהצרימה שייכת לטרנד של יצירת מוזיקה לרמקולי-מחשב וכו', מוזיקה שתישמע שם באופן בולט יותר, ומכאן ה 320. אבל נראה לי שזה לא קשור.

יש 320מים שנשמעים נהדר, אגב, יש 190 שנשמע דרעק, יש כאלה שכל הזמן קופצים בין המספרים כך שזה מנגן בין 160 ל200 ומשהו, נניח. מוזר. אולי הכל טמון בקבצים שמגיעים אלי שהם מראש באיכות ירודה [ או כמובן עיוות נוירולוגי ].

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה רבה,
עכשיו חזרתי מביקור מהנה ומעניין בחנות פיוז בגבעתיים.
יגאל היה מאוד אדיב והסביר בסבלנות כל דבר ששאלתי והתעניינתי.
אין קיצורי דרך, הבנתי שאצטרך להגיע עם הרמקולים שלי אליו על מנת להקשיב ולאט לאט להתגבש
הקשבתי לסטאפ נעים ומפורט של מגבר rotel ra1062 רמקולים מדפיים של bw סדרה 705 מאוד מפורטים ונעימים. המקור היה סידי של nad.

אני מתחיל לחשוב שלא תהיה ברירה אלא לבנות סט אפ של מגבר ורמקולים.
יגאל גם הוסיף ואמר שבלי להשתחצן הרמקולים שלי הם בלשון המעטה - מדבקה לכל היותר.
יגאל גם השמיע רמקולים dali icon 6 רצפתיים שפחת אהבתי מהbw באותומחיר
הדאלי-8000 אחרי שלקוח שמע והחזיר אחרי יומיים
bw 8000 חדשים
המגבר - איזור ה-6 .
עם סטנדים וכבלים טובים אני נושק ל-18 ....

אני יודע שעל מנת שאבחין בהבדל אהיה חייב ללכת ליגאל עם הרמקולים.
דעתכם תתקבל בברכה

אורי

כמה נקודות ה B&W 705 הם מרמקולים שנותנים במה קידמית כלומר מסדרים את הכלים לפני הרמקולים וה DALI נותנים במה אחורית כלומר רוב הכלים ששומעים נשמעים מאחורי הרמקולים. יש שאוהבים צורה אחת ויש את השניה ונוסף לכך גוון הצליל של שתי הרמקולים שונה מאוד ולכל אחד מתאימה הגברה אחרת.
כך שאני ממליץ לך לא לקחת בחשבון רק את הרקמול ששמעת - צריך להתיחס לסט אפ כולל ולאינטגרציה של הרכיבים

בתחילת דרכי (שלא היתה כל כך מזמן) נפלתי בנקודה זו.

נערך לאחרונה ב:

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
תודה על המענה.

חשבתי עמוקות על דבריך.

יוצא ש- 1. התרגלתי לסאונד גרוע ש- 2. דפק לי את המוח ו- 3. לא אוכל יותר לשמוע טוב.

איזה שיט זה. אתה בא בבוקר מבסוט למשרדך, חושב שאתה בסוג של שליטה,
ופתאום אתה מגלה שחיית באשליה. :(

מה אומרים המספרים האלה, אגב ? אני ממש לא מבין בהם.

אצלי הכל מגיע מאחי הצעיר שמביא לי לפעמים מוזיקה מהרשת .
יש דברים שמגיעים ב 128 ונשמעים מצויין, ויש דברים ב 320 שנשמעים צורמני.

חשבתי שהצרימה שייכת לטרנד של יצירת מוזיקה לרמקולי-מחשב וכו', מוזיקה שתישמע שם באופן בולט יותר, ומכאן ה 320. אבל נראה לי שזה לא קשור.

יש 320מים שנשמעים נהדר, אגב, יש 190 שנשמע דרעק, יש כאלה שכל הזמן קופצים בין המספרים כך שזה מנגן בין 160 ל200 ומשהו, נניח. מוזר. אולי הכל טמון בקבצים שמגיעים אלי שהם מראש באיכות ירודה [ או כמובן עיוות נוירולוגי ].

נמר,

קבל דוגמא קלאסית. עכשיו אתה מבין מאיפה מגיעים כל מיני מסקנות משונות ולא נכונות ולמה אני מתעקש על מבחן עיוור אוביקטיבי?

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אשמח אם מישהו יחווה דעתו על הסטאפ ששמעתי אתמול אצל יגאל בפיוז.

האם נכון הדבר שבסכומים של 8000 שח רצוי שאקנה מדפיים מאחר ורמקולים רצפתיים במחירים אלו יהיו יחסית מפונקים לתזוזה ופחות איכותיים?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לריכטר ,קח דיסק מקורי שאתה מכיר היטב , תעשה לו ריפ למחשב בתוכנת EAC , לקובץ WAV (כלומר לא מכווץ ) , ותכווץ אותו עם MP3 או עים AAC לביטרייטים הבאים : 320 ,192, 128 . או שתצרוב או שתשים אותם על אייפוד ותשמע , ותחזור לדווח . במקום שאני אתווכח איתך על הנחות יהיו לנו עובדות שאותם תוכל אתה להחליט .
לאורי , אם אתה לא שומע מטאל ורוק קשה מאוד , לא ממש כדאי לך ללכת על רצפתיים במחיר הזה , למרות שיש כמה רצפתיים מעולים . ראה את המבחן של נמר על רצפתיים עד 10K , ותראה שם מה מוצא חן בעינך ולך תשמע אותו . כך אתה תוכל לדעת אם הטעם של נמר זהה לשלך או שצריך "כיול" . אבל לפחות יהיה לך רושם ראשוני על מה לבדוק ומה לא . יש שמה כמה רצפתיים מאוד מענינים בטווח המחיר שלך

לסונוס , אם תואיל בטובך להסביר לי מה אתה הבנת מהתגובה של ריכטר אני אשמח . כי אני מנסה לפענח את ההוכחה שלך שצריך מבחן עיוור , ולא מצליח להבין את ההגיון

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יניב.

הרבה קבצי 128 ניצרבים ל-WAV, אותו בחור שצרב מעביר את הדיסק למישהו אחר שימשוך אותו למחשב, אותו בחור שמשך את קובץ ה-WAV מושך אותו למחשב ב-320.

כלומר במקור הקובץ הוא 128 שנימשך למחשב ב-320 ולא 320 מקורי.

הבנת?

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה.

נמר, קראתי את מבחן הרצפתיים שלך בהנאה רבה.

רציתי לדעת אם יש שם רמקול שכן היית ממליץ למוזיקת רוק\מטאל וגם מספיק מדויק לג'ז.

זה פחות או יותר כל מה שאני שומע.

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לריכטר ,קח דיסק מקורי שאתה מכיר היטב ,

אז זהו, שאת שאר דבריך אני "מבין" [ תיאורטית ] אבל לא עוסק בזה.
כל האותיות והמספרים והביטרייטים מעיקים עלי. טרם טרחתי להתיישב ולהפנים אותם לרמת עיסוק מעשי [ למשל : המרה ].

אתן את הודעתך לאחי [ הוא איש המחשבים שלי ] ואשסה אותו במחשב , מקווה שזה יקרה במהרה ואז אדווח.

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
האם נכון הדבר שבסכומים של 8000 שח רצוי שאקנה מדפיים

"על הנייר" בלבד, ומהתרשמויות של אחרים, ומהתרשמויות שלי בעבר, ובהסתייגות, ובלי להכנס לסיבות, יש סיכוי שבסכום כזה תשיג סאונד טוב יותר מרמקול מדפי מאשר רצפתי.

אבל אל תחליף האזנה בהמלצה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור